Термінова допомога студентам
Дипломи, курсові, реферати, контрольні...

Мій рідний дитячий садок (заняття: мовленнєве, дитина і навколишній світ, художня література)

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

У лисички густа і пухнаста шерсть. Тіло її дуже рухливе, воно може згинатися і розтягуватися, коли лисичка біжить. У лисички довгий хвіст, на поворотах він керує, як руль. Голова у лисички подовгувата, мордочка тоненька, витягнута, вушка великі. Ноги у лисички короткі і тоненькі, взимку на ногах у лисички виростає густа шерсть і люди говорять про неї, що лисичка ходить взимку у валянках, ніколи… Читати ще >

Мій рідний дитячий садок (заняття: мовленнєве, дитина і навколишній світ, художня література) (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Реферат на тему:

Тема:

Мій рідний дитячий садок (заняття: мовленнєве, дитина і навколишній світ, художня література) Тема. Мій рідний дитячий садок.

Мета. Продовжувати вчити дітей складати невеликі творчі розповіді, культури мовленнєвого спілкування, спільно з вихователем складати сюжетне оповідання.

Розширювати уявлення дітей про дитячий садок, місто в якому живуть діти.

Розвивати активне мовлення, уяву, пам’ять, фантазію.

Виховувати любов до рідного міста, садочку, народних фольклорних пісень.

Обладнання: іграшковий півник, магнітофон, касет «Джерело Карат» .

книга «Українське дошкілля 1991 р.

ст. 119 «Діти в садку» .

ст. 412 К. Перелісна «Туп-туп-туп» .

дидактична гра «Настрій у дітей». Коломийки.

Діти сідають півколом до вихователів. Встають і вітаються.

Доброго ранку, доброго дня.

Вітає усіх «Троянди» дітвора:

" Бажаєм здоров’я, бажаєм добра" .

Доброго рану, доброго дня!

Вихователь: Кожного ранку ви разом з татом, або мамою куди ідете?

Діти: До дитячого садка.

Вихователь: А чи любите ви ходити у садочок.

Відповіді дітей.

Сюрпризний момент.

Кукурікає півник.

Вихователь: Хто це ще прийшов сьогодні до дитсадка"

Діти: Півник Вихователь: Як ви думаєте: чому це він сьогодні до нас прийшов?

Відповіді дітей

Вихователь: знаєте діти, півнику захотілося подивитися як вам живеться у дитсадку, чи вмієте ви гратися, дружити, допомагати один одному. Отже півнику, сідай і слухай наше оповідання про «Наш дитячий садок» .

Всі ми живемо у м. Коломия. Кожного дня зранку ідемо до дитячого садка.

Наш садочок називається «Веселка» У групі «Троянда» нам живеться весело і дружно.

Завідувачку нашого дитячого садка звати: Наталія Петрівнамедсестру: Ярослава Степанівнамузичного керівника: Леся Василівнаінструктора з фізкультури: Надія Василівна.

Вихователь: А кого ви ще знаєте як звати з вихователів, які прийшли до нас сьогодні у гості.

Відповіді дітей.

Проводиться дискотечна гра. «Який настрій у хлопчиків і дівчат» .

Діти підходять до столу і вибирають намальованих дітей різних настроях: сміється, плач злий. Тоді дивиться дитина на настрої дитини розповідає: що робить хлопчик чи дівчинка? Чому сміється, плаче, зла?

Вихователь: Як живеться нашим дітям у садочку?

З ким вони дружать, що їм найбільш подобається у групі.

Хто з діток бажає розказати.

Творчі розповіді дітей на тему: Як живеться мені з дітками у дитячому садку" .

Пісня-гра «Якщо весело тобі» .

Вихователь: Добре, весело живеться малюкам у дитсадку. А як вони ідуть до садка розкаже Андрійко.

Тут-туп-туп!, Тут-туп-туп!,.

Тут-туп-туп!, Там і тут До садочка діти йдуть Не біжать, не кричать, Лиш ніжками тупотять.

І хлоп’ята з літаками.

І дівчатка із квітками Не біжать, не кричать.

Лиш ніжками тупотять.

Вихователь: Як живеться дітям у садку розповість Даянка.

" Діти в садку" .

Як то гарно, як то любо, Як прийдуть в садочок діти, Всі причесані, обмиті.

І чистенько приодіті.

Глянеш, мило усміхнешся, Серце радується в груди;

Гарні діти, не ліниві;

Видко з них потіха буде!

Вихователь: У нашому місті є багато садочків. До них ходить теж багато дітей.

А як називається наше місто?

Діти: Коломия.

Вихователь: Як називаються діти, які ходять садочки?

Діти: Коломияни.

Вихователь: м. Коломия — гуцульське місто. Місто в якому живе багато гуцулів.

Послухайте гуцульські мелодії.

Діти під звуки гуцульської мелодії танцюють.

Вихователь: Коломияни дуже люблять співати коломийки.

А ви любите співати?

Відповіді дітей.

Коломийки Коломия не помия, Коломия — місто.

В Коломиї такі хлопці.

Я орди над містом.

Гей-гой дана-дана Як орди над містом (2 р.).

Коломия не помия, Коломия — місто В Коломиї такі дівки, Як пшеничне тісто Гей-гой дана-дана Як пшеничне тісто (2 р.).

А ми собі заспіваєм 2 голосами Один піде понад лугом, А другий лісами Гей-гой дана-дана, А другий лісами (2 р.).

Вихователь: Сподобалося вам сьогодні у дитячому садку. Чому сподобалося?

А на згадку про нас ми нашим гостям подаруємо лялькові хлопчики і дівчата.

Комплексне заняття Подорож до зимового лісу.

(розвиток мовлення, рідна природа, малювання) Середня група ДНЗ № 9 «Веселка» .

Вихователь: Ганушевська Н.Я.

Тема: Подорож до зимового лісу.

Мета: Формування у дітей уявлення про ознаки зими (холодно, мороз, багато снігу) — властивості снігурозширювати і поглиблювати знання дітей про диких тварин — зайця, білку, лисичу (як живуть взимку, чим живляться) — учити утворювати іменники за допомогою зменшуваних суфіксів (заєць-зайчик, зайченя, зайчатко, зайченятко) — розвивати у дітей бажання малювати лісову красуню, мазками прикрашати ялинку.

Матеріал: макети дерев, іграшки зайчик, білочка, лисичкаприслів'я, вірші, фарби, нещлі, стаканчики з водою, пів-аркуша паперу.

Хід заняття:

Діти другого розташовування на килимку на маленькі подушечки. Вихователь запитує:

  • -.Яка зараз пора року? (Зима).

  • -.Що падає надворі? (сніжок).

  • -.А якого кольору сніг? (Білого).

  • -.Якщо взяти сніг у руки, який він? (холодний).

  • -.Що можна робити з снігу? Ліпити снігова, гратися у сніжки).

  • -.Що станеться з снігом, коли його взяти у руки? (розтане).

  • -.Від чого розстає сніг? (від тепла).

  • -.На що перетворюється сніг від тепла? (на водичку).

  • -.А якщо винести водичку на холод, на вулицю, що станеться з снігом? (він перетвориться на лід).

  • -.Коли ви ідете у садочок, то буває так, що під чобітками рипить сніжок.

Чому рипить сніжок? (тому, що є мороз).

Наші бабуся і дідусі складали прислів'я. Які ви знаєте прислів'я про мороз?

  1. 1.Сонце блищить, а мороз тріщить.

  2. 2.Хоч мороз і припікає, зате комарів немає.

  3. 3.Такий мороз, аж зорі скачуть.

  • -.Діти, як ви захищаєтеся від холоду і морозу? (тепло одягаємося).

  • -.А що ви одягаєте? (шуби, шапочки, рукавички, чобітки).

  • -.Як ми ховаємо личко від морозу? (зав'язуємо шарфик).

Давайте посіваємо пісеньку «Морозець, морозець» .

Ви вже сказали, що ми тепленько одягає ось, коли надворі холодно, а як видумаєте, а тварини мерзнуть у лісі? (відповіді дітей) Давайте ми помандруємо до лісу і може зустрінемо там якихось тварин.

  • -.Ви знаєте. Хто живе у лісі? (діти відповідають).

  • -.Як ми називаємо тварин, що живуть у лісі? (звірі).

Під музику змійкою вирушаємо до лісу. Під кущиком заховався зайчик.

  • -.Дати, хто це сидить під кущиком? (відповідь дітей).

Беру зайчика на руки і говорю віршик:

Я вухастий ваш дружок, В мене сірий кожушок, Куций хвостик, довгі вуса, Я усіх-усіх боюся.

Давайте ближче подивимось на зайчика. Якого кольору шубка у зайчика? (сірого). Улітку шуба у зайця сіра, а узимку біла. Сніг білий і зайчик білий — його не видно.

  • -.А де живе зайчик? (під кущиком).

Весь день зайчик сидить під кущиком. А вночі скаче шукати їжу.

  • -.Що їсть зайчик? (моркву, капусту).

  • -.А взимку є капуста і морква на городі? (ні, всюди сніг).

  • -.Що їсть взимку зайчик? Я вам розповім.

Взимку зайці їдять молоді гілочки дерев, обгризаючи кору молодих дерев і можуть навіть прискакати у сад. Тому господарі на зиму обкутують молоді дерева, щоб зайці їх не пошкодили. У лісі лісники роблять спеціальні кормушки і заготовляють у них сіно для зайчиків і інших тварин.

Це великий заєць, а як ми назвемо маленького зайця? (зайчик). А ще можна сказати зайчатко, зайченятко. (повторюю з дітьми).

Давайте заховаємо зайчика під кущиком, щоб його не знайшла лисичка.

Гляньте, хто це виглядає з дупла, (Білка) Давайте ближче подивимося на білку. (Беру іграшку білку на руки).

У білочки гарна пухнаста оранжева шубка. На голові у неї стирчать маленькі вушка, у білочки гарні великі чорні очка. Хвіст у білочки великий і пухнастий. Білочка дуже рухлива, вона стрибає з гілки на гілку. У Білочки дуже гострі зуби, вона легко розколює ними горіхи. На зиму білочка утеплює своє дупло сухим листячком, шерсино, пір'ям. Білочка запаслива, на зиму у дуплі вона робить великі запаси горіхів, жолудів, сушені гриби на гілка кущиків.

Як ви думаєте, білочці холодно взимку? Чому? (відповіді дітей).

Так, білочці не холодно, вона має теплу шубу і утеплює своє дупло на зиму. Повертайся. Білочко у свою хатинку. Як називається хатинка у білочки? (Дупло).

Під ялинкою заховалася лисичка. Підходимо ближче до лисички.

У лисички густа і пухнаста шерсть. Тіло її дуже рухливе, воно може згинатися і розтягуватися, коли лисичка біжить. У лисички довгий хвіст, на поворотах він керує, як руль. Голова у лисички подовгувата, мордочка тоненька, витягнута, вушка великі. Ноги у лисички короткі і тоненькі, взимку на ногах у лисички виростає густа шерсть і люди говорять про неї, що лисичка ходить взимку у валянках, ніколи не мерзне. У лисички добрий слух. Взимку вона чує, як польові миші пищать під снігом. Лисичка швидко розкопує сні і ловить їх.

  • -.А що ще їсть лисичка? (відповіді дітей).

Лисичка дуже любить м’ясо, вона полює на зайчиків, а ще ловить рибу, жуків молюсків. Пригадайте казочку, як лисичка вчила вовка ловити рибу, об хитрила вовка, так що йому хвіст примерз в ополонці. Лисичці пора іти на полювання, а нам час повертатися у групу. Зараз ми підходимо до столиків і намалюємо для лісових звіряток ялинку. (діти сідають за столики, заздалегідь при приготовані для малювання).

Нагадую, як правильно малювати ялинку: спочатку малюємо стовбур, а потім гілочки в одну і другу сторонимазками прикрашаємо ялинку.

Діти виконують роботи, підходжу до кожного і запитую, чи треба допомогти.

Хто намалював ялиночку, виходить з малюночком у роздягалку і показую. Гостям.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою