Термінова допомога студентам
Дипломи, курсові, реферати, контрольні...

Пожарные відрахування неконституционны

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Подпунктом «ж «пункту 1 статті 21 Закону Російської Федерації від 27.12.91 N 2118−1 «Про основи податкової системи Російській Федерації «встановлено цільові збори з громадян, і підприємств, установ, організацій незалежно від своїх організаційно — правових форм утримання міліції, на благоустрій територій, потреби освіти та інші мети. Ставки в міста й райони встановлюються відповідними… Читати ще >

Пожарные відрахування неконституционны (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Пожарные відрахування неконституционны

Совсем недавно в правових базах з’явилися нові Визначення Конституційного Судна від 13 листопада 2001 р. N239-О. Визначення стосується Федерального закону «Про пожежної безпеки ». Частина 7 ст. 10 цього закону передбачала встановлення органами місцевого самоврядування обов’язкових відрахувань до розмірі 0,5 відсотка загальної кошторисної вартості робіт з будівництва, капітальний ремонт, реконструкції об'єктів, розширенню, технічного переоснащення підприємств, будинків, споруд й інших об'єктів, крім робіт, фінансованих рахунок коштів до місцевих бюджетів.

0,5% - багато це частина або мало? Припустимо будівництво багатоквартирного вдома варто ненадовго мільйонів. Тоді з кожного мільйона треба сплатити по 5 000 $. А платити треба й при реконструкції, і за капремонту. Суми в багатьох платників податків невеликі, але копійка карбованець береже.

Те платники податків, які платити ці відрахування хотів, намагалися відстояти свого права в арбітражних судах. Але перемоги у перших інстанціях закінчувалися позбавленням касації. Приміром, Федеральний арбітражного суду Западно-Сибирского округу 12 лютого 2001 року розглядав справа N Ф04/312−29/А27−2001. На момент розгляду у касаційної інстанції платник податків зумів домогтися винесення рішення повернення йому з бюджету зайве сплачених платежів утримання територіальної пожежної охорони.

Удовлетворяя позовні вимоги, суд першою і апеляційної інстанцій виходив речей, що відповідно до статті 2 Федерального закону «Про введення на дію частини першої таки Податкового кодексу Російської Федерації «все податки, збори і стягування мита, а також інші платежі до бюджету чи позабюджетні фонди, не встановлених у статтях 19, 20 і 21 Закону Російської Федерації «Про основи податкової системи Російській Федерації «, не стягуються до набрання чинності статей 13, 14 і 15 таки Податкового кодексу Російської Федерації.

Однако, ФАС ЗСО вирішив, що нижчі суди неправильно застосували норму права. Суди проігнорували статтю 7 вступного Закону до НК, в якій мовиться, що федеральні закони, не ввійшли до перелік актів, що втратили чинність, певний статтею 2 справжнього Федерального закону, діють у частині, яка суперечить частини першої Кодексу, і підлягають приведення у відповідність із частиною першої Кодекса.

По думці ФАС ЗСО, стаття 10 Федерального закону «Про пожежної безпеки «не ввійшла до переліку що втратили чинність нормативних правових актів, певний статтею 2 Федерального закону «Про введення на дію частини першої таки Податкового кодексу Російської Федерації «, і визнана не відповідної Податкового кодексу Російської Федерації гаразд, передбаченому статтею 6 цього Кодексу. А отже платник податків мусить сплачувати «пожежні «відрахування.

Можно привести та інші приклади. Але вони будуть схожі. Чи були спроби оскаржити ці рішення на ВАС невідомо, але постанов Президії ВАС по цій проблемі ні з однієї правової базі знайти вийде.

Починок — друг платника податків

Что цікаво, півтора роки тому право на захист платників податків встав … МНС від імені всім відомого Олександра Починка, тодішнього Міністра із податків і зборів. За його підписом у надрах МНС вийшло листа від 17 квітня 2000 р. N АП-6−01/292@ «Роз'яснення у справі відрахувань утримання територіальних підрозділів протипожежної служби ». Процитую його:

" У зв’язку з численними зверненнями платників податків правомірність стягування обов’язкових відрахувань, встановлених відповідно до Федеральним законом від 21.12.94 N 69-ФЗ «Про пожежної безпеки », до виконання завдань, покладених на пожежну охорону, Міністерство Російської Федерації із податків і зборів повідомляє.

Согласно статті 2 Федерального закону від 31.07.98 N 147-ФЗ (у редакції Федерального закону від 09.07.99 N 155-ФЗ) «Про введення на дію частини першої таки Податкового кодексу Російської Федерації «надалі до набрання чинності статей 13, 14 і 15 частини першої Кодексу податки, збори, мита та інші платежі до бюджету чи позабюджетні фонди, не встановлені статтями 19, 20 і 21 Закону Російської Федерації «Про основи податкової системи Російській Федерації «, не стягуються.

Статьями 19, 20 і 21 Закону Російської Федерації «Про основи податкової системи в Російської Федерації «не встановлено такий її різновид податку, як (обов'язкові відрахування) виконання покладених на пожежну охорону завдань. До 1 січня 1999 роки виконання покладених на пожежну охорону завдань в відповідності до статті 10 Федерального закону від 21.12.94 N 69-ФЗ «Про пожежної безпеки «органами місцевого самоврядування встановлювалися обов’язкові відрахування на розмірі 0,5% загальної кошторисної вартості робіт з будівництва, капітальний ремонт, реконструкції об'єктів, розширенню, технічного переоснащення підприємств, будинків, споруд й інших об'єктів, крім робіт, фінансованих рахунок коштів до місцевих бюджетів.

В відповідність із статтею 8 частини першої таки Податкового кодексу Російської Федерації (від 31.07.98 N 146-ФЗ, у редакції Федерального закону від 09.07.99 N 154-ФЗ) податком визнається обов’язковий, індивідуально безплатний платіж, стягуваний з громадських організацій і фізичних осіб, у формі відчуження їхніх на праві власності, господарського ведення чи оперативно керувати грошових коштів, з метою фінансового забезпечення діяльності держави й (чи) муніципальних утворень.

Обязательные відрахування, передбачених статтею 10 Федерального закону від 21.12.94 N 69-ФЗ «Про пожежної безпеки », мають усі ознаки податку:

— обов'язковість — відчуження що належать на праві власності, господарського ведення та оперативної управління коштів виробляється в обов’язковому порядку;

— індивідуальна безплатність — сплата зазначених платежів зовсім не від передбачає, що міра одержуваних платником послуг у рамках забезпечення державою пожежної безпеки відповідатиме сумі сплачених відрахувань. Тим самим було усі організації й фізичні особи зрівнюються прав, а обов’язкові відрахування виконання покладених на пожежну охорону носять обезличенно — безплатний характер;

— стягування в цілях фінансового забезпечення діяльності держави — преамбулою Федерального закону «Про пожежної безпеки «встановлено, що забезпечення пожежної безпеки є одним із найважливіших функцій держави. З метою своїх функцій щодо забезпечення пожежної безпеки держава формує пожежну охорону як сукупність створених у установленому порядку органів управління, зусиль і коштів, зокрема протипожежних формувань, виділені на організації попередження пожеж та його гасіння, проведення що з ними першочергових аварійно — рятувальних робіт. Отже, відрахування виконання покладених на пожежну охорону завдань є відрахуваннями на фінансове забезпечення діяльності держави.

Таким чином, обов’язкові відрахування, встановлених у статті 10 Федерального закону «Про пожежної безпеки », зі своєї правову природу є податком.

Пункт 1 Постанови Пленуму Верховного Судна Російської Федерації N 41 і Вищого Арбітражного Судна Російської Федерації N 9 від 11.06.99 «Про патентування деяких питаннях, пов’язаних із впровадженням на дію частини першої таки Податкового кодексу Російської Федерації «закріплює, що становища частини першої Кодексу, встановлюють системі стягування біля Російської Федерації податків і зборів (п. 3 ст. ст. 1, ст. 12 — 15 і 18), відповідно до статтею 3 вступного Закону набирають чинності від часу набрання чинності частині другій Кодексу. У зв’язку з цим судам під час розгляду справ, що утворилися з податкових правовідносин, необхідно виходити із те, що до набрання чинності частині другій Кодексу біля Російської Федерації можуть стягуватися ті податки та збори, які встановлено статтями 19 — 21 Закону Російської Федерації «Про основи податкової системи Російській Федерації «.

Также в вищезгаданому Постанові висловлена правова позиція вищих судових установ стосовно питання правомірність сплати внесків у державні позабюджетні фонди, за якою правило, встановлений у статті 2 Федерального закону від 31.07.98 N 147-ФЗ (у редакції Федерального закону від 09.07.99 N 155-ФЗ), не поширюється на обов’язкові внески у позабюджетні фонди, оскільки обов’язок сплати зазначених внесків встановлено спеціальними актами законодавства. У цьому необхідно пам’ятати, що стягування внесків у державні позабюджетні фонди будується не так на податкових, але в страхових принципах (Федеральний закон від 16.07.99 N 165-ФЗ «Про основи обов’язкового соціального страхування »).

Подпунктом «ж «пункту 1 статті 21 Закону Російської Федерації від 27.12.91 N 2118−1 «Про основи податкової системи Російській Федерації «встановлено цільові збори з громадян, і підприємств, установ, організацій незалежно від своїх організаційно — правових форм утримання міліції, на благоустрій територій, потреби освіти та інші мети. Ставки в міста й райони встановлюються відповідними представницькими органами влади — місцевими Совітами народних депутатів, а селищах і сільських населених пунктів — зборах і сходах жителів. Отже, представницькі органи виконавчої влади місцевого самоврядування вправі встановлювати спеціальні цільові збори, зокрема на виконання покладених на пожежну охорону завдань. Проте ставка на рік неспроможна перевищувати розміру 3 відсотків від 12 встановлених законом мінімумів місячної оплати праці для фізичної особи, а юридичної особи — розміру 3 відсотків річного фонду зарплати, розрахованого з встановленого законом розміру мінімальної місячної оплати праці.

Таким чином, органи державної протипожежної служби немає права вимагати сплати відрахувань утримання територіальних підрозділів протипожежної служби.

Исходя з викладеного, пропонуємо Управлінням Міністерства Російської Федерації по загальнодержавних податках і зборів по суб'єктам Російської Федерації:

— звернутися у прокуратуру з прийняття прокурором заходів для опротестуванню не відповідних законодавству нормативних правових актів у порядку, передбаченому Федеральним законом «Про прокуратуру Російської Федерації «і процесуальним законодавством Російської Федерації;

— не застосовувати заходи для примусовому стягненню обов’язкових відрахувань, встановлених для забезпечення діяльності протипожежної служби. «.

Однако, лист не допомогло. Понад те, після відходу Починка з МНС було видано інше листа від 31.07.2001 №ВМ-15−01/503 «Про скасування листи МНС Росії від 17.04.2000 №АП-6−01/292@ «.

Министерство Російської Федерації із податків і зборів розглянуло лист Міністерства юстиції Російської Федерації від 11.07.2001 № 07/7036-ЮД у справі переробки нафти і уявлення про державної реєстрації до Мін'юсту Росії листи МНС Росії від 17.04.2001 №АП-6−01/292@ і каже, що лист МНС Росії від 17.04.2001 №АП-6−01/292@ визнано які втратили силу.

Государственный радник податкової служби II рангу В. И. Мишин.

Список литературы

Для підготовки даної праці були використані матеріали із сайту internet.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою