Термінова допомога студентам
Дипломи, курсові, реферати, контрольні...

Заняття у дитсадку з «Рідної природи»: «І у полі і у лузі, ми природі вірні друзі»

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Оформлення стендів для батьків до нового навчального року. Поради батькам. Психологічна характеристика певного віку. Діти з вихователем знаходять гніздечко з пташеням. Вихователь пропонує взяти пташеня з собою. (Відповідь дітей). Діти, а пам’ятаєте ми з вами вивчили весняну пісеньку, давайте її заспіваємо. «Золотило сонечко ліс, ліс…». Вихователь: Ти трохи відпочинь, а наші діти, розкажуть… Читати ще >

Заняття у дитсадку з «Рідної природи»: «І у полі і у лузі, ми природі вірні друзі» (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Реферат на тему:

Заняття у дитсадку з «Рідної природи»: «І у полі і у лузі, ми природі вірні друзі» .

І у полі і у лузі, ми природі вірні друзі

Мета: Поглибити знання дітей про рослинний і тваринний світ. Розширити уявлення про ліс, закріпити правила поведінки у лісі. Продовжувати вчити дітей визначати ознаки весняної природи. Вчити милуватись красою довкілля (весняного лісу), передавати свої враження словами. Розвивати логічне мислення, фантазію, мову. Виховувати любов до рідного краю, бережливе ставлення до природи.

Попередня робота: читання загадок, віршів, оповідання К. Марукаса «Чому плакала пташка», проведення бесід про користь лісу, які тварини живуть в лісі, як себе поводити в лісі, як себе поводити в лісі. Заучування весняної пісеньки. Підшукування дидактично-екологічних ігор.

Хід заняття.

Діти вітаються з дорослими-гостями.

Вихователь:

  • -.Діти, ви любите відгадувати загадки? Відповідь.

Богатир стоїть багатий, Пригощає всіх малят:

Назарчика — суничкою, Марічку — полунчкою, Андрійка — горішком, Васю — сироїжкою, Настусю — малинкою, Сергійка — лозинкою (ліс).

Діти: Ви знаєте, коли я була маленькою, то часто ходила з батьками, з друзями в ліс. Ліс гарний в кожну пору року. А яка зараз пора року? (Останній місяць весни). Чи змінилась природа відносно першого місяці весни? Як?

  • -.А як ви думаєте діти, ліс зараз гарний? (Відповіді дітей).

  • -.Ви хотіли б побувати у весняному лісі? (Поїхати на авто, піти пішки, на велосипеді).

  • -.А як називаються люди, які кудись їдуть подорожують? (туристи, мандрівники, подорожні).

  • -.Як треба одягатись доля подорожі? (зручний одяг, спортивний костюм).

  • -.А що ми повинні з собою взяти? (рюкзаки, їду, пиття, аптечку).

  • -.Отже вирушаємо до лісу. Піший перехід до парку.

  • -.Діти, де ми з вами (у парку).

  • -.Уявіть собі, що ми в лісі (Діти підходять до попередньо вибраного місця).

  • -.Давайте скажемо чарівні слова, щоб ліс не боявся пропустити нас до себе, до земного Царства:

Лісе, лісе, перелісся, Перед нами розступися,.

І у полі, і у лузі,.

Ми природі вірні друзі.

Раптом з’являється Лісовичок:

  • -.Це хто тут так галасує? Ви чого кричались?

  • -.Ви знаєте, як себе поводити в лісі?

Діти розповідають правила поведінки у лісі:

  1. 1.В лісі розмовляти тихо, спокійно.

  2. 2.Не ламати гілочок.

  3. 3.Прибирати за собою сміття.

  4. 4.Не кривдити пташок і звірів.

  5. 5.Даремно не рвати квітів.

  6. 6.Не руйнувати пташині гнізда.

  7. 7.Обережно поводитись з вогнем.

Лісовичок: — Я бачу, що вас можна пускати до лісу. Давайте підемо ось на цю галявинку.

Вихователь: — Гляньте, яка краса! Як гарно. Вдихніть повітря. Ви не забули, як правильно дихати? (носиком) Що ви відчуваєте? Яке повітря? (чисте, свіже).

  • -.А чому в лісі так легко дихається?

Дидактична вправа 1.

  • -.Ось подивіться скільки тут дерев. Ось це каштан, там берізка.

  • -.Дерево це жива істота, чи нежива? Чому? (відповідь дітей).

  • -.Взимку вони спали, їм снилися сни. Уявіть собі, що ви дерева, вам приснився дивний сон. А весною дерева прокинулись і розповідають свій сон (діти розповідають).

Дидактична вправа 2. «Звуки лісу» .

  • -.А тепер, присядьте, нахиліть голівку і прислухайтесь, які звуки ви чуєте в лісі? (подув вітер, голос птахів, звірів, дзюрчання струмка, дзижчання комашок, людські голоси, шум машин.

Лісовик теж розповідає, що він почув.

  • -.Діти, а пам’ятаєте ми з вами вивчили весняну пісеньку, давайте її заспіваємо. «Золотило сонечко ліс, ліс…» .

Чути спів плашки (вихователь).

  • -.А голос якої пташки вам нагадують ці звуки!

  • -.Ой, а справді, хтось жалібно цінькає.

Діти з вихователем знаходять гніздечко з пташеням. Вихователь пропонує взяти пташеня з собою. (Відповідь дітей).

  • -.А як ви думаєте, ця пташка в нас зимувала, чи прилетіла з теплих країв. А які ще птахи прилітають з теплих країв. А які в нас зимують?

Лісовичок: — Діти, а ви може знаєте і які звірі живуть в наших лісах? Гра «Так чи ні». (називає звірів) Вихователь: А тепер, лісовичку діти хочуть з тобою погратись. «У лісовичка по лісі ми ходили, ненароком розбудили, 1,2,3 лісовичок ти нас лови» .

Хто притулиться до дерева, того лісовичок не троне.

Лісовичок: — Ох і заморили ви мене, діти.

Вихователь: Ти трохи відпочинь, а наші діти, розкажуть, як вони люблять і бережуть свій рідний край.

Пташкам, тваринам шкоди ти не завдавай, Живі вони, це добре пам’ятай,.

Їм боляче, як і тобі малюк, То ж будь не ворог їм, а друг.

Не кричи, не гукай, не лякай.

У зеленому домі усіх поважай.

Зустрітим звірят, то низько вклонись.

Побачиш цікаве — тихенько всміхнись.

Щоб не капали сльозинки Ні у клена, ні в ялинки, Ти не рви, не топчи, не ламай.

Бережи і люби рідний край!

Лісовичок: Молодці! Ось білочка лісова жителька напекла вам горішків.

Вихователь: — Діти, сподобалась вас подорож!

Тож подивіться, чи ви не насмітили, поприбирайте за собою. Попрощайтесь з лісом і з Лісовичком.

Лісовичок: Приходьте ще.

План роботи ДНЗ № 14 «Світанок»

з батьками

№.

Термін виконання.

Назва заходу.

Відповідальні.

Вересень.

Оформлення стендів для батьків до нового навчального року. Поради батькам. Психологічна характеристика певного віку.

Вихователі, психолог-методист.

Консультація для батьків «Як готувати дитину до садка?» .

Методист, вихователі.

Загальні батьківські збори.

Завідуюча.

Жовтень.

Проведення групових батьківських зборів «Дитина раннього віку в ДНЗ» «Вікова криза дітей 3-з років» «Ми вже підросли», «Як підготувати дітей до школи» .

Вихователі.

Осінні розваги з участю батьків.

Вихователі, муз. керівник.

Листопад.

Порад молодим батькам «Вперше до дитсадка» День відкритих дверей.

Вихователь-методист.

Лялькова вистава з участю батьків «Як від лиха вберегтися» .

Вихователі, муз. керівник.

Грудень.

Консультація «Профілактика інфекційних захворювань» .

М/с. вихователі.

Розвага за участю дорослих і дітей «В ніч на святого Миколая» .

Вихователь-методист, педагоги.

Поради «Як одягати дітей у групі» .

Вихователі.

Січень.

Консультація «Яка іграшка потрібна дитині?» .

Вихователь-методист.

Матеріал у куточки для батьків «В які ігри грають наші діти» .

Вихователі.

Анкетування «Чи знаєте ви своїх дітей?» .

Вихователь-методист.

Розвага за участю дорослих і дітей «Три празники в гості» .

Вихователі, муз. керівник.

Лютий.

Консультація «Таємниці харчування вашої дитини» (у ширмах).

Вихователі.

Анкетування «Фізичне виховання в сім'ї» .

Методист, інстр.фізкультури, вихователі.

Консультація «Які умови вдома сприяють розвитку творчих здібностей дітей» .

Завідуюча.

Березень.

Консультація «Як покращити здоров’я дитини?» .

М/с, вихователі.

Спортивна розвага «Мама, тато і я — спортивна сім'я» .

Інструктор фізкультури.

Поради «гігієна — запорука здоров’я — у ширмах» .

Вихователі.

Загальні батьківські збори.

Завідуюча.

Квітень.

Перегляд батьками заняття у старшій групі з валеології.

Вихователі ст. гр.

Родинне свято «Шана матері та батькові» .

Вихователі,.

муз. керівник.

Консультація «Дбайливе ставлення до природи» .

Вихователь-методист.

Травень.

Анкетування «Роль спілкування в розвитку дитини» .

Вихователь-методист, вихователі.

Засідання клубу «Молода сім'я» (з обміну досвіду).

Методист-психолог.

Випускний бал з участю дорослих та дітей. Запрошення родин.

Вихователі, методист, муз. керівник.

Співбесіди з батьками щодо оздоровлення та загартування дітей влітку.

Вихователі, методист.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою