Термінова допомога студентам
Дипломи, курсові, реферати, контрольні...

Об'єкти графічного редактора. 
Створення проекта слайд–казки

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Сьогодні на урок до нас завітав пінгвін Тукс. Він дуже любить малювати. У нього навіть є галерея його власних картин, і він часто запрошує своїх друзів подивитися на них.(демонстрація малюнків, зроблених в програмі Tux Point). Він трішечки хвалько, але не задавайко. Тукс навчає всіх дітлахів малювати. На допомогу в цій нелегкій справі Тукс приніс загадки. Підготуємося до уроку психологічно… Читати ще >

Об'єкти графічного редактора. Створення проекта слайд–казки (реферат, курсова, диплом, контрольна)

1. Мета уроку

графічний редактор інформатика урок.

  • 1. Створення проекту в програмі Tux Point із застосуванням можливостей програми. Стимулювання пізнавального інтересу учнів до даної теми і предмету «Інформатика» в цілому.
  • 2. Активізація взаємодії між учнями, розвиток навичок групової роботи, комунікаційних здібностей учнів.
  • 3. Виховання інформаційної культури, самостійності, колективізму, відповідальності.
  • 4. Розвиток творчих здібностей, уяви, розумової діяльності, вміння логічно мислити.

Тип уроку: комбінований Обладнання: ПК, програмне забезпечення — графічний редактор Tux Paint, проектор, екран, картки з дидактичним матеріалом, картки з малюнками, зроблені в програмі Tux Paint.

Хід уроку.

І. Організаційна частина. (1 хв) Продзвенів уже дзвінок Починається урок Працюватимо старанно Щоб почути у кінці Що у нашім другім класі Діти просто «Молодці».

Підготуємося до уроку психологічно. Згадуємо вправу «Ліфт». Права рука на животі, ліва на верхівці голови. Піднімаємося на 1 поверх: робимо неглибокий вдих, дуємо живіт — видих плавно, втягуємо живіт в себе. Піднімаємося на 2 поверх: вдих глибше — видих, тепер на 3 поверх, а ось і дах. Тепер плавно спускаємося вниз (аналогічно). Молодці. Сідайте.

2. Перевірка домашнього завдання (4 хв)

Завдання 1.

Гра «Об'єкт».

(інтерактивна технологія «Мозковий штурм»).

Клас поділити на 3 команди (за рядами). 1 група придумує назву об'єкта, 2 група характеризує його властивості, 3 група — значення властивості. Потім — міняються завдання. Виграє та команда, яка не помилилася у відповідях і швидко відповідала.

Завдання 2.

«Сіємо гроші на Полі чудес».

  • (повторення алгоритму)
  • — А тепер ми разом із Буратіно будемо сіяти гроші на Поле чудес, згодні?
  • (У кожного учня в руках дидактичний матеріал — картки з завданням).
  • — Прочитай уривок з усім відомої казки «Золотий ключик або пригоди БУРАТІНО». Напишіть алгоритм «Як посіяти гроші на Поле Чудес». Намалюй блок — схему. Лисиця і кіт призвели Буратіно на пустир, де валялися биті горщики, рвані башмаки, діряві калоші і ганчірки… перебиваючи один одного, затараторили: «Рий ямку». «Поклади золоті». «Посип сіллю». «Зачерпни з калюжі, полий гарненько». «Так не забудь сказати чарівні слова». Буратіно почухав ніс, замурзаний в чорнилі.- А ви відійдіть все-таки подалі…Вони відійшли, а Буратіно почав виконувати те, що йому сказали кіт і лисиця.

Підсумок:

  • — Молодці, діти, швидко виконали завдання.
  • 3. Розвивальні завдання (4 хв)
  • 1. Задача

Вовк запросив на свій день народження 3 поросяти, 7 козенят і одну Червону Шапочку. Скільки апетитних гостей запросив вовк на свій день народження?

2. Завдання

Подивіться уважно і скажіть, якої форми і якого кольору кулька повинна бути в порожньому квадратику. Домалюй.

Об'єкти графічного редактора. Створення проекта слайд–казки.

Завдання 3.

Лабіринт Допоможи Миші отримати приз (картки у кожного учня).

4. Фізхвилинка (1 хв).

4. Фізхвилинка (1 хв).

Цей пальчик — татусь, Цей пальчик — мамуся, Цей пальчик — дідусь, Цей пальчик — бабуся.

А цей пальчик — я…

Ось і вся моя сім'я!

  • (Діти почергово згинають пальці, починаючи з великого, одночасно на обох руках. На останньому рядку — стискають всі пальці разом).
  • 5. Мотивація навчальної діяльності (1 хв.)

Сьогодні на урок до нас завітав пінгвін Тукс. Він дуже любить малювати. У нього навіть є галерея його власних картин, і він часто запрошує своїх друзів подивитися на них.(демонстрація малюнків, зроблених в програмі Tux Point). Він трішечки хвалько, але не задавайко. Тукс навчає всіх дітлахів малювати. На допомогу в цій нелегкій справі Тукс приніс загадки.

Він почне, а ви кінчайте, Дружньо картки піднімайте.

Гра У вчителя в руках малюнки, на яких зображені предмети, що згадуються в загадках.

Об'єкти графічного редактора. Створення проекта слайд–казки.
Об'єкти графічного редактора. Створення проекта слайд–казки.
У дітей картки з намальованими відповідями до загадок. Вони піднімають потрібні.

У дітей картки з намальованими відповідями до загадок. Вони піднімають потрібні.

Об'єкти графічного редактора. Створення проекта слайд–казки.
  • · Сонце, м’ячик, місяць, зорі намалюємо ми (колом)
  • · І хмаринки в небі й хвилі, ми зобразимо (похилій)
  • · Щоб зобразити цей малюнок, потрібен нам (прямокутник)
  • · Будинок, дерево, земля — знаєм, лінія (пряма). Ну, а дах — не прямокутник — ми малюємо…(трикутник)
  • · Я негарно написала, А вона усе злизала. Олівців моїх сусідка, Ця вертлява-буквоїдка. (Гумка)
  • · Щоб написати слова, візьмемо ми з вами літеру (а)
  • — Молодці, ви впоралися. Тукс вами дуже задоволений і кличе вас до країни малювання.
  • 6. Робота над темою уроку (5 хв)
  • 1. Опрацювання статті підручника «Об'єкти графічного редактора»
  • -Відкрийте підручники на стор. 123. Для того, щоб Тукс навчив нас малювати, вам треба дуже уважно прочитати текст.

Читання тексту вчителем. Вибіркове читання учнями.

  • 7. Закріплення знань (2 хв)
  • 2. Бесіда за прочитаним:
    • — Які властивості має штамп?
    • — Де можна прочитати назву штампа?
    • — Де розташована палітра кольорів?
    • — Чи можна змінити колір штампа? Як?
    • — Як збільшити об'єкт?

Проблемне запитання:

  • — Як Ганнуся намалювала такий гарний малюнок? Якими інструментами вона користувалася?
  • 7. Робота за комп’ютером (10 хв)
  • 1. Повторення правил поведінки і безпеки життєдіяльності в комп’ютерному класі
  • — А зараз ми повторимо з вами правила поведінки біля комп’ютера. Ми пограємо у гру «Так — ні!»

Вчитель демонструє слайди на проекторі, а учні, якщо згодні з правилами поведінки на малюнку, кажуть «Так!», і якщо незгодні, то «Ні!».

  • (Слайди взяти із програми «Сходинки до інформатики». 2 класс. Правила поведінки")
  • 2. Інструктаж учителя щодо роботи з програмою:

Алгоритм малювання.

  • 1. Вибери колір на палітрі.
  • 2. Обери штамп.
  • 3. Перенеси його на аркуш.
  • 4. Якщо треба, використай шкалу розміру об'єкта та збільш або зменш його розмір.
  • 5. Розмісти об'єкт на аркуші.
  • 3. Робота з програмою
  • 1 Завдання

Виконання завдання підручника (с. 125). Створення малюнку календули за зразком підручника. (Вчитель допомагає індивідуально).

2 завдання Створення власного проекту.

— Намалюйте малюнок за допомогою алгоритму, використовуючи різні штампи. В кінці уроку ми зробимо спільний проект — створимо галерею малюнків, як у Тукса, і придумаємо казку, яка об'єднає всі наші малюнки.

Практична робота учнів.

V. Фізкультхвилинка. (1хв) Я намалюю зайчика для вас — раз. Роблять колові рухи руками над.

головою.

Це у нього, бачите, голова — два. Руки кладуть на голову.

Це у нього вуха догори — три. Піднімають руки вгору до вух.

Це стирчить у нього хвостик сірий — чотири. Повертають тулуб праворуч, ліворуч.

Це очиці весело говорять — п’ять. Прикладають руки до очей.

Ротик, зубки — хай моркву їстьшість. Імітують жування моркви зайцем.

Шубка тепла хутряна на нім — сім. Плещуть в долоні.

Ніжки довгі, щоб гасав він лісом — вісім. Підскакують на місці.

Ще навколо посаджу дерев я — дев’ять. Садять дерева, притоптують ямки.

І хай сонце сяє з піднебесся — десять. Піднімаються на носках, руки вгору.

4. Продовження роботи за комп’ютером (8 хв)

Демонстрація малюнків. Створення спільної слайд — казки (проекту).

8. Підсумок уроку. Рефлексія (2хв)

Може бути, промине кілька років і хтось з вас стане дизайнером, архітектором, модельєром, і вам, напевно, знадобиться вміння проектувати, творити і фантазувати. А ви прекрасно знаєте, що ремесло за плечима не висить!

Лікті поставте на парту. Пальці рук переплетені, закрити очі долонями, так щоб переплетення пальців було на переніссі.Віки розслаблені, робимо глибокий вдих-видих, дихання рівне.Руки, ноги, розслаблені, робимо глибокий вдих, видих. Сьогодні ви вчилися малювати штампами. Вся інформація, отримана вами сьогодні на уроці, надовго залишиться у вашій пам’яті. Робимо глибокий вдих, видих. На рахунок 3 ви відкриєте очі, на рахунок 4 прийміть вихідне положення. 1, 2, 3, — відкриваємо очі, 4 — приймаємо вихідне положення. Спасибі за хорошу роботу на уроці. Наш урок закінчився.

9. Домашнє завдання (1хв)

Домашнє завдання: створити малюнок-фантазію «Подарунок мамі».

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою