Термінова допомога студентам
Дипломи, курсові, реферати, контрольні...

Розвиток творчих здібностей у школярів

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Подумайте, який основний засіб виразності використовує художник при виконанні силуету? (Лінія.) За допомогою яких властивостей ліній можна передати силуети: Після того як ви складете папір навпіл на ньому малюєте половину будиночка з краю де є зігнутий папір вирізавши у вас вийде ціла хатиночка. Розвивати в дітей: творчі здібності, фантазію, уяву, відчуття рівноваги, пропорційності… Читати ще >

Розвиток творчих здібностей у школярів (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Вступ

Тема: Силуетне зображення будівель, способи передавання просторового явища загороджування в зображені архітектурних об'єктів.

Мета. Ознайомити з новими поняттями та термінами, навчитися застосовувати їх на практиці. Створити в техніці аплікації фасад будинку-фантазії для казкового героя.

Розвивати в дітей: творчі здібності, фантазію, уяву, відчуття рівноваги, пропорційності й архітектурної цілісності зображувального об'єкта.

Виховувати в дітей: спостережливість, прагнення створити новий художній образ.

Обладнання. для вчителя: зоровий ряд: ілюстрації художників до казки «баба-яга», малюнки попередників, ТЗН уривок мультфільму «Гуси лебеді».

Для учнів: кольоровий картон, папір, клей, ножиці, олівець.

Вид діяльності : робота на площині.

Техніка виконання: витинанка.

Тип уроку: Комбінований.

1. План уроку

І. Організація класу (1хв.).

ІІ. Актуалізація упорних та практичного досвіду учнів.(2хв).

ІІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності (3хв.).

ІV. Вивчення нового матеріалу (10хв.).

V. Формування в учнів необхідних умінь і навичок з основ образотворчої грамоти. (5−8хв.).

VІ. Практична робота (20−23 хв.) VІІ. Підсумок уроку (2 хв.).

  • 2. Хід уроку
  • 1. Організаційна частина.

Доброго дня, діти! Мене звати Христина Ігорівна. Сьогодні я проведу у вас урок образотворчого мистецтва. Отже, починаємо наше заняття. Для сьогоднішнього заняття нам необхідно мати кольоровий картон, папір, клей, ножиці. (Перевіряю у дітей наявність усіх необхідних матеріалів та інструментів для уроку.)

2. Актуалізація упорних та практичного досвіду учнів.

Перш за все давайте згадаємо: як ви розумієте слово «архітектура» і хто такі архітектори? (Архітектура — це мистецтво будувати красиво, міцно та корисно. Архітектори — талановиті люди, які створюють будинки.)

Недарма ми про це згадали, бо казкові герої теж обирають собі такі будинки, щоб їм було в них зручно, комфортно, приємно. Більше того, кожна казкова архітектурна споруда виражає певний характер свого господаря. Порівняйте житло баби й діда з казки «Івасик-Телесик» і, наприклад, Снігової Королеви. Як можна охарактеризувати хатку? (Радісна, тепла, добра, лагідна, маленька.)

1. Повідомлення теми, мети і завдання уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Мабуть, усі ви колись мріяли побувати у Країні казок. Сьогодні на уроці ми спробуємо помандрувати загадковими вулицями однією з казок яка називається «Гуси лебеді» ознайомимося з будиночком бабусі-ягусі. Також сьогодні ми поговоримо про декоративно-прикладне мистецтво, дізнаємось що таке силует.

2. Вивчення нового матеріалу.

Викладання нового матеріалу методом розповіді.

Отже, архітектор повинен вирішити дуже складну задачу — щоб житло, яке він створює, було і міцним, і красивим, і корисним.

Усі споруди вирізняються перш за все своїми розмірами, висотою, силуетом.

Красиві, виразні споруди привертають до себе увагу, запам’ятовуються. Отже, першим виражальним засобом, який використовує архітектор, працюючи над архітектурним твором, є форма, її обрис, або силует.

Силует — зображення якогось об'єкта лише контуром при збереженні характерних рис, що дають змогу розпізнати об'єкт.

Подумайте, який основний засіб виразності використовує художник при виконанні силуету? (Лінія.) За допомогою яких властивостей ліній можна передати силуети:

  • — злих образів (за допомогою ламаних, «колючих» ліній);
  • — добрих, лагідних образів? (За допомогою м’яких, округлих ліній.)

А зараз діти ми подивимось уривок з казочки «Гуси лебеді» (Діти дивляться уривок з бабою-ягою та її будиночком.)

Запитання по казці:

  • 1. Яка хатинка бабусі-ягусі? (Її хатинка дуже страшна, навколо — тільки кущі непролазні, колючі, та поганки ростуть.)
  • 2. Які слова вона промовляла до хатинки? (Хатинка, хатинка, повернись до лісу задом, до мене передом!)
  • 3. Якою була бабуся-ягуся? (Вона була злою, хитрою, Злісна і підступна …)

Баба Яга вона літає в ступі і живе в самому затишному куточку дрімучого лісу. Живе не в будинку, не в замку, а у справжній хатинці на курячих ніжках. Баба Яга — персонаж казковий, тому боятися бабусі, зовсім не потрібно. А хатинку її, на курячих ніжках, і зовсім нескладно зробити своїми руками.

3. Формування в учнів необхідних умінь і навичок з основ образотворчої грамоти .

Аналіз завдання Діти зараз ми будемо вирізати з кольорового паперу силуетний будинок бабусі-ягусі. Її хатинка маленька навколо неї кущі дерева хащі. Ось погляньте як зобразили художники ілюстрації до цієї казки … уважно придивіться якої форми хатинка чи велика вона чи ні, що навколо неї.

виховання школяр педагогічний аплікація.

  • 3. Послідовність виконання роботи
  • 1. Виріши, як буде розташована твоя композиція — вертикально чи горизонтально;
  • 2. Продумайте сюжет композиції та в яких кольорах ви будете виконувати свою витинанку. Підберіть два аркуші паперу різного кольору.
  • 3. Аркуш, який буде фоном, відкладіть, інший зігніть навпіл.
  • 4. Після того як ви складете папір навпіл на ньому малюєте половину будиночка з краю де є зігнутий папір вирізавши у вас вийде ціла хатиночка.
  • 5. Виріжте.Розгорніть папір і перевірте готовність витинанки!
  • 6. Вирізану форму згідно із задумом наклей на аркуш паперу;
  • 7. Нанесіть на зворотну сторону витинанки клей і приклейте до листка основи, поміркуй, які декоративні елементи використаєш для оздоблення фасаду будівлі; в якій техніці ти їх виконаєш.

Перш ніж приступити до роботи пригадаємо правила користування ножицями і клеєм.

Правила користування ножицями

  • 1) Ножиці - це небезпечний інструмент. Поводитись з ним треба обережно.
  • 2) На робочому місці поклади ножиці так, щоб вони не виходили за край парти.
  • 3) Не тримай ножиці вістрями догори.
  • 4) Не ріж на ходу. Під час різання не вставай з місця.
  • 5) Передавай ножиці закритими і кільцями вперед.
  • 6) Під час роботи з ножицями притримуй матеріал лівою рукою так, щоб він не потрапляв на лінію різання.

Правила користування клеєм

  • 1) Клей треба наносити пензликом від середини до країв.
  • 2) При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою.
  • 3) Для притискання елементів аплікації і витирання рук треба користуватися матер’яною серветкою.
  • 4) Закінчивши роботу, клей потрібно щільно закрити, пензлик і посуд помити.

А тепер я хочу запропонувати переглянути вам витинанки ваших попередників.

Самостійне виконання практичної роботи.

А тепер діти знаючи як робити силуетну витинанку, приступайте до роботи.

Самостійно ви повинні намалювати ескіз хатинки бабусі-ягусі, вирізати силует та приклеїти його до основи. Згадайте, що для вирізування симетричних форм треба складати аркуш паперу навпіл Симетрія — дзеркальне відображення речей відносно лінії, точки.; Отож, до творчої роботи! Нехай фантазія й уміння допоможуть вам створити цікаві будівлі для бабусі-ягусі! (Діти працюють, під час їх роботи спостерігаю за самостійністю виконання роботи, охайністю, та правилами користування ножицями і клеєм. Підтримую дисципліну на уроці. Допомагаю учням, якщо їм складно виконувати завдання.).

Якщо діти втомилися проводжу фізкультхвилинку.

  • 1. Фізкультхвилинка
  • 2. Трава низенька-низенька
  • 3. Дерева високі-високі
  • 4. Вітер дерева колише-гойдає
  • 5. То вправо, то вліво нахиляє,
  • 6. То вперед то назад,
  • 7. То вниз пригинає.
  • 8. Птахи летать-відлітають
  • 9. А учні тихенько за парти сідають.
  • 1. Підсумок уроку.

Діти завершують роботу. Вибираю найкращі витинанки, діти демонструють їх перед класом. Оцінюю роботи учнів за такими критеріями:

  • 1. Чи виконаний малюнок згідно темі і основних завдань роботи.
  • 2. Правильність композиційного рішення, ажурність витинанки.
  • 3. Побудова, колірне вирішення .
  • 4. Акуратність і охайність в роботі.
  • 5. Творчий підхід.

Ось які чудові витинанки хатинки бабусі-ягусі ви зробили. Молодці, дітки, прекрасно справилися із завданням.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою