Квадратні рівняння (реферат)
Першим, хто описав розв’язок лінійних рівнянь, був Мухамед-аль-Хорезми, який написав трактат «Аль-Джебра і Аль-Мухабала». В переводі на теперішній язик, аль-джабр означає перенесення доданків з однієї частини в другу, а аль-мухабала — зведення подібних доданків. Нехай течії річки х км/год, тоді швидкість човна за течією річки (30 = х) км/год, а проти течії річки (30-х) км/год. Час який витратив… Читати ще >
Квадратні рівняння (реферат) (реферат, курсова, диплом, контрольна)
Конспект уроку з алгебри.
" Урок систематизації та узагальнення знань по темі «Квадратні рівняння» .
Тема: Урок систематизації та узагальнення знань по темі «Квадратні рівняння» .
Мета: Систематизувати знання учнів по темі «Квадратні рівняння». Усувати помилки, які допускають усні під час розв’язування вправ і задач, які зводиться до квадратних рівнянь.
Розливальна мета: Розвивати знання учнів про рівняння, формувати навики розв’язку лінійних, квадратних, дробово-раціональних рівнянь.
Виховна мета: Сприяти розвитку всесторонньо розвинутої особистості, вихованню етичних норм, гуманізму, активної життєвої позиції.
Тип уроку. Урок узагальнення і систематизації знань.
Хід уроку.
І. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Перш ніж почати урок, я хочу щоб ви послухали діалог «Секрет юного бізнесмена» і розгадали секрет нашого уроку — його тему.
Діалог:
В школі в тихому кутку, На підлозі і на стелі.
Торгувались два веселі,.
Два юних бізнесмени.
-.Це я не продаю!
-.Що куплю, на цім стою!
-.Я сказав, що не продам.
-.Я тобі по пиці дам!
Тут учитель підійшов.
І в кутку він їх знайшов.
І сказав:
— Ти не здирай, А візьми і так віддай!
Бо за добрі твої справи, Добре знай, завжди йдуть справи!
Будеш перший у змаганні.
-.Тож секрет мій — рівняння!
Для розв’язку задачі.
Ми складаємо рівняння Хочеш в брід, а хочеш так ;
А рівняння — то мастак.
В ньому тайна є така Корінь — відповідь твоя!
Отже, сьогодні на уроці мова піде про рівняння, і ми з вами попробуємо систематизувати свої знання про всі види рівняння, які ми вивчали.
ІІ. Тема уроку. Урок систематизації та узагальнення знань по темі «Квадратні рівняння» .
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1.Що називається рівнянням?
2.Що називається коренем рівняння?
3.Які види рівнянь ми уміємо розв’язувати.
Лінійні рівняння.
1. Згадаємо, що ми знаємо про лінійні рівняння: Рівняння виду
де, а і b дані числа, називаються лінійними. Лінійні рівняння мають один корінь, який дорівнює.
.
.Розв’язуючи рівняння, його спочатку спростимо, зведемо до лінійного.
1.Позбавимося знаменників (якщо вони є).
2.Розкрити дужки.
3.Перенести члени із змінними в ліву частину рівняння, а інші в праву.
4.Звести подібні доданки і знайти корінь.
Учні розв’язують біля дошки рівняння.
1) 6х + 5(2х-7) = 5х + 9. 6х +10х — 35 = 5х + 9. 6х + 10х — 5х = 9 + 35. 11х = 44. х = 44: 11. х = 4. 6 + 5(2 — 7) = 11+ 9. 3) 8 + 2(2х — 9) = 4х — 10. 8 + 4х — 18 = 4х — 10. 4х — 4х = -10 + 18 — 8. 0х = 0 — рівняння розв’язків немає. | 2) 3(х-5) = 3х + 8. 3х — 15 = 3х + 8. 3х — 3х = 8 +15. 0х = 23 — рівняння розв’язку немає. |
Квадратні рівняння.
2. Рівняння виду ах2 + bх + с = 0, де а, b, с — числа, х — змінна, називаються квадратними.
Якщо хоч один з коефіцієнтів дорівнює нулю, то рівняння називається неповним:
1) ах2 = 0. 2) ах2 + bх = 0. 3) ах2 + с = 0.
Учні розв’язують рівняння на дошці.
1) 5×2 = 0 2) 5×2 +4х=0.
х2 = .
х2 = 0 х = 0: 5х + 4
0.
.х = .
х = 0. х = - .
х = -0,8.
3. у2 — 9 = 0.
у2 = 9.
у = .
у1 = 3.
у2 = -3.
Для розв’язку квадратного рівняння ми знаємо формули:
Д = b2 — 4ас:
Корені рівняння знаходимо за формулою:
х1,2 = - b math xmlns="http://www.w3.org/1998/Math/MathML" display="block" >Д / 2а.
1.Якщо Д рівняння має два корені.
2.Д = 0, рівняння має один корінь.
3.Д < 0, рівняння не має коренів.
Учні виконують рівняння біля дошки і в зошитах:
1. 3×2 — 2х — 8 = 0.
Д = b2 — 4 ас — (-2)2 — 4 8) = 4 + 96 = 100.
х1,2 = .
х1 = .
х2 =
.
.Відповідь: х1 = 2- х2 = -1 .
2) х2 — 6х -2 = 0;
3) х2 + 5х + 9 = 0.
Квадратні рівняння можна розв’язувати за теоремою Вієта: За теоремою Вієта розв’язуються зведені квадратні рівняння (а=1).
х2 + рх + g = 0.
х1 + х2 = -р х1 2 = g.
1. х2 + 12х +11 = 0.
х1 = -1: х2 = -11.
х1 + х2 = -1 + (-11) = -12.
х1 2 = -1 11) = 11.
Усно:
2. х2 -3х +2 = 0.
3. х2 + 5х + 6 = 0.
4. у2 = 5у — 14 = 0.
5. х2 — 7х +12 = 0.
6. 2×2 — 7х = 0.
Першим, хто описав розв’язок лінійних рівнянь, був Мухамед-аль-Хорезми, який написав трактат «Аль-Джебра і Аль-Мухабала». В переводі на теперішній язик, аль-джабр означає перенесення доданків з однієї частини в другу, а аль-мухабала — зведення подібних доданків.
Способи розв’язування квадратних рівнянь знаходиться у вавилонях Євкалида і Диофанта. Щоб скоріше запам’ятати формулу коренів квадратного рівняння, можна запам’ятати вірш.
Щоб кількість коренів знайти Дискримінант зумій обчислити Треба тільки постаратись Від в квадрати 4ас.
Видко відповідь знаходим Мінус в плюс — мінус Д під корнем Діли м на 2а.
І в рівнянні відповідь готова.
3. Дробово-раціональні рівняння, які зводяться до квадратних.
Дріб дорівнює кулю, коли чисельник дорівнює нулю, а знаменник не дорівнює нулю. Дайте відповідь, для чого потрібно вміти розв’язувати різні рівняння?
Правильно, щоби за їх допомогою розв’язувати задачі. За допомогою рівнянь можна розв’язувати задачі з хімії, фізики, біології.
Задачі з хімії ви розв’язуєте задачі на пропорцію. Це є лінійні рівняння. З фізики, коли швидкість, час, густину і т.д. розв’язуєте лінійні рівняння.
У дев’ятому класі ви будете вчити механіку. Розв’яжемо задачу з фізики на тему: «Тіло кинуте вертикально вгору» .
Задача:
Тіло кинули вертикально вгору з початковою швидкістю 40 м/с. Через секунду тіло буде на висоті 60 м.
.
60 = 40t — 5 t2.
— 5t2 +40 t — 60 = 0.
t2 — 8 t + 12 = 0.
За теоремою Вієта t1 = 2- t2 = 6.
Що ми побачили з точки.
Тіло опинилося на висоті 60 м два рази: через 2 с і через 5 сек після кидання вертикального вгору.
В цій задачі нам прийшлось розв’язувати квадратне рівняння.
Тепер ми розв’яжемо задачу, яка зводиться до дробово-раціональних рівнянь.
Задача.
Моторний човен пройшов 48 км за течією річки і 70 км проти течії за 4 год. Знайдіть швидкість течії, якщо власна швидкість човна дорівнює 30 км/год.
Розв’язування.
Нехай течії річки х км/год, тоді швидкість човна за течією річки (30 = х) км/год, а проти течії річки (30-х) км/год. Час який витратив човен на шлях за течією річки дорівнює
год, а проти течії ;
год. Тоді.
..
2 (м/с) швидкість течії.
не задовольняє умови задачі.
.Відповідь: швидкість течії 2 км/год.
ІV. Підсумок уроку.
На цьому уроці ми систематизували знання про рівняння. Вияснити зв’язок математики з хімією, фізикою, і переконатись, що математика розвивається не сама по собі, а всі відкриття творять люди. так, наприклад, свій внесок в розвиток вчення про рівняння внесли Евкліді Діофант, Аль-Хорезли, Вієт і другі вчені.
Ці вчені освічені і всесторонньо розвинутими, до чого повинна тягнутися кожна людина.
V. Домашнє завдання.
І рівень. а) 3×2 — 27 =0.
б) 4z2 + z = 0.
в) у2 — 9у + 14 = 0.
ІІ рівень. а) Знайдіть сторони прямокутника, якщо одна сторона з них на 3,5 см довша від другої, а площа прямокутника дорівнює 92 см².
в)
.
.