Термінова допомога студентам
Дипломи, курсові, реферати, контрольні...

Із скарбниці казкарів світу

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Прочитайте запис на дошці і зробіть висновок про оформлення виставки. Хто відповість? Колективна літературна гра (конкурс) за змістом прочитаних казок письменників світу. Читання вчителем вголос художнього твору Джанні Родарі «Палац із морозива «(с. 141−142). Переказування, читання в особах. Постановка живої картини. Фізкультхвилинка. В яких казках розповідається про добрих, благородних… Читати ще >

Із скарбниці казкарів світу (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Реферат на тему:

УРОК: ІЗ СКАРБНИЦІ КАЗКАРІВ СВІТУ.

Мета. Збагатити знання учнів творами із скарбниці казкарів світу. Пробуджувати бажання читати, вникати в суть прочитаного, відтворювати зміст. Виховувати почуття людяності, доброти.

Матеріал до уроку. Ілюстрації до казок, портрети письменників, збірники творів, грамзапис уривків з казок, виставка книг.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Створення емоційного настрою уроку.

Знову день почався, діти!

Всі зібрались на урок.

Тож пора нам поспішати —.

Кличе в подорож дзвінок.

А що ми будемо робити?

А що ми будемо читати?

Ви можете усі сказати,.

Як спробуєте ребус відгадати.

(Казка).

II. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Бесіда.

— Який розділ опрацьовуємо?

— Який вид казок розглядаємо?

— Чим подобаються вам казки?

— Хто головні герої казок?

2. Мовна розминка.

а) Гра «Хто це любить їсти? » .

— Відгадайте, хто із звіряток загадав бажання смачненько попоїсти.

Як цю тваринку називають у казках?

• М «ясо, кістки (вовк, вовчик-братик).

• Кору, капусту, моркву, молоді деревця (заєць, зайчик-побігайчик).

• Мед, малину (ведмідь, ведмідь-набрідь).

• Мухи, комарі, мальки риб (жаба, жаба-скрекотуха).

• Жолуді, горіхи, картоплю, черв «яки (кабан, кабан-іклан).

б) Чистомовка.

Єць-єць-єць — довговухий заєць.

Ця-ця-ця — хитра лисиця.

Ни-ни-ни—дикі кабани.

Ед-ед-ед — бджоли виробили мед.

3. Бесіда із слуханням музики.

Звучить музика. Вчитель говорить на фоні музики.

Казок чимало є на світі, —.

і веселих, і сумних.

Хіба зможемо прожити ми без них?

Музика затихає. Вчитель продовжує.

— Казки — найпопулярніші в народі твори, їх люблять всі: від маленьких дітей, які ще ходити самі не вміють, але вже з великим інтересом слухають і «Козу-дерезу «і «Курочку рябу », до стареньких дідусів та бабусь, які залюбки читають своїм онукамправнукам книжки.

— А які ваші улюблені казки? Згадайте.

(Діти називають.).

— Сьогодні, діти, ми познайомимося з творами, в яких розповідається про хороші справи дітей, їх пригоди. Ці книжки написали для вас письменники різних країн світу.

Ш. Робота з виставкою книг.

— Хто з вас, діти, взяв участь в оформленні виставки?

— Хто автор книжок?

— Твори якого жанру увійшли до них? (Казки.).

— Чи є на виставці книжки з однаковою назвою?

— Чим вони відрізняються? (Оформленням, видавництвом.).

— Прочитайте запис на дошці і зробіть висновок про оформлення виставки. Хто відповість?

(На виставці книжки казкарів світу.).

Вчитель бере з виставки 2−3 книжки почергово.

— Хто представив на виставку книгу?

— Яка її назва?

— Чи змогли б ви прочитати, якби її не переклали українською мовою?

— Хто зробив переклад?

IV. Розв «язування завдань з орієнтування у прочитаних оповіданнях.

1. Групові виступи учнів за заздалегідь визначеними завданнями. Учитель нагадує учням про завдання, які вони повинні були виконати, готуючись до уроку. Завдання записані перед уроком на дошці.

— Яку казку братів Грімм ви прочитали?

— Чи сподобалась вам ця казка?

— Чим?

— Котра із дочок найбільше приваблює читача?

2. Переказування, читання в особах. Постановка живої картини. Фізкультхвилинка.

Засиділись в царстві казки,.

встали дружно,.

лінь, як пил, струсіть із себе,.

присідання всі зробили —.

Раз, два, три, чотири, п «ять.

Руки-крила піднялися.

Разом дружно в небо —.

Політали, покружляли,.

Дружно сіли й тихо стало.

V. Доповнення, розширення, уточнення читацького досвіду учнів.

1. Читання вчителем вголос художнього твору Джанні Родарі «Палац із морозива «(с. 141−142).

— Хто є дійовими особами казки?

2. Міркування з приводу прочитаного.

— Де відбулася подія?

— Хто головний герой твору?

— Що вас найбільше здивувало у цьому творі?

— Яка головна думка казки?

3. Словникова робота.

Болонія — місто.

Хутко — швидко.

Юрба — гурт.

Кволої — слабосилої.

Фісташки — плоди.

4. Читання казки.

а) Читання казки вголос по абзацах.

б) Читання парами.

5. Бесіда про героїв прочитаних казок та їх автора.

— Які казки сподобались найбільше? Чим?

— В яких казках розповідається про добрих, благородних, правдивих людей?

— Доведіть свою думку епізодами з казок.

— Чого вчать казки?

— Що засуджують?

5. Колективна літературна гра (конкурс) за змістом прочитаних казок письменників світу.

а) 3 якої казки уривок?

" …Вранці розплющила очі, дивиться, а замість маленької кімнати — величезна зала. Дівчинка подумала, що це сон ". («Будиночок у лісі «, брати Грімм).

" …Підняв камінь і кинув його у болото. У воді щось булькнуло і полетіли бризки високі… «(«Казка про водяників «за Карелом Чапеком » .).

" … І всі кинулись його лизати. Шкода, що такі ласощі пропадають ". («Палац із морозива «Джанні Радарі.).

". .Принц ударив по шкаралупці дзьобом, потім ногою. Шкаралупа — лусь! Ох, нарешті він народився ", («Малюк Пінгвін », Дональд Біссет.).

б) Що переплутано?

Брати Грімм «Малюк Пінгвін » .

Дональд Біс сет «Палац із морозива » .

Джанні Родарі «Будиночок у лісі «.

— Визначте, яка казка кому належить.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою