Термінова допомога студентам
Дипломи, курсові, реферати, контрольні...

Права дитини

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Стаття 9 1. ДержавиУчасниці забезпечують, щоб не розлучався із своїми батьками всупереч їхнім бажанням, крім випадків, коли компетентні органи, відповідно до судового вирішення, призначають у відповідність з застосовним законом і процедурами, що таке розлучення необхідна за найкращих інтересах дитини. Таке визначення може бути необхідним у цьому чи іншому даному випадку, наприклад, коли батьки… Читати ще >

Права дитини (реферат, курсова, диплом, контрольна)

КОНВЕНЦІЯ Про ПРАВАХ РЕБЁНКА.

Прийнята Генеральної Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 года.

ЧАСТИНА I.

Стаття 1 Для цілей справжньої Конвенції дитиною є кожне людське істота до 18-річного віку, якщо за законом, применимому до даному дитині, не сягає повноліття ранее.

Стаття 2 1. ДержавиУчасниці поважають і забезпечують повне право, передбачені справжньої Конвенцією, кожним дитиною, які у межах їхніх юрисдикції, було без будь-якої дискримінації, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного, етнічного чи соціальним походженням, майнового становища, стану здоров’я дитини і народження дитини, батьків чи законних опікунів або інших обставин. 2. ДержавиУчасниці приймають всіх заходів задля забезпечення захисту дитини від усіх форм дискримінації чи покарання з урахуванням статусу, діяльності, які висловлюються поглядів чи переконань дитини, батьків дитини, законних опікунів чи інших членів семьи.

Стаття 3 1. В усіх життєвих діях у відношенні дітей, незалежно від цього, робляться вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергову увагу я приділяється найкращому забезпечення інтересів дитини. 2. ДержавиУчасниці зобов’язуються забезпечити дитині такий захист і турботу, що необхідні її благополуччя, приймаючи до уваги права й обов’язки її батьків, опікунів чи інших, несучих для неї відповідальність згідно із законом, і із метою приймають все відповідні законодавчі й адміністративні заходи. 3. ДержавиУчасниці забезпечують, щоб установи, служби й органи, відповідальні піклування про дітях чи його захист, відповідали нормам, встановленим компетентні органи, зокрема, у сфері безпеки і здоров’я та з погляду чисельності та придатності їх персоналу, а також компетентного надзора.

Стаття 4 ДержавиУчасниці приймають всі необхідні законодавчі, адміністративні та інші заходи реалізації прав, визнаних в справжньої Конвенції. Що стосується економічних, соціальних і культурних прав державиучасниці приймають такі заходи у максимальних рамках наявних проблем них ресурсів немає і, у разі потреби, у межах міжнародного сотрудничества.

Стаття 5 ДержавиУчасниці поважають відповідальність, правничий та обов’язки батьків й у відповідних випадках членів розширеній сім'ї або громади, як це передбачається місцевим звичаєм, опікунів чи інших, несучих по закону відповідальність за дитини, належним чином керувати й керувати дитиною у здійсненні ним визнаних справжньої Конвенцією правий і робити це у відповідність до що розвиваються здібностями ребенка.

Стаття 6 1. ДержавиУчасниці визнають, кожен дитина має під собою підстави. 2. ДержавиУчасниці забезпечують в максимально можливої ступеня виживання і здорове розвиток ребенка.

Стаття 7 1. Дитина реєструється відразу після його й з народження має право ім'я і придбання громадянства, і навіть, наскільки це можливо, право знати своїх право з їхньої турботу. 2. ДержавиУчасниці забезпечують здійснення цих прав в відповідність до їх національним законодавством і виконання своїх зобов’язань згідно з відповідною міжнародним документам у цій області, зокрема, у разі, якби інакше не мав гражданства.

Стаття 8 1. ДержавиУчасниці зобов’язуються поважати право дитини зберегти своєї індивідуальності, включаючи громадянство, ім'я і сімейні зв’язки, як передбачається законом, не допускаючи протизаконного втручання. 2. Коли дитина незаконно втрачає певну частку чи всіх елементів своєї індивідуальності, державиучасниці забезпечують їй необхідне допомогу і їх захист для якнайшвидшого поновити його индивидуальности.

Стаття 9 1. ДержавиУчасниці забезпечують, щоб не розлучався із своїми батьками всупереч їхнім бажанням, крім випадків, коли компетентні органи, відповідно до судового вирішення, призначають у відповідність з застосовним законом і процедурами, що таке розлучення необхідна за найкращих інтересах дитини. Таке визначення може бути необхідним у цьому чи іншому даному випадку, наприклад, коли батьки жорстоко звертаються з дитиною, чи не піклуються про нього чи коли батьки мешкають роздільно і потрібно ухвалити будь-яке рішення щодо місця проживання дитини. 2. У результаті будь-якого розгляду у відповідно до пункту 1 справжньої статті всім зацікавлені сторони дають можливість брати участь у розгляді розповідати про свої погляду. 3. ДержавиУчасниці поважають право дитини, який розлучається з однією чи обома батьками, підтримувати на регулярної основі особисті стосунки і прямі контакти з обома батьками, крім випадку, коли це суперечить найкращим інтересам дитини. 4. Там, коли така розлучення випливає з якогось рішення, прийнятого державою-учасницею, наприклад під час арешту, тюремному укладанні, висилці, депортації або теплової смерті (включаючи смерть, що настала по будь-який причини під час перебування даної особи у держави) однієї чи обох батьків або дитини, таке держава-учасник надає батькам, дитині чи, якщо це потрібно, іншому члену сім'ї на прохання необхідну інформацію щодо місцезнаходження відсутнього члена/членов сім'ї, якщо надання цієї інформації не завдає шкоди добробуту дитини. ДержавиУчасниці надалі забезпечують, щоб уявлення такого прохання саме не зумовлювало небажаних наслідків для відповідного лица/лиц.

Стаття 10 1. Відповідно до зобов’язанням держав-учасників за пунктом 1 статті 9 заяви дитину чи батьків на в'їзд до держава-учасник чи виїзд потім із нього із єдиною метою возз'єднання сім'ї мають розглядатися державами-учасниками позитивним, гуманним і оперативним чином. ДержавиУчасниці далі забезпечують, щоб уявлення такого прохання не зумовлювало небажаних наслідків для заявників і членів їх сім'ї. 2. Дитина, батьки якого проживають у різних державах, має право підтримувати на регулярної основі, крім особливих обставин, особисті стосунки і прямі контакти з обома батьками. З цією метою і згідно з зобов’язанням держав-учасників по пункту 2 статті 9 державиучасниці поважають право дитини та її батьків залишати будь-яку країну, включаючи своє власне, і повертатися в своєї країни. Що стосується права залишати будь-яку країну діють лише обмеження, які встановлено законом і охорони державної безпеки, суспільного ладу (ordre public), здоров’я чи моралі населення чи права і свободи інших і сумісні з визнаними у «справжній Конвенції іншими правами.

Стаття 11 1. ДержавиУчасниці вживають заходів для боротьби з незаконним переміщенням і неповерненням дітей з-за кордону. 2. Для цього він державиучасниці сприяють висновку двосторонніх чи багатосторонніх угод чи приєднанню до чинним соглашениям.

Стаття 12 1. ДержавиУчасниці забезпечують дитині, здатному сформулювати свої власні погляди, право вільно висловлювати ці погляди за всі питанням, які зачіпають дитини, причому поглядам дитини надається належна увагу відповідність до віком і зрілістю дитини. 2. Для цього він дитині, зокрема, дають можливість бути заслушанным під час будь-якого судового чи адміністративного розгляду, затрагивающего дитини, або безпосередньо, або через представника чи відповідний орган, гаразд, передбаченому процесуальними нормами національного законодательства.

Стаття 13 1. Дитина проти неї вільно висловлювати свою думку; цього права включає свободу шукати, отримувати передавати інформації і ідеї будь-якими, незалежно до кордонів, в усній, письмовій чи друкованої формі, у вигляді творів мистецтва чи з допомогою інших засобів за вибором дитини. 2. Здійснення цього права може зазнавати деяким обмеженням, проте цими обмеженнями може лише ті обмеження, які передбачені законом і який необходимы:

1. для поваги правий і репутації інших; или.

2. охорони державної безпеки або громадського порядка.

(ordre public), чи здоров’ю чи моральності населения.

Стаття 14 1. ДержавиУчасниці поважають право дитини волю думки, совісті й релігії. 2. ДержавиУчасниці поважають правничий та обов’язки батьків й у відповідних випадках законних опікунів керувати дитиною в здійсненні її права методом, согласующимся з що розвиваються здібностями дитини. 3. Свобода сповідувати свою релігію чи віру може зазнавати лише таким обмеженням, встановлені законом і охорони державної безпеки, суспільного ладу, моральності й здоров’я населення чи захисту основних права і свободи інших лиц.

Стаття 15 1. ДержавиУчасниці визнають право дитини волю асоціацію та свободу мирних зборів. 2. Що стосується здійснення цього права й не можна застосовувати будь-які обмеження, крім, що застосовуються відповідно до законом і необхідних суспільстві у сфері державної безпеки чи громадську безпеку, суспільного ладу (ordre public), охорони здоров’я чи моралі населення чи захисту правий і свобод інших лиц.

Стаття 16 1. Жоден не то, можливо об'єктом довільного чи незаконного втручання у здійснення його права на життя, сімейне життя, недоторканність житла чи таємницю кореспонденції, чи незаконного зазіхання з його честь репутацію. 2. Дитина має право захист закону від такої втручання чи посягательства.

Стаття 17 ДержавиУчасниці визнають значної ролі засобів і забезпечують, щоб дитина мав доступом до інформації та матеріалам з різних національних інтересів та міжнародних джерел, особливо до таких інформації та матеріалам, спрямованих на сприяння соціальному, духовної та моральному добробуту, і навіть здоровому фізичному і психічному розвитку дитини. Для цього він государства-участники:

1. заохочують засоби інформації для поширення інформації та матеріалів, корисних для дитини на соціальному і культурному відносинах, й у дусі статті 29;

2. заохочують міжнародне співробітництво у сфері підготовки, обміну та влучність поширення такий інформації та матеріалів із різних культурних, національних героїв і міжнародних источников;

3. заохочують випуск і розповсюдження дитячої литературы;

4. заохочують засоби інформації до уделению особливої уваги мовним потребам дитини, належав до будь-якої групі меншин чи корінному населению;

5. заохочують розробку належних принципів захисту дитини від інформації та матеріалів, які завдають шкоди його добробуту, враховуючи становища статей 13 і 18.

Стаття 18 1. ДержавиУчасниці роблять всіх зусиль до того що, щоб забезпечити визнання принципу спільної програми та однаковою відповідальності обох батьків за виховання та розвитку дитини. Батьки чи відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їхньої основної турботи. 2. З метою гарантії, і досягнення прав, викладені у справжньої Конвенції, державиучасниці надають батькам і законним опікунів належну допомогу у виконанні ними своїх зобов’язань виховання дітей і забезпечують розвиток мережі дитячих установ. 3. ДержавиУчасниці приймають всіх заходів задля забезпечення здобуття права діти, батьки яких працюють, мали права користуватися призначеними них службами і установами після виходу за детьми.

Ст. 19 1. ДержавиУчасниці приймають всі необхідні законодавчі, адміністративні, соціальні й просвітницькі заходи з метою захисту дитини від усіх форм фізичного чи психологічного насильства, образи чи зловживання, відсутності турботи чи недбалого звернення, грубого звернення чи експлуатації, включаючи сексуальне зловживання, із боку батьків, законних опікунів чи іншого особи, піклується про дитині. 2. Такі захисту, у разі потреби, включають ефективні процедури і розробити соціальних програм для надання необхідної підтримки для дитини і особам, які ним опікуються, і навіть для здійснення за інші форми попередження й виявлення, повідомлення, передачі в руки, розслідування, лікування та профілактики наступних заходів у зв’язку з випадками жорстокого поводження з дитиною, зазначеними вище, і навіть, у разі необхідності, для порушення судової процедуры.

Стаття 20 1. Дитина, який тимчасово або позбавлений свого сімейного оточення чи що у його власних найкращих інтересах неспроможна залишатися у такому оточенні, має право особливу захист і отримувати допомогу, надані державою. 2. ДержавиУчасниці відповідно до своїми національними законами забезпечують заміну догляду дитину. 3. Такий те що може охоплювати, зокрема, передачу виховання, «кафала «по ісламському праву, усиновлення чи, у разі потреби, приміщення в відповідні установи догляду дітей. Зблизька варіантів заміни необхідно належним чином враховувати бажаність наступності виховання та її етнічне походження, релігійну і культурну приналежність та рідної язык.

Стаття 21 ДержавиУчасниці, які визнають і/або дозволяють існування системи усиновлення, забезпечують, щоб найкращі інтереси дитини враховувалися в першорядному порядку, і они:

1. забезпечують, щоб усиновлення дитини дозволялося лише компетентними владою, які призначають у відповідність до застосовними законом і процедурами на основі всієї що належить до справі і достовірною інформацією, що усиновлення припустимо через статусу дитини щодо батьків, родичів і законних опікунів І що, якщо потрібно, зацікавлені особи дали своє усвідомлене згоду усиновлення з урахуванням такий консультації, яка то, можливо необходимой;

2. визнають, що всиновлення іншій країні можна розглядати як альтернативний способу догляду дитину, якщо вона може бути переданий виховання чи поміщений у сім'ю, яка б забезпечити його виховання чи усиновлення, і якщо забезпечення якогоабо підходящого догляду у країні походження дитини є невозможным;

3. забезпечують, щоб у разі усиновлення дитини на іншій країні застосовувалися таку ж гарантії, і норми, що застосовуються щодо усиновлення всередині страны;

4. приймають всіх заходів з метою забезпечення здобуття права у разі усиновлення іншій країні пристрій дитини не зумовлювало отриманню невиправданих фінансових вигод пов’язаних із цим лицам;

5. сприяють у необхідних випадках досягнення цілей цієї статті через укладання двосторонніх і багатосторонніх домовленостей чи угод і прагнуть цій основі забезпечити, щоб пристрій дитини на іншій країні здійснювалося компетентними владою або органами.

Стаття 22 1. ДержавиУчасниці приймають необхідні заходи, аби забезпечити дитині, котрий бажає одержати статус біженця чи считающемуся біженцем в відповідність до застосовним міжнародним чи внутрішнім правому й процедурами, як супроводжуваному, не супроводжуваному його батьками чи будь-якою іншою обличчям, належний захист і гуманітарну допомогу у користуванні застосовними правами, що у справжньої Конвенції та інших міжнародних документах у правах людини чи гуманітарних документах, учасниками яких є зазначені держави. 2. Для цього він державиучасниці надають, у разі, що вони вважають — це необхідним, сприяння будь-яким зусиллям Організації Об'єднаних Націй та інших компетентних міжурядових організацій чи неурядових організацій, що співробітничають із Організацією Об'єднаних Націй, захисту таку дитину і надання йому допомогу й пошуку батьків чи інших члени сім'ї будь-якого ребенка-беженца, аби отримати інформацію, необхідну його возз'єднання зі своєю сім'єю. У групі тих випадках, коли батьки й інші члени сім'ї неможливо знайти знайдено, цьому дитині надається така сама захист, як будь-якому іншому дитині, по будь-якої причини постійно чи тимчасово позбавленому свого сімейного оточення, як це передбачається у «справжній Конвенции.

Стаття 23 1. ДержавиУчасниці визнають, що неповноцінний в розумовому чи фізичному відношенні дитина повинна вести повноцінну і гідного життя в умовах, які його гідність, сприяють його впевненості у собі й центральної полегшують його активну участь у життя суспільства. 2. ДержавиУчасниці визнають право неповноцінного дитини особливу догляд та заохочують і забезпечують надання за наявності ресурсів має цього право для дитини і відповідальних турботу про нього допомоги, яку подано прохання і який відповідає стану дитини і за становищем її батьків чи інших, які забезпечують опікування дитиною. 3. У визнання особливих потреб неповноцінного дитини допомогу у відповідність до пунктом 2 цієї статті надається, наскільки можна, безплатно з урахуванням фінансових ресурсів батьків або інших, які забезпечують турботу про дитині, і має своєю метою забезпечення неповноцінному дитині ефективного доступу до послуг у природничо-технічній освіті, професіональною підготовкою, медичного обслуговування, відновлення здоров’я, підготовки до трудовий роботи і доступу до засобів відпочинку в такий спосіб, який призводить до якомога повному, наскільки можна, залучення дитини на соціальне життя й досягненню розвитку її особистості, включаючи культурне і духовний розвій дитини. 4. ДержавиУчасниці сприяють на кшталт міжнародного співробітництва обміну інформацією у сфері профілактичного здоров’я та медичного, психологічного і функціонального лікування неповноцінних дітей, включаючи поширення інформації про методи реабілітації, загальноосвітньої та фахової підготовки, і навіть доступом до цієї інформації, аби дозволити державам-учасникам поліпшити свої можливості і й розширити свій досвіду у цій галузі. У цьому разі особливу увагу має приділятися потребам та розвитку стран.

Стаття 24 1. ДержавиУчасниці визнають право дитини користування найбільш досконалими послугами галузі і коштами лікування хвороб і відновлення здоров’я. ДержавиУчасниці прагнуть забезпечити, щоб жодна не позбавили свого права на доступом до подібним послуг галузі. 2. ДержавиУчасниці домагаються повного здійснення цього правничий та, зокрема, приймають необхідні заходи для:

1. зниження рівнів смертності немовлят і дитячої смертности;

2. забезпечення надання необхідної медичної допомогу й охорони здоров’я всіх дітей із уделением першочергового уваги розвитку первинної медико-санітарної помощи;

3. боротьби із хворобами і недоїданням, зокрема у межах первинної медико-санітарної допомоги, шляхом, у тому числі, застосування легкодоступною технологій і надання досить живильного продовольства та чистої питної води, приймаючи до уваги небезпеку, і ризик забруднення навколишнього среды;

4. надання матерям належних послуг за охороні здоров’я в допологової і післяпологової периоды;

5. забезпечення поінформованості усіх верств суспільства, зокрема батьків та дітей, про духовне здоров’я і харчуванні дітей, перевагах грудного годівлі, гігієну, санітарії довкілля дитину і попередженні нещасних випадків, і навіть обмеження доступу до освіти й їх підтримки у використанні таких знаний;

6. розвитку освітній праці та послуг у галузі профілактичної медичної допомогу й планування розміру сім'ї. 3. ДержавиУчасниці приймають будь-які ефективні й необхідні заходи з метою скасування традиційної практики, негативно впливає для здоров’я дітей. 4. ДержавиУчасниці зобов’язуються заохочувати міжнародне співробітництво і розвивати його з єдиною метою поступового досягнення повного здійснення права, визнаного у «справжній статті. У цьому особливу увагу має приділятися потребам та розвитку стран.

Стаття 25 ДержавиУчасниці визнають право дитини, вміщеного компетентними органами під опікою з метою ухиляння його, його захисту чи фізичного або психічного лікування, на періодичну оцінку лікування, наданого дитині, та інших умов, що з таким піклуванням про ребенке.

Стаття 26 1. ДержавиУчасниці визнають кожним дитиною право користуватися благами соціального забезпечення, включаючи соціальне страхування, і приймають необхідні заходи задля досягнення повного цього права відповідно до їх національним законодавством. 2. Ці блага за необхідності надаються з урахуванням наявних ресурсів немає і можливостей дитину і осіб, несучих відповідальність за утримання дитини, і навіть будь-яких міркувань, що з отриманням благ дитиною, чи з його имени.

Стаття 27 1. ДержавиУчасниці визнають право кожної дитини до рівня життя, необхідний фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку. 2. Родитель (и) й інші особи, виховують дитини, несуть основну відповідальність забезпечення у своїх здібностей та фінансових можливостей умов життя, необхідні розвитку. 3. ДержавиУчасниці відповідно до національними умовами й у межах своїх фізичних можливостей приймають необхідні заходи для надання допомоги батькам та інших особам, які мають дітей, у виконанні цього права у разі необхідності, надають матеріальну допомогу дітям і підтримують програми, особливо стосовно забезпечення харчуванням, одягом і житлом. 4. ДержавиУчасниці приймають всіх заходів задля забезпечення відновлення змісту дитини батьками чи іншими особами, несучими фінансову відповідальність за дитини, і в середині государства-участника, і з-за кордону. Зокрема, коли особа, несучий фінансову відповідальність за дитини, й немовля проживають у різних країнах, державиучасниці сприяють приєднанню до міжнародним угодам чи висновку таких угод, і навіть досягненню інших відповідних договоренностей.

Стаття 28 1. ДержавиУчасниці визнають право дитини освіту, і з єдиною метою поступового досягнення цього права з урахуванням рівних можливостей вони, в частности:

1. вводять безкоштовне навчання та обов’язкове початкова образование;

2. заохочують розвиток різноманітних форм середньої освіти, як загального, і професійного, забезпечують його доступність всім дітей і приймають такі необхідні заходи, як запровадження безкоштовної освіти і надання разі потреби фінансової помощи;

3. забезпечують доступність вищої освіти всім з урахуванням здібностей кожного з допомогою усіх средств;

4. забезпечують доступність інформації та матеріалів галузі освіти та фахової підготовки всім детей;

5. вживають заходів зі сприяння регулярному відвідування шкіл й зниження учнів, залишили школу. 2. ДержавиУчасниці приймають всіх заходів задля забезпечення здобуття права шкільна дисципліна підтримувалася з допомогою методів, що відбивають повагу людської гідності дитину і відповідно до справжньої Конвенцією. 3. ДержавиУчасниці заохочують і розвивають міжнародне співробітництво з питань, що стосується освіти, зокрема, з метою сприяння ліквідації невігластва і неграмотності в усьому світу і полегшення доступу до науково-технічним знань і сучасних методам навчання. У цьому особливу увагу має приділятися потребам та розвитку стран.

Стаття 29 1. ДержавиУчасниці погоджуються у цьому, що освіта дитини має спрямувати на:

1. розвиток особистості, талантів і розумових і фізичних здібностей дитини на їх самому повному объеме;

2. виховання шанування правами людини й основних свобод, і навіть принципам, проголошеним в Статуті Організації Об'єднаних Наций;

3. виховання шанування батькам дитини, його культурну самобутність, мови оригіналу й цінностям, до національних цінностям країни, у якій дитина проживає, країни її походження і до цивілізаціям, відмінними від його собственной;

4. підготовку дитину до свідомого життя у вільному суспільстві на кшталт розуміння, світу, терпимості, рівноправності чоловіків і жінок і дружби між всіма народами, етнічними, національними та релігійними групами, і навіть особами у складі корінного населения;

5. виховання шанування довкілля. 2. Ніяка частина цієї статті чи статті 28 не трактується як що обмежує свободу окремих осіб органів створювати навчальними закладами і керувати ними за умови постійного дотримання принципів, викладені у п. 1 цієї статті, і виконання вимоги у тому, щоб освіту, здобута в навчальних закладах, відповідало мінімальним нормам, які можна встановлено государством.

Стаття 30 У групі тих державах, де є етнічні, релігійні чи мовні меншини або особи у складі корінного населення, дитині, приналежному до таких меншинам чи корінного населення, може бути відмовлено у праві з іншими членами своєї групи користуватися своєї культурою, сповідувати свою релігію й виконувати її обряди, і навіть користуватися рідною мовою языком.

Стаття 31 1. ДержавиУчасниці визнають право дитини відпочивати дозвілля, право брати участь у іграх і розважальних заходах, відповідних його віку, та вільно брати участь у культурному житті й безпосередньо займатися мистецтвом. 2. ДержавиУчасниці поважають і заохочують право дитини на всебічне що у культурної революції й творчого життя і сприяють надання відповідних і рівних стартових можливостей для культурної революції й творчої діяльності, дозвілля і отдыха.

Стаття 32 1. ДержавиУчасниці визнають право дитини право на захист від економічної експлуатації і південь від виконання будь-який роботи, яка може становити небезпеку обману здоров’я чи на перешкоді отриманні їм освіти, або завдавати шкоди його здоров’ю та фізичному, розумовому, духовному, моральному та соціальному розвиткові. 2. ДержавиУчасниці приймають законодавчі, адміністративні і соціальні заходи, і навіть заходи у галузі освіти, аби забезпечити здійснення цієї статті. У цих цілях, керуючись відповідними положеннями інших документів, державиучасники, в частности:

1. встановлюють мінімальний вік чи мінімальні віку прийому на работу;

2. визначають необхідних вимог про тривалості робочого дні й умовах труда;

3. передбачають відповідні види покарання або інші санкції задля забезпечення ефективного здійснення справжньої статьи.

Стаття 33 ДержавиУчасниці приймають всіх заходів, включаючи законодавчі, адміністративні і соціальні заходи, і навіть заходи у області освіти, аби захистити дітей від незаконного вживання наркотичних засобів і психотропних речовин, як їх визначено в відповідних міжнародні договори, і допустити використання дітей в протизаконному виробництві таких речовин й торгівлю ими.

Стаття 34 ДержавиУчасниці зобов’язуються захищати дитини від усіх форм сексуальної експлуатації і сексуального спокушання. У цих цілях державиучасниці, зокрема, приймають на національному, двосторонньому і багатосторонньому рівнях всіх заходів для предотвращения:

1. схиляння чи примусу дитину до будь-який незаконної сексуальної деятельности;

2. використання їх у цілях експлуатації дітей у проституції або в незаконної сексуальної практике;

3. використання їх у цілях експлуатації дітей у порнографії та порнографічних материалах.

Стаття 35 ДержавиУчасниці приймають на національному, двосторонньому і багатосторонньому рівнях всіх заходів задля унеможливлення викрадення дітей, торгівлі дітьми — або їх контрабанди у різноманітних мету і у будь-якій форме.

Стаття 36 ДержавиУчасниці захищають дитини від інших форм експлуатації, завдають шкоди кожному аспекту добробуту ребенка.

Стаття 37 ДержавиУчасниці забезпечують, чтобы:

1. жодної дитини ні підданий тортурам або іншими жорстоким, нелюдським чи принижує гідність видам звернення чи наказания.

Ні смертну кару, ні довічне тюремне ув’язнення, не що передбачає можливості звільнення, не призначаються за злочину, скоєні особами до 18-ти лет;

2. жодної дитини ні позбавлено волі незаконним чи довільним чином. Арешт, затримання чи тюремне ув’язнення дитини здійснюються відповідно до Закону й закони використовують лише як крайній захід і протягом максимально короткого відповідного періоду времени;

3. кожен позбавлений свободи дитина користувався гуманним зверненням і повагою невід'ємного гідності її особистість з урахуванням потреб осіб віку. Зокрема, кожен позбавлений свободи дитина повинна бути відділений від дорослих, за умови що не вважається, що у найкращих інтересах дитину цю робити годі було, плюс право підтримувати зв’язок із своєю сім'єю шляхом листування і побачень, крім особливих обстоятельств;

4. кожен позбавлений свободи дитина мав права на негайний доступом до правової та інший відповідної допомоги, і навіть оскаржувати законність позбавлення її волі перед судом або іншими компетентним, незалежним і безстороннім органом право на негайність ухвалення ними рішення щодо будь-якого такого процесуального действия.

Стаття 38 1. ДержавиУчасниці зобов’язуються поважати норми міжнародного гуманітарного права, застосовні до них у разі збройних конфліктам та які стосуються дітям, забезпечуватиме дотримання. 2. ДержавиУчасниці приймають всі заходи задля забезпечення того, щоб особи, які досягли 15-річного віку, не приймали прямої участі у військових діях. 3. ДержавиУчасниці утримуються від призову будь-якого посадовця, не яке сягнуло 15-річного віку, на службу до своєї Збройні сили. При вербування у складі осіб, досягли 15-річного віку, за якими ще виповнилося 18 років, державиучасниці прагнуть віддавати перевагу особам старшого віку. 4. Відповідно до своїх зобов’язань з міжнародного гуманітарного права, що з захистом цивільного населення під час збройних конфліктів, державиучасниці зобов’язуються прийматимемо всі можливі заходи із єдиною метою забезпечення захисту порушених збройним конфліктом дітей і за ними.

Стаття 39 ДержавиУчасниці приймають всіх заходів у тому, щоб сприяти фізичному і психологічному відновлення та соціальної реінтеграції дитини, що є жертвою: будь-яких видів зневаги, експлуатації чи зловживаючи, катувань чи будь-яких інших жорстоких, нелюдських чи принижують гідність видів звернення, покарання або збройних конфліктів. Таке відновлення та реінтеграція повинні здійснюватися у умовах, які забезпечують здоров’я, самоповагу і гідність ребенка.

Стаття 40 1. ДержавиУчасниці визнають право кожної дитини, який, як вважається, порушив кримінальна законодавство, обвинувачується чи визнається винним у його порушенні, на звернення, що сприяє розвитку в дитини почуття гідності й значимості, зміцнює у ньому на повагу до правами людини й основних свобод інших і за якому враховується вік дитину і бажаність сприяння його реінтеграції і виконання їм корисною роль суспільстві. 2. У цих мету і приймаючи до уваги відповідні становища міжнародних документів, державиучасниці, зокрема, забезпечують, чтобы:

1. жодної дитини не вважався які порушили кримінальна законодавство, не обвинувачувався і зізнавався винним у його порушенні через дії чи бездіяльності, які було заборонено національним чи міжнародним правом під час їхньої совершения;

2. кожен дитина, який, як вважають, порушив кримінальна законодавство чи звинувачують у його порушенні, мав по меншою мірою такі гарантии:

1. презумпція невинності, поки її провина нічого очікувати доведено відповідно до закону;

2. негайне і безпосереднє інформування його про обвинувачення проти нього, у разі потреби, через її батьків чи законних опікунів й одержання правової та інший необхідної допомоги для підготовки і здійснення своєї защиты;

3. негайність ухвалення рішення зі оскільки він розглядався питання компетентним, незалежним і безстороннім органом чи судовим органом під час справедливого слухання у відповідно до закону у присутності адвоката чи іншого відповідної особи, і, якщо це вважається суперечить найкращим інтересам дитини, зокрема, з урахуванням її віку або військового стану її батьків чи законних опекунов;

4. свобода від примусу до дачі свидетельских свідчень або визнанню провини; вивчення показів обвинувачення або сама, або за допомоги інших й забезпечення рівноправної участі свідків захисту та вивчення їх показаний;

5. якщо вважається, що вона порушив кримінальна законодавство, розгляд вищим компетентним, незалежним і безстороннім органом чи судовим органом відповідно до Закону відповідного рішення і будь-яких які у цьому разі мер;

6. безплатна допомогу перекладача, якщо вона не розуміє використовуваного мови або розмовляє нем;

7. повне повагу його особистому житті усім стадіях розгляду. 3. ДержавиУчасниці прагнуть сприяти встановленню законів, процедур, органів прокуратури та установ, безпосередньо причетних про дітей, які, як вважають, порушили кримінальна законодавство, обвинувачуються чи зізнаються винними у його порушенні, й у частности:

1. встановленню мінімального віку, нижче якого діти вважаються нездатними порушити кримінальна законодательство;

2. у разі потреби і бажаності, вживання заходів поводження з такими дітьми без використання судового розгляду за умови повного дотримання правами людини і правових гарантій. 4. Необхідно наявність таких різних заходів, як те що, становище про опіку та нагляді, консультативні послуги, призначення іспитового терміну, виховання, програми навчання дітей і професійної підготовки і інших форм догляду, які замінять перехід у установах, з метою забезпечення за таке поводження з дитиною, яке б його добробуту, і навіть його положенню й характеру преступления.

Стаття 41 Ніщо у «справжній Конвенції торкається будь-яких положень, які у більшою мірою сприяють здійсненню прав дитину і можуть содержаться:

1. у законі государства-участника; или.

2. в норми міжнародного права, які у відношенні даного государства.

ЧАСТИНА II.

Стаття 42 ДержавиУчасниці зобов’язуються, використовуючи належні і дієві кошти, широко інформувати про принципи і положеннях Конвенції як дорослих, і детей.

Стаття 43 1. З метою розгляду прогресу, досягнутого державами-учасниками в виконанні зобов’язань, які у відповідність до справжньої Конвенцією, створюється Комітет із правам дитини, який виконує функції, що передбачаються нижче. 2. Комітет складається з десяти експертів, які мають високими моральними якостями і визнаної компетентністю у сфері, охватываемой справжньої Конвенцією. Члени Комітету обираються державами-учасниками у складі своїх громадян, і виступають на особистому ролі, причому приділяється увагу справедливому географічному розподілу, і навіть головним правовим системам. 3. Члени Комітету обираються таємним голосуванням із числа внесених список осіб, висунутих державами-учасниками. Кожне державаучасник може висунути одну особу у складі своїх громадян. 4. Початкові вибори у Комітет проводяться пізніше як за шість місяців із дня набрання чинності справжньої Конвенції, а згодом — один разів у двох років. По крайнього заходу за чотири місяці досі кожних виборів генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй звертається до державам-учасникам листом, пропонуючи їм уявити свої кандидатури протягом двох місяців. Потім генеральний секретар становить в алфавітному порядку список всіх висунутих в такий спосіб на осіб із зазначенням держав-учасників, які висунули цих осіб, і становить цей список державам-учасникам справжньої Конвенції. 5. Вибори проводяться на нарадах держав-учасників, созываемых Генеральним секретарем в Центральных установах Організації Об'єднаних Націй. Цими нарадах, у яких дві третини держав-учасників становлять кворум, обраними у складі Комітету є ті кандидати, які набули найбільшого число голосами й абсолютна більшість голосів присутніх і що у голосуванні представників державучасників. 6. Члени Комітету обираються на чотирирічний термін. Вона має право бути переобраними у разі повторного висунення їхніх кандидатур. Термін повноважень п’яти членів, що обираються у перших виборах, спливає наприкінці дворічного періоду; відразу після перших виборів імена цих п’яти членів визначаються через жереб Головою наради. 7. Що стосується смерті чи виходу у відставку будь-якого члена Комітету чи коли він або він з якоїсь іншої причини неспроможна більш виконувати обов’язки члена Комітету, держава-учасник, выдвинувшее даного члена Комітету, призначає іншого експерта у складі своїх громадян що залишилося термін за умови схвалення Комітетом. 8. Комітет встановлює свої власні правила процедури. 9. Комітет обирає службових осіб на дворічний термін. 10. Сесії Комітету, зазвичай, проводять у Центральных установах Організації Об'єднаних Націй чи будь-якому іншому підходящому місці, певному Комітетом. Комітет, зазвичай, його знайти у сесії щорічно. Тривалість сесії Комітету й при необхідності переглядається нараді держав — учасників справжньої Конвенції за умови схвалення Генеральної Асамблеєю. 11. генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй надає персонал та матеріальні кошти на ефективного здійснення Комітетом своїх можливостей відповідно до справжньої Конвенцій. 12. Члени Комітету, заснованого відповідно до справжньої Конвенцій, отримують затверджуване Генеральної Асамблеєю винагороду із засобів Організації Об'єднаних Націй гаразд і можна за умов, встановлюваних Генеральної Ассамблеей.

Стаття 44 1. ДержавиУчасниці зобов’язуються надавати Комітету через Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй доповіді про прийнятих ними заходи з закріплення визнаних в Конвенції правий і про поступ, досягнутого здійсненні цих прав:

1. протягом два роки після вступу Конвенції з для відповідного государства-участника;

2. згодом через кожних п’ять років. 2. У доповідях, експонованих відповідно до справжньої статтею, вказуються чинники та труднощі, якщо є, що впливають ступінь виконання зобов’язань по справжньої Конвенції. Доповіді також містять достатню інформацію, аби забезпечити Комітету повне розуміння дій Конвенції у цій країні. 3. Державі-учасниці, представившему Комітету всебічний початковий доповідь, не потрібно повторювати у наступних доповідях, експонованих відповідно до пунктом 1 цієї статті, раніше викладену основну інформацію. 4. Комітет може вимагати у держав-учасників додаткову інформацію, що стосується здійснення справжньої Конвенції. 5. Доповіді про діяльність Комітету раз на двох років видаються Генеральній Асамблеї за посередництвом Економічного і Соціального Ради. 6. ДержавиУчасниці забезпечують широку гласність своїх доповідей в власних странах.

Стаття 45 З метою сприяти ефективному здійсненню Конвенції і заохочувати міжнародне співробітництво у сфері, охватываемой справжньої Конвенцией:

1. спеціалізовані установи, Дитячий фонд Організації Объединенных.

Націй інші органи Організації Об'єднаних Націй вправі бути представленими під час розгляду питань про проведення таких положень справжньої Конвенції, що входять у сферу їх полномочий.

Комітет може запропонувати спеціалізованим установам, Дитячого фонду Організації Об'єднаних Націй та інших компетентні органи, коли він вважає це доцільним, уявити висновок експертів стосовно проведення Конвенції у тих галузях, що входять у сферу їх відповідних повноважень. Комітет може запропонувати спеціалізованим установам, Дитячого фонду Организации.

Об'єднаних Націй та інших органам Організації Об'єднаних Націй уявити доповіді про проведення Конвенції в західних областях, які входять у сферу їх деятельности;

2. Комітет перепроваджує, коли він вважає це доцільним, на спеціалізовані установи, Дитячий фонд Організації Объединенных.

Націй та інші компетентні органи будь-які доповіді державучасників, які містять прохання технічної консультації або допомога чи обгрунтовується цього, і навіть й зауваження і пропозиції Комітету, якщо є, щодо таких прохань чи указаний;

3. Комітет може рекомендувати Генеральній Асамблеї предложить.

Генеральному секретарю провести від неї імені дослідження з окремим питанням, що стосується прав ребенка;

4. Комітет може вносити пропозиції з рекомендації загального характеру, засновані на інформації, яку за відповідності до статей 44 и.

45 справжньої Конвенції. Такі пропозиції з рекомендації загального характеру препровождаются кожному зацікавленому державіучаснику і повідомляються Генеральній Асамблеї поруч із зауваженнями держав-учасників, якщо вони имеются.

ЧАСТИНА III.

Стаття 46 Справжня Конвенція відкрита для підписання її всіма государствами.

Стаття 47 Справжня Конвенція підлягає ратифікації. Ратифікаційні грамоти здаються за зберігання Генеральному секретарю Організації Об'єднаних Наций.

Стаття 48 Справжня Конвенція відкрита приєднання ній кожної держави. Документи стосовно приєднання здаються для зберігання Генеральному секретарю Організації Об'єднаних Наций.

Стаття 49 1. Справжня Конвенція набирає чинності на тридцятий день часу здачі для зберігання Генеральному секретарю Організації Об'єднаних Націй двадцятої ратифікаційної грамоти чи документа стосовно приєднання. 2. До кожного держави, яке ратифікує справжню Конвенцію чи приєднується до неї після здачі для зберігання двадцятої ратифікаційної грамоти чи документа стосовно приєднання, справжня Конвенція набирає чинності на тридцятий день здачі таким державою для зберігання його ратифікаційної грамоти чи документа про присоединении.

Стаття 50 1. Будь-яке держава-учасник може запропонувати поправку навіть уявити її Генеральному секретарю Організації Об'єднаних Націй. Генеральний секретар потім перепроваджує запропоновану поправку державам-учасникам з проханням вказати, висловлюються вони за скликання конференції державучасників із метою розгляду цих пропозицій і проведення із них голосування. Якщо недоїмку протягом чотири місяці, починаючи з дати такого повідомлення, по крайнього заходу одна третину держав-учасників висловиться за таку конференцію, генеральний секретар скликає цю конференцію під егідою Організації Об'єднаних Націй. Будь-яка поправка, прийнята більшістю держав-учасників, присутніх і що у голосуванні в цій конференції, представляється Генеральній Асамблеї на твердження. 2. Поправка, затверджена відповідно до пункту 1 цієї статті, вступає з по затвердженні її Генеральної Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй й терміни прийняття її більшістю на два третини держав-учасників. 3. Коли поправка набирає чинності, вона стає обов’язкової тим держав-учасників, що її прийняли, а інших державучасників залишаються обов’язковими становища справжньої Конвенції й зняти будь-які попередні поправки, що ними приняты.

Стаття 51 1. генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй отримує ще й надсилає всім державам текст застережень, зроблених державами в момент ратифікації чи приєднання. 2. Обмовка, не сумісна з цілями і завданнями справжньої Конвенції, не допускається. 3. Застереження можна зняти у час шляхом відповідного повідомлення, спрямованого Генеральному секретарю Організації Об'єднаних Націй, і потім повідомляє це всім державам. Таке повідомлення набирає чинності з його отримання Генеральним секретарем.

Стаття 52 Будь-яке держава-учасник може денонсувати справжню Конвенцію шляхом письмового повідомлення Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй. Денонсація набирає чинності після закінчення один рік після отримання повідомлення Генеральним секретарем.

Стаття 53 генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй призначається депозитарієм справжньої Конвенции.

Стаття 54 Оригінал справжньої Конвенції, англійський, арабський, іспанський, китайський, російську та французьку тексти якої є одно автентичними, здається для зберігання Генеральному секретарю Організації Об'єднаних Націй. У посвідчення чого що нижче підписалися повноважні представники, належним чином те що уповноважені своїми відповідними урядами, підписали справжню Конвенцию.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою