Термінова допомога студентам
Дипломи, курсові, реферати, контрольні...

Використана література. 
Бісероплетіння як вид декоративно-прикладного мистецтва

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Розвивальна — розвивати вміння аналізувати, пояснювати, порівнювати; розвивати художній смак; розвивати пізнавальний інтерес до навчального предмету; За словами Коко Шанель, мода рано чи пізно виходить із моди, а стиль — ніколи. А що може бути стильніше за ексклюзивний, ручної роботи аксесуар? Потім знову повернетеся в свою «домашню» групу для того, щоб поділитися тією ново. Інформацією, яку вам… Читати ще >

Використана література. Бісероплетіння як вид декоративно-прикладного мистецтва (реферат, курсова, диплом, контрольна)

  • 1. Божко Л. А. Бісер. — М.: Мартин, — 2001. — 120 с.
  • 2. Павх С. П. Бісерне рукоділля. — Тернопіль — Харків: Вид-во «Ранок», 2009. — 112 с.
  • 3. http://daonev.com/mir/prostranstvo_b/prostranstvo1_ua.htm
  • 4. Фадаева Е. В. Простые поделки из бисера. — М: Айрис — пресс, 2008. — 144с.: ув. ил. — (Внимание: дети).
  • 5. Божко Л. А. Изделия из бисера. Изд. 2-е, испр. 4 доп. — М.: «Мартин», 2007. — 216 с.
  • 6. Вірко О.В. Забавні фігурки з бісеру. — Донецьк: СКІФ. — 64 с.
  • 7. Гашицкая Р. П., Левина О. В. «Чарівний бісер. Вишивка бісером.» Ростов н/Д: Видавничий будинок «Проф-прес», 2004 — 480 с.
  • 8. http://bibliofond.ru/view.aspx?id=467 420#1

Додаток

бісер вишивання мистецтво урок Тема: Бісерне рукоділля як вид декоративно-ужиткового мистецтва.

Мета:

Навчальна — ознайомити з історичними відомостями про походження, виробництво й застосування бісеру; ознайомити матеріалами та інструментами, необхідними для бісерного плетіння; дати короткі відомості про техніки виготовлення бісерних виробів;

Розвивальна — розвивати вміння аналізувати, пояснювати, порівнювати; розвивати художній смак; розвивати пізнавальний інтерес до навчального предмету;

Виховна — виховувати повагу до традицій українського народу; виховувати вміння відчувати і розуміти прекрасне; формувати свідоме дотримання правил безпечної праці та санітарно гігієнічних вимог .

Тип уроку: вивчення нових знань.

Обладнання:

Зразки виробів з бісеру;

Ілюстрації з журналів, книжок;

Роздатковий матеріал для груп;

Картки самооцінки роботи на уроці;

Таблички з кольоровими позначками;

Бісер, січений бісер, стеклярус, голки, фурнітура для бісерних виробів.

Орієнтовний план і методи уроку:

  • 1. Мотивація навчальної діяльності учнів (ознайомлення з епіграфом та висловами до уроку) — 3 хв.
  • 2. Оголошення теми та очікуваних результатів (бесіда) — 3 хв.
  • 3. Вивчення нового матеріалу (інтерактивна технологія «Ажурна пилка») — 25 хв.
  • 4. Закріплення нових знань (гра «Додатковий бал») — 5 хв.
  • 5. Підбиття підсумків уроку (бесіда) — 5 хв.
  • 6. Оцінювання результатів уроку (заповнення картки самооцінки роботи на уроці) — 3 хв.
  • 7. Домашнє завдання — 1 хв.

Хід уроку Мотивація навчальної діяльності учнів Пропоную учням епіграфи та вислови до уроку, які записані на дошці:

Бісер — це світ, у якому поєднуються найрізноманітніші сторони людського обдарування: майстерність виробника скла, вміння вишивальниці, фантазія художника.

Бісер, палаючий різними вогнями, дарує відчуття особливої радості, чарівності, загадковості.

Зараз ми переживаємо «бісерний бум», який зв’язаний з тим, що відомі кутюр'є стали активно використовувати вишивку бісером у своїх моделях, а як аксесуари до них пропонують вишукані прикраси з бісеру.

За словами Коко Шанель, мода рано чи пізно виходить із моди, а стиль — ніколи. А що може бути стильніше за ексклюзивний, ручної роботи аксесуар?

Протягом століть створювалось народне мистецтво, розмаїте й багатогранне. Виникло воно з любові до рідного краю, всього навколишнього світу і з потреби на тільки бачити і відчувати красу, а й творити її власними руками.

Бісероплетіння міцно займає своє місце поряд з іншими видами декоративно-ужиткового мистецтва.

Представлення теми уроку та очікуваних результатів.

Оголошую записану на дошці тему уроку. Залучаю учнів до спільного визначення очікуваних результатів уроку.

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть:

Розповідати про походження, виробництво та застосування бісеру;

Характеризувати техніки виготовлення виробів з бісеру;

Визначати види бісеру та добирати необхідні інструменти і матеріали;

Відчувати і розуміти прекрасне.

Нагадую учням, що наприкінці уроку буду перевіряти наскільки вони досягли цих результатів.

Вивчення нового матеріалу.

Інтерактивна вправа «Ажурна пилка» виконується в кілька етапів, тому спочатку пояснюю учням порядок роботи (додаток 1).

Сьогодні на уроці ми будемо вивчати новий матеріал за допомогою технології «Ажурна пилка». Під час роботи методом «Ажурної пилки» ви повинні бути готовими працювати в різних групах.

Спочатку ви працюєте в «домашній» групі.

Потім в іншій групі ви будете виступати в ролі «експертів» з питання, над яким працювали в «домашній» групі та отримаєте інформацію від представниць інших груп.

Потім знову повернетеся в свою «домашню» групу для того, щоб поділитися тією ново. Інформацією, яку вам надали учасники інших груп.

1-й етап (7 хв.):

Об'єдную учнів у 3-и групи («домашніх») і пропоную кожній учениці табличку з кольоровою позначкою (червоною, жовтою, зеленою, синьою) так, щоб кількість позначок різного кольору в кожній групі була приблизно однаковою. Роздаю завдання групам (додаток 2: завдання групі 1, завдання групі 2, завдання групі 3).

2-й етап (8 хв.):

Пропоную учням об'єднатися у 4 «експертних» групи так, щоб у першу увійшли учениці, що мають таблички з червоною позначкою і працювали у «домашніх» групах 1, 2, 3. друга «експертна група складається з учениць, що працювали в цих самих «домашніх» групах і мають таблички з жовтою позначкою, третя «експертна» група — мають таблички з зеленою позначкою, четверта — мають таблички з синьою позначкою.

Кожна з учасниць ознайомлює інших зі змістом опрацьованої нею інформації. «Експертна» група аналізує матеріал в цілому.

3-й етап (5 хв.).

Учням пропонується повернутися «додому», щоб поділитися знаннями, отриманими в «експертній» групі. Причому треба намагатися донести інформацію якісно і в повному обсязі. Завдання «домашніх» груп на даному етапі - корекція та остаточне узагальнення всієї інформації.

Кожній групі даю картку «Схема обговорення» (додаток 3). Прошу висловитися представників кожної «домашньої» групи за даною схемою.

Коли учні висловляться, коротко розтлумачую питання, які здалися їм найскладнішими, якщо виникає потреба.

Закріплення нових знань учнів.

Гра «Додатковий бал».

Гра проводиться в усній формі. Учням пропонується закінчити речення. За правильну відповідь додається один бал до оцінки.

«Фальшиві перли» по-арабські називали … («бусер»).

Маленькі, злегка сплющені намистинки діаметром не більше 2 мм з отвором для нитки, називають … (бісером).

На скляних заводах бісер виробляють способами … (витягування та видування).

Короткі трубочки довжиною 2−3 мм, називають … (січеним бісером).

Для виготовлення бісеру використовують скло … (емальоване або пофарбоване прозоре).

Трубочки довжиною 5−10 мм, називають … (стеклярусом).

За способом низання розрізняють техніки низання … (в одну нитку, в дві нитки).

Простими називають вироби з бісеру, які … (виконані тільки однією технікою).

За виглядом бісерні вироби бувають … (щільні й ажурні).

Складними називають такі вироби, які … (виконані двома й більше техніками).

Підведення підсумків уроку.

При підбитті підсумків звертаю увагу учнів на очікувані результати.

Бесіда.

Запитання до учнів:

Як ви вважаєте, чи виконали ми ті завдання, що поставили на початку уроку? Чому ви так вважаєте?

Що сподобалося вам при роботі в технології «Ажурна пилка»?

Які труднощі виникали у вас протягом уроку?

Що ви порадите однокласникам для подолання таких труднощів?

Оцінювання результатів уроку.

Пропоную учням оцінити свою роботу на кроці, виставивши собі від 0 до 2 балів за кожним з критеріїв, а також врахувати додатковий бал, отриманий під час гри, заповнивши картку самооцінки роботи на уроці.

Заключне слово вчителя.

Виготовлення виробів з бісеру завжди було одним із поширеніших і улюблених різновидів народної творчості. Ці витвори — це піднесений світ краси й фантазії, поетичного осмислення природи.

Бісероплетіння — захоплююче заняття, що має не тільки практичну користь.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою