У гостях у казки
Ось ми і в лісі. Казка приготувала нам цікаві завдання. А де ці завдання, ми зараз знайдемо. Вживання прийменників в, на, під, біля) Фузкультхвилинка Стрілись в лісі всі звірята. Давайте ми з вами зараз покажемо, як Колобок зустрівся із зайчиком т вовком. Глечику чарівний, пісню заспівай нам, Бо втомились ніжки, відпочинем трішки. Тихо стало казковому лісі. Відпочивають казкові герої… Читати ще >
У гостях у казки (реферат, курсова, диплом, контрольна)
КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ.
на тему:
«В гостях у казки».
(ІІ молодша група).
Мета: Вчити дітей інсценувати казку. Правильно в діалозі передавати мову дійових осіб, близько до тексту. Закріпити і поглибити знання дітей про українські народні казки, які вони знають; навчити за ознаками, подаваними в загадках, відгадувати персонажі казок. Розвивати і збагачувати словниковий запас, діалогічне мовлення, вміння передавати емоції, міміку, жести певного образу. Вчити правильно вживати прийменники в, на, під, біля. Виховувати вміння уважно слухати свого товариша, бажання брати участь у драматизації та проявляти інтерес й любов до українських народних казок, колискових пісень.
Обладнання: ілюстрації до українських народних казок: «Ріпка», «Коза-дереза», «Рукавичка», Котик і півник", «Солом'яний бичок». Гра «Тихо-голосно», гра «Де звірята».
Хід заняття Діти, сьогодні ми з вами потрапимо в казкову країну, в чарівний ліс, де зустрінемось з казкою, Давайте ми разом скажемо ось такі слова:
Мив чарівний ліс підем, Казку в лісі ми знайдем.
Кругом себе повернись, Казко, де ти? Нам з’явись!
Ось ми і в лісі. Казка приготувала нам цікаві завдання. А де ці завдання, ми зараз знайдемо.
Гра «Тихо — голосно».
Відгадування загадок про казки.
1.Вигнав дід козу із хати, Та й пішла вона блукати.
В зайця хатку відібрала Всі козу ту виганяли.
Рак козуню ущипнув;
Зайцю хатку повернув.
2.Загубив ді рукавичку, Рукавичку-невеличку.
Звірі в неї поховались.
Бо морозу налякались.
Так вже тісно їм усім;
Ось-ось-ось порветься дім.
— А хто сховався в рукавичку?
(Відповіді дітей).
2.Я — бичок-третячок, Смоляний в мене бочок.
Із соломи дід зробив.
І смолою засмолив.
4.Сидить півник на печі,.
Їсто смачненькі калачі.
Тут лисичка прибігає,.
Мерщій півника хапає.
Біжить котик рятувати, В лиски півника забрати.
Гра «Де звірята?».
(Вживання прийменників в, на, під, біля) Фузкультхвилинка Стрілись в лісі всі звірята.
І давай все розглядати Трава низенька-низенька, Дерева високі-високі.
Вітер дерева колише-гойдає.
То вгору, то назад, то вниз нахиляє.
А по доріжці зайчик скака:
Мабуть, це друзів своїх він шука.
І тихесенько усілись.
Діти сідають на стільці.
— А зараз послухайте ще загадку і відгадайте, про кого вона.
Спекла його бабуся.
Із борошна й яєць.
Такий він гарний вдався;
Ну просто молодець!
Кругленький, рум’яненький, Веселий і меткий.
Та тільки втік із дому, Попав у ліс густий.
— А з ким зустрівся в лісі Колобок?
Давайте ми з вами зараз покажемо, як Колобок зустрівся із зайчиком т вовком.
Інсценізація уривку з казки «Колобок».
— Ми з вами виконали завдання казки і за це вона підготувала нам сюрприз. Погляньте, що це під деревом? (Глечик). Це не простий глечик, а чарівний. Давайте попросимо його:
Глечику чарівний, пісню заспівай нам, Бо втомились ніжки, відпочинем трішки.
Тихо стало казковому лісі. Відпочивають казкові герої. Попрощаємось з ними.