Термінова допомога студентам
Дипломи, курсові, реферати, контрольні...

Подорож у гномляндію

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Вихователь: У гномиків дуже довгі бороди (імітують). А на тогах носять дерев’яні черевички, які під час ходіння голосно стукають (тупають ніжками). А на головах гномики носять ось такі ковпачки. Ось тепер ми справжні гномики. І в Гномляндію неодмінно попадемо (одягає на голову дітям ковпачки). Обладнання: казкові персонажі, театру — Пі — ба — бо: король, королева, Червона Шапочка, вовк, бабуся… Читати ще >

Подорож у гномляндію (реферат, курсова, диплом, контрольна)

ТЕМА: «ПОДОРОЖ У ГНОМЛЯНДІЮ».

Мета: Вчити дітей слухати казку, розуміти казкові події, ситуації оцінювати поведінку героїв, співвідносити реальне і казкове, передавати в мові виражальні засоби.

Обладнання: казкові персонажі, театру — Пі - ба — бо: король, королева, Червона Шапочка, вовк, бабуся, чарівне люстерко, ковпачки гномів для кожної дитини, шапочки — маски. 7 іграшкових гномів, атрибути до інтер'єру хатинки, лісу, звукозапис.

Хід заняття.

(В залі макет хати: ліжко, піч, посуд, стіл. На передньому плані ліс: ялинки, кущі, пеньочки на них іграшкові гномики).

Діти заходять до залу, вітаються з гостями сідають на лавочки.

Вихователь: Діти, сьогодні ми з вами відправимось у чарівну країну Гномляндію, де господарюють маленькі чоловічки яких звуть гномиками, у них трапилось нещастя і їм дуже потрібна допомога. Ось послухайте, що у них трапилось.

В одному королівстві жили король і королева. Королева народила прекрасну дівчинку, яку назвали Білосніжкою і невдовзі королева померла. Через кілька років король одружився вдруге. Зла мачуха дуже не злюбила Білосніжку. Вона цікавилась тільки своєю вродою і мала чарівне дзеркальце, яке вміло розмовляти, вона часто запитувала в нього про свою вроду, та одного разу дзеркальце відповіло мачусі, що наймиліша і найвродливіша Білосніжка. Мачуха дуже розлютилась і наказала своєму слузі відвести Білосніжку до лісу і вбити. Слуга пожалів Білосніжку і відпустив.

Білосніжка довго блукала лісом і натрапила на хатинку, де жили кумедні чоловічки, вони подружилися і з того часу Білосніжка залишилася жити у гномів.

(Відкривається завіса в хатині Білосніжка, вихователь продовжує розповідь).

Кожного дня гномики відправлялись до лісу по гриби і ягоди, а Білосніжка (імітує) прибирала домівку, варила обід, шила для гномів одяг.

Але зла мачуха знову спитала у дзеркальця про свою вроду і воно розповіло їй про правду. Мачуха розлютилась, вона знайшла у своїй чорній чаклунській книзі рецепти страшної отрути, вмокнула в нього яблуко, сама перетворилась на жалюгідну жебрачку і відправилась до лісу (виходить стара жебрачка) підійшовши до будиночку, просить напитись. Білосніжка подала їй з дороги напитись (подає воду), а та із вдячності дала їй яблуко, а сама повернулась у своє королівство (жебрачка виходить і губить під ялиною чорну книгу).

Білосніжка вкусила яблуко і заснула мертвим сном (засинає, нахилившись над ліжком, закривається ширма) і гноми дуже засумували.

Вихователь: Діти, допоможемо гномам розбудити Білосніжку? Але для того щоб потрапити у чарівну країну Гномляндію, нам треба перетворитись на гномиків.

Гномики — дуже маленькі чоловічки. Покажіть, які вони маленькі (діти, сидячи на лавці імітують всі рухи).

Вихователь: У гномиків дуже довгі бороди (імітують). А на тогах носять дерев’яні черевички, які під час ходіння голосно стукають (тупають ніжками). А на головах гномики носять ось такі ковпачки. Ось тепер ми справжні гномики. І в Гномляндію неодмінно попадемо (одягає на голову дітям ковпачки).

(Разом з дітьми підходить до галявини і знаходить під ялиною чорну чаклунську книгу).

Гномики — це книга мачухи, може в ній записано як розбудити Білосніжку.

Вихователь (читає) Білосніжка прокинеться тільки тоді, якщо гноми виконають три завдання.

Завдання 1. Назвати казкових героїв і відгадати з якої вони казки.

l.

†.

l.

†.

Червону шапочку".

Жила весела дівчинка, мала шапочку, яку дуже любила і іншої носити не хотіла, бо та їй дуже личила (показує іншу ляльку — бабусі), а подарувала їй ту шапочку — бабуся. Одного разу, коли дівчинка пішла провідати свою хвору бабусю з гостинцями, то побачила, що бабуся, якась інша і чепець насунула на лоба (показує ляльку вовка у чепці).

Вихователь: Гномики назвіть цих героїв. А з якої вони казки? Добре молодці. Ми вже справились із першим завданням. Але ви стомилися з дороги. Присядьте, відпочиньте, а я тим часом прочитаю вам друге завдання.

Завдання 2. Білосніжка проснеться, якщо гноми відгадають, які герої у своїй казці пісеньку і з якої вони казки?

(Двоє дітей розігрують сценку з казки «Колобок»).

Вихователь: Котиться Колобок, котиться, а на зустріч йому лисичка.

Лисичка: Колобок, Колобок, я тебе з'їм.

Колобок: Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю.

Лисичка: Ну, співай.

Колобок: (виконує пісеньку).

Лисичка: І зовсім твоя пісенька не гарна, та й співаєш ти тихо, послухайно краще мою.

Пісенька: «Я лисичка, я сестричка».

Вихователь: Гномики, ви пізнаєте цих героїв? А з якої вони казки? Молодці гномики, і з другим завданням ви справились.

Цілий день виконували гномики завдання злої мачухи, стомились і не помітили як настала ніч, а вночі гномики лягають спати.

Фізкультура. Діти в колі сидячи імітують сон, сонце прокинулось і з ним і гноми тягнуться до сонечка. Сонечко гладить їм ніжки, торкнулось щічок, залоскотало, гноми посміхнулись і побігли купатись, опустили руки в холодну воду і почали хвилі гойдати вліво — вправо, потім почали хлюпати один на одного водичкою. Згадали про Білосніжку і повернулись виконувати завдання.

(діти сідають в коло і імітують всі рухи). Гноми сідають, вихователь читає третє завдання.

Завдання 3. Білосніжка прокинеться тільки тоді, коли гноми впізнають казку за уривком.

Діти розігрують уривки казок.

Вихователь: «…А дід став на воротах у червоних чоботях тай питається.

Дід: «Кізонько моя люба … «.

Коза — дереза: «…Ні дідусю я не їла …».

Вихователь: Ви впізнали цих героїв? З якої вони казки?

Виходить дівчинка «…Дідо плаче, баба плаче …».

Вихователь: А це яка казочка?

Жабка … а хто, хто в рукавичці живе?.

Мишка … я, Мишка — Шкряботушка…

Хлопчик «Посадив дід Ріпку. Росла ріпка, росла і виросла велика превелика…».

(На середину вибігають півник і двоє мишенят. Півник підмітає. Мишенята, взявшись за руки, стрибають).

Вихователь: А цих героїв ви впізнаєте?

Лисичка … півнику — братику відчини … Півник … ток, ток не велів Коток.

Вихователь: А це яка казка? Молодці! Ми виконали всі завдання злої мачухи. А ось і Білосніжка.

Білосніжка: Дякую вам, мої милі друзі, дякую, що розбудили мене. Знаю вам було нелегко, але ви виконали всі завдання злої мачухи. І я дуже рада, що знову з вами. Мені так весело і так хочеться танцювати гномики. Потанцюємо зі мною.

Діти: Так.

(Танець під веселу музику).

Білосніжка: А за те, що ваші вміння, старання були не марними, що ви були такі уважні, старанні, слухняні, за це вам к корзинці мої гостинці.

(Вручає дітям кошик з цукерками, яблуками, горіхами).

Ще раз дякую вам.

Вихователь: Ось ми і допомогли гномам розбудити Білосніжку і нам час повертатись у садочок. Допобачення Білосніжко.

(Діти прощаються і виходять з залу).

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою