Термінова допомога студентам
Дипломи, курсові, реферати, контрольні...

Загальні підходи до проведення та конструювання уроків з використанням інформаційних технологій

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Проведення уроків із залученням інформаційних технологій потребує серйозної підготовки. За О. Бриксіною конструювання такого уроку відбувається у кілька етапів. Це концептуальний (визначення дидактичної мети, доцільності використання інформаційних технологій для досягнення кінцевих результатів), технологічний (визначення форми уроку, відбір електронних засобів навчального призначення (ЕЗНП… Читати ще >

Загальні підходи до проведення та конструювання уроків з використанням інформаційних технологій (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Проведення уроків із залученням інформаційних технологій потребує серйозної підготовки. За О. Бриксіною конструювання такого уроку відбувається у кілька етапів. Це концептуальний (визначення дидактичної мети, доцільності використання інформаційних технологій для досягнення кінцевих результатів), технологічний (визначення форми уроку, відбір електронних засобів навчального призначення (ЕЗНП)), операціональний (виділення основних елементів уроку, визначення місця електронних засобів навчального призначення у структурі уроку, вибір способів взаємодії фігурантів уроку з навчальними засобами) і етап педагогічної реалізації (переведення педагогічних принципів у конкретний навчальний вплив).

Спостерігаючи за дітьми, ми помітили, що роботу з інформаційними технологіями краще планувати в другій половині уроку, оскільки під час спілкування з комп’ютером відбувається надмірна активізація психічних структур, діти перезбуджуються, і це заважає подальшому ефективному засвоєнню матеріалу. Безумовно, час, відведений на безперервну роботу з комп’ютером, повинний відповідати встановленим санітарно-гігієнічним нормам.

Використання творчих комп’ютерних завдань потребує попереднього ознайомлення учнів із тематикою та суттю проблеми, окреслення термінів виконання, допомоги учневі в пошуку необхідних матеріалів, оцінюванні їх та систематизації, створені умов для оформлення та подання підготовлених завдань у комп’ютерному варіанті.

Орієнтовна схема проведення уроку з використанням ІТ:

Методи, прийоми, засоби, форми навчання.

Предмет, клас.

Тема уроку.

Мета уроку.

Завдання уроку.

Навчальні.

Розвивальні.

Виховні.

Як саме ІТ використовуються на уроці.

Обладнання уроку.

Етапи уроку.

Хід уроку.

I.

Організаційний момент.

II.

Актуалізація знань (лексико-орфографічна робота).

Фронтальне опитування (ТСО, дошка, підручник, зошит).

Індивідуальне опитування (підручник, зошит, картка, ЕЗНП).

III.

Перевірка домашнього завдання.

Індивідуальне опитування.

IV.

Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Основні задачі уроку (учитель).

V.

Сприймання й усвідомлення учням нового матеріалу (введення теоретичних знань, виконання розумових дій).

Створення наочних ілюстрацій, пояснення нового матеріалу.

Розв’язання проблемних ситуацій (ПК).

Організація супровідного діалогу (учитель).

VII.

Закріплення знань (тренувальні вправи на осмислення знань, формування умінь і навичок на основі знань).

Постановка завдань для повторення та узагальнення знань (ПК).

Виконання завдань (ПК).

VII.

Контроль засвоєння знань.

Фронтальне опитування (учитель).

Обговорення отриманих результатів (учитель, учень, ПК).

VIIІ.

Постановка домашнього завдання.

Повідомлення домашнього завдання та його роз’яснення (учитель, підручник, ЕЗНП).

ІХ.

Підсумок уроку.

Оголошення кількісних результатів (учитель, ПК).

Якісний аналіз досягнення висунутих цілей (учитель, ПК).

Труднощі, з яким найчастіше зустрічається вчитель під час застосування на уроках української мови та літератури комп’ютерних технологій, переважно зумовлені недостатнім забезпеченням шкіл якісними технічними засобами навчання.

На нашу думку, оновлення змісту сучасної освіти, структури, методів, організаційних форм навчання української мови та літератури за допомогою комп’ютерних технологій спрямоване на створення оптимальних умов для покращення ефективності навчально-виховного процесу.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою