Термінова допомога студентам
Дипломи, курсові, реферати, контрольні...

План уроку виробничого навчання

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Розмічальні риски наносять у такій послідовності: спочатку проводять горизонтальні лінії, потім — вертикальні, після цього похилі, й останніми розмічають кола, дуги та заокруглення. Креслення дуг в останю чергу дає змогу проконтролювати точність проведення прямих ліній. Основною відмінністю від розмітки по дереву є те, що малюнок, нанесений на сталь олівцем не залишається, а тому використовується… Читати ще >

План уроку виробничого навчання (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Спеціальність: електромонтажник вторинних ланцюгів; електрослюсар будівельний.

Тема програми: Слюсарні роботи.

Тема уроку: Площинне розмічання.

Мета уроку:

Навчальна: сформувати уміння учнів виконувати площинну розмітку відповідно до вимог інструкційно-технологічної карти і правил охорони праці.

Розвиваюча: сприяти розвитку технічного мислення і професійної самостійності учнів, удосконаленню умінь планувати і проводити самоконтроль у процесі виконання слюсарних робіт.

Виховна: сприяти вихованню дбайливого відношення до обладнання, матеріалів, інструменту, розвитку комунікативних якостей учнів; формуванню почуття відповідальності за результати праці.

Тип уроку: урок формування умінь.

Вид уроку: вправи.

Методи проведення уроку: пояснювально-ілюстративний, наочний, практичний, евристична бесіда.

Дидактичне забезпечення: плакати, інструкційно-технологічні карти.

Матеріально-технічне забезпечення: вимірювальні лінійки металеві, штангенциркулі, креслярки, кернери, транспортири, кутники з широкою основою 900, циркулі розмічальні.

Між предметні зв’язки:

Охорона праці «Охорона праці при виконанні слюсарних робіт».

Матеріалознавство «Сталі та їх характеристики».

Технологія електромонтажних робіт «Обладнання і технологія площинного розмічання».

Читання креслень «Проведення паралельних та послідовних ліній», «Поділ кіл».

Література:

  • 1. М.І. Макієнко «Загальний курс слюсарної справи» — Київ «Вища школа» 1994.
  • 2. В. А. Скакун «Руководство по обучению слюсарному делу» — Москва «Высшая школа» 1982.
  • 3. Никулін «Матеріалознавство»
  • 4. Л.Д. Гінзбург «Техніка безпеки при тепломеханічному обладнані електростанцій».

Хід уроку:

І. Організаційна частина — 5 хв.

  • 1. Перевірити наявність учнів по журналу.
  • 2. Огляд відповідності зовнішнього вигляду учнів правилам охорони праці.
  • 3. Перевірка готовності учнів до уроку.

ІІ. Вступний інструктаж — 40хв.

  • 1. Повідомити учням тему уроку.
  • 2. Повідомлення мети уроку.
  • 3. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок учнів з використанням питань міжпредметного характеру:
    • — як необхідно організувати робоче місце при площинній розмітці?
    • — у якому випадку і для чого необхідно фарбувати поверхню перед розмічанням?
    • — який інструмент необхідно використовувати при виконанні площинної розмітки?
    • — назвати загальні правила охорони праці при виконанні слюсарних робіт.
    • — ваші дії якщо людина втратила свідомість під час фарбування поверхні заготовки.

Від того, наскільки точно буде виконана розмітка, залежить якість деталі і кількість відходів. Для вас дана тема необхідна для виготовлення металевих конструкцій під час виконання електрослюсарних робіт.

4. Виклад нового матеріалу методом евристичної бесіди:

Розміткою називається нанесення на оброблювальну деталь або заготовку так званих розміточних рисок, які і визначають контури майбутньої деталі, або місця, яке потрібно обробити.

Основне призначення розмітки заключається в указанні границь, до яких потрібно обробляти заготовку.

Залежно від форми розмічуваних заготовок і деталей розмічання поділяють на площинне та просторове.

Сьогодні на уроці ми з вами будемо займатись площинним розмічанням.

Інструментами для площинної розмітки є: слюсарна лінійка, рисувалка (кругла з відігнути кінцем, із вставною голкою, кишенькова), циркулі зі знімними ніжками, транспортир, штангенциркуль, кернер (звичайний, пружинний, електричний, пневматичний).

Під час розповіді показую названі інструменти, зупиняючись конкретно на кожному.

Основною відмінністю від розмітки по дереву є те, що малюнок, нанесений на сталь олівцем не залишається, а тому використовується рисувалка. Рисувалки служать для нанесення ліній на розмічувальну поверхню за допомогою лінійки, кутника чи шаблона.

Кернер служить для нанесення заглиблень по уже розмічених лініях.

Циркулі використовують для розмічання кіл, дуг, ділення відрізків та поділу кіл.

Штангенциркулі призначені для точного розмічання прямих ліній.

Перед розмічанням необхідно:

  • — очистити заготовку стальною щіткою від пилу, бруду, окалини, слідів корозії;
  • — підготувати поверхню до обробки;
  • — нанести фарбу.

Для фарбування використовують різноманітні барвники: суху крейду, розчин мідного купоросу, спиртовий лак, швидкосхнучі лаки та фарби.

Зверніть увагу заготовки, які розміщені на ваших столах, уже підготовлені до виконання площинного розмічання.

Розмічальні риски наносять у такій послідовності: спочатку проводять горизонтальні лінії, потім — вертикальні, після цього похилі, й останніми розмічають кола, дуги та заокруглення. Креслення дуг в останю чергу дає змогу проконтролювати точність проведення прямих ліній.

Прямі ліній на носять рисувалкою, яку слід нахиляти у напрямі її переміщення і вбік від лінійки. Рисувалку весь час потрібно притискати до лінійки. Риски проводять лише один раз. Повторно провести лінію по одному й тому ж самому місцю дуже важко і в результаті вийде декілька паралельних рисок. (Виконую демонстрацію правильного тримання рисувалки, та проведення ліній) Перпендикулярні лінії наносять за допомогою кутника. Деталь кладуть у кут плити. Першу риску проводять прикладаючи кутник до бокової поверхні. Другу так же — тільки до іншої бокової поверхні. (Демонструю сказане вище) Паралельні риски наносять за допомогою кутника, пересуваючи його на потрібну відстань. Крім такого методу паралельні риски можна виконувати за допомогою циркуля. (Виконую демонстрацію нанесення паралельних рисок) Розмічання кутів та уклонів здійснюють за допомогою транспортирів, штангенциркулів, кутомірів.

Виконання рисок під кутом 450. Розмічаємо на площині прямий кут, із вершини якого описуємо дугу. З точок де дуга перетинає прямі радіусом більшим половини дуги робимо засічки. Проводимо пряму через точки перетину цих засічок. Кожен з одержаних кутів становитиме 450. (Демонструю виконання даної операції, повторно супроводжуючи її поясненням) Побудова кутів 300, 600, 1200.. Розмічаємо на площині прямий кут, із вершини якого описуємо дугу. З точок де дуга перетинає прямі не міняючи радіуса виконуємо засічки на дузі.

Охорона праці при розмітці.

При розмічальних роботах необхідно дотримуватися таких правил безпеки праці:

  • — встановлення заготовок (деталей) на плиту і зняття їх з плити слід виконувати лише у рукавицях;
  • — заготовки (деталі) і пристрої надійно встановлювати не на краю плити, а ближче до середини;
  • — перед встановленням заготовки (деталі) перевірити плиту на стійкість;
  • — під час роботи на вільні (ті, що не використовуються) гостро заточені кінці рисувалок обов’язково надягати запобіжні пробки або спеціальні ковпачки;
  • — мідний купорос, що використовується для фарбування, наносити лише пензлем, дотримуючись заходів безпеки, оскільки він отруйний;
  • — слідкувати за тим, щоб проходи навколо розмічальної плити були завжди вільними;
  • — перевіряти надійність кріплення молотка на рукоятці;
  • — видаляти пил та окалину з розмічальної плити щіткою, а з великих плит — мітлою;
  • — промащене ганчір'я і папір складати тільки у спеціальні металеві ящики з кришкою, що щільно закривається.
  • 5. Закріплення знань і умінь учнів по темі уроку.
  • — який інструмент необхідно використати для проведення паралельних ліній?
  • — чим фарбують поверхню заготовки?
  • — продемонструйте робочу позу при виконанні розмітки?
  • — назвіть роботи пов’язані з майбутньою професією із використанням даної слюсарної операції.
  • — проаналізуйте ситуацію: ви з одногрупником виконували фарбування заготовок мідним купоросом, друг втратив свідомість. Ваші дії?
  • — проаналізуйте ситуацію: під час виконання робіт у майстерні сталася пожежа. Ваші дії?
Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою