Термінова допомога студентам
Дипломи, курсові, реферати, контрольні...

Комп'ютерленд — королівство найрозумніших

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Завдання: Капітанам необхідно пройти тестування на ПК, використовуючи ППЗ — ІКТ «Інтершкола». Чи правильно, що під час відключення живлення стирається вся інформація, що знаходиться в ПЗП? Завдання: Заповнити картки розміщення клавіш на клавіатурі. Кожна вірно відгадана — 1 бал. На дошці висить табл. «Клавіатура» із закритими відповідними пронумерованими клавішами). Я дякую всім гравцям, які… Читати ще >

Комп'ютерленд — королівство найрозумніших (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Мета:

  • · надати учням можливість продемонструвати знання, уміння і навички з предмету;
  • · вчити швидко орієнтуватися в нестандартних ситуаціях;
  • · перевірка загального рівня ерудиції;
  • · активізація пізнавальної діяльності учнів;
  • · розвивати логічне мислення, творчість;
  • · формування стійкого інтересу до предмету інформатика;
  • · виховувати колективізм;
  • · виховувати почуття відповідальності за себе та інших членів групи.

Обладнання: роздатковий матеріал, картки, папір, ПК, таблиці.

Мотивація:

Вступне слово вчителя

Вітаю вас шановні учасники й уболівальники! На уроках інформатики ми навчилися працювати, мислити та застосовувати набуті знання на практиці. Сьогодні ви будете учасниками інтелект-шоу «Комп'ютерленд — королівство найрозумніших» і працювати під девізом:

" Все наше життя — гра"

Кожний з вас прагне перемагати, а для цього потрібно уважно та в швидкому темпі виконувати завдання. Інтелект-шоу складається з конкурсів, які дають можливість вам, учні, показати свої досягнення у вивченні шкільного курсу «Інформатика». За кожний тур будуть нараховуватися бали. За недотримання правил гри, вигуки з місця — бали зніматимуться.

Всім учасникам я бажаю цікавої гри.

Хід заходу

1. Станція в королівстві - «Клавіатура»

Завдання: Заповнити картки розміщення клавіш на клавіатурі. Кожна вірно відгадана — 1 бал.

(На дошці висить табл. «Клавіатура» із закритими відповідними пронумерованими клавішами).

Відповідь:

  • 1. Esc 6. Back Space
  • 2. Tab 7. Delete
  • 3. Caps Lock 8. F12
  • 4. Shift 9. Num Lock
  • 5. Ctrl 10. Alt

2. Станція — " Показуха"

Завдання: Представник кожної команди показує за допомогою міміки 4 терміни, які використовуються в інформатиці, а команда має їх відгадати. Якщо слово відгадане з першого разу, то команда отримує 3 бали, з другого — 2 бали, з третього — 1 бал.

І команда ІІ команда

Монітор Диск.

Учитель інформатики Комп’ютер

Клавіатура Інтернет.

Гра Системний блок.

3. Станція — «Редакторів»

Завдання: Командам дається текст, набраний в текстовому редакторі Microsoft Office Word, який необхідно від форматувати за 2 хв. Зразки форматування подано на картках.

І команда

  • 1. Гарнітура шрифту — School Book.
  • 2. Розмір — 14пт.
  • 3. Начертання — Ж.
  • 4. Міжрядковий інтервал — полуторний.
  • 5. Вирівнювання абзацу — по правому краю.
  • 6. Колір тексту — зелений.

ІІ команда

  • 1. Гарнітура шрифту —Bodoni MT .
  • 2. Розмір — 16пт.
  • 3. Начертання — Ч.
  • 4. Міжрядковий інтервал — подвійний.
  • 5. Вирівнювання абзацу — по центру.
  • 6. Колір тексту — коричневий.

Текст:

Прогулянка в лісі

Ви стоїте на лісовій стежині, покритій мохом. Ви відчуваєте свободу і спокій. Ви роздивляєтесь навколо, дивитеся на землю. Ви бачите ґрунт, мох, траву, рослини. Ви відчуваєте запах землі, трави. Ви йдете далі і зупиняєтеся перед великим деревом, ваш погляд повільно сковзає по стовбуру дерева і зупиняється на його кроні. Ви дивитеся на його гілки. Листя тихо шелестить і через крону дерева проглядає небо. Ви йдете далі і думаєте про дерево. Вдалині ви бачите просвіт. Ви йдете до нього. I ось, ви уже прийшли, перед вами відкривається галявина, світла, зелена і сонячна. Ви йдете галявиною і відчуваєте під ногами траву. Ви чуєте стрекотіння коників і щебетання птахів. Ви бачите ясно-голубе небо над головою і почуваєте дотик теплих променів сонця. Ви лежите і насолоджуєтеся спокоєм. Ви спокійні, ваші м’язи розслаблені і ви насолоджуєтеся цим почуттям. Повільно розплющуєте очі і приходите в себе.

4. Станція — «Художників»

Завдання: Команди, за допомогою графічного редактора Paint, повинні створити колективний малюнок з 12 фігур. Кожен учасник має використати 2 фігури. До ПК учні підходять по-черзі.

Оцінюватись буде яскравість, точність та правильність побудови рисунку. Максимальна кількість балів за цей конкурс — 3 бали.

І команда ІІ команда

Ослик Кіт.

5. Станція — «Ерудитів»

Завдання: Всім учасникам команди задається по два запитання — взагалі команда має відповісти на 10 запитань, кожне з яких оцінюється в 1 бал. інформатика ерудиція учень знання.

І команда

1. До яких пристроїв — введення або виведення належить монітор?

виведення;

введення.

Відповідь: виведення.

2. Назвіть пристрій, який є «мозком» і координуючим центром комп’ютера.

відеокарта;

процесор.

Відповідь: процесор.

3. Чи є принтер пристроєм введення інформації?

так;

ні.

Відповідь: ні.

4. Чи є клавіатура пристроєм введення інформації?

так;

ні.

Відповідь:так.

5. Які види внутрішньої пам’яті ви знаєте?

флеш-пам'ять;

вінчестер;

ПЗП, ОЗУ.

Відповідь: ПЗП, ОЗУ.

6. Чи правильно, що під час відключення живлення стирається вся інформація, що знаходиться в ПЗП?

так;

ні.

Відповідь: ні.

7. Назвіть пристрій виведення інформації:

клавіатура;

монітор;

миша.

Відповідь: монітор.

8. Що належить до зовнішньої пам’яті комп’ютера?

монітор;

принтер;

магнітний диск.

Відповідь: магнітний диск.

9. Чи правильне твердження, що роботою процесора керує оперативна пам’ять?

так;

ні.

Відповідь: ні.

10. Чи зберігається інформація в ПЗП, якщо відключити від мережі комп’ютер?

так;

ні.

Відповідь: так.

ІІ команда

1. Чи зберігається інформація в ОЗУ, якщо відключити від мережі комп’ютер?

ні;

так.

Відповідь: ні.

2. Чи є арифметико-логічний пристрій складовою частиною процесора?

Так;

ні.

Відповідь: так.

3. Де зберігається програма, яку в цей момент обробляє процесор: в ОЗУ чи в ПЗП?

ПЗП;

ОЗУ.

Відповідь: ОЗУ.

4. Чи можна зробити запис у ПЗП?

так;

ні.

Відповідь:. ні.

5. Виберіть набір пристроїв з нижче перерахованих, з яких можна зібрати комп’ютер:

процесор, пам’ять, клавіатура;

процесор, пам’ять, дисплей, клавіатура, дисковод;

процесор, пам’ять, дисковод.

Відповідь. Процесор, пам’ять, дисплей, клавіатура, дисковод.

6. Виберіть набір пристроїв з нижче перерахованих, з яких можна зібрати комп’ютер:

монітор, пам’ять, дисковод;

процесор, пам’ять, монітор, клавіатура;

процесор, пам’ять, дисковод.

Відповідь. Процесор, пам’ять, монітор, клавіатура.

7. Виберіть набір пристроїв з нижче перерахованих, з яких можна зібрати комп’ютер:

процесор, пам’ять, монітор, клавіатура, дисковод;

пам’ять, дисковод, миша, джойстик;

процесор, пам’ять, дисковод.

Відповідь. Процесор, пам’ять, монітор, клавіатура, дисковод.

  • 8. Що більше — 1 Мбайт чи 1 Кбайт?
  • • 1 Кбайт;
  • • 1 Мбайт.

Відповідь. 1 Мбайт.

  • 9. Укажіть найменшу одиницю вимірювання інформації.
  • • 1 байт;
  • • 1 Гбайт;
  • • 1 біт.

Відповідь. 1 біт.

  • 10. Скільки бітів в одному байті?
  • 8;
  • 2;
  • 16.

Відповідь. 8.

6. Станція — «Капітанів» .

Завдання: Капітанам необхідно пройти тестування на ПК, використовуючи ППЗ — ІКТ «Інтершкола» .

Підсумки: Слово вчителя

Я дякую всім гравцям, які брали участь в інтелект-шоу. Всі молодці! Слово надається журі.

(Нагородження переможців)

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою