Термінова допомога студентам
Дипломи, курсові, реферати, контрольні...

Закон про податкову службу України

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Стаття 11. Права органів державної податкової служби Органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право: 1) здійснювати на підприємствах, в установах й організаціях незалежно від форм власності та у громадян, до того числі громадян — суб «єктів підприємницької діяльності, перевірки грошових документів, бухгалтерських книжок, звітів, кошторисів, декларацій… Читати ще >

Закон про податкову службу України (реферат, курсова, диплом, контрольна)

|Текст документа |.

Про внесення змін в Україну «Про державну податкову службу в.

Україні «.

ВР України, Закон № 83/98-ВР від 05.02.98.

Перелік посилань | Перелік зворотніх посилань.

ЗАКОН УКРАЇНИ.

Про внесення змін в Україну «Про державну податкову службу в.

Україні «Верховна Рада України постановляє: I. Внести в Україну «Про державну податкову службу в Україні «(Відомості Верховної Заради України, 1994 р., N 15, ст. 84; 1995 р., N 1, ст. 3, N 30, ст. 229; 1996 р., N 31, ст. 148) такі зміни: 1. Статті 1 — 5, 7 — 12 й 14 викласти в такій редакції:

" Стаття 1. Система органів державної податкової служби До системи органів державної податкової служби належати: Державна податкова адміністрація України, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крім, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції околицях, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах (далі - органи державної податкової служби). У складі органів державної податкової служби знаходяться відповідні спеціальні підрозділи по боротьбі із податковими правопорушеннями (далі - податкова міліція). Державна податкова адміністрація України залежно від кількості платників податків та інших місцевих умів може утворювати міжрайонні (на два й понад районів), про «єднані (на місто й район) державні податкові інспекції та у їхні складі відповідні підрозділи податкової міліції. У Державній податковій адміністрації України та державних податкових адміністраціях в Автономній Республіці Крім, областях, містах Києві та Севастополі утворюються колегії. Чисельність й склад колегії Державної податкової адміністрації України затверджуються Кабінетом міністрів України, а колегій державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крім, областях, містах Києві та Севастополі - Державною податковою адміністрацією України. Колегії є дорадчими органами й розглядають найважливіші напрями діяльності відповідних державних податкових адміністрацій. Структура Державної податкової адміністрації України затверджується Кабінетом міністрів України.

Стаття 2. Завдання органів державної податкової служби Завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою й своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків й зборів (обов «язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі); внесення у встановленому порядку пропозицій щодо вдосконалення податкового законодавства; прийняття у випадках, передбачених законом, нормативно-правових актів й методичних рекомендацій із питань оподаткування; формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та інших обов «язкових платежів та Єдиного банку даних про платників податків — юридичних осіб; троянд «яснення законодавства із питань оподаткування серед платників податків; запобігання злочинам та іншим правопорушенням, віднесеним законом до компетенції податкової міліції, їхні розкриття, припинення, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення.

Стаття 3. Законодавство, яким керуються органи державної.

податкової служби Органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Заради Автономної Республіки Крім й Заради Міністрів Автономної Республіки Крім, органів місцевого самоврядування із питань оподаткування, виданими у межах їхні повноважень.

Стаття 4. Підпорядкованість органів державної податкової.

служби та їхні взаємодія із іншими органами Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крім, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та про «єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крім, областях, містах Києві та Севастополі. Органи державної податкової служби України координують свою діяльність із фінансовими органами, органами Державного казначейства України, органами служби безпеки, внутрішніх справ, прокуратури, статистики, державними митною та контрольно-ревізійною службами, іншими контролюючими органами, установами банків, а також із податковими службами інших держав.

Стаття 5. Призначення керівників органів державної податкової.

служби Державну податкову службу України очолює Голова Державної податкової адміністрації України, якого призначає на посаду та звільняє із посади Президент України за поданням Премо «єр-міністра України. Заступники Голови Державної податкової адміністрації України призначаються на посаду й звільняються із посади Кабінетом міністрів України за поданням Голови Державної податкової адміністрації України. Кількість заступників Голови Державної податкової адміністрації України визначається Кабінетом міністрів України. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крім, областях, містах Києві та Севастополі очолюють голови, котрі призначаються на посаду й звільняються із посади Кабінетом міністрів України за поданням Голови Державної податкової адміністрації України. Державні податкові інспекції околицях, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та про «єднані державні податкові інспекції очолюють начальники, котрі призначаються на посаду й звільняються із посади Головою Державної податкової адміністрації України за поданням голів відповідних державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крім, областях, містах Києві та Севастополі. Начальники управлінь податкової міліції призначаються Головою Державної податкової адміністрації України » ;

" Стаття 7. Статус органів державної податкової служби Державна податкова адміністрація України, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крім, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції околицях, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та про «єднані державні податкові інспекції є юридичними особами, мають печатку з зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, інші печатки й штампи, відповідні бланки, рахунки в установах банків.

РОЗДІЛ II.

ФУНКЦІЇ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ.

Стаття 8. Функції Державної податкової адміністрації України Державна податкова адміністрація України здійснює такі функції: 1) виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, заговорили українською у «язану з: здійсненням контролю за додержанням законодавства про податки, інші платежі, валютні операції, порядку розрахунків з споживачами із використанням електронних контрольно-касових апаратів, комп «ютерних систем й товарно-касових книжок, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи, послуги, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб «єктів підприємницької діяльності та ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення окремих видів підприємницької діяльності; здійсненням контролю за додержанням виконавчими комітетами сільських й селищних радий порядку прийняття й обліку податків, інших платежів від платників податків, своєчасністю й повнотою перерахування цих торб до бюджету; обліком платників податків, інших платежів; виявленням й веденням обліку надходжень податків, інших платежів; 2) видає у випадках, передбачених законом, нормативно-правові акти й методичні рекомендації із питань оподаткування; 3) затверджує форми податкових розрахунків, звітів, декларацій та інших документів, заговорили українською у «язаних із обчисленням й сплатою податків, інших платежів, декларацій про валютні ціності, зразок картки фізичної особини — платника податків та інших обов «язкових платежів, форму повідомлення про відкриття чи закриття юридичними особами, фізичними особами — суб «єктами підприємницької діяльності банківських рахунків, а також форми звітів про роботу, проведену органами державної податкової служби; 4) троянд «яснює через засоби масової інформації порядок застосування законодавчих та інших нормативно-правових актів про податки, інші платежі та організовує виконання цієї роботи органами державної податкової служби; 5) здійснює заходь щодо добору, розстановки, професійної підготовки та перепідготовки кадрів для органів державної податкової служби; 6) подає органам державної податкової служби методичну й практичну допомогу в організації роботи, проводити обстеження та перевірки її стану; 7) організовує роботу по створенню інформаційної системи автоматизованих робочих місць та інших засобів автоматизації та комп «ютеризації робіт органів державної податкової служби; 8) розробляє основні напрями, форми й методи проведення перевірок додержання податкового та валютного законодавства; 9) при виявленні фактів, що свідчать про організовану злочинну діяльність, чи дій, що створюють умови для такої діяльності, направляє матеріали із цих питань відповідним спеціальним органам по боротьбі із організованою злочинністю; 10) передає відповідним правоохоронним органам матеріали за фактами правопорушень, за котрі передбачене кримінальну відповідальність, якщо їхні розслідування не належить до компетенції податкової міліції; 11) подає Міністерству фінансів України та головному управлінню Державного казначейства України звіт про надходження податків, інших платежів; 12) вносити пропозиції та розробляє проекти міжнародних договорів стосовно оподаткування, виконує в межах, визначених законодавством, міжнародні домов із питань оподаткування; 13) надає фізичним особам — платниках податків та інших обов «язкових платежів ідентифікаційні номери й направляє до державної податкової інспекції за місцем проживання фізичної особини чи за місцем отримання нею доходів чи за місцезнаходженням про «єкта оподаткування картку із ідентифікаційним номером та Веде Єдиний банк даних про платників податків — юридичних осіб; 14) прогнозує, аналізує надходження податків, інших платежів, джерела податкових надходжень, вивчає вплив макроекономічних показників й податкового законодавства на надходження податків, інших платежів, розробляє пропозиції щодо їхнього збільшення та зменшення втрат бюджету; 15) забезпечує виготовлення марок акцизного збору, їхнього зберігання, продажів та організовує роботу, заговорили українською у «язану з здійсненням контролю за наявністю цих марок на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв й на пачках (упаковках) тютюнових виробів под годину їхні транспортування, зберігання й реалізації; 16) вносити в установленому порядку пропозиції щодо вдосконалення податкового законодавства; 17) організовує у межах своїх повноважень роботу щодо забезпечення охорони державної таємниці органів державної податкової служби.

Стаття 9. Функції державних податкових адміністрацій в.

Автономній Республіці Крім, областях, містах Києві.

та Севастополі та державних податкових інспекцій в.

містах із районним поділом (крім міст Києва та.

Севастополя) Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крім, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в містах із районним поділом (крім міст Києва та Севастополя) виконують функції, передбачені статтею 8 цого Закону, крім функцій, зазначених у пунктах 2, 3, 8, 11, 12, 13, 16, а також пункті 15 цієї з статтею у частині забезпечення виготовлення марок акцизного збору. У разі коли зазначені в частині першій цієї з статтею органи державної податкової служби безпосередньо здійснюють контролю над платниками податків, інших платежів, смердоті виконують щодо цих платників тих ж функції, що і державні податкові інспекції околицях, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та про «єднані державні податкові інспекції.

Стаття 10. Функції державних податкових інспекцій в районах,.

містах без районного поділу, районах у містах,.

міжрайонних та про «єднаних державних податкових.

інспекцій Державні податкові інспекції околицях, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та про «єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: 1) здійснюють контролю над додержанням законодавства про податки, інші платежі; 2) забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення й своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб — платників податків та інших обов «язкових платежів; 3) контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів й балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, заговорили українською у «язаних із обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення про «єктів оподаткування й обчислення податків, інших платежів; 4) здійснюють у межах своїх повноважень контролю над законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку розрахунків з споживачами із використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книжок, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи й послуги, а й за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб «єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності;

5) ведуть облік векселів, що видаються суб «єктами підприємницької діяльності при здійсненні операцій із давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах та щомісяця подають інформацію про це місцевим органам державної статистики; здійснюють контролю над погашенням векселів; видають суб «єктам підприємницької діяльності дозволи на відстрочення оплати (погашення) векселів з зазначених операцій; 6) забезпечують застосування та своєчасне стягнення торб фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; 7) аналізують заподій й оцінюють дані про факти порушень податкового законодавства; 8) проводять перевірки фактів приховування й заниження торб податків, інших платежів; 9) за дорученням спеціальних підрозділів по боротьбі із організованою злочинністю проводять перевірки своєчасності подання та достовірності документів, заговорили українською у «язаних із обчисленням й сплатою податків, інших платежів; 10) передають відповідним правоохоронним органам матеріали за фактами правопорушень, за котрі передбачене кримінальну відповідальність, якщо їхні розслідування не належить до компетенції податкової міліції; 11) подають до судів й арбітражних судів кликни до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними й стягнення у дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а інших випадках — коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості до бюджету й державними цільовими фондами за рахунок їхні майна; 12) проводять роботу, заговорили українською у «язану із виявленням, обліком, оцінкою та реалізацією у встановленому законом порядку, безхазяйного майна, майна, що перейшло по право успадкування до держави, скарбів й конфіскованого майна;

13) контролюють дотримання виконавчими комітетами сільських й селищних радий порядку прийняття й обліку податків, інших платежів від платників податків, своєчасність й повноту перерахування цих торб до бюджету; 14) розглядають звернення громадян, підприємств, установ й організацій із питань оподаткування та, в межах своїх повноважень, із питань валютного контролю, а також скарги на дії посадових осіб державних податкових інспекцій; 15) подають відповідним фінансовим органам та органам Державного казначейства України звіт про надходження податків, інших платежів; 16) здійснюють контролю над наявністю марок акцизного збору на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв й на пачках (упаковках) тютюнових виробів под годину їхні транспортування, зберігання й реалізації; 17) троянд «яснюють через засоби масової інформації порядок застосування законодавчих та інших нормативно-правових актів про податки, інші платежі; 18) виконують функції, передбачені пунктом 17 з статтею 8, а також інші функції, заговорили українською у «язані з здійсненням відповідними підрозділами податкової міліції повноважень, передбачених статтею 21 цого Закону.

РОЗДІЛ III.

ПРАВА, ОБОВ «ЯЗКИ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ.

ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ.

Стаття 11. Права органів державної податкової служби Органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право: 1) здійснювати на підприємствах, в установах й організаціях незалежно від форм власності та у громадян, до того числі громадян — суб «єктів підприємницької діяльності, перевірки грошових документів, бухгалтерських книжок, звітів, кошторисів, декларацій, товарно-касових книжок, показників електронних контрольно-касових апаратів й комп «ютерних систем, що застосовуються для розрахунків за готівку з споживачами, та інших документів незалежно від способу подання інформації (включаючи комп «ютерний), заговорили українською у «язаних із обчисленням й сплатою податків, інших платежів, наявності свідоцтв про державну реєстрацію суб «єктів підприємницької діяльності, спеціальних дозволів (ліцензій, патентів тощо) на її здійснення, а також одержувати від посадових осіб й громадян у письмовій формі пояснення, довідки й відомості із питань, що виникають под годину перевірок; перевіряти у посадових осіб, громадян документи, що посвідчують особу, под годину проведення перевірок із питань оподаткування; викликати посадових осіб, громадян для пояснень щодо джерела отримання доходів, обчислення й сплати податків, інших платежів, а також проводити перевірки достовірності інформації, одержаної для внесення до Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та інших обов «язкових платежів. Періодичність таких перевірок та проведення обстежень виробничих, складських, торговельних та інших приміщень встановлюється Державною податковою адміністрацією України. Орган державної податкової служби може запрошувати громадян, до того числі громадян — суб «єктів підприємницької діяльності, для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати ними податків, інших платежів. Письмові повідомлення про такі запрошення направляються громадянам рекомендованими листами, в які зазначаються підстави виклику, дата й година, на якої викликається громадянин; 2) одержувати безоплатно від підприємств, установ, організацій, включаючи Національний банк України та його установи, комерційні банки та інші фінансово-кредитні установи, від громадян — суб «єктів підприємницької діяльності довідки, копії документів про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки підприємств, установ й організацій незалежно від форм власності та громадян про розрахункові, валютні та інші рахунки, інформацію про наявність та обіг коштів на цих рахунках, у тому числі про ненадходження у встановлені терміни валютної виручки від суб «єктів підприємницької діяльності, та іншу інформацію, заговорили українською у «язану із обчисленням та сплатою податків, інших платежів у порядку, визначеному законодавством, входити в будь-які інформаційні системи, зокрема комп «ютерні, для визначення про «єкта оподаткування; одержувати безоплатно необхідні відомості для формування інформаційного фонду Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та інших обов «язкових платежів від підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, включаючи Національний банк України та його установи, комерційні банки, та громадян — суб «єктів підприємницької діяльності - про суми доходів, виплачених фізичним особам, й утриманих із них податків, інших платежів, від органів, уповноважених проводити державну реєстрацію, а також видавати спеціальні дозволи (ліцензії, патенти тощо) на здійснення деяких видів підприємницької діяльності, — про видачу таких дозволів суб «єктам підприємницької діяльності, від органів внутрішніх справ — про громадян, котрі прибули на проживання до відповідного населеного пункту чи вибули із нього, від органів реєстрації актів громадянського стану — про громадян, умерших в; одержувати безоплатно від митних органів щомісяця звітні дані про ввезення на митну територію України імпортних товарів й справляння при цьому податків, інших платежів та інформацію про експортно-імпортні операції, що здійснюють резиденти й нерезиденти, за формою, погодженою із Державною податковою адміністрацією України, та від органів статистики — дані, необхідні для використання їхні у проведенні аналізу фінансово-господарської діяльності підприємств, установ, організацій всіх форм власності; 3) обстежувати будь-які виробничі, складські, торговельні та інші приміщення підприємств, установ й організацій незалежно від форм власності та житло громадян, якщо смердоті використовуються як юридична адреси суб «єкта підприємницької діяльності, а отримання доходів. У разі відмови керівників підприємств, установ, організацій й громадян допустити посадових осіб органів державної податкової служби для обстеження зазначених приміщень й обладнання та неподання документів про отримані доходи й проведені витрати органи державної податкової служби мають право визначати оподатковуваний дохід (прибуток) таких підприємств, установ, організацій та громадян на підставі документів, що свідчать про одержані ними доходи (прибутки), а стосовно громадян — також з урахуванням оподаткування осіб, котрі займаються аналогічною діяльністю; 4) вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємств, установ, організацій, а також від громадян, діяльність які перевіряється, усунення виявлених порушень податкового законодавства й законодавства про підприємницьку діяльність, контролювати їхні виконання, а також припинення дій, котрі перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами органів державної податкової служби; 5) зупиняти операції платників податків, інших платежів на рахунках в установах банків, інших фінансово-кредитних установах, за винятком операцій щодо сплати податків, інших платежів у разі: відмови у проведенні документальної перевірки чи недопущення посадових осіб органів державної податкової служби для обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи заговорили українською у «язані із утриманням інших про «єктів оподаткування незалежно від їхнього місцезнаходження, обладнання, електронних контрольно-касових апаратів, комп «ютерних систем, що застосовуються для розрахунків за готівку з споживачами, вагокасових комплексів, систем та засобів штрихового кодування; неподання органам державної податкової служби та їхні посадовим особам бухгалтерських звітів, балансів, податкових декларацій (розрахунків), декларацій про валютні ціності, звітів про застосування електронних контрольно-касових апаратів, комп «ютерних систем та інших документів, заговорили українською у «язаних із обчисленням й сплатою податків, інших платежів; непред «явлення свідоцтв про державну реєстрацію суб «єктів підприємницької діяльності, спеціальних дозволів (ліцензій, патентів тощо) на її здійснення, сертифікатів відповідності електронних контрольно-касових апаратів, комп «ютерних систем; порушення підприємством, установою, організацією, громадянином-суб «єктом підприємницької діяльності встановленого законом порядку реєстрації в органі державної податкової служби як платників податків, відсутності обліку про «єктів оподаткування чи коли існує реальна загроза витрачання коштів чи відчуження майна, вилучення які у встановленому законом порядку є єдиним засобом відшкодування збитків, завданих державі, у зв «язку із неплатоспроможністю юридичної особини, що перевіряється; 6) вилучати (з залишенням копій) у підприємств, установ та організацій документи, що свідчать про приховування (заниження) про «єктів оподаткування, несплату податків, інших платежів, та вилучати у громадян — суб «єктів підприємницької діяльності, котрі порушують порядок заняття підприємницькою діяльністю, реєстраційні посвідчення чи спеціальні дозволи (ліцензії, патенти тощо) із наступною передачею матеріалів про порушення органам, що бачили ці документи; 7) застосовувати до підприємств, установ, організацій й громадян фінансові санкції у вигляді стягнення: однократного розміру донарахованої за результатами перевірки суми податку чи іншого платежу, а й у разі повторного порушення протягом року после порушення, встановленого попередньою перевіркою, — у двократному розмірі донарахованої за результатами перевірки суми податку, іншого платежу; десяти відсотків належних до сплати торб податків, інших платежів за неподання чи несвоєчасне подання органам державної податкової служби податкових декларацій, розрахунків, аудиторських з висновками та інших документів, необходимых для обчислення податків, інших платежів, а й за неподання чи несвоєчасне подання установам банків платіжних доручень на сплату податків, інших платежів; застосовувати до установ банків чи юридичних осіб, фізичних осіб — суб «єктів підприємницької діяльності, котрі у встановлений законом рядків не повідомили про відкриття чи закриття рахунків у банках, фінансові санкції у вигляді стягнення від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Зазначені санкції застосовуються у випадках, якщо інше не передбачене законом, який запроваджує відповідний податок, інший платіж. Фінансові санкції, передбачені цим пунктом, застосовуються щодо податків, інших платежів, за якими встановлено обов «язкове подання органам державної податкової служби податкових декларацій, розрахунків. Рішення про застосування фінансових санкцій приймається у рядків не пізніше десяти днів із дня складання акта перевірки; 8) стягувати до бюджетів та державних цільових фондів донараховані за результатами перевірок суми податків, інших платежів, суми недоїмки із податків, інших платежів, а також суми штрафів та інших санкцій, передбачених пунктом 7 цієї з статтею та іншими законами України, якщо ці платежі не сплачені добровільно в десятиденний рядків із дня прийняття органом державної податкової служби відповідного рішення, із підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та наслідків фінансовогосподарської діяльності у безспірному порядку, а із громадян — за рішенням суду чи за виконавчими написами нотаріусів. У разі незгоди суб «єкта оподаткування із рішенням податкового органу щодо безспірного стягнення коштів таке стягнення може бути зупинено терміном на тридцять днів вищестоящим органом державної податкової служби. Якщо скаргу суб «єкта оподаткування відхилено, разом із податковим вол «язанням стягується пеня, нарахована із моменту виникнення такого податкового вол «язання до моменту його погашення; 9) надавати в межах своїх повноважень відстрочки й розстрочки сплати податків, інших платежів на умовах податкового кредиту із урахуванням фінансового стану платників податку; 10) за несвоєчасне виконання установами банків та іншими фінансовокредитними установами розпоряджень органів державної податкової служби про безспірне стягнення податків, інших платежів, а також доручень підприємств, установ, організацій та громадян про сплату податків, інших платежів стягувати із установ банків та інших фінансово-кредитних установ пеню за кожний день прострочення (включаючи день сплати) у розмірах, встановлених законодавством щодо таких видів платежів; 11) накладати адміністративні штрафи: на керівників та інших посадових осіб підприємств, установ, організацій, винних у заниженні суми податку, іншого платежу, приховуванні (заниженні) про «єктів оподаткування, а й у відсутності бухгалтерського обліку про «єктів оподаткування чи веденні його із порушеннями встановленого порядку, у неподанні, несвоєчасному поданні чи поданні за невстановленою формою бухгалтерських звітів й балансів, податкових декларацій, розрахунків, аудиторських з висновками, платіжних доручень та інших документів, заговорили українською у «язаних із обчисленням й сплатою податків, інших платежів, — від п «яті до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а й за тих сам дії, вчинені особою, якої протягом року було б піддано адміністративному стягненню за одне з зазначених правопорушень, — від десяти до п «ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на керівників та інших посадових осіб підприємств, установ, організацій, включаючи установи Національного банку України, комерційні банки та інші фінансово-кредитні установи, котрі не виконують перелічених у пунктах 2−5 цієї з статтею вимог посадових осіб органів державної податкової служби, — від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб підприємств, установ й організацій, але в громадян — суб «єктів підприємницької діяльності, котрі виплачували доходи, винних у неутриманні, неперерахуванні до бюджету торб податку на доходи фізичних осіб, перерахуванні податку за рахунок коштів підприємств, установ й організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), у неповідомленні чи несвоєчасному повідомленні державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, — у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за тих сам дії, вчинені особою, якої протягом року було б піддано адміністративному стягненню за одне з зазначених правопорушень, — у розмірі п «яті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на громадян, винних у неподанні чи несвоєчасному поданні декларацій про доходи чи у включенні до декларацій перекручених даних, у відсутності обліку чи неналежному веденні обліку доходів й витрат, для які встановлено обов «язкову форму обліку, — від одного до п «яті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на громадян, котрі займаються підприємницькою діяльністю, винних у протидіях посадовим особам органів державної податкової служби, зокрема у недопущенні їхні до приміщень, котрі використовуються для здійснення підприємницької діяльності та одержання доходів, — від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на громадян, котрі займаються підприємницькою діяльністю без державної реєстрації чи без спеціального дозволу (ліцензії), якщо його отримання передбачене законодавством, — від трьох до максимально восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на громадян, котрі здійснюють продажів товарів без придбання одноразових патентів чи із порушенням терміну їхнього дії, чи здійснюють продажів товарів, не зазначених у деклараціях, — від одного до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а й за тих сам дії, вчинені громадянином, якого протягом року було б піддано адміністративному стягненню за одне з зазначених правопорушень, — від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; 12) користуватися безперешкодно в службових справах засобами зв «язку, котрі належати підприємствам, установам й організаціям незалежно від форм власності; 13) у разі виявлення зловживань под годину здійснення контролю за надходженням валютної виручки, проведенням розрахунків з споживачами із використанням товарно-касових книжок, а й за дотриманням лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи й послуги давати доручення органам державної контрольно-ревізійної служби на проведення ревізій; 14) вимагати від керівників підприємств, установ й організацій, що перевіряються, проведення інвентаризації основних фондів, товарноматеріальних цінностей, коштів й розрахунків; у необходимых випадках опечатувати каси, касові приміщення, склади та архіви; 15) надавати інформацію із Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та інших обов «язкових платежів іншим державним органам відповідно до чинного законодавства; 16) матеріально й морально заохочувати громадян, котрі подають допомогу в боротьбі із порушеннями податкового законодавства. Права, передбачені пунктами 1 — 4, 6, 12 й 14 частини першої цієї з статтею, надаються посадовим особам органів державної податкової служби, а права, передбачені пунктами 5, 7 — 11, 13, 15 — 16, — головах державних податкових адміністрацій й начальникам державних податкових інспекцій та їхнього заступникам.

Стаття 12. Скасування рішень органів державної податкової.

служби Державна податкова адміністрація України має право скасовувати рішення інших органів державної податкової служби, а державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крім, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції у містах із районним поділом (крім міст Києва та Севастополя) — рішення нижчестоящих державних податкових інспекцій у разі їхнього невідповідності актам законодавства. Цей порядок не застосовується щодо рішень податкової міліції «;

" Стаття 14. Оскарження рішень й дій органів державної.

податкової служби та їхнього посадових осіб Рішення, дії чи бездіяльність органів державної податкової служби та їхні посадових осіб можуть бути оскаржені у встановленому законом порядку ". 2. У статтях 6, 13, 15 — 18 Закону слова «державна податкова інспекція », «державні податкові інспекції «, «службова особа », «службові особини », «внески «в всіх відмінках замінити словами «орган державної податкової служби », «органи державної податкової служби », «посадова особа », «посадові особини », «збори «у відповідних відмінках. 3. Назву розділу IV Закону викласти в такій редакції:

" ПОСАДОВІ ОСОБИНИ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ.

СЛУЖБИ ТА ЇХ ПРАВОВИЙ І СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ". 4. У з статтею 15: у частині першій слова «Міністерством фінансів України «замінити словами «Державною податковою адміністрацією України »; у частині п «ятій слова «Головною державною податковою інспекцією України «замінити словами «Державною податковою адміністрацією України »; доповнити статтю после частини сьомої новою частиною восьмою такого змісту:

" Посадовим особам й працівникам органів державної податкової служби видається службове посвідчення, зразок якого затверджує Державна податкова адміністрація України ". У зв «язку із цим частину восьму вважати частиною дів «ятою. 5. У частині другій з статтею 16 слова «Образа службової особини державної податкової інспекції «замінити словами «Невиконання законних вимог посадової особини органу державної податкової служби, її образу ». 6. Доповнити Закон розділом V такого змісту:

" РОЗДІЛ V.

ПОДАТКОВА МІЛІЦІЯ.

Стаття 19. Податкова міліція та її заподіяння Податкова міліція складається з спеціальних підрозділів по боротьбі із податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних органів державної податкової служби, й здійснює контролю над додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції. Завданнями податкової міліції є: запобігання злочинам та іншим правопорушенням у сфері оподаткування, їхнього розкриття, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення; розшук платників, котрі ухиляються від сплати податків, інших платежів; запобігання корупції органів державної податкової служби та виявлення її фактів; забезпечення безпеки діяльності працівників органів державної податкової служби, захисту їхнього від протиправних посягань, заговорили українською у «язаних із виконанням службових обов «язків.

Стаття 20. Структура податкової міліції До складу податкової міліції належати: Головне управління податкової міліції, Слідче управління податкової міліції, Управління по боротьбі із корупцією органів державної податкової служби Державної податкової адміністрації України; управління податкової міліції, слідчі відділи податкової міліції, відділи по боротьбі із корупцією органів державної податкової служби відповідних державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крім, областях, містах Києві та Севастополі; відділи податкової міліції, слідчі відділення (групи) податкової міліції відповідних державних податкових інспекцій околицях, містах, районах у містах, міжрайонних та про «єднаних державних податкових інспекцій. Податкову міліцію очолює начальник податкової міліції - перший заступник Голови Державної податкової адміністрації України. Податкову міліцію в державних податкових адміністраціях в Автономній Республіці Крім, областях, містах Києві та Севастополі очолюють начальники управлінь податкової міліції - Перші заступники голів відповідних державних податкових адміністрацій.

Стаття 21. Повноваження податкової міліції Податкова міліція відповідно до покладених на неї завдань: 1) приймає й реєструє заяви, повідомлення та іншу інформацію про злочини й правопорушення, віднесені до її компетенції, здійснює в установленому порядку їхнього перевірку й приймає щодо них передбачені законом рішення; 2) здійснює відповідно до закону оперативно-розшукову діяльність, досудову підготовку матеріалів за протокольною формою, а також проводити дізнання та досудове (попереднє) слідство в межах своєї компетенції, вживає заходів до відшкодування заподіяних державі збитків; 3) виявляє заподій й умови, що сприяли вчиненню злочинів та інших правопорушень у сфері оподаткування, вживає заходів до їхнього усунення; 4) забезпечує безпечу працівників органів державної податкової служби та їхні захист від протиправних посягань, заговорили українською у «язаних із виконанням ними посадових обов «язків; 5) запобігає корупції та іншим службовим порушенням серед працівників державної податкової служби; 6) збирає, аналізує, узагальнює інформацію щодо порушень податкового законодавства, прогнозує тенденції розвитку негативних процесів кримінального характеру, заговорили українською у «язаних із оподаткуванням. Особа начальницького складу податкової міліції незалежно від займаної нею посади, місцезнаходження й годині на разі звернення до неї громадян чи посадових осіб з заявою чи повідомленням про загрозу особистій чи громадській безпеці чи в разі безпосереднього виявлення такої загрози винна вжити заходів щодо запобігання правопорушенню й його припинення, рятування людей, подання допомоги особам, котрі її потребують, встановлення й затримання осіб, котрі вчинили правопорушення, охорони місця події й повідомити про це в найближчий орган внутрішніх справ.

Стаття 22. Права податкової міліції Посадовим особам податкової міліції для виконання покладених ними обов «язків надаються права, передбачені пунктами 1 — 4, 6, 12, 14 з статтею 11 цого Закону, а також пунктами 1 — 4, абзацами іншим — четвертим, шостим 5 пункту, пунктами 6 — 12, 14, підпунктами «а «й «б «пункту 15, пунктами 16 — 20, абзацом першим пункту 21 та пунктами 23 — 30 з статтею 11, статтями 12 — 15−1 Помилка! Неприпустимий об'єкт гиперссылки.

Стаття 23. Прийняття на службу до податкової міліції На службу до податкової міліції приймаються на контрактній основі громадяни України, котрі мають відповідну освіту, здатні за своїми особистими, діловими, моральними якостями та станом здоровий «я виконувати обов «язки, покладені на податкову міліцію. Громадяни України, котрі вперше зараховуються на службу до податкової міліції на посади начальницького складу, складають присягу такого змісту: «Я, (прізвище, ім «я, по-батькові), вступаючи на службу до податкової міліції, присягаю на вірність Українському народові. Присягаю додержуватися Конституції й законів України, захищати права людини й громадянина, сумлінно виконувати свої обов «язки. Присягаю бути чесним й мужнім, пильно стояти на сторожі економічних інтересів Вітчизни, суворо зберігати державну та службову таємницю. Якщо я порушу присягу, готовий нести відповідальність, встановлену законодавством України ». Особа начальницького складу податкової міліції підписує текст присяги, який зберігається в його особовій справі.

Стаття 24. Служба в податковій міліції Особи начальницького складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького складу органів внутрішніх справ. Особи, прийняті на службу до податкової міліції, до того числі слухачі і курсанти навчальних закладів за спеціальностями із підготовки кадрів податкової міліції, котрі перебувають на військовому обліку, одну годину служби знімаються із нього й перебувають у кадрах податкової міліції Державної податкової адміністрації України. Навчання у навчальних заставах Державної податкової адміністрації України за спеціальностями із підготовки кадрів податкової міліції после здобуття спеціальної освіти прирівнюється до проходження строкової військової служби. Особам, які прийнято на службу до податкової міліції на посади начальницького складу, присвоюються такі спеціальні звання: Вищий начальницький склад: генерал-лейтенант податкової міліції, генерал-майор податкової міліції. Старший начальницький склад: полковник податкової міліції, підполковник податкової міліції, майор податкової міліції. Середній начальницький склад: капітан податкової міліції, старший лейтенант податкової міліції, лейтенант податкової міліції. Молодший начальницький склад: старший прапорщик податкової міліції, прапорщик податкової міліції. Порядок присвоєння спеціальних звань молодшого начальницького складу податкової міліції визначається Державною податковою адміністрацією України. Спеціальні звання старшого й середнього начальницького складу податкової міліції присвоюються в порядку, що визначається Кабінетом міністрів України. Спеціальні звання вищого начальницького складу податкової міліції відповідно в Україну присвоює Президент України за поданням Голови Державної податкової адміністрації України. Особи начальницького складу податкової міліції мають формений одяг та знаки розрізнення й забезпечуються ними безкоштовно. Опис й зразки форменого одягу, знаків розрізнення начальницького складу податкової міліції затверджуються Кабінетом міністрів України.

Стаття 25. Відповідальність посадових й службових осіб.

податкової міліції Посадова чи службова особа податкової міліції у межах повноважень, наданих цим Законом та іншими законами, самостійно приймає рішення й несе за свої протиправні дії чи бездіяльність дисциплінарну відповідальність згідно з Дисциплінарним статутом органів внутрішніх справ чи іншу, передбачену законодавством, відповідальність. При порушенні посадовою чи службовою особою податкової міліції прав й законних інтересів громадянина відповідний орган державної податкової служби вол «язаний вжити заходів до поновлення цих прав, відшкодування завданих матеріальних збитків, на вимогу громадянина публічно вибачитися. Посадова чи службова особа податкової міліції, котра виконує свої обов «язки відповідно до наданих законодавством повноважень та у межах закону, не несе відповідальності за завдані збитки. Такі збитки компенсуються за рахунок держави. Посадова чи службова особа податкової міліції, Яка порушила вимоги закону чи неналежно виконує свої обов «язки, несе відповідальність у встановленому порядку. Дії чи рішення податкової міліції, її посадових та службових осіб можуть бути оскаржені у встановленому законом порядку до суду чи прокуратури.

Стаття 26. Правовий й соціальний захист осіб начальницького.

складу податкової міліції Держава гарантує правовий й соціальний захист осіб начальницького складу податкової міліції та членів їхні сімей. Там поширюються гарантії соціального й правового захисту, передбачені статтями 20 — 23 Закону України «Про міліцію » .

Стаття 27. Матеріальне й соціально-побутове забезпечення осіб.

начальницького складу податкової міліції Форми й розміри матеріального забезпечення осіб начальницького складу податкової міліції, включаючи грошове утримання, встановлюються Кабінетом міністрів України. Пенсійне забезпечення осіб начальницького складу податкової міліції та оподаткування їхні доходів здійснюються в порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького складу органів внутрішніх справ " .

II. Прикінцеві положення 1. Цей Закон набирає чинності із дня його опублікування. 2. Державна податкова адміністрація України, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крім, областях, містах Києві та Севастополі та державні податкові інспекції є правонаступниками Державної податкової інспекції України та відповідних державних податкових інспекцій, которые действовали відповідно в Україну «Про державну податкову службу в Україні «в редакції від 24 грудня 1993 року. 3. До приведення законодавства у відповідність з Законом України «Про внесення змін в Україну «Про державну податкову службу в Україні «законодавчі та інші нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону. 4. Кабінету міністрів України: у місячний рядків підготувати й податі на розгляд Верховної Заради України пропозиції про внесення змін до законодавчих актів, що випливають із цого Закону; у двомісячний рядків привести свої рішення у відповідність із цим Законом. | | | |Президент України |Л. КУЧМА | |м. Київ | | |5 лютого 1998 року | | |N 83/98-ВР | |.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою