Термінова допомога студентам
Дипломи, курсові, реферати, контрольні...

Федеральная державної служби в РФ

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

М., 1990 Так, громадянин В.М. Мінаков — колишнього начальника Управління внутрішніх справ Липецкой області, генерал-майор міліції, 1 Російська газета. 1996. 5 березня. 120 у віці 46 років було звільнений з органів внутрішніх справ наказом заступника Міністра внутрішніх справ виходячи з статті 19 Закону РРФСР «0 міліції» за вислугою терміну служби, що дає декларація про пенсію. В.М. Мінаков… Читати ще >

Федеральная державної служби в РФ (реферат, курсова, диплом, контрольна)

ФЕДЕРАЛЬНА ДЕРЖАВНА СЛУЖБАСодержание:

Глава 1. Основи державної служби 2.

1.1. Державна посаду 2.

1.2. Державна служба 5.

1.3. Принципи державної служби 7.

1.4. Кваліфікаційні розряди Державних службовців 9.

Глава 2. Правове становища державного службовця 13.

2.1. Права й обов’язки державних службовців 13.

2.2. Обмеження, пов’язані з державною службою 15.

2.3. Гарантії для державного службовця 17.

Глава 3. Відповідальність і заохочення державних службовців 19.

3.1. Дисциплінарна відповідальність державних службовців 19.

3.2. Адміністративна відповідальність державних службовців 23.

3.3. Заохочення державних службовців 26.

Глава 4. Проходження державної служби 28.

4.1. Надходження на державної служби 28.

4.2. Підготовка Державних службовців і перепідготовка, при підвищення його кваліфікації 32.

4.3. Атестація державного службовця 35.

4.4. Припинення державної служби 37.

Список тих нормативних документів: 40.

Список використаної літератури: 40.

Глава 1. Основи державної службы.

Глава 11.

Основи організації державної службы.

1.ф 1. Державна должность.

Під посадою розуміється заснована у порядку первинна структурна одиниця тій чи іншій організації, визначальна утримання і обсяг повноважень що посідає її обличчя. Ця організаційноправова категорія властива лише службовцям; інші групи населення працює за спеціальністю (наприклад, робочі в промисловому комплексі), навчаються (студенти, учні) і т.д.

У статті 1 Федерального закону від 31 липня 1995 р. «06 засадах державної служби Російської Федерації» дано поняття державної посади на сучасному значення, на відміну всякою іншою недержавної посади. Державної називається лише посаду у федеральних органах структурі державної влади, органах структурі державної влади суб'єктів Федерації, соціальній та інших державних органах, утворених відповідно до Конституцією, з установленою колом обов’язків у виконанні і забезпечення повноважень даного державний орган, грошовим змістом потребують і відповідальністю за виконання цих обязанностей.

СуществуютВ цьому визначенні відбиті чотири характерних ознаки державної должности:

1) її приналежність лише державному органу;

2) обсяг повноважень обмежений тим колом обов’язків, які випливають із повноважень даного державного органа;

3) оплата праці в виконання посадових обов’язків виробляється за кошти, передбачених відповідно федеральним бюджетом і бюджетами суб'єктів Федерации;

4) державний службовець за дії (бездіяльність), пов’язані з виконанням посадових обов’язків, відповідає згідно з законодательством.

Перші дві ознаки вимагають деяких пояснений.

Згідно зі статтями 10 і одинадцять Конституції, до державні органи ставляться органи трьох гілок нашої влади — законодавчої, виконавчої, судової - як федерального рівня, і рівня суб'єктів Федерації. Органи місцевого самоврядування, відповідно до статті 12 Конституції, не входить у систему органів державної власти.

До «інших» державні органи, утворених відповідно до Конституцією, относятся:

1) Центральний банк Російської Федерації (ст. 75);

2) Рада безпеки Російської Федерації (п. «ж»" ст. 83);

3) Адміністрація президента Російської Федерації (п. «і» ст. 83);

4) повноважні представники президента Російської Федерації (п. «до» ст. 83);

5) дипломатичні представники Російської Федерації у міністерствах закордонних державах СНД і міжнародні організації (п. «м» ст. 83);

6) Рахунковою палатою РФ ;

7) Прокуратура РФррр;

8) Апарат уряду РФ;

9) Голова, заступник. голови, секретар Центризбир

комиссииа Російської Федерации.

що заміщує посаду на основі (указ президента Російської Федерації від 11 січня 1995 р. «0 державних посадах Російської Федерации"').

Внутрішня структура будь-якого державний орган розглядається як певна система різних за свого призначення й рівнем посад. Штатним розписом державний орган визначаються найменування, місце й ролі посади: яким вона підпорядкована, хто їй підпорядкований. У посадових інструкціях, положеннях про державних органах та його структурних підрозділах, у різних статутах і положеннях про проходженні служби юридично закріплюється, які саме завдання, функції, обов’язки, права, форми та методи роботи, заохочення й державного службовця пов’язуються з певної державної посадою, і навіть які основні професійні вимоги висуваються до нього цієї посадою. Конкретні особи, реалізують ці должСАПП. 1993. М 52. У розділі ст. 5073. р СЗ 1995 Мо 3 У розділі ст. 173.

ностные обов’язки, і права, можуть змінюватися, та їх ролі - немає. Новий службовець має виконувати таку ж роботу, що його попередник, якщо повноваження у посади не изменяются.

Чітке регламентування статусу державної посади, що характеризує службове місце і соціально-трудову роль кожного службовця, необхідна за першу чергу визначення обсягу його дієздатності як суб'єкта права. У той самий час він важливо задля правильного встановлення від кількості управлінського апарату та її структурних підрозділів, співвідношення працівників різних категорій, груп, і спеціалізацій й за необхідності скорочення твору і спрощення державного апарату. Це завдання постійно актуальна, але у сприйнятті сучасних умовах, — адже, тільки 1994 р. на державне управління було виділено 3 трлн. 369 млрд. бюджетних рублей.

Структура управління дедалі більше входить у в протиріччя з інтенсивно мінливою економікою. Триває процес перерозподілу функцій органів виконавчої Російської Федерації і його суб'єктів, тому не можна прогнозувати стійкість сьогоднішнього складу та зняття функцій федеральних міністерств та. Проте за чіткому і ясному розподілі між державними посадами, особливо керівників, всього обсягу функцій органу виконавчої влади або його структурного підрозділи, визначенні конкретних обов’язків і кожної посади, форм і методів роботи виконуючого її обличчя, взаємин з іншими службовцями, зокрема інших органів, службова діяльність відбувається у потрібному ритмі, усувається паралелізм І що дуже важливо, підвищується впевненість, ініціатива і персональна відповідальність державного служащего.

Характерно цьому плані розпорядження Голову Уряди від 8 грудня 1994 р.', яким було затверджений порядок заміщення посад його заступників під час їхньої відсутності у зв’язки Польщі з відпусткою, відрядженням чи хворобою відповідно до розподілом обов’язків в Правительстве.

Юридична закріплення у заключних положеннях і посадових інструкціях конкретних посадових обов’язків і забезпечує якісніше здійснення підбору і розстановки державних службовців, оскільки це здійснюється цілеспрямовано — з урахуванням кваліфікаційних вимог, пред’явлених до них у тій чи іншого посади. І за атестації державного службовця його професіоналізм оцінюється не взагалі, а стосовно конкретної посади. Кожен державний службовець свою діяльність, успіхи й недоліки для роботи, можливості підвищення на службі пов’язує з деякими посадами, Не тільки з їх приналежністю до якогось державному органу.

З поняттям державної посади пов’язується також порядок присвоєння кваліфікаційних розрядів (військових звань, дипломатичних рангів), розміри грошового утримання, пенсій, спеціальні правничий та обов’язки, порядок рішення багатьох питань проходження державної службы.

Отже, поняття державної посади є стрижневим, основним визначення правового становища державного службовця і близько проходження їм державної служби. Поняття державної служби пов’язані з певним колом державних посад. Державна посаду — комплексне правове освіту (державне встановлення), елементи якого регулюються нормами адміністративного, трудового, фінансового та інших галузей права.

Крім поняття державної посади, принципове значення для організації державної служби й визначення правового становища державного службовця має встановлений Федеральним законом «Про засадах державної служби Російської Федерації» новий розподіл всіх державних посад на категорії «А», «Б» і «В».

З 1967 р. застосовувалася Єдина номенклатура посад службовців', яка служила нормативної базою і розробити посадових характеристик, штатів, тарифно-квалификационных довідників і схем посадових окладів. Документ передбачав поділ службовців втричі категорії: керівників, фахівців і технічних виконавців, — із чим були пов’язані державно-владні повноваження президента і їх обсяг. Така класифікація втратила своє значення по тому, як Указом від 11 січня 1995 р. «0 Реєстрі державних посад федеральних державних службовців"' практично почало діяти Положення про федеральної державній службі, прийняте 22 грудня 1993 г.

Значення цього Реєстру у тому, що він уніфікував найменування посад і управлінських структурных.

Єдина номенклатура посад службовців. М., 1967. г.

СЗ. 1995. # 3. У розділі ст. 174.

підрозділів. Доти одні й ті самі посади у різних державних органах за своїми кваліфікаційним вимогам фактично були різними. Наприклад, службовці могли виконувати рівні зі свого змісту обов’язки, але у одному державному органі називатися консультантами, а іншому — спеціалістами-експертами. Назріла необхідність впорядкувати найменування державних посад у бік їх стандартизації, як і здійснив Реестр.

Цей крок пояснюють тісно пов’язане з структурними змінами у апаратах органів структурі державної влади. У Реєстрі як основних структурних підрозділів було названо відділи та управління, що є безпосередньо апарат чи адміністрацію: Адміністрація президента, апарат Уряди, апарат Державної Думи, апарат міністерства та т.д. Інші підрозділи (сектори, відділення, служби, центри тощо.) практично усувалися, що, природно, призвело до у себе усунення найменувань низки посад (наприклад, завідуючий сектором).

Питання подальшого упорядкування структури федеральних органів виконавчої Урядом 5 листопада 1995 р. прийнято постанову'. Керівникам цих органів рекомендовано надалі при формуванні центрального апарату виходити із те, що кількість провідних посад державних службовців на повинен перевищувати 10 відсотків, а старших — 40 відсотків від кількості персоналу. Встановлено також, що чисельність департаменту може бути менш 35 одиниць, управління — менш 20 одиниць, відділу — менш 10 одиниць, відділи у складі департаменту (управління) — менш 5 одиниць. До структури департаменту та управління не може входити менш 3 отделов.

Тепер характері і обсяг державно-владних повноважень державних службовців випливає з встановленого розподілу своїх державних посад на категорії «А»,"Б" і «В».

Державні посади категорії «А» встановлюються федеральної Конституцією та федеральними законами (державницькі посади Російської Федерації), конституціями і статутами суб'єктів Федерації (державні посади суб'єктів Федерації) для безпосереднього виконання повноважень державні органи. Сюди відносяться такі посади, как.

1 Російські вести. 1995, 1 февр.

2 СЗ. 1995. # 46. У розділі ст. 4450.

президент і Голова Уряди Російської Федерації, голови палат Федерального Збори Російської Федерації, керівники органів законодавчої і виконавчої влади суб'єктів Федерації, депутати, міністри, судді та інших. Особи, які заміщають посади категорії «А», здійснюють державні функції, тому може бути стороною в зовнішніх государственно-служебных стосунки з іншими суб'єктами, виступаючи від імені держави або його органу, що вони у повної мере.

У практиці судових установ виникало питання, чи є Президент Російської Федерації органом структурі державної влади'. На думку фахівців, відповідно до статтею 11 Конституції президентська влада є одним із гілок структурі державної влади, та якщо з сенсу частини 2 статті 3 Конституції слід, що він Російської Федерації є органом структурі державної влади. Це важливо враховувати в характеристиці президентської влади у суб'єктів Федерації, соціальній та інших случаях.

Інші приклади: федеральний міністр висловлює в зовнішніх государственно-служебных відносинах повноваження відповідного федерального міністерства; суддя федерального суду діє від імені Російської Федерації; Генеральний прокурор — від імені Російської Федерации.

Реєстр державних посад федеральних державних службовців, затверджений Указом Президента від 11 січня 1995 р. (з урахуванням зміни й доповнення від 12 квітня 1996 р.'), складається з низки переліків найменувань розподілених за групами (вища, головна, провідна, старша, молодша) посад категорій Б" і «У», що входять у склад відповідних органов.

ВНапример: в Перелік державних посад федеральної державної служби категорії «Б», учреждаемых для безпосереднього забезпечення виконання повноважень президента Російської Федерації, входят:

Вища должность.

Керівник Адміністрації президента Російської Федерації, перший помічник президента Російської Федерации.

Помічник президента Російської Федерації, заведующий.

1 Вісті. 1996. 13 марта.

2 СЗ. 1996. М 16. У розділі ст. 1833, 1834, 1844.

Канцелярією президента Російської Федерації, керівник протоколу президента Російської Федерації - помічник президента Російської Федерації, прес-секретар президента Російської Федерации.

Повноважний представник президента Російської Федерации.

Головна должность.

Референт президента Російської Федерации.

Провідна должность.

Секретар приймальні президента Російської Федерации.

У Перелік державних посад федеральної державної служби категорії «У», учреждаемых в Администрации.

президента Російської Федерації задля забезпечення її діяльність, входят:

Вища должность.

Перший заступник Керівника Адміністрації Президента.

Російської Федерації, заступник Керівника Адміністрації президента Російської Федерації - начальник головного управління Президента Російської Федерации.

Перший заступник начальник головного управління, начальник управління і ще 12 посад цієї группы.

Головна должность.

Начальник відділу, заступник відділу (відповідного структурного подразделения).

Провідна должность.

Консультант.

Специалист-эксперт.

Старша должность.

Начальник служби делопроизводства.

Ведучий специалист.

Молодша должность.

Фахівець 1 категории.

Переліки державних посад федеральної державної служби категорій «Б» і «У» засновані й у других.

державні органи (апарата Ради Безпеки Російської Федерації, Управління справами президента Російської Федерації і т.д.).

Особи, які заміщають посади категорій «Б» і «У», зазвичай, є учасниками внутрішніх (внутриорганизационных) государственно-служебных відносин. Лише окремі можуть виступати від імені відповідного державний орган в зовнішніх государственно-служебных стосунки з інші суб'єкти (громадянами, державними і недержавними організаціями) не більше, передбачених законодавством. До до їх числа ставляться, наприклад, такі представники влади, как.

Федеральний закон «Про основи державної служби Російської Федерації» передбачає також, що цілях технічного забезпечення діяльності державних органів їх штатний розклад можуть включатися посади, не які стосуються державним. На осіб, котрі посідають такі посади (інакше кажучи, на «недержавних службовців») цей Закон не поширюється. Їхню діяльність регулюється законодавством про труде.

Наприклад, Тимчасовим становищем про помічнику членами Ради Федерації Федерального Збори від 24 січня 1996 р.' передбачено, що члена Ради Федерації може мати до п’яти помічників, працівників підставі трудового договору (кін тракту). Цим документом визначено статус помічника членами Ради Федерації (права, обов’язки, функції, гарантії, і компенсації) на період до прийняття нормативного правового акта, регулюючого діяльність помічника. Прийом громадянина працювати як помічника виготовляють підставі його заяви і її уявлення члена Ради Федерації на вказаний у поданні термін, у своїй полягає трудового договору (контракт) в письмовій формах встановленого цим Положенням зразка. Уявлення членами Ради Федерації іде Керівнику Апарата Ради Федерації, який видає відповідний наказ. Після закінчення терміну трудового договора.

СЗ. 1996. М 5. У розділі ст. 447.

(контракту) виробляється звільнення помічника з роботи. До закінчення терміну трудового договору звільнення можна виготовити: з ініціативи помічника (відповідно до ст. 31 і 32 Кодексу законів про працю Російської Федерації), з ініціативи членами Ради Федерації (відповідно до ст. 33), у зв’язку з достроковим припиненням повноважень членами Ради Федерації (в відповідність до актом про дострокове припинення полномочий).

1.ф 2. Государственнааяя службаа і його принципы.

Розподіл державних посад на категорії «А», Б" і У", крім те, що воно чітко відбиває розбіжності у характері й обсязі державновладних повноважень заміщуючих їх державних службовців, має й те важливого значення. Воно використовується законодавцем визначення поняття державна служба".

Коли раніше під державної службою передбачалося виконання службовцями будь-яких посадових обов’язків хоч у яких не пішли державних організаціях (державних органах, на підприємствах, в закладах державної і т.д.), відповідно до Федеральним законом «Про основи державної служби Російської Федерації», державної службою вважається професійна діяльність лише з забезпечення виконання повноважень державні органи. До державній службі належить виконання посадових повноважень особами, замещающими державні посади лише категорій «Б» і «У». Поняття державної служби до осіб, заміщуючих посади категорії «А», не поширюється. Отже, в самому визначенні поняття «державної служби» підкреслюється, що діяльність державних службовців, заміщуючих посади категорій «Б» і «У», носить обслуговуючий, допоміжний характер: призначений для здобуття права забезпечувати виконання повноважень особами, замещающими посади категорії «А». Тож є відмінність й у найменуванні видів посад: якщо посади категорії «А» називаються просто державними посадами, то посади категорій «Б» і «У» — державними посадами державної службы.

Звісно, формулювання «забезпечення виконання повноважень особами, замещающими посади категорії „А“, має той недолік, що одне може викликати розуміння державної служби як служби ~при» вищих державних посадових осіб, а чи не в суспільстві і держави. У дійсності ж державної служби є вид суспільно корисною професійної діяльності, що у кінцевому результаті залежить від здійсненні частини повноважень того державного органу, у якому державний службовець обіймає посаду категорії «Б» чи «У». Інакше висловлюючись, його професійна діяльність спрямовано здійснення державних функцій, будучи вираженням публічної влади, а чи не влади особи, що заміщує посаду категорії ~Аэ, У цьому зрозуміло, що міра повноважень осіб, заміщуючих посади категорій еБ" і «У», менше, ніж в осіб, заміщуючих посади категорії «Аэ, і перші поставлено у залежність від вторых.

З іншого боку, це, що мого обличчя, які заміщають посади категорії «А» (наприклад, міністр чи голова адміністрації), пов’язані цілим поруч обмежень, що накладаються Федеральним законом «Про основи государственнсй служби Російської Федерації» з їхньої подчиненных.

Важливо, що названим Законом встановлено: державної служби на державних посадах категорії «Б» обмежена терміном, який призначаються чи обираються особи, які заміщають державницькі посади категорії «А». Фактично це юридичне закріплення інституту тимчасових службовців. Особи, що перебувають у посадах категорії «Б» (помічники, радники, консультанти, референти та інших.), покликані безпосередньо забезпечувати виконання повноважень осіб, заміщуючих посади категорії «А». Якщо такі особи змінюються, передбачається можливість заміни осіб, заміщуючих посади категорії «Б». Звісно, хтось може залишитися у посаді, але можлива й їх одночасна заміна. За інших державах інакше: партія при владі змінюється, а апарат працює, що нічого змагань не вийшло. Принцип залежності служби осіб, заміщуючих посади категорії «Б», від перебування осіб, у посадах категорії «А» в певною мірою перешкоджає формуванню професійного, відстороненого як від політичних зрушень, і від кадрових перетруський апарату управления.

Державні посади категорій «Б» і «У» входять у Реєстр державних посад державної служби Російської Федерації, що затверджується Президентом країни. Всі ці посади поділяються ми такі группы:

высшие державницькі посади державної служби (5-та группа);

главные державницькі посади державної служби (4-та группа);

ведущие державницькі посади державної служби (3-тя группа);

старшие державницькі посади державної служби (2-га группа);

младшие державницькі посади державної служби (1-ша группа).

До даному Реєстру прикладені перелік спеціалізацій державних посад державної служби й відповідність кваліфікаційним вимогам до осіб, замещающим державницькі посади державної службы.

Спеціалізація передбачає наявність в державного службовця виспівати обов’язків з державної посади державної служби відповідного професійної освіти. Спеціалізація встановлюється залежно від функціональних обов’язків державних посад державної служби й особливостей предмета ведення відповідних органов.

У відповідність кваліфікаційним вимогам до службовцям, замещающим державні посади державної служби, включаються, по-перше, вимоги до рівню професійної освіти з урахуванням групи і спеціалізації посад. Громадянам, претендують таких посади, необхідно иметь:

а вищих і головне державних посад державної служби — вище фахова музична освіта зі спеціалізацією державних посад державної служби або освіта, вважається рівноцінним, з додатковим вищим професійним освітою зі спеціалізацією державних посад державної службы;

б) до і старших державних посад державної служби — вище фахова музична освіта за фахом «державне управління» або за спеціалізації державних посад державної служби або освіта, вважається равноценным;

в) для молодших державних посад державної служби — середнє фахова музична освіта зі спеціалізацією державних посад державної служби або освіта, вважається равноценным.

Рішення про визнання освіти рівноцінним приймається федеральним органом з питань державної службы.

По-друге, особам, заміщуючих державницькі посади федеральної державної служби чи претендують з їхньої заміщення, Указом Президента від 30 січня 1996 р.' з метою забезпечення високої їх професіоналізму, єдності пред’явлених до них кваліфікаційних вимог встановлено вимогами з стажу і досвідом роботи. Ці вимоги різняться в залежність від групи должностей.

Так, для заміщення вищих державних посад (5-та група) потрібно мати стаж державної служби посадах, віднесених до головним державним посадам, щонайменше 5 років та професійні якості руководителя;

для головних державних посад (4-та група) — стаж державної служби посадах, віднесених до провідним державним посадам, щонайменше 3 років, або посадах, віднесених до старшого державним посадам, щонайменше 5 років та професійні якості керівника особам, заміщуючих відповідну державну посаду чи претендують їхньому замещение;

до державних посад (3-тя група) — стаж державної служби посадах, віднесених до старшого державним посадам, щонайменше 2 років, або стаж роботи за фахом щонайменше 5 років та професійні якості керівника особам, заміщуючих відповідну державну посаду чи претендують їхньому замещение;

для старших державних посад (2-га група) — стаж державної служби щонайменше 3 років, або стаж роботи за фахом не менш 3 років та професійні якості керівника особам, заміщуючих відповідну державну посаду чи претендують їхньому замещение.

Для заміщення молодших державних посад (1-ша група) вимоги до стажу не предъявляются.

Керівники федеральних органів державної влади їх апаратів, інших державних їх апаратів, освічених в відповідність до Конституції, можуть у окремих випадках залишати на державної посади або призначати ж на таку посаду осіб, які мають встановленого стажу державної служби, але які мають фаховими якостями, необхідні виконання відповідних посадових обязанностей.

Встановлюються, по-третє, вимоги, і до рівня знань федеральної Конституції та федеральних законів, конституцій, статутів і законів суб'єктів Федерації стосовно виконання відповідних посадових обязанностей.

1.3. Принципи Державної службы.

З іншого боку, федеральними законів і законами суб'єктів Федерації, а також нормативними актами державні органи можуть встановлюватися інші вимоги до государственным.

посадам державної служби щодо державних службовців цих органов.

Отже, вийшов свого роду аналог петровській Табелі про ранги, що дозволить усунути яка у давні часи чересполосицу посад у різних відомствах, коли однакові функціональних обов’язків могли виконуватися як «фахівцем 1 категорії», і «провідним», або навіть «головним». Система категорій і груп державних посад, закріплена Федеральному законі «Про основи державної служби Російської Федерації», сприяє поліпшенню всього управлінського процесу, розстановці кадрів відповідно до їх заслугами, стажем і досвідом роботи за фахом, і навіть уніфікації заробітної плати за посадою. Цю систему є вихідним моментом посадового просування і професійного росту державних службовців, оскільки предполагает:

наявність порядку безперервного професійного зростання кожного державного службовця протягом усієї його трудовій деятельности;

формування програми стимулювання ефективної праці державних службовців та дійового контролю станом їх ділової кваліфікації, і особистісних качеств;

впровадження науково обґрунтованої та вивіреної системи відбору, оцінки, просування і позбавлення їх посади державних службовців в ієрархічної структурі аппарата;

надання реальні можливості для своєчасної перепідготовки, підвищення кваліфікації, і стажування працівникові державного аппарата;

створення нормальної психологічної обстановки в колективах державний орган, умов ефективної організації спільної діяльності работников;

реалізацію соціальних гарантій кожному за державного службовця як під час його активної праці, і у наступний период.

Федеральним законом «Про основи державної служби Російської Федерації» встановлено такі принципи державної службы.

1. Принцип верховенства Конституції Російської Федерації і федеральних законів над іншими нормативними правовими актами, посадовими інструкціями у виконанні державними службовцями посадових обов’язків і забезпечення їх прав. Він відбиває вимоги статті 4 Конституції у тому, що кримська Конституція країни й федеральні закони мають верховенство по всій території Російської Федерації. Конституція передбачає формування такої правової системи, у якій вищої юридичну чинність має головний закон держави — його Конституція, а й інші нормативні правові акти повинні їй відповідати. Проте нині немає комплексного правового акта — закону, який би детально встановлював підпорядкованість нормативних актів, визначав порядок їх застосування, вступу до юридичної чинності, дії і втрати юридичної сили. Тому конституційний принцип верховенства закону стосовно державній службі заповнює відзначений прогалину у законодавстві. Не можна дозволяти такого явища, коли суб'єкти Федерації віддають перевагу своїм правових актів, зокрема з питань державної служби, проти актами федеральными.

У Указі від 5 жовтня 1995 р. особливо підкреслено, що неприпустимо порушення Конституції Російської Федерації і федеральних законів органами структурі державної влади суб'єктів Федерації розробки і прийняття конституцій і законів республік, статутів, законів та інших норматив правила за міжнародні договори Російської Федерації мають пріоритет над правилами її внутрішнього законодательства.

2. Принцип пріоритету права і свободи чоловіки й гражкданина, їх безпосереднього дії зобов’язує державних службовців визнавати, дотримуватися і захищати правничий та свободи чоловіки й гражданина.

Цей новий явище у російському законодательстве.

Для правової держави, яке передбачається домовленість створювати Росії, має бути характеризуєтся тим, що має рацію особи є вищу харчову цінність і що це державні службовці несуть передбачену Федеральним законом «06 засадах государст венної служби Російської Федерації» відповідальність за дея ния, які ведуть порушення прав, свобод і законних інтересів громадян. Громадянин має бути надійно захищений від «розсудів» органів держави й його. Звідси необходи мость вдосконалення національного законодавства, при ведення їх у відповідність до загальновизнаними принципами и.

СЗ. 1995. # 41. У розділі ст. 3875.

нормами міжнародного права, міжнародними договорами же Росії та стандартами, зокрема з питань державної службы.

3. Принцип єдності системи структурі державної влади, розмежування предметів ведення між Російською Федерацією та її субъектами.

Статтею 5 Конституції закріплено федеративний устрій нашого держави. Це вимагає послідовне розкриття нинішнього року федеральному законодавстві єдності системи структурі державної влади, а отже, єдності основ організації державної служби. У той самий момент це передбачає розмежування предметів ведення між Федерацією і її суб'єктами з метою забезпечення ефективності державної служби. Відповідно до пункту «т» статті 71 Конституції на віданні Російської Федерації перебуває федеральна державної служби. Це означає, що у федеральної державній службі складаються державні службовці, здійснюють повноваження у предметів ведення федеральних органів структурі державної влади, і навіть державні службовці, здійснюють повноваження від імені Російської Федерації з предметів спільного ведення федеральних органів державної влади органів структурі державної влади суб'єктів Федерации.

Державна служба суб'єктів Федерації (республік, країв, областей, міст федерального значення, автономної області, автономних округів) перебуває у їхньому віданні. З Федерального закону «Про основи державної служби Російської Федерації» вони мають право видавати свої акти з питань державної служби, враховують місцеві умови, включаючи національні особливості. Такими актами встановлюються, наприклад, порядок добору осіб для заміщення державних дожкностей категорії «Б», порядок й умови проведення атестації, конкурсу, порядок ведення особисті справи. На державній службі суб'єктів Федерації складаються державні службовці, здійснюють повноваження у предметів ведення органів структурі державної влади цих суб'єктів, і навіть державні службовці, здійснюють повноваження від своїх имени.

4. Принцип поділу законодавчої, виконавчої та судової влади, закріплений у статті 10 Конституції, висловлює передусім самостійність кожної з цих гілок власти.

Якщо ухвалення Конституції 12 грудня 1993 р. взаємовідносини органів виконавчої влади органами законодавчої влади характеризувалися повної залежністю перших від інших, то, при реальному поділ влади це неприпустимо. Кожна гілка структурі державної влади має здійснювати своїх функцій в встановлених законом межах. У той самий час обидві ті галузки влади, повинні забезпечувати виконання рішень судів, що особливо важливо у сфері федеративних відносин. Облік цих обсто ятельств украй потрібен як із розробці нормативних актів, визначальних обсяг посадових повноважень, і у практичної діяльності державних службовців усіх гілок власти.

Сутністю цього принципу обумовлена те, що державний службовець немає права бути депутатом законодавчого (представницького) органу. І навпаки: депутати що неспроможні перебувати державному службе.

5. Принцип рівного доступу громадян до державній службі закріплений статті 32 Конституции.

Це відповідає статті 25 (пункт «з») Міжнародного пакту про громадянських і політичні права від 16 грудня 1966 р. Сутність принципу у тому, що з прийомі на державної служби заборонена яких би не пішли прямих чи непрямих обмежень у залежність від раси, статі, національності, мови, соціальним походженням, майнового і посадового становища, місце проживання, наявності або відсутність громадянства суб'єктів Російської Федерації, ставлення до релігії, переконань, приналежність до громадським об'єднанням. Можливість доступу до державній службі обумовлена лише російським громадянством, віком та інші вимогами, встановленими для державних служащих.

6. Принцип обов’язковості для державних службовців рішень, прийнятих вищестоящими державними органами і керівниками не більше їхніх повноважень і згідно із законодавством, одна із наріжних устоїв російської державності. Він випливає з єдності системи державної влади верховенства закону, з підпорядкованості нижчестоящих органів вищим. Завдяки цьому створюються реальні умови для виконавчої дисципліни переважають у всіх зве ньях державного механізму. Державним службовцям слід суворо керуватися обсягом повноважень кожного державний орган, окресленого законодавством, учитываяы, коли це потрібно, порядок з так званого подвійного подчинения.

7. Принцип єдності основних вимог, що висуваються до державній службі, виходить з конституційні норми, визначальних основні засади державної служби, і нормах Федерального закону «Про засадах державної служби Російської Федерації», які визначають початку будівництва і ключові процедури функціонування державної служби. Законодавство Російської Федерації регулює федеральну державної служби. Державна служба суб'єктів Федерації регулюється законів і іншими актами суб'єктів Федерации.

Єдність державної служби Російській Федерації забезпечується передусім єдиної системою органів з питань державної служби й характером їх завдань. Ці органи існують при органах державної влади усіх рівнів і сучасних напрямів роботи і підпорядковуються їм непосредственно.

Вищий ж орган з питань державної служби здійснює контролю над роботою відповідного нижчестоящого органу з дотриманню їм загальних правил державної служби, і навіть організаційно-методичне керівництво им.

Звісно, суб'єкти Федерації, діючи у межах своєї компетенції, вправі самі визначати структуру своїх органів влади й самостійно здійснювати дуже обурює. Для повноцінного розв’язання всіх цих задщач по управлінню своєї державної службою кожен суб'єкт Федерації має свій орган з питань державної служби. Однак цьому повинні використовуватися загальноросійська система державних посад і кваліфікаційних розрядів (звань, рангів), єдиний порядок проходження державної службы.

Що стосується усіх зацікавлених державних службовців і федеральної державної служби, і прийняття державної служби суб'єктів Федерації мають действовать:

общие стандарти державної службы;

общие переліки правий і обов’язків, обмежень і гарантий;

общие (з погляду організації та методики) системи підготовки кадрів контролю їх компетентности.

Без цього одне з державних служб суб'єктів Федерації не стане професіональною й ефективної, здатної повноцінно вирішувати складні завдання регіонального розвитку на умовах федеративного государства.

Запорука успіху — проходження Федеральним законом «Про основи державної служби Російської Федерації», спираючись який кожен суб'єкт Федерації може має потягнути свої нормативні акти. І вкотре відзначимо: у разі, коли виникають колізії у законодавстві про державній службі, слід керуватися принципом верховенства Конституції Російської Федерації і федеральних законів над іншими нормативними правовими актами.

8. Принцип професіоналізму й компетентности.

Профессиона лизм означає виконання державних службовців своїх посадових обов’язків постійно (протягом визначеного часу) і поза регулярно одержуване винагороду. Компетент ность відбиває обсяг знань і закордонний досвід працівника. Профессиона лизм стимулює розширення й підвищення знань, накаплива ние досвіду, розвиток організаторських здібностей, постійно високий рівень службової і виконавчої дисциплины.

Компетентність і - головне в оцінці державного службовця. Саме з цього критерію передусім віддається перевагу при відборі кандидата на вакантну державну посаду державної служби. Предпочте ние віддається найбільш гідного, має кращу подготов ку, більший стаж роботи за фахом, що показав власні організаторські способности.

Значення професіоналізму й компетентності государствен ных службовців особливо зростає у час — під час глибоких економічних пріоритетів і політико-правових реформ.

9. Принцип гласності передбачає відкритість законодательст ва про державній службі, доступність державних орга новий і рішення ними питань про долю, правове становище державного службовця з його відома і согласия.

Статтею 15 Конституції встановлено, що підлягають офіційному опублікуванню, неопубліковані закони не застосовуються. Будь-які нормативні акти, які заторкують права, волі народів і обов’язки людини і громадянина, не можуть примі няться, якщо де вони опубліковані офіційно для загального сведения.

Гласність — це право особи на одне достовірну, своєчасну і повну інформацію, але його декларація про участь у вирішенні питань, що стосуються його законних інтересів. Задо нодательством про державній службі передбачені различ ные правила, щоб забезпечити створення цього права, наприклад ознайомлення з усіма матеріалами свого особистого справи; забла говременное оповіщення початок конкурсу за заміщення вакант іншої державної посади державної служби; озна комление під розписку із вмістом атестаційного листа.

Справжньою підконтрольності державних службовців може бути без розширення гласності, урахування громадського мені ния, відкритості й доступності контролю. Жоден працівник державні органи неспроможна залишатися поза контролем, поза критики.

10. Принцип відповідальності державних службовців за підготовлювані і прийняті рішення, виконання службових обов’язків закріплений законодавстві, що у зволяет кріпити державну дисципліну, формувати чув ство особисту відповідальність державних службовців за доручену пору.

ченное справа. Цей принцип вимагає, щоб кожен службовець не ухилявся від відповідальності, не ховався за чиюсь спину, а повною мірою використав наданих йому за посади права, виявляв самостійність і особисто відповідав за ухвалені ним рішення і підготовлені їм службові документи, як і поза наслідки, які можуть вызывать.

Особливо важливою організаційно-правовою формою, які забезпечують відповідальність, є об'єднані началие. Воно найчастіше застосовується у федеральних министерст вах, насамперед у управлінні окремими галузями народного господарства, військовою і правоохоронним справою. Але единонача лие має той недолік, що ухвалено рішення, прийняте одноосібним керівником, трапляється одностороннім, які враховують думку фахівців, може відбивати досвід минулого і знання коллек тива співробітників органу державного управления.

Безвідповідальність бьпа і залишається хворобою багатьох государ ственных органів. Вона характеризується відсутністю самостоятель ности, безконтрольністю і безкарністю службовців, зокрема та керівників, відсутністю гласності та іншими негатив ными проявами. На жаль, законодавство страждає невизначеністю у справі персональної відповідальності го сударственных службовців за стан справ на дорученому ділянці роботи. Їх обов’язок відповідати за дії передбачає наявність органу чи керівника, наділеного правом истребо вать від службовців звіти і офіційно оцінювати їх діяч ность, а відповідних випадках і застосувати до них заходи впливу. У цьому можуть бути застосовані різні види произ водств: дисциплинаркое, адміністративне і ін. Забезпечення персональну відповідальність державних службовців — слу жебная обов’язок відповідних керівників. Їх повно мочия у тому відношенні визначаються відповідними норма тивными актами.

11. Принцип позапартійності і позаконфесійність государ ственной служби означає, що у державних органах не утворюються структури політичних партій та рухів, государ ственные службовці що неспроможні при виконанні посадових підлогу номочий керуватися рішеннями політичних партій та рухів, інших сус-пільних, і навіть релігійних объединенийобьедине ний. Цей принцип випливає з Конституції, стаття 13 якої, визнаючи ідеологічне і політичний розмаїття, говорить, що Російській Федерації ніяка ідеологія неспроможна вуста навливаться в ролі державної влади і обов’язкової. Завдання і функції, що їх державними службовцями, вимагає від них політичної й релігійної беспристрастности.

12. Дотримання принципу стабільності кадрів в государствен ных органах означає відносне сталість кадрів в зані маемых посадах, мінімізацію плинність кадрів при стабиль ности штатних осіб. Це по-перше з найважливіших умов качест венного функціонування державних органов.

Стабільність кадрів може забезпечуватися різними путя ми. У перший чергу вона залежить від цього, як вони часто й наскільки продумано проводяться оргмероприятия. Невиправдані, в частий ности субъективистские, оргмероприятия та в переліках державні органи за видами і найменувань викликають хворобливі і часто дорогі переміщення персоналу, що дезорганізує державне управління. Стабільність за висить і південь від вмілої роботи підвищення квалифи кации і перекваліфікації державних службовців, що дозволяє створити надійний резерв кадрів для заміщення вакант ных посад з допомогою державних службовців тієї ж госу дарчих органів. Ротація (зміна) кадрів державної машини відбувається постійно, але важливо виключити випадки «у лівих» переміщень державних службовців. Особливо гостра проблема зміни керівників. Чимало «нових «тянут.

своє майбутнє і служать одній з вирішальних причин їхньої матеріальної зацікавленості в збереженні місця служби, отсчствия прагнення перейти працювати в комерційні структуры.

ф 3. Державні службовці і Порядок підготовки в них, підвищення кваліфікації, і переподготовки.

У статті 3 Федерального закону «Про основи державної служби Російської Федерації» говориться: «Державним службовцям є громадянин Російської Федерації, испол няющий в порщке, встановленому Федеральним законом, обя занности з державної посади державної служби за грошову винагороду, виплачуване з допомогою коштів федерального бюджету чи коштів бюджету відповідного суб'єкта Російської Федерации».

На цьому визначення видно, що з ознак державного службовця є виконання їм обов’язків з державної посади державної служби, тобто посади категорій «Б» і «В».

Що ж до осіб, заміщуючих державницькі посади категорії «А», вони такого зізнаються державними службовцями Російської Федерації. Проте за них Федеральний в законі про засадах державної служби Російської Федерації", сутнісно, не поширюється, крім загальних положень, і навіть нагадування про те, що величину і види грошового змісту їм визначаються федеральними законів і законами суб'єктів Федерації. Тож і ми присвоєння їм кваліфікаційних розрядів цим Федеральним законом не передбачено. Правове положення президентів, голів урядів та інших осіб, які обіймали посади категорії «А», визначається Конституцією, відповідними федеральними законами, конституціями і статутами суб'єктів Федерации.

Наприклад, правове становище депутатів визначається Конституцією та Федеральним законом від 8 травня 1994 р. «0 статусі депутата Ради Федерації і статусі депутата Державної Думи Федерального Збори Російської Федерації"', судів Конституційного Судна — Конституцією та Федеральним конституційним законом від 21 липня 1994 р. «0 Конституційному Суде Російської Федерации"'.

Державні службовці, які заміщають посади категорій «Б» і «У», різняться між собою по замещаемым посадам, зазначених у Реєстрі державних посад державної служби Російської Федерации.

Успіх які у Росії реформ великою мірою залежить від правильного встановлення найкращого співвідношення державних службовців різних гілок структурі державної влади (законодавчої, виконавчої, судової) — як з-поміж них, і всередині кожної їх. У той самий короткий час він прямо залежить від професіоналізму, компетентності і морально-етичних якостей самих службовців. Питання їхньої підготовки, підвищення кваліфікації, і перепідготовки мають першорядне значение.

У будь-якій країні складається своя система кадрового обеспе.

СЗ. 1994. М 2. У розділі ст. 74; 1996. М 12. У розділі ст. 1039; # 15. У розділі ст. 1578.

СЗ. 1994. М 13. У розділі ст. 1447.

чения державної служби. У доперестроечный період быв шем СРСР функціонувала струнка система державної служби й підготовки кадрів. Існував свого роду перспективний план, у якому передбачалося, які кадри, якого рівня життя та де мають підготовлятися. Тобто була стабільність самої системи та її кадрового забезпечення. Звісно, цю систему обслуговувала певний суспільнополітичний строй.

Нині вона повинна діяти стосовно нових умов і головним чином цілях демократичних преобразований.

Державний апарат безупинно оновлюється. Починаючи з 1992 р. в виконавчих органах влади на федеральному рівні оновилося близько двох третин службовців, але в регіональному третину. Але річ у цьому, що у більшості своєму відновлення проводилося безсистемно, не враховуючи освіти і недавньої спроби управлінської діяльності, необхідні заняття відповідних посад. Навіть у федеральних органах виконавчої лише п’яти частина перших керівників держави і їхніх заступників мають базова освіта, відповідне займаній посаді, і лише чверть — освіту у області управління. Лише 28 відсотків федеральних державних службовців початку 1994 р. мали стаж державної управлінської діяльності до 5 років, ні тим більше 70 відсотків глав адміністрацій, і половина співробітників цих владних структур суб'єктів Федерації мали досвід участі у управлінні всього близько трьох лет'.

Для усунення нинішньої розбалансованості системи підготовки кадрів вчені Російської академії державної служби що з представниками президентських структур і Уряди в 1995 р. закінчили розробку рекомендацій із підготовки кадрів з урахуванням державного заказа.

Держзамовлення передбачає існування свого роду графіка на правління навчання представників суб'єктів Федерації, федеральних міністерств та інших федеральних органів. Сформувати ж відповідний державне замовлення можна, лише визначивши поточні і перспективні потреби у кадрах і можливі джерела її задоволення. Країна постійно потребує підготовки й перепідготовки кадрів і їх специализации.

Наприклад, потреба Росії цього відношенні наприкінці 1995 р. становила понад 1 млн. человек'.

1 Російська газета. 1996. 12 июня.

2 Російські вести. 1996. 3 апр.

Поточна перспективний потреба у державних службовців обумовлюється відповідної структурою державні органи, ступенем і якістю їх укомплектованості, і навіть можливими змінами у складі державних службовців з різних причин (смерть, заміна не відповідних своїм посадам, припинення державної служби). Необхідно точно визначити, яких фахівців у Росії бракує, яких — надлишок, яких — досить. Тому слід мати чітке уявлення про рівні професійної освіти, досвід роботи за фахом осіб, вже що є державному службі, з другого боку кваліфікаційних вимогах, що висуваються до службовцю у тій чи іншого посади. Слід сказати особливо: нині йдеться щодо тому, добровільної чи обов’язкової мусить бути буде навчання чи перепідготовка державних службовців, — відповідно до Федеральним законом «Про основи державної служби Російської Федерації» призначатися при посаді чи допускатися до конкурсу на заняття тій чи іншій державної посади державної служби мають лише особи, мають певне профілем й рівнем освіту. І завдання підготовки й перепідготовки зараз перебуває у цьому, щоб рівень професіоналізму, знань і практичного досвіду державного службовця відповідав його посади, рівню, що він посідає у Реєстрі державних посад державної службы.

З поточної та перспективної потреби у державних службовців планується і організується їх підготовка шляхом навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, і навіть шляхом придбання стажу та досвіду роботи за фахом, необхідні висування на вищі должности.

Система установ, які готують кадри для державної служби, зараз дуже розгалужена. І це Російську академію державної служби, і Академія народного господарства, й густа сіть регіональних академій державної служби, плюс десятки різних інститутів власності та університетів, факультети які також йде відповідна робота. Одне слово, отримати й перше, й інше вищу освіту є де. Завдання полягає у тому, щоб з найбільшим ефектом вживати наявні возможности.

Так, Російську академію державної служби мають забезпечувати підготовку трьох категорій Реєстру державних службовців — вищої, головної ролі і ведущей.

Саму ідею державного замовлення передбачає і соответст.

цующее фінансово-економічне забезпечення. Застосовуються дві форми фінансування. Переважна частина слухачів повинна надходити з урахуванням обов’язкового централізованого замовлення. І відповідні гроші мають виділятися з федерального бюджету, що понад те — на договірній основі з «посьпающей стороной».

Постановою Уряди від 26 серпня 1995 р.' затверджений новий Статут Академії народного господарства при Уряді Російської Федерації. Як і раніше, це навчальний, методичний і науковий центр для перепідготовки і підвищення квалификации.

державних службовців. Але тепер ця Академія (АНХ) дістала ще і статус вищого навчального закладу та за наявності ліцензії Госкомвуза Росії проти неї набирати у студентів і готувати спеціалістів із вищою освітою. Контролювати і координувати її роботу покликане Управління державної служби й кадрів Апарата Уряди. У Академії будуть навчатися державні службовці, і навіть фахівці вищої кваліфікації економіки, бізнесу, права, соціології і державної управління. Здійснюються також з проблем економічної реформи, кадрової політики й Управлінням державної службы.

З метою реалізації єдиної кадрової політики щодо задоволенню потреби органів структурі державної влади в перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів 7 лютого 1995 р. було прийнято указ президента «0 державне замовлення на перепідготовку і на підвищення кваліфікації державних служащих"'.

Його дію поширюється до осіб, заміщуючих посади, певні Реєстром державних посад федеральних державних службовців, затвердженим Указом від 11 січня 1995 г.'.

Порядок формування, розміщення акцій і використання державного замовлення розробляють і стверджують: Уряд — для апаратів федеральних органів виконавчої власти;

Керівник Адміністрації Президента — з цією Адміністрації; Керівник Апарата Ради Федерації - при цьому Апарата; Керівник Апарата Державної Думи — при цьому Апарата; Керівник Апарата Уряди — при цьому Апарата; Голова Конституційного Судна — для ап.

СЗ. 1995. М 36. У розділі ст. 3541.

СЗ. 1995. М 7. У розділі ст. 513.

СЗ. 1995. # 3. У розділі ст. 174.

парата цього Судна; Голова Верховного Судна — для апарату цього Судна; Голова Вищої Арбітражного Судна — для апарату цього Судна; Генеральний прокурор — для кадрів Генеральної прокуратури; Голова Центральну виборчу комісію — для апарату цієї комісії; Голова Рахункової палати — для апарату цієї палаты.

На Раду з питань державної служби за Президента покладено координація роботи з формуванню, розміщення і виконання державного замовлення на перепідготовку і на підвищення кваліфікації державних службовців федеральних органів державної власти.

Органам структурі державної влади суб'єктів Федерації рекомендовано щорічно формувати з урахуванням выявляемой потреби замовлення перепідготовку і на підвищення кваліфікації їх державних службовців, і навіть службовців органів місцевого самоврядування з наступним розміщенням замовлення на договір іншої платній основі у регіональних академіях державної служби й інших навчальних установах, що реалізують профессионально-образовательные програми навчання державних підприємств і муніципальних служащих.

Відповідно до постановою Уряди від 11 серпня 1995 р. створена Міжвідомча комісія з перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців федеральних органів виконавчої влади'. Комісія створена для координації діяльності федеральних органів виконавчої влади з даному питанню з урахуванням державного замовлення. Основними завданнями Комісії є: визначення основних напрямів перепідготовки і з вышения кваліфікації державних службовців федеральних органів виконавчої; розгляд проекту державного замовлення на переподго товку і на підвищення кваліфікації державних службовців федеральних органів виконавчої; аналіз ефективність використання коштів федерального бюджету, виділених відповідно до державним замовленням; координація діяльності федеральних органів виконавець іншої влади за формуванні, розміщення у виконанні госу дарчого замовлення; аналіз гніву й ефективності функціонування систе ми освітніх установ, здійснюють навчання кад рів у межах державного заказа;

1 СЗ. 1995. М 34. У розділі ст. 3457.

74 розгляд федеральних програм перепідготовки і з вышения кваліфікації кадрів федеральних органів виконай тельной влади; підготовка пропозицій з формуванню системи норма тивно-правового забезпечення навчання кщров з урахуванням государ ственного замовлення; розгляд пропозицій з перегляду економічних нір мативов для формування державного замовлення; визначення пріоритетних напрямів науково-методичних розробок з проблем навчання державних службовців; аналіз ходу реалізації міжнародних програм, тож проектів у галузях перепідготовки і підвищення кваліфікації государст венних службовців федеральних органів виконавчої. Персональний склад комісії стверджується Правительст вом. У неї входять голова, його заступники, і навіть члени Комісії у складі зацікавлених федеральних органів ів полнительной влади, керівники освітніх учрежцений, представники Адміністрації президента і Апарата Прави тельства. До роботи в Комісії можуть залучатися представники наукових і освітянських установ, громадських объедине ний та інших организа’ций. Порядок підвищення кваліфікації, і перепідготовки. Вища ние кваліфікації федерального державного службовця проводиться відповідно до имекщимися потребами, але з менше десь у п’ять років здійснюється в освітні установи вищого професійного чи додаткової освіти. Залежно від груп федеральних государствен ных посад і форм навчання встановлено терміни підвищення кваліфікації: від двох до шести тижнів з відривом від служби й від шести тижнів до шість місяців без відриву від служби. Перепідготовка федерыьного державного службовця репетування ганизуется керівником відповідного органу государствен іншої влади за необхідності призначення службовця на феде ральную державну посаду того про-філю і осущест вляется в освітніх чреждениях вищого профессиональ ного чи додаткової освіти. Залежно від груп федеральних державних посад і форм обучени вуста навливаются терміни перепідготовки: від трьох до шість місяців з відривом від служби й від шість місяців до один рік без відриву від нього. Конкретні строки й форми підвищення кваліфікації, і пере підготовки федеральних державних службовців визначають ся керівником відповідного органу державної уласе 75.

ти. За федеральним державних службовців, направляемым для підвищення кваліфікації, і перепідготовку з відривом від служби, зберігається весь період навчання грошове утримуючи ние по займаній посаді. Федеральному державного службовця, що у відставці у зв’язку з ліквідацією феє деральной державної посади й направлечому на по вышение кваліфікації чи перепідготовку, весь період обу чения зберігається грошове зміст по последн=й посади. Що стосується переїзду цей період іншу місцевість йому возме щаются витрати за період навчання у порядку,. встановлено ном длм службових відряджень. Федеральним органам структурі державної влади надається право залучити до порядку, встановленому Прэвительством, частина вьщеляемых їм фінансових коштів у осушествление по вышения кваліфікації, і перепідготовки федеральчых государ ственных службовців в недержавних освітніх учреж дениях Російської Федерації і інших держав. Ще 23 серпня 1994 р. Указом Президента було затверджене Положення про підвищення кваліфікації, і перепідготовки феде ральных державних службовців, скорочуваних з апаратів органів структурі державної влади Російської Федерації у зв’язку з ліквідацією чи реорганізацією цих органів, скороченням штату'. У положенні зазначено, що орган структурі державної влади, з апарату якого звільняються государственныс службовці у зв’язку з скороченням штату, забезпечуючи реалізацію права звільни няемого державного службовця для підвищення квалифика ции і перепідготовку: в двотижневий термін розглядає заяви, які надійшли від державних службовців, які будуть звільнені, про жела нді підвищити кваліфікацію чи пройти перепідготовку; надає допомогу звільнюваним державних службовців у виборі спеціальності (спеціальності), яку можна отримати у період перенавчання, відповідно до переліком професій, мають попит ринку праці у конкретній регіоні. Перелік професій визначається кщровыми службами апарату федераль ных державних органів результаті консультацій із террі ториальными органами служби зайнятості; укладає з освітніми установами, расположенны ми у регіонах проживання скорочуваних державних служачи щих, угоди про підвищенні їхнього кваліфікації чи переподготов кі і відшкодовує на ці заклади витрати, пов’язані з обучени 1 СЗ. 1994. М 18. У розділі ст. 2066.

76 їм зазначених осіб, у розмірі, необхідні підвищення ква лификации чи перепідготовки державних службовців в го сударственных освітніх установах. Коли державний службовець хоче підвищити квалифика цию чи пройти перепідготовку в недержавному образова тельном установі, федеральний державний орган возме щает витрати, пов’язані з його навчанням, в розмірі, необхідному підвищення кваліфікації чи перепідготовки в государст венному навчальному установі за тією ж спеціальності (профес ці). Решта видатків державний службовець відшкодовує з власних коштів. Працевлаштування державних службовців, звільнених із аз паратов органів структурі державної влади Російської Федерації у зв’язку з ліквідацією чи реорганізацією цих органів, сокраще нием штату і минулих на підвищення кваліфікації чи перепод приготування їжі, виробляється у відповідно до законодавства, якщо відсутня можливість працевлаштування апаратах органів го сударственной влади. Напрям для підвищення кваліфікації чи перепідготовку перестав бути зобов’язанням по трудоустройст ву на державної служби. 13 вересня 1994 р. Урядом було винесено Постановле ние «Про організації перепідготовки і підвищення квалифика ции державних службовців федеральних органів виконай тельной влади"', а Постановою від 30 грудня 1994 р. підтримувати дено Положення про державне замовлення на перепідготовку і на підвищення кваліфікації державних службовців федераль ных органів виконавчої'. Встановлено, що істинні обсяги і структура державного замовлення на перепідготовку вищою ние кваліфікації державних службовців федеральних орга новий виконавчої влади тверждает Уряд на основа нді пропозицій Міністерства праці. На керівників федеральних органів виконавчої власе ти покладено обов’язки: щороку підставі розрахунку потреби у навчанні кадрів розробляти заходи щодо перепідготовки та підвищення ква лификации державних службовців, щоб забезпечити возмож ность підтримувати рівень їх кваліфікації, достатній виспівати посадових повноважень; в встановлених термінів представляти Міністерству праці пропозиції щодо обсягам і структурі державного замовлення на.

СЗ. 1994. # 21. У розділі ст. 2393. р СЗ 1995, Хо 2. У розділі ст. 158.

77 перепідготовку і на підвищення кваліфікації державних слу жащих свого відомства, маю на увазі, що з осіб, вперше узвичаєних федеральну державної служби, на підвищення кваліфікації протягом першої роки роботи є обязатель ным; посадові переміщення державних службовців, вуста новление їм відповідного грошового утримання пов’язувати з результатами навчання дітей і практичного використання отримано ных знань. Постановою Уряди від 13 вересня 1994 р. підтримайте ден Перелік освітніх закладів, здійснюють перепідготовку і на підвищення кваліфікації державних слу жащих федеральних органів виконавчої. До них отно сятся: АНХ; Фінансова академія при Уряді; Академія сучасної економіки при Міністерстві економіки; Всерос сийская академія зовнішньої торгівлі Міністерства зовнішніх еко номических зв’язків; Російська правова академія Мін'юсту; Московська державна юридична академія; Російську академію державної служби за Президента Російської Федерації; міжгалузеві інститути підвищення кваліфікації, і перепідготовки кадрів при вищі навчальні заклади; галузеві академії й інститути підвищення квали фикации керівних працівників і фахівців. Наприклад, п’ятий рік функціонує Інститут управління і економіки Санкт-Петербурзі. У його створенні головною заду чий було на підвищення кваліфікації державних служачи щих. Щороку на факультеті підвищення кваліфікації институ та готується більш 300 програм навчання для депутатско го корпусу, працівників адміністрацій, служб і підприємств обласного, міського, районного господарства регіонів Росії. Більше 10 тис. людина прийняв упродовж свого свого існування інститут. Слухачі приїжджають з Росії і країн СНД. У 1995р. в інституті підвищили свою кваліфікацію більше трьох тис. керівних працівників з 79 суб'єктів Федерації. Факультет підготовки державних службовців осуществля ет довгострокове навчання працівників адміністрацій областей, міст, районів у сфері ділового адміністрування по спеці альностям «Державне і муніципальне управління» і «Го сударственное і муніципальне управління фінансами». Після здачі випускних іспитів захисту дипломної роботи слуша тель отримує диплом, де вказують, що випускник є фахівцем вищої квалификации'.

Російська газета. 1996. 1 февр.

78 Відповідно до Постановою Уряди від 9 серпня 1995 р.' перепідготовка і на підвищення кваліфікації государствен ных службовців осуществляютси й у Вищої школі економіки за напрямами: економіка, менеджмент, соціологія, государ ственное управління, право. Однією з джерел поповнення державних службовців є центри на підготовку і перепідготовки военнослужа щих і членів їхнім родинам з цивільних спеціальностями, создавае мые Міністерством оборони що з зацікавленими міністерствами і ведомствами'.

1.ф 44. Кваліфікаційні розряди Державних службовців і Порядок їх присвоения.

Для організації державної служби крім переліку госу дарчих посад категорій «Б» і с"В" та його розподілу на пять.

груп (вищі, головні, провідні, старші і молодші) важное.

значення мають також кваліфікаційні розряди (звання, клас сы, чини, ранги). Їх особливістю є передусім, что.

вони присвоюються персонально кожному державному слу жащему, замещающему посаду категорії «Б» чи «У», з уче тому його власних достоїнств, за результатами квалификационного.

іспиту чи атестації. Особи, яким надано соответст вующие кваліфікаційні розряди, носять формений одежду,.

може мати знаки відмінності, зокрема погони. Цим внешне.

виражається становище особи у суспільстві і держави не мера.

його відповідальності. Що кваліфікаційний разрядщ, тем.

більш державної особистістю вона відчуває себе, тим более.

відповідально повинен ставитися до работе.

Кваліфікаційні розряди поділяються на групи соот ветственно тим групам, куди діляться государственные.

посади державної служби. Цим виражається неразрыв ность сутності кваліфікаційного розряду з тим чи иной.

посадою категорій «Б» і «У», його — цього разрядща — зависи мость від замещаемой посади. Отже, квалификацион ные розряди вказують щодо відповідності державних служачи щих кваліфікаційним вимогам, що ставляться до государ ственным посадам державної служби соответствующих.

груп. При просуванні більш посаду у государ ственного службовця, відповідального іншим встановленим требо.

СЗ. 1995. # 33. У розділі ст. 3398.

Російські вести. 1994. 22 дек.

ваниям, виникає декларація про присвоєння йому квалификационного.

розряду (звання, класу, чину, рангу), передбаченого для этой.

должности.

Федеральним законом «Про основи державної службы.

Російської Федерації" встановлено, що особам, замещающим.

посади категорій «Б» і «У», може бути надано следующие.

кваліфікаційні разряды:

дійсний державний радник Російської Феде рації 1-го, 2-го і класу — особам, замещающим вищі (5-й.

групи) державницькі посади державної службы;

державний радник Російської Федерації 1-го, 2-го и.

класу — особам, замещающим головні (4-й групи) долж ности;

радник Російської Федерації 1-го, 2-го і класу ;

особам, замещающим провідні (3-й групи) должности;

радник державної служби 1-го, 2-го і класу особам, замещающим старші (2-ї групи) должности;

референт державної служби 1-го, 2-го і класу ;

особам, замещающим молодші (1-ї групи) государственные.

посади державної службы.

Для окремих видів державної служби згідно с.

федеральним законом вводяться решта видів квалификационных.

розрядів: військові і спеціальні звання, класи, чини, дипло матические ранги.

Порядок проведення кваліфікаційних іспитів, присвое ния кваліфікаційних розрядів і збереження їхньої під час перекладу на.

інші посади, атестації державних службовців устанав ливается федеральним законом. До прийняття такого закону дей ствует Положення про порядку присвоєння та збереження квалифи кационных розрядів федеральним державним служащим,.

затверджене указом від 22 квітня 1996 г.'.

Відповідно до Указу, присвоєння федералыьному государственному.

служхащему кваліфікаційного розряду проводиться у разі замі щаемой їм державної посади групи з урахуванням квалификационныхквали фикаыионных вимог. У цьому отриманий чин чи дипло матический ранг зберігається за працівником під час перекладу (пере ході) їх у інший державний орган чи ныа іншу государ ственную посаду. До присвоєння класного чину по новому.

місцеві праці одержуватиме передбачені при цьому выплаты.

в рублях.

Полчожение визначає також порядок присвоєння квалифика ционных розрядів. Класний чин дійсного государствен.

СЗ. 1996. М 17. У розділі ст. 1963.

ного радника і державної радника Російської Феде рації присвоюється Президентом за поданням керуєте ля федерального органу або його апарату, інші ж ранги керівником державного органа.

Кваліфікаційний разрядщ, зазвичай, можна получить,.

здавши державний іспит чи пройшовши атестацію. При этом.

здобувачу знадобиться освіжити знання Конституції, федераль ных законів та інших нормативних актів стосовно роду.

своєї роботи. Однак керівники відомств як поощрения.

співробітників можуть це без такий процедуры.

Керівник органу на порядку заохочення без здачі федераль ным державних службовців кваліфікаційного экзамена.

або його атестації вправі клопотатися для присвоєння за.

особливі відмінності чергового кваліфікаційного розряду действи тельного державним радником Російської Федерації 1-го,.

2-го чи класу або державним радником Российской.

Федерації 1-го, 2-го чи класу та зробити соответствующее.

пропозицію до Раду з питань державної служби при.

Президенте.

Рішення про надання федеральному державному служачи щему кваліфікаційного розряду оформляється актом Президента.

чи наказом чи іншим актом передав. Соответст вующая запис вносять у трудову книжку і особисту справу служачи щего.

З дня присвоєння федеральному державному служаще му кваліфікаційного розряду йому встановлюється надбавка к.

посадовій окладу в встановлених размерах.

При припинення федеральної державної служби ква лификационный розряд зберігається. Питання, пов’язані з по рядком присвоєння та збереження кваліфікаційних разрядов,.

розглядаються відповідним державним органом в.

межах своїх повноважень чи суде.

Присвоєння чергових кваліфікаційних розрядів произво дится виходячи з результатів державного квалификаци онного іспиту чи атестації. Службовець може й сам высту пити з ініціативою для присвоєння кваліфікаційного разря так. Але цього разі присвоєння кваліфікаційного разряда.

проводиться у разі результатам державного квалификацион ного іспиту, проведеного атестаційної комісією чи госу дарчої конкурсної комісією, але не матимуть наступного пере вода федерального державного службовця в іншу долж ность.

Положенням проведення атестації федерального государст венного службовця, затвердженим Указом від 9 марта.

1996 р.', передбачено, що атестаційна комісія проводить не.

рідше 1 десь у 6 місяців державний квалификационный.

іспит для присвоєння кваліфікаційного розряду (классного.

чину, дипломатичного рангу), зокрема чергового, в сліду ющих случыаях:

з ініціативи федерального державного службовця без.

наступного перекладу його за іншу державну долж ность;

під час перекладу державного службовця на государственную.

посаду іншої групи й інший специализации;

щодо призначення вперше на державну должность.

Рекомендації атестаційної комісії з результатами ква.

лификационного іспиту служать основою прийняття соот ветствующим керівником рішення про надання в встановлено ном порядку державного службовця квалификационного.

розряду (класного чину, дипломатичного рангу). Оформление.

необхідних документів атестаційної комісії і рас смотрение їх на комісії здійснюються за правилам, установ ленним щодо аттестацииатгестации.

Федеральним законом від 17 листопада 1995 р. «0 прокуратуре.

Російської Федерації"' встановлено, що прокурорам і следова телям, науковим і педагогічним працівникам наукових кадрів і образо вательных установ системи прокуратури Російської Федера ции присвоюються відповідно до займаними ними должнос тями і стажем роботи класні чини. Порядок їх присвоения.

визначено Положенням про класних чинах прокурорських работни ков, затвердженим Президентом'.

Для зазначених працівників прокуратури встановлено 11 клас ных чинів: дійсний державний радник юстиции,.

державний радник юстиції 1-го, 2-го і класу, старий ший радник, радник й молодший радник юстиції, юрист.

1-го, 2-го і класу, молодший юрист.

Положенням визначено, який замещаемой посади соот ветствует той або інший класний чин, і навіть по некоторым.

посадам встановлено терміни перебування у чині. Наприклад, в.

чині юриста 1-го класу — 3 року, молодшого радника юстиції 4 року, радника юстиції - 5 лет.

Присвоєння класного чину виробляється у последовательном.

СЗ. 1996. # 11. У розділі ст. 1036.

СЗ. 1995. # 47. У розділі ст. 4472.

Відомості. 1993. М 28. У розділі ст. 1103.

порядку. У окремих випадках за зразкову виконання служеб.

ного боргу і досягнуті успіхи у роботі чергові классные.

чини можуть присвоюватися до закінчення існуючого терміну, без ;

дотримання черговості, і навіть вище належного по занимае.

мій должности.

Працівники прокуратури, яким надано класні чини, ;

перебувають у них довічно. Позбавити класного чину можна лишь.

під час звільнення працівника з органів прокуратури за порочить ;

вчинок. Що стосується скоєння грубих порушень служебного.

боргу чи невартого поведінки може бути знижений у чині. ;

Відповідно до Законом Російської Федерації від 26 июня.

1992 р. «0 статус судів Російській Федерації"' суддям в.

залежність від займаній посаді, стажу роботи у должности.

судді та інших обставин присвоюються квалификационные.

классы.

Положення про класних чинах працівників органів юстиції и.

державного нотаріату було затверджено Постановлением.

Президії Верховної Ради РРФСР від 1 липня 1991 г.

'.

Глава 2.1У ПОсновы правововоего становища державного служащего.

2.ф 1. Права й обов’язки державних служащих.

Правове положення людини і громадянина в демократичес кому суспільстві характеризується сукупністю прав, свобод і обя занностей фізичних осіб, закріплених нормами права, і юрі дических гарантій реалізації. Основні права, свободи и.

обов’язки людини і громадянина визначено Конституцией.

Російської Федерації та низку інших нормативних правовых.

актов.

Права й обов’язки державних службовців — це особый.

вид встановлених і гарантованих державою заходів должног го і застосування поведінки у області государственно-служеб ных відносин. При цьому варто розрізняти, по-перше, долж ностные правничий та обов’язки, які визначають полномочия.

по конкретної посади, і, по-друге, загальні правничий та зобов’язаний ности, встановлені всім державних службовців незави симо від замещаемых ними державних должностей.

Посадові правничий та обязанностиобязаыности похідні від завдань і функ ций державного органу та висловлюють його повноваження. В.

Реєстрі державних посад державної службы.

Російської Федерації міститься перелік унифицированных.

найменувань цих посад, а конкретні правничий та обязаннос ти для кожної посади встановлюються соответствующими.

нормативними правовими актами. Це то, можливо должность.

керівника, іншої посадової особи чи рщового государ ственного служащего.

Наприклад, Указом від 29 січня 1996 р. утверждено.

Положення про Адміністрації Президента'. У положенні опре ділені повноваження Керівника Адміністрації, заместителя.

Керівника Адміністрації - начальник головного управле ния, першого помічника Президента.

Постановою Уряди від 28 січня 1993 р. утвержде але Положення про Апараті Уряди, яким определены.

посадові правничий та обов’язки Керівника Апарата. Права.

й обов’язки працівників Апарата Уряди определяются.

СЗ. 1996. # б. У розділі ст. 532. 1.

законодавчими актами, названим Положенням і должност.

ными инструкциями'.

У положеннях про федеральних державних органах і их.

структурних підрозділах, посадових інструкціях, уставах.

та інших нормативні акти визначаються задщачи, функції, обя занности, права, основні форми та художні засоби діяльності, а также.

відповідальність службовця стосовно кожної должности.

Що посаду, тим паче широкий коло посадових зобов’язаний ностей і. У цьому об'єм і зміст посадових прав.

перебувають у суворій відповідності із вмістом должностных.

обязанностей.

Для посади керівника характерні наступні полномо чия: керівництво діяльністю підлеглих структурних під поділів чи окремих службовців і персональна відповідальність у виконанні покладених ними завдань; распределение.

обов’язків між підлеглими працівниками і установление.

ступеня їхньої відповідальності виконання ними своїх зобов’язань; твердження положень цих та посадових інструкцій, визначальних обсяг посадових повноважень підлеглих структурних підрозділів, і службовців; спеціальні права по изданию.

нормативних актів з питань, які входять у компетенцію керівника, організація та координація роботи підлеглих; розпорядження власністю, висновку трудових договорів (контрактів), призначенням посада і визволенню з посади працівників, їх заохоченню і залученню к.

дисциплінарну відповідальність; права у стосунках с.

іншими організаціями, застосуванню специфічних форм і методів работы.

Наприклад, Положенням про Державному митному комітеті Російської Федерації від 25 жовтня 1994 р.' визначено, что.

його Председатель:

керує за принципами єдиноначальності діяльністю ГТК,.

інших митних органів, митних лабораторій і других.

підвідомчих підприємств, установ і организаций;

несе відповідальність у виконанні возложен.

ных на ГТК завдань і функций;

представляє ГГК і відданість забезпечує його взаємодію Космосу з други.

ми державними органами Російської Федерации;

розподіляє обов’язки між своїми заступниками і ус.

танавливает ступінь їх ответственности;

САПП. 1993. # 5. У розділі ст. 398.

СЗ. 1994. # 27. У розділі ст. 2855.

підписує (стверджує) нормативні акти не більше кому петенции ГГК, організує перевірки їх исполнения;

призначає посаду і від посади керуючи щих працівників управлінь і митниць, керівників митних лабораторій і інших підвідомчих підприємств, установ і организаций;

встановлює правомочності підвідомчих митних органів по самостійного рішенню організаційних, кадрових, фінансових і иньи вопросов;

привласнює у своїх повноважень спеціальні звання посадових осіб митних органів прокуратури та працівникам підвідомчих учреждений;

застосовує повному обсязі встановлені законодательством.

заходи дисциплінарного впливу на відношенні працівників митних органів, керівників підвідомчих организаций;

здійснює інші функції й послуговується іншими правами в.

відповідність до Положенням про ГТК і законодательством.

Для окремих державних посадових лиц.

можуть встановлюватися повноваження у здійсненню спеціальних функцій. Наприклад, Постановою Уряди від 17.

липня 1995 р.' встановлено, що повноважень по осуществлению.

державного екологічного контролю, передбаченого Законом РРФСР «Про охорону навколишнього природного довкілля», наділяються посадові особи Міністерства охорони окружающей.

середовища проживання і природних ресурсів немає і його територіальних органов,.

що є за посадою одночасно государственными.

інспекторами з охорони природи. Постановою определен.

перелік цих посадових лиц.

Загальні правничий та обов’язки державних службовців впервые.

встановлено Федеральним законом «06 засадах государственной.

служби Російської Федерації". Вони передбачені лише для.

державних службовців, заміщуючих посади категорий.

«Б» і «У», і поширюються до осіб, заміщуючих должности.

категорії «А». Характерною рисою цих правий і обов’язків і те, що вони висловлюють не повноваження у замещаемой.

посади, а загальні правил поведінки і безкомпромісність дій служащих,.

умови й відчуття міри організаційного характеру, якими забезпечується виконання ними повноважень із замещаемым должностям.

Такі правничий та обов’язки дуже разнообразны.

СЗ. 1995. М 30. У розділі ст. 2942.

Кожен державний службовець, незалежно від конкретныхконкретцых повноважень із замещаемой посади, проти неї на:

ознайомлення з документами, визначальними його права и.

обов’язки за посадою, критерії оцінки якості роботи и.

умови підвищення на службі, і навіть на организационно-технцические умови, необхідних виконання ним должностных.

" обязанностей;

одержання установленому порядку інформації та материа.

вилов, необхідні виконання своїх обязанностей;

відвідання установленому порядку виспівати своих.

обов’язків підприємств, установ і закупівельних організацій незалежно від форм собственности;

прийняття прийняття рішень та що у їхньої передприватизаційної підготовки згідно со.

своїми обязанностями;

участь за власною ініціативою у конкурсі на заміщення вакантної должности.;

просування службовими щаблями, збільшення грошового утримання с.

урахуванням результатів і стажу роботи, рівня квалификации;

ознайомлення з усіма матеріалами свого особистого справи, відгуками та інші документами до внесення в особисте дело,.

долучення до особовому справі своїх объяснений;

перепідготовку (перекваліфікацію) і підвищення квалифика.

ции рахунок коштів відповідного бюджета;

пенсійне забезпечення з урахуванням стажу державної службы;

проведення службового розслідування для спростування све.

дений, ганебних його честь достоинство;

об'єднання в професійні спілки (асоціації) для.

у своїх прав, соціально-економічних і фахових интересов;

внесення пропозицій з удосконалення государствен.

іншої служби і в будь-які инстанции.

З-поміж названих особливої уваги заслуговує право державного службовця рух службовими щаблями. Це право.

(декларація про кар'єру) вперше закріплено у нашій законодательстве.

про державній службі. У радянський період немає звичаю было.

говорити про таке праві, більше, вважалося нескромним звертатися самому службовцю до начальників за таким вопросу.

Право рух службовими щаблями може виникнути у каждого.

службовця незалежно від замещаемой посади, поки вона перебуває на державній службі. Однак про наявності такого права.

можна говорити буде лише тоді, коли службовець за всі які висуваються вимогам адресований заміщення найвищої посади по.

порівнянню з тим, що він заміщає. Якщо ж, наприклад, у него.

немає необхідного з вищої посади освіти, стажу работы.

на посадах або у останньої атгестации.

зазначено, що вона має достатніми якостями просування службовими щаблями, можна вважати, що він немає оснований.

для этого.

Звісно, дане право може бути реалізований лише при.

наявності вакантної вищестоящої посади, і навіть коли державний службовець є кандидатом рух по.

результатам оцінки його службову діяльність, а разі заміщення посади за конкурсом виявляється найкращим претендентом.

відповідно до умовами конкурса.

Безумовно, змогу підвищення на службі в конкретних службовців різні, тому що відрізняються одна от.

одну немов за своїми природним здібностям, і за рівнем и.

профілю освіти, стажу і досвідом роботи. З іншого боку, многое.

залежить від збігу різних обставин, особливо що стосуються появи вакантної посади. Важливіше те, що просування службовими щаблями все менше, мабуть принаймні підйому службовими східцями, оскільки кількість вищих должностей.

скорочується. І фактично просування при постійної штатної чисельності зрештою отримують одиниці, тоді как.

мають цього право і бажають його реалізувати може быть.

багато. Тим паче такі можливості зменшуються при частых.

оргмероприятиях, що з сокрашением щтатной чисельності державні органи, і навіть якщо ті підбирають кандидатів на вакантні посади із боку, виходячи из.

своїх розсудів. І тут призначення посаду гідного кандидата відбудеться нескоро, якщо взагалі состоится.

t Саме тому питання вибору кандидатів рух по.

службі завжди видається украй важливим і досить пов’язані з оценкой.

багатьох аспектів, зокрема й психологічну атмосферу в державному органі. Адже треба відібрати чимало справді гідного, не допустивши помилки, яка може иметь.

негативні последствия.

На жаль, механізм реалізації права рух по.

службі що немає. Насправді дуже багато що залежить здесь.

від передав, його порядності та об'єктивності. Тому сьогодні ще нерідко трапляється догідництва та пристосовництва со.

боку підлеглих, щоб сподобатися начальнику в надежде.

отримати просування по службе.

Передусім просуватися службовими щаблями повинні особи, вклю.

ченные в для просування внаслідок атестації. Должны.

також враховуватися результати проходження перепідготовки і підвищення кваліфікації відповідно до вимогами по вакантної посади. Неприпустимо призначення вакантну посаду особи, котрий відповідає які висуваються квалификационным.

вимогам, чи з порушенням принципів добору кадрів (по.

знайомству, за хабар і т.п.).

Службовець вправі звернутися до суду чи соответствующие.

державні органи до розв’язання суперечок, пов’язаних с.

державної службою, зокрема з питань проведения.

кваліфікаційних іспитів атестації, їх результатів, змісту відгуків атестаційної комісії, прийому на державної служби, її проходження, реалізації прав служащего,.

перекладу в іншу посаду, дисциплінарної ответственности.

службовця, недотримання гарантій його правової та социальной.

захисту, звільнення з державною службы.

Кожен службовець незалежно від повноважень із замещаемой.

державної посади державної служби обязан:

забезпечувати підтримку конституційного ладу синапси і дотримання Конституції, реалізацію федералыьных законів і законов.

суб'єктів Федерації, зокрема регулюючих сферу його полномочий;

сумлінно виконувати посадові обязанности;

забезпечуватиме дотримання та гарантувати захист правий і законних интересов.

граждан;

виконувати накази, розпорядження і вказівки вищих в.

порядку підпорядкованості керівників, віддані не більше их.

посадових повноважень, крім незаконных;

у своїх посадових обов’язків своевременно.

розглядати звертання громадян і громадських объединений,.

і навіть підприємств, установ і закупівельних організацій, державних органів прокуратури та органів місцевого самоврядування і вчасно приймати по.

ним рішення на порядку, встановленому федеральними законами.

і законами субъектовсубьектов Федерации;

дотримуватися встановлених у державному органі правила.

внутрішнього трудового розпорядку, посадові инструкции,.

правила роботи з службової информацией;

поддерживатьподцерживать рівень кваліфікації, достатній виспівати службових обязанностей;

зберігати державну і іншу охоронювану законом таємницю, а.

теж розголошувати які є йому відомих у через відкликання виконанням своїх зобов’язань відомості, які заторкують частную.

життя, честь гідність граждан.

1'.

Отже, названі правничий та обов’язки представляют.

собою, як б службовий кодекс, що характеризує стиль і методы.

здійснення державними службовцями своїх должностных.

повноважень незалежно від замещаемых должностей.

Деякі загальні обов’язки державних служащих.

розглядатимуться докладніше у розділах пособия.

2.ф 2. Обмеження, пов’язані з державною службой.

У разі переходу Росії до ринкових відносин і новой.

політичній системі виникли багато нових вимоги, предьявляемые до державних службовців. Це вперше позначилася на Федеральному законі е06 засадах государственной.

служби Російської Федерації" у вигляді встановлення низки обмежень, пов’язаних із державною службою. Вона має своей.

метою забезпечити високий морального образу государственного.

службовця і політичну волю його дії не більше посадових повноважень. Такі обмеження мають максимально перешкоджати проявам корупції. На загалом усе ці ограничения.

є неотьемлемой складовою «службового кодекса».

осіб, заміщуючих державницькі посади категорій «Б» и.

«Цэ.

Державному службовцю заборонено займатися другой.

оплачуваної діяльністю, крім діяльності, передбаченої замещаемой посадою чи державній органі. Це означає, що не можна займати іншу оплачувану посаду у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, у державних установах, організаціях і громадських об'єднаннях. Передбачено лише одне виняток: государственному.

службовцю дозволено займатися педагогічної, наукової и.

іншою творчою діяльністю, оскільки він не ограничивает.

свободу його дії по займаній посаді государственной.

служби. Проте отримувати гонорари за публікації й выступления.

як державної службовця не дозволяється, хоча бы.

такі публікації й виступи мали педагогічний, научный.

чи творчий характер.

З принципу поділу влади державного службовця, замещающему посаду категорії «Б» чи «У», не.

дозволяється бути депутатом федерального законодательного.

(представницького) органу, законодавчих (представительных).

органів суб'єктів Федерації, органів місцевого самоуправления.

Йому особисто чи через довірених осіб заборонено заниматься.

підприємницької діяльності, має за мету по.

лучение прибутку, скажімо, здійснюваної без залучення найманого труда.

Державному службовцю не дозволяється перебувати членом.

органу управління комерційної організації будь-якої форми власності ыи організаційно-правовою форми (хозяйственные.

товариства суспільства, виробничі кооперативи і т.д.).

Але є одне виняток — це випадки, коли Федеральним законом чи законами суб'єктів Федерації державного службовця доручено брати участь у управлінні комерційної организацией.

Державному службовцю забороняється бути поверенным.

чи представником у справі третіх осіб, у государственном.

органі, коли він працює або який непосредственно.

підпорядкований чи підконтрольний ему.

Йому забороняється залучити до неслужбових цілях средства.

матеріально-технічного, фінансового і информационного.

забезпечення, другоедрутое державне майно і службову информацию.

Державному службовцю заборонено отримувати від фізичних і юридичиних осіб винагороди у зв’язку з исполнением.

посадових повноважень, зокрема і після виходу пенсию.

Цим преследуетсяпресдедуется мета усунути його залежність від когось б то.

не було, особливо если. чи він незаконно отримує винагороду в.

будь-якій формі. У Федеральному законі «Про основи державної служби Російської Федерації» названі подарунки, денежное.

винагороду, позички, послуги, оплата розваг, отдыха,.

транспортних витрат й інші винагороди, пов’язані з виконанням посадових обов’язків. Протиправними будут.

і ті дії третіх осіб, коли ними надається державного службовця квартира, дача, надають допомогу в.

навчанні, надаються позички з заниженим відсотком. Порушенням цього заборони буде також отримання їм подарунка і непрямим шляхом, наприклад подарунки членів родини, родственникам,.

через підлеглих і т.д.

Прийняті останнім часом законодавчі акти, створені задля боротьбу з організованою злочинністю і коррупцией,.

мають важливого значення підвищення ефективності державної служби. Ці явища сталі у Росії настільки масштабними, більшість наших співгромадян боротьбу із нею ставить выше.

інших нагальних потреб. Тепер під корупцією розуміється «не.

передбачене законом отримання матеріальних, інших благ и.

переваг особами, уповноваженими виконання державних підприємств і прирівняних до них функцій, шляхом использования.

' '.

свого статусу пов’язаних із нею можливостей, і навіть подкуп.

зазначених осіб у вигляді протиправного надання этих.

благ і переваг фізичними і юридичних осіб". Законодавче запровадження поняття корупції дозволить ефективніше боротися з цим злом. Корупція ж — реальне прояв залежності державних службовців від третіх лиц,.

що у прийнятті тих чи інших незаконних решений.

Сюди примикає і той заборона для державного службовця, а саме: виїжджати в службові відрядження за границу.

з допомогою фізичних юридичних осіб, крім службових відряджень, здійснюваних відповідно до міжнародними договорами Російської Федерації чи взаимной.

основі за домовленістю федеральних органів государственной.

влади й органів структурі державної влади суб'єктів Федерації с.

державними органами інших держав, міжнародними і іноземними организациями.

Державний службовець нерозривно пов’язані з государством,.

представляетпрелставляет його. Звідси випливають специфічні вимоги: он.

немає права приймати без дозволу Президента наградщы, почесні і специалыьные звання інших держав, міжнародних стандартів і іноземних організацій. Він вправі приймати участие.

в забастовках.

З огляду на яка у країні багатопартійність, державному службовцю забороняється використовувати своє служебное.

становище у інтересах чи інших політичних партій, других.

громадських об'єднань є, релігійних організацій для пропаганди ставлення до них, — повинен бути нейтральним. Тож у державних органах що неспроможні утворюватися структуры.

політичних лідеріва і конфесійних об'єднань, за исключением.

професійних союзов.

Федеральний закон «Про основи державної служби Російської Федерації» передбачає дуже актуальні сейчас.

правила, що стосуються власності державного служащего.

Державний службовець зобов’язаний передавати їх у доверительное.

управління під гарантію держави щодо час проходження державної служби перебувають у його власності частки (пакети акцій) в статутний капітал комерційних організацій в.

порядку, встановленому Федеральним законом.

Громадянин на час вступу на державної служби, а.

також державний службовець відповідність до Федеральным.

законом щорічно зобов’язаний представляти до податкової все службу інформацію про свої доходи і майні, принадщлежащем йому на праве.

власності, що є об'єктами оподаткування. Эти.

відомості становлять службову тайну.

Особи, які претендують виконання державних функцій, добровільно приймають він встановлені Законом.

обмеження, що впливає саме в письмовому зобов’язанні. Вони же.

надають у податкову інспекцію за місцем жит-гелчьства інформацію про доходах, особисте і загальному, спільному з дружиною или.

чоловіком, майні, про вклади у трилітрові банки та цінні папери, в том.

числі поза межами Росії, із зазначенням банків, номерів банківських рахунку також т.д.

Як кажуть, заборони та обмеження, встановлені для державних службовців категорій «Б» і «У», досить значимы.

Обмеження з державної службі - інститут не новий. Чиновникові царської Росії в усі часи був невільна — йому інтересів держави повинні прагнути бути передусім. Тому цілком природно, що законодавство надає широкі можливості фінансового контролем із боку держави. Держава має себе убезпечити від корупції чиновників. На погляд, багато обмеження, пов’язані з державною службою, виглядають як обмеження громадянської правоздатності. Так, чиновникам може сподобатися, що у час служби зобов’язані передавати їх у управління під гарантії держави перебувають у їх власності частки статутний капітал комерційних організацій або що вони повинні подавати довідки про свого майні. І чимало їх ухиляються від заповнення податкових декларацій, виправдовуючись проголошеними Конституцією правами і свободами людини і громадянина. Проте не заперечує широких прав, пільг, привілеїв і гарантій, наданих законом державного службовця. Тим більше що цей бік статусу державної службовця цілком врівноважує іншу — обмеження, пов’язані з службой.

2.ф 3. Гарантії для державного служащего.

Найважливішу роль забезпеченні эффективностГи роботи державного апарату грають різноманітні і значні гарантії, встановлені для державного службовця Федеральним законом «Про основи державної служби Російської Федерации».

1. Гарантією є умови работы.

жностных обов’язків. Є у вигляді розміщення працівників державний орган, забезпеченість меблями, освітленням, опаленням, різноманітної оргтехникойорггехникой тощо. Сюди слід отнести.

і службовий режим (розпорядок дня), і навіть качественный.

склад працівників, морально-психологічний клімат у колективі. Дуже багато тут залежить від передав или.

структурного підрозділи, його ділових та особистісних качеств.

2. Першорядне значення мають грошове зміст и.

інші выпльшлаты, передбачені законів і іншими актами Російської Федерації і його субъектов.

Грошове утримання державного службовця полягає из.

посадового окладу, надбавок до посадового окладу за кваліфікаційний розряд, особливі умови державної службы,.

вислугу років, і навіть премій результатами роботи. Розмір посадового окладу, розміри і Порядок встановлення надбавок к.

нього визначаються федеральними законів і законами субъектов.

Федерации.

Наприклад, нової редакцією Федерального закону від 17 ноября.

1995 р. «0 прокуратурі Російської Федерації"' встановлено, что.

грошове зміст прокурорських працівників складається з посадового окладу, доплат за класний чин, вислугу років, особые.

умови роботи, відсоткової нщбавки за вчений ступінь, грошового заохочення (премії) за підсумками роботи за квартал і год,.

вартості продовольчого пайка (якщо він виданий натуральної формі). Посадові оклади встановлюються у процентному відношенні до посадовій окладу Генерального прокурора Російської Федерації, який становить 98 процентов.

посадового окладу Голову Верховного Судна Российской.

Федерації. Урядом встановлюються розміри доплат за.

класний чин у процентному відношенні до посадового окладу,.

а розміри щорічних доплат за вислугу років — в должностных.

окладах, включаючи доплати за класний чин. Відсоткові надбавки.

за учений ступінь виплачуються кандидатам і лікарям наук.

відповідно розмірах 5 і десяти відсотків посадового оклада.

Грошове заохочення за підсумками роботи за квартал і рік, а также.

оплата праці фахівців, службовців та створення робочих органів прокуратури та установ прокуратури визначаються за нормами, встановленим для.

працівників органів виконавчої власти.

3. Державному службовцю гарантується щорічний оп;

СЗ. 1995. # 47. У розділі ст. 4472.

лачиваемый відпустку. Його тривалість щонайменше 30 календарних днів, а окремих категорій державних служащих.

й більшої тривалості. Більше цього государственному.

службовцю за вислугу років надається гаразд і можна за умов, визначених федеральними законів і законами субъектов.

Федерації, додатковий оплачуваний отпуск.

Щорічний оплачуваний відпустки і додатковий оплачуваний відпустку сумуються і з бажанню службовця, могут.

надаватися частинами. У цьому тривалість одной.

частини наданого відпустки може бути менш 14 календарних днів. Можливо також надано відпустку без сохранения.

зарплати терміном трохи більше один рік, якщо інше не.

передбачено Федеральним законом.

Федеральним законом від 17 листопада 1995 р. встановлено, что.

прокурорам і слідчим, науковим і педагогічним працівникам, у яких класні чини, надається щорічний оплачуваний відпустку тривалістю 30 календарних днів без.

обліку часу проходження до місця відпочинку і навпаки з оплатой.

вартості проїзду не більше території колишньої Російської Федерации.

Прокурорам і слідчим, працюють у місцевостях із тяжкими і несприятливими кліматичними умовами, ежегодный.

оплачуваний відпустку надається за нормам, які встановлюються за Урядом, але з менш 45 календарних днів. Щорічний додатковий оплачуваний відпустку за стаж роботи в.

ролі прокурора чи слідчого, наукового чи педагогічного працівника надається: після 10 років — 5 календарних дней;

після 15 років — 10 календарних днів; після 20 років — 15 календарних дней.

4. Медичне обслуговування (зокрема забезпечення ліками) державного службовця і членів його сім'ї здійснюється з допомогою коштів федерального бюджету чи бюджету відповідного суб'єкта Федерації. Державні служащие.

після виходу пенсію пользуютсяпользчются медичним обслуживанием.

в лікувальних закладах, у яких перебували обліку. Эта.

пільга поширюється і членів їх семей.

5. Державному службовцю гарантується переподготовка.

(перекваліфікація) і на підвищення кваліфікації з сохранением.

грошового утримання на період обучения.

б. Гарантується обов’язковість отримання його згодою на.

переклад в іншу державну посаду государственной.

служби, крім випадків, передбачених Федеральным.

законом.

7. Однією їх найважливіших гарантій є пенсійне обеспе.

чение за вислугу років і пенсійне забезпечення членів семьи.

державного службовця у разі смерті, наставшейнастившей в.

через відкликання виконанням їм посадових обязанностей.

Державний службовець має право отримання пенсии.

за вислугу років, призначеної відповідно до Федеральним законом. У разі смерті, що з виконанням государственным.

службовцям посадових обов’язків, зокрема наступившей.

після звільнення його з державною служби, члени семьи.

померлого мають право пенсії із нагоди потери.

годувальника. Умови і Порядок призначення і цієї пенсии.

визначаються Федеральним законом.

Для окремих категорій державних службовців передбачено особливий порядок пенсійного забезпечення. Например,.

встановлено, що пенсійне забезпечення прокурорів і слідчих, наукових установ та педагогічних працівників, мають классные.

чини, і членів їхнім родинам здійснюється з умов, нормам і порядку, встановленим законодавством Російської Федерації для осіб, що проходили військову службу, службу органів внутрішніх справ, та його семей.

Прокурорам і слідчим, науковим і педагогічним працівникам, у яких класні чини, під час звільнення за рахунок пенсій в.

в зв’язку зі вислугою років, або за інвалідністю, і навіть по состоянию.

здоров’я або у зв’язку з организационно-штатными заходами при наявності права з цього пенсію виплачується одноразова допомога за повні роки вислуги: менш 10 календарних років ;

5 місячних посадових окладів з доплатою за класний чин; от.

10 до 15 календарних років — 10 місячних посадових окладів с.

доплатою за класний чин; від 15 до 20 календарних років включно — 15 місячних посадових окладів з доплатою за класний чин; понад двадцять календарних років — 20 місячних должностных.

окладів з доплатою за класний чин. Одночасна пособие.

під час звільнення зазначених осіб, у зв’язку зі скоєнням порочащих.

їхніх вчинків не выплачивается.

Стаж державної служби державного служащего,.

дає декларація про отримання надбавки за вислугу років, додаткового оплачуваної післяродової відпустки, призначення пенсії за выслугу.

років і виплату грошового винагороди при на пенсию,.

включає у собі час (зокрема на виборних посадах) в державних органах і посадах органів місцевого самоврядування. Включення в стаж інших періодів трудовой.

діяльності ввозяться відповідність до Федеральним законом і законами суб'єктів Федерации.

Задля захисту соціальних прав осіб, замещаю.

щих державницькі посади Російської Федерації і долж.

ности федеральних державних службовців, до прийняття соот.

ветствующих федеральних законів 16 серпня 1995 р. Президент.

прийняв Указ', яким встановлено щомісячна доплата до госу.

дарчої пенсії, призначеної відповідно до Законом.

РРФСР «0 державних пенсії в РРФСР» і Законом Рос.

сийской Федерації «0 зайнятість населення у складі Феде.

рації". Право отримання доплати отримали особи, высвобож.

даемые у зв’язку з припиненням повноважень, звільненням с.

федеральної державної служби у разі ліквідації или.

реорганізації федеральних органів виконавчої, со.

кращения чисельності апаратів федеральних органів влади, а.

також у із виходом державну пенсию.

Щомісячна доплата до державної пенсії федеральным.

службовцям встановлюється за наявності 12,5 років стажу государст.

венної служби в чоловіків і 10 років в жінок такому размере,.

щоб сума пенсії та й доплати становила 55 відсотків месячно.

го грошового утримання федерального державного служа.

щего. Розмір доплати поповнюється 3 відсотка месячного.

грошового утримання кожний повний рік вислуги свыше.

встановленої тривалості стажу державної служ.

б, але сума пенсії та й доплати неспроможна перевищувати 80 процентов.

його місячного грошового содержания.

Указом також визначено порядок обчислення, встановлення и.

виплати щомісячної доплати до державної пенсии.

Цим самим Указом встановлено щомісячна доплата до государ

. ственной пенсії незалежно від тривалості стажу госу.

" дарчої служби особам, замещающим державні долж.

° ности, передбачені Зведеним переліком государственных.

посад Російської Федерації', і пояснюються деякі должности,.

передбачені Реєстром державних посад феде.

ральных державних службовців від 11 січня 1995 г.'.

8. Для державного службовця передбачено обязатель.

ное державне страхування на випадки: а) заподіяння вреда.

здоров’ю та майну у зв’язку з виконанням їм должностных.

обов’язків і б) захворювання чи втрату працездатності в.

період проходження їм державної службы.

Страхування складає підставі договорів, заклю.

чаемых відповідними органами державної власти.

СЗ. 1995. М 34. У розділі ст. 3442; 1996. # 3. У розділі ст. 155.

СЗ 1995 Мо 3. У розділі ст. 173.

з.

Саме там. У розділі ст. 174.

(СтрЖхователями) і страховиками, мають ліцензію на проведещиг обов’язкового державного страхування, видану в.

установленому порядку. Розміри виплат определяются.

з ус;тановленного на день страхового случы грошового утримання ъастрахованного.

Так, встановлено, що прокурори та слідчі підлягають обов’язковому державному особовому страхуванню за счет.

срелств фелерального бюджету у сумі, рівну 180-кратному.

розміру їх щомісячного грошового утримання. Органи государствежного страхування виплачують цифру случаях:

гинули (смерті) прокурора чи слідчого під час работы.

чи ?Після звільнення, якщо вона настала внаслідок причинения.

телес:ных ушкоджень чи іншого шкоди здоров’ю у зв’язку з их.

служ (ебной діяльністю, — спадкоємцям у вигляді, равном.

180-жртному розміру середньомісячного грошового содержания.

прора чи еледователя;

Щричинения прокуророві або слідчому у зв’язку з їх служебной.

діяльністю тілесних ушкоджень чи іншого шкоди здоровью,.

искл1юиающих подальшу можливість займатися профессионалыной діяльністю, — у вигляді, рівному 36-кратному размеру.

їх срзеДнемесячного грошового содержания;

Щриинения прокуророві або слідчому у зв’язку з їх служебной.

леятеельностью тілесних ушкоджень чи іншого шкоди здоровью,.

не п (оЫекших стійкою втрати працездатності, не повлиявших.

на свообность займатися далі професійної деятельщостью, — у вигляді, рівному 12-кратному розміру їх среднемесячкого грошового содержания.

l сЛУчае Заподіяння прокуророві або слідчому у зв’язку з их.

Служ"еной діяльністю тілесних ушкоджень чи іншого вреда.

лговью, Що Виключатимуть подальшу можливість заниматься.

пдоФесиональной діяльністю, їм щомісяця выплачивается.

комптеисация як різниці поміж їхніми середньомісячним грошовим сдержанием і призначеної у зв’язку з цим пенсією без учета.

сумьиы виплат, отриманих по обов’язковому государственному.

личноиу страхаванию.

У сучае загибелі (смерті) прокурора чи слідчого у зв’язку з с.

испозлиением службовими обов’язками, і навіть звільнених со.

слУжби прокурора чи слідчого, померлих внаслідок заподіяння іж тілесних ушкоджень чи іншого шкоди здоров’ю в связи.

поЛнениеМ службовими обов’язками, непрацездатним членам: щ сімей, що перебували з їхньої утриманні, щомісяця выплач1ииается ксъмпенсация як різниці між приходившейся.

на іж олю чатью грошового утримання загиблого (умершего).

і нзньченной їм пенсією із нагоди втрати годувальника без учета.

суммиы виплат, отриманих по обов’язковому государственному.

особовому страхуванню. Для визначення зазначеної частини грошового змісту середньомісячне грошове зміст загиблого (померлого) ділиться на членів сім'ї, що були на.

його утриманні, зокрема трудоспособных.

Збитки, заподіяний знищенням чи ушкодженням майна, принщлежащего прокуророві або слідчому чи членам.

їхнім родинам, підлягає відшкодуванню їм, або членів їхніх родин в.

обсязі, включаючи втрачену вигоду, в установленном.

порядке.

9. Державному службовцю гарантується захист його и.

членів сім'ї від насильства, загроз, інших неправомірних дій в.

через відкликання виконанням їм посадових обов’язків. Ці заходи в.

відношенні прокурорів і слідчих визначено Федеральным.

законом від 17 листопада 1995 г.

Прокурори та слідчі перебувають під особливої захистом держави. Під той самий захистом залишилися їхні близькі родичі, а виняткових випадках й інші особи, життя і здоровье.

яких відбувається зазіхання з єдиною метою воспрепятствования.

законної діяльності прокурорів і слідчих, і навіть их.

имущество.

Порядок й умови здійснення державної защиты.

прокурорів і слідчих визначаються Федеральним законом.

«0 державної захисту суддів, посадових осіб правоохоронних органах і контролюючих органів щотижня"', і навіть іншими нормативними правовими актами Російської Федерации.

10. Державному службовцю відповідно до федеральними нормативними правовими актами і нормативними правовими актами суб'єктів Федерації відшкодовуються витрати і надаються інші компенсації зв’язку з службовими відрядженнями, з прийомом на державну посаду державної служби на другий державний орган, напрямом на.

державної служби до іншої місцевість, і навіть возмещаются.

пов’язані з цим транспортні витрати та витрати на оплату.

жилья.

При.

СЗ. 1995. М 48. У розділі ст. 4659.

l' l 1 ‘.

";.": i (.

напрямі федеральних державних службовців в службові відрядження їм обеспечиваются:

а) виплата добових гаразд і можна розмірах, установленных.

законодавством Російської Федерації про службових відрядженнях у її межах до працівників підприємств, установ и.

организаций;

б) придбання проїзного документа попри всі види транспорта.

при дотриманні доречно відрядження і навпаки доречно постійної федеральної державної служби., за такими нормам:

федеральним державних службовців, котрий обіймав выс.

шую чи головну должность:

повітряним транспортом — за квитком 1 класса;

морським транспортом — в каютах 1 — 1Ч груп судів регулярних транспортних ліній і ліній з комплексним обслуживанием.

пассажиров;

річковим транспортом — в каюті 1 категорії пассажирских.

водоизмещающих і швидкісних суден усіх ліній сообщения;

залізничним транспортом — у переповненому вагоні з 2-местными купе.

категорії «СВ» швидких фірмових поездов;

федеральним державних службовців, котрий обіймав дру.

гие державницькі посади федеральної государственной.

службы:

повітряним транспортом — за квитком ділового (бізнес-) класса;

морським транспортом — в каюті У групи судів регулярных.

транспортних ліній і ліній з комплексним обслуживанием.

пассажиров;

річковим транспортом — в каюті 11 категорії пассажирских.

водоизмещающих судів і участі швидкісних суден усіх ліній сообщения;

залізничним транспортом — в купейному вагоні скорых.

фірмових поездов;

всім федеральним державним служащим:

морським транспортом — всіма видами судів транспортных.

швидкісних ліній й у каюті 1 категорії судів поромних пере.

прав;

автомобільним транспортом (крім таксі) — за наявною у цій місцевості вартості проезда;

в) бронювання й найом номери як у готелі. по следующим.

нормам:

федеральним державних службовців, котрий обіймав вищу чи головну державну посаду, — по фактическим.

видатках, але з більш вартості двухкомнатного номера;

федеральним державних службовців, котрий обіймав інші державницькі посади, — по фактичним видатках, но.

трохи більше вартості однокомнатного (одномісного) номера.

Якщо ж в населеному пункті відсутня гостиница,.

федеральному державного службовця обеспечивается.

надання іншого окремого житлового приміщення або аналогічного житлового приміщення у найближчому населеному пункті с.

гарантованим транспортним забезпеченням від місця проживання до місця відрядження і обратно;

р) надання робочого місця, користування необходимыми.

матеріалами і професійним обладнанням, і навіть усіма видами коштів и.

транспортними засобами підприємств, установ і закупівельних організацій, в які федеральний державний службовець спрямований до виконання службових обязанностей.

Цьому службовцю відшкодовуються витрати на проїзду до месту.

відрядження і навпаки доречно постійної роботи (включая.

. страхової збір по обов’язковому особовому страхуванню пасажі. рів на транспорті, послуги на оформлення проїзних документів, витрат за користування постільними приладдям, і навіть при тривалості відрядження понад 30.

. діб — оплату багажу), з бронювання і найму житлового поме‘ щения виходячи з документів, пропонованих за місцем постійної службы.

Особам, котрий обіймав вищу чи головну государственную.

посаду федеральної державної служби, ще, вп' лачиваются послуги залів офіційних делегацій вокзалів і аеро‘ портов.

Витрати, пов’язані з наданням федеральному державному службовцю і під час їм службових обязаннос.

тей на місці відрядження робочого місця, забезпеченням необхо‘ димыми матеріалами і професійним обладнанням, користуванням средствами.

зв’язку й транспортними засобами, відшкодовуються федеральным.

органом влади — чи його апаратом, іншим державним органом, утвореним відповідно до Конституцією, направившим.

' цього службовця у відрядження, або організацією, в которую.

він відряджений, за домовленістю з певним державним органом.

Керівники федеральних органів державної власти.

чи його апаратів, інших державні органи чи його апаратів, утворених відповідно до Конституцією, можуть разрешать.

відшкодовувати службовцям, котрий обіймав провідні, старші і младшие.

державницькі посади федеральної державної служби, в окремих случых витрати, вироблені ними на служебной.

«' «',.

відрядженні, понад встановлених доз, але з вище, ніж это.

передбачено для федеральних державних службовців, котрі посідають вищу чи головну должность.

Відшкодування витрат на службові відрядження до пределах.

Російської Федерації державних службовців производится.

рахунок коштів, передбачених у федеральному бюджеті на.

зміст федеральних органів влади й інших государственных.

органів, утворених відповідно до Конституцией.

Важливою гарантією є з’ясування спеціального правового становища державного службовця при ліквідації и.

реорганізації державного органа.

При ліквідації державний орган чи скороченні его.

штату державного службовця у разі невозможности.

надання роботи у тому самому органі мусить бути предложена.

другыая посаду державної служби й інші державному органі з урахуванням її професії, кваліфікації, і раніше займаній должности.

При неможливості працевлаштування службовцю, уклала трудовий договір на невизначений термін, гарантується перепідготовка (перекваліфікація) зі збереженням на період перепідготовки (перекваліфікації) грошового утримання по займаній до звільнення посади й безперервного трудового.

стажу, і навіть надання можливості заміщення иной.

посади державної службы.

При звільнення у зв’язку з ліквідацією державний орган чи сокрщащении штату державного службовця виплачується середній заробіток за раніше займаній посаді протягом 3 місяців (без заліку вихідного пособия).

Що стосується непредставлениянепредоставления державного службовця роботи у відповідність до його професією і від кваліфікації він остается.

в Реєстрі державних службовців (із зазначенням «в резерві») с.

збереженням протягом року безперервного стажу государственной.

службы.

Глава 3. Відповідальність і заохочення державних служащих.

3.1. Дисциплінарна відповідальність державних служащих.

Законодавство передбачає, коли це потрібно, юридичну відповідальність, саме, дисциплінарну, адміністративну, матеріальну (особам, у яких не поширюється дію норм трудового права, вона регулюється в особливому порядку) та кримінальну. Відповідальність виявляється у застосування до державних службовців тих чи інших заходів покарання, стягнень, передбачених законодавством, за винна вчинення ними правопорушення, тобто за такі вчинки, і дії, які юридично визнані як заборонені і шкідливі. Як відомо, правопорушення діляться на злочини минулого і провини (деликты).

Дисциплінарна відповідальність — це застосування заходів дисциплінарного впливу державних службовців у порядку службового підпорядкування за винні порушення правил державної служби, не переслідувані в кримінальному порядку. Вона встановлено загальних підставах від іншими громадянами (рівність всіх перед законом, єдина процесуальна форма розгляду справ про правопорушення тощо.). Проте характер професійної діяльності державних службовців визначає і пояснюються деякі особливості регулювання їх ответственности.

Наприклад, часом їм встановлено підвищена відповідальність, домірність відповідальності замещаемой посади, санкції, застосовувані лише до службовця (попередження про неповну службову відповідність, зниження військовому чи спеціальному званні і др.).

Нормативними актами, які регулює цей вид юридичної відповідальності, є: Федеральний закон «Про основи державної служби Російської Федерації», Дисциплінарний статут Збройних сил, Положення про проходженні служби органів внутрішніх справ, Положення про проходженні служби органів податкової поліції та деяких інших. Вони встановлюють підстави відповідальності, види дисциплінарних стягнень, права органів виконавчої влади і керівників по накладенню цих стягнень, і навіть порядок їх застосування і оскарження з урахуванням конкретних умов державної службы.

Статтею 14 Федерального закону «Про основи державної служби Російської Федерації» встановлено, що дисциплінарні стягнення можуть накладатися на державного службовця за невиконання чи неналежне виконання їм покладених нею обов’язків (посадовий проступок).

Найбільш серйозними посадовими провинами є такі, що призводять до порушення чи невиконання федеральних законів, указів президента і рішень судів. Найчастіше виражаються у тому, що посадовими особами та працівниками федеральних органів виконавчої органів структурі державної влади суб'єктів Федерації порушуються порядок реалізації і терміни виконання доручень, встановленні не передбачених федеральними законів і указами Президента процедур реалізації прав громадян, виконанні і доручень над обсязі або спотворенні їх содержания.

Указом встановлено, керівники федеральних органів виконавчої влади і глави виконавчої влади суб'єктів Федерації несуть відповідальність за стан виконавчої дисципліни в керованих ними органах. Не пізніше трьох днів зобов’язані розглядати повідомлення, опубліковані засобах масової інформації, зокрема в тілі радіопередачах, про порушення, невиконанні чи неналежне виконанні підлеглими їм державним службовцями федеральних законів, указів президента і які почали чинність закону рішень суда.

Указом передбачено, що посадові обличчя і працівники федеральних органів виконавчої влади і органів виконавчої влади суб'єктів Федерації, у яких накладено дисциплінарне стягнення порушення федеральних законів та указів Президента, невиконання йди неналежне виконання федеральних законів, указів президента і які почали законну силу рішень судів, не підлягають протягом року преміюванню, уявленню до нагородження державними нагородами (крім випадків прояви мужності при пожежі, під час рятування потопаючих, при захисту правопорядку чи умовах бойових дій в) і відзнаками, підвищенню у посаді або уявленню для присвоєння чергового кваліфікаційного розряду (класного чину, військового чи спеціального звання). Ці особи можуть бути і спрямовані на позачергову атестацію, знизили у посади (класному чині, військовому чи спеціальному званні) чи позбавлені кваліфікаційного розряду (класного чину, військового чи спеціального звания).

Указом передбачено, що матеріали про правопорушення підлягають напрямку до органів прокуратури, можуть бути основою залучення винних до адміністративної чи кримінальною відповідальності. З метою забезпечення виконавчої дисципліни у системі державної служби Указом передбачаються й інші заходи (контрольно-наглядові, по вдосконаленню адміністративного і адміністративно-процесуального законодавства). Генеральну прокуратуру, Головне контрольне управління Президента повинні вносити йому ставлення до покарання, до звільнення з займаній посаді, керівників федеральних органів виконавчої влади і глав виконавчої влади суб'єктів Федерації (незалежно від порядку заміщення посади), що порушують федеральні закони та укази Президента, не виконуючих чи неналежне виконуючих федеральні закони, укази президента і які вступили до чинність закону рішення про т. е. І це робиться. У результаті у травні 1996 р. за неналежне виконання обов’язків, порушення законів, нецільове використання коштів федерального бюджету, затримки виплати зарплати указами Президента були від займаній посаді глави своєї адміністрації ряду галузей. З матеріалів перевірки Головного контрольного управління було звільнено з посади керівник Федеральної служби зайнятості Росії за незадовільний освоєння коштів, виділені на забезпеченню створення робочих місць у умовах реформування ринкової экономики.

Статтею 10 встановлено, що державний службовець повинен перетворитися на межах службових обов’язків своєчасно розглядати громадян і громадських організацій об'єднань, і навіть підприємств, установ і закупівельних організацій, державних органів місцевого самоврядування і вчасно приймати по ним рішення на порядку, встановленому федеральними законів і законами суб'єктів Російської Федерації. За дії і бездіяльність, які ведуть порушення правий і законних інтересів громадян, невчасне розгляд які поступили звернень, і неприйняття із них рішень державний службовець несе передбачену Федеральним законом відповідальність, зокрема дисциплінарну, якщо його діяння розцінюються як посадовий провина. У цьому відповідальність може лягти як у тих, дії якого (рішення) незаконні, і за тими, ким представлена інформація, стала основою скоєння дій (прийняття решений).

Встановлено, що державний службовець зобов’язаний зберігати державну і іншу охоронювану законом таємницю, і навіть не розголошувати які є йому відомих у в зв’язку зі виконанням посадових обов’язків відомості, які заторкують приватне життя, честь гідність громадян. Щоб недопущення порушень цього розпорядження, має керуватися Переліком відомостей, віднесених до державну таємницю, затвердженим Указом від 30 листопада 1995 р. Перелік містить відомості у сфері військової, зовнішньополітичної, економічної, розвідувальної, контррозвідувальної і оперативно-розшукової діяльності держави, розповсюдження яких може зашкодити його безпеки, і навіть найменування федеральних органів виконавчої влади і інших організацій, наділених повноваженнями з розпорядження цими сведениями.

Крім названих можуть і інші, найрізноманітніші випадки невиконання чи неналежного виконання державними службовцями своїх посадових обов’язків, розцінюваних як посадовий проступок.

Разом про те законодавством обумовлено і таке трапляється, коли окремі категорії державних службовців підлягають дисциплінарної відповідальності за вчинки, які були і у виконанні службових обов’язків, коли ці вчинки несумісні гідно й призначенням державних службовців через особливого характеру виконуваних ними обязанностей.

Дисциплінарні стягнення неможливо знайти накладено за діяння, за вчинення якого законом передбачена інша відповідальність. Наприклад, перевищення посадових повноважень, що з заподіянням істотного шкоди державним чи громадським інтересам або охоронюваним законом прав і інтересам громадян, утворює склад не посадового проступку, а кримінального преступления.

Видами дисциплінарних стягнень є: зауваження, догану, суворий догану, попередження про неповну службову відповідність, увольнение.

Дисциплінарне стягнення накладається органом чи керівником, які призначати державного службовця на державну посаду. Це зумовлено характером стягнень: зокрема, право попереджати про неповну службову відповідності і вирішувати питання звільнення посади надається тих органів керівникам, яких належить право призначення должность.

Державний службовець, що дозволив посадовий провина, може бути тимчасово (але з понад місяць), до вирішення питання щодо його дисциплінарну відповідальність, усунуто від виконання посадових обов’язків зі збереженням грошового утримання. Це застосовується також розпорядженням керівника, має право призначати службовця на должность.

Порядок проведення службових розслідувань, застосування і оскарження дисциплінарних стягнень визначається законодавчо. Нині застосовуються які діють ці гроші норми трудового законодавства. Так, до застосування дисциплінарного стягнення від службовця має бути затребувано письмове пояснення. Це з гарантій обгрунтованості стягнення. Відмова дати пояснення не перешкоджає накладенню дисциплінарного стягнення. Стягнення накладаються пізніше місяця від часу виявлення проступку; сюди не зараховується час хвороби службовця чи перебування їх у відпустці. Днем виявлення проступку, від якого починає текти термін для накладення стягнення, вважається день, коли особі, якому підпорядкований службовець, набув розголосу скоєнні проступка.

Дисциплінарне стягнення може бути накладено пізніше шість місяців від часу скоєння проступку. У зазначені терміни не включається час провадження у кримінальної справи. За кожну провину то, можливо накладено лише одна дисциплінарне взыскание.

Наказ (розпорядження) про накладення стягнення у необхідних випадках доводиться до персоналу державний орган, де служить приваблюваний до відповідальності. Дисциплінарні стягнення, як та інші заходи дисциплінарного впливу, в трудові книжки не записуються, за винятком випадків звільнення з державною служби порушення дисциплины.

Дисциплінарне стягнення знімається автоматично, якщо протягом року з його застосування службовець нічого очікувати підданий новому дисциплінарному стягненню. Стягнення можуть зняти і по закінчення року, якщо службовець не допустить нового порушення дисципліни і виявиться як сумлінний работник.

Оскарження дисциплінарних стягнень виробляється службовцям зі свого розсуду в адміністративному чи в судовому порядку, як це визначено Законом від 27 квітня 1993 р. «Про оскарженні до суду діянь П. Лазаренка та рішень, що порушують правничий та свободи громадян» і Федеральним законом від 14 грудня 1995 р. «0 внесення і доповнень до Закону Російської Федерації «Про оскарженні до суду діянь П. Лазаренка та рішень, що порушують правничий та свободи граждан».

Дисциплінарна відповідальність військовослужбовців регулюється Дисциплінарним статутом Збройних сил, затвердженим Указом від 14 грудня 1993 р. Статут визначає сутність військової дисципліни, обов’язки військовослужбовців з її дотриманню, види дисциплінарних стягнень, права командирів (начальників) з їхньої застосуванню, і навіть порядок подачі й розгляду пропозицій, заяв і коментарів скарг. Положення Статуту поширюються як на військовослужбовців, а й у які у запасі чи що у відставці з правом носіння військової форми одягу прапорщиків, мічманів і старших офіцерів при носінні цієї формы.

Накладати дисциплінарні стягнення можуть прийняти лише прямі начальники. У окремих випадках начальники гарнізонів, старші морські начальники та військові коменданти гарнізонів заслуговують накладати дисциплінарні стягнення на військовослужбовців гарнізону чи тимчасово зупинених в гарнизоне.

Стягнення має відповідати тяжкості досконалого проступку і міру провини, встановлюваних командиром (начальником) внаслідок проведеного розгляду. З метою громадського осуду порушень військової дисципліни та виховання уже військовослужбовців їх провини у вирішенні командира (начальника) можуть обговорюватися: солдатів та матросів — зборах особового складу; сержантів і старшин — зборах сержантів і старшин; прапорщиків і мічманів — зборах прапорщиків і мічманів; військовослужбовців-жінок — зборах військовослужбовців-жінок в військових званнях (посадах) не нижче військового звання (посади) обговорюваної; офіцерів — на офіцерських зборах. З іншого боку, провини офіцерів, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців супертермінової служби можуть розглядатися товариськими судами честі офіцерів, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців супертермінової службы.

Статут визначає порядок накладення і приведення у виконанні дисциплінарних взысканий.

Військовий, коли вважає себе невинним, проти неї протягом десяти днів із моменту накладення дисциплінарного стягнення домагатися. Скарга заявляється безпосередньому начальнику того особи, дії якого оскаржуються, і якщо заявляючи скаргу не знає, з вини порушено його права, то скарга подається за командою. Важливо, що військовий вправі звертатися зі скаргою до суду неправомірні, як і вважає, дії органів управління, громадських об'єднань є і посадових лиц.

Дисциплінарним статутом не встановлений термін, після чого стягнення втрачає силу. Отже, стан покараного неспроможна припинятися автоматично. Стягнення можуть зняти наказом командира в порядку заохочення военнослужащего.

Положенням службу органів внутрішніх справ від 23 грудня 1992 р. встановлено, що у співробітників органів внутрішніх справ порушення службової дисципліни можуть накладатися такі стягнення: зауваження; догану; суворий догану; попередження про неповну службову відповідність; зниження на посаді; зниження спеціальному званні однією щабель; позбавлення нагрудного знака; звільнення з органів внутрішніх справ. У навчальних закладах, ще, застосовуються стягнення як призначення позачергово в наряд службовими щаблями (крім призначення до варта чи черговим по підрозділу), і навіть відрахування з навчального закладу. А загалом в системі МВС права начальників по накладенню стягнень встановлено з урахуванням особливостей служби органів внутрішніх дел.

Положенням про проходженні служби органів податкової поліції визначено, що службова дисципліна органів податкової поліції означає дотримання її співробітниками встановлених законодавством Росії, присягою, контрактом службу, і навіть наказами Директори Федеральної служби податкової поліції Російської Федерації й немає прямих начальників порядку і керував у виконанні покладених на співробітників обов’язків і здійсненні наявних проблем них полномочий.

За порушення службової дисципліни начальник органу може застосовувати до підлеглим такі дисциплінарні стягнення: зауваження; догану; суворий догану; попередження про неповну службову відповідність; зняття з посади; зниження спеціальному званні однією щабель; звільнення з податкової полиции.

Дисциплінарні стягнення застосовуються і накладаються не більше наданих начальникам прав, які Директором Федеральної служби податкової полиции.

Співробітник податкової поліції може оскаржити застосоване щодо нього дисциплінарне стягнення вищестоящому начальнику до Директори Федеральної служби податкової поліції, соціальній та суд.

3.2. Адміністративна відповідальність державних служащих.

Адміністративну відповідальність державні службовці несуть по загальними правилами, які з іншими громадянами Російської Федерації, як передбачено Кодексом про адміністративні правопорушення (КоАП) і іншими нормативними правовими актами.

У нашій країні існує багато різноманітних адміністративних правил. До до їх числа ставляться, наприклад, правил поведінки у суспільних місцях, правила паспортної системи, дорожнього руху, санітарно-епідеміологічні правила, протипожежні, правила торгівлі, митні правила, правила технічно безпеки й охороні праці, правила полювання, риболовлі і охорони навколишнього природного середовища, правила військового обліку, прикордонного режиму, режими надзвичайного стану і др.

Порушення багатьох із таких правил можуть спричинити кримінальну відповідальність винних, але, зазвичай, настає адміністративна відповідальність, що дає застосування стягнень за адміністративні правопорушення відповідними органами і посадовими лицами.

Адміністративна відповідальність має спільні риси коїться з іншими видами юридичну відповідальність: кримінальної, дисциплінарної, матеріальної, — що виявляється у примусовому характері заходів на порушників, негативною про оцінку їхньої поведінки, у спільній мети, яку переслідують все види правову відповідальність виховання порушників та профілактики правопорушень. Але вона не має і свої особенности:

1. Встановлювати адміністративної відповідальності можуть лише органи законодавчої влади, а межах своєї компетенції органи виконавчої власти.

2. Якщо за дисциплінарну відповідальність між обличчям, применяющим стягнення, особою, привлекаемым до відповідальності, існують відносини службової підпорядкованості, то, при адміністративної відповідальності ще така підпорядкованість виключається. Накладення адміністративних стягнень здійснюється спеціальними органами виконавчої влади і у деяких випадках судами (судьями).

3. Більшість складів адміністративних проступків може бути формальними: адміністративна відповідальність настає, зазвичай, незалежно від цього, чи є безпосередні негативні наслідків від даного порушення чи ні, досить самого факту нарушения.

4. Підставою адміністративної відповідальності ще є вчинення адміністративного проступку. Таким провиною визнається посягающее на державний чи суспільний лад, власність, правничий та свободи громадян, на встановлений порядок управління протиправне (навмисне чи необережне) дію або бездіяльність, протягом якого передбачена адміністративна відповідальність. Вона настає у разі, якщо конкретне порушення за своїм характером не тягне кримінальної відповідальності. Як бачимо, об'єкти адміністративних проступків відрізняються від об'єктів дисциплінарну відповідальність. Адміністративний провина до до того ж є зазіхання суспільні відносини, регульовані нормами різних галузей права, Не тільки административного.

5. Адміністративна відповідальність відрізняється решти і з суб'єктам відповідальності. До них належать як громадяни й додаткові особи, деяких випадках те й підприємства, установи, організації (наприклад, у разі екологічних правонарушений).

Відповідно до КоАП, відповідальності підлягають особи, досягли на момент скоєння адміністративного правопорушення 16-річного віку. До правопорушникам віком від 16 до 18 років застосовуються, зазвичай, інші, ніж до дорослого, заходи, передбачені Положенням про комісіях у справі несовершеннолетних.

Що ж до посадових осіб, що працюють у державних органах, всі вони, відповідно до статті 15 КоАП, відповідають як за порушення загальнообов’язкових правил своїми діями, але й деякі правопорушення, які вважають упущеннями службовими щаблями. Сюди відносяться адміністративні правопорушення (провини), пов’язані з недотриманням встановлених правив у сфері охорони порядку управління, державного устрою і суспільного ладу, природи, здоров’я населення і ще інші правила, забезпечення виконання яких входить у їхні службові обязанности.

6. Є особливості адміністративної відповідальності ще у питаннях заходів впливу. Усі заходи адміністративного примусу діляться зазвичай на групи (виду): адміністративнопопереджувальні; заходи адміністративного припинення; адміністративні взыскания.

Відповідно цього заходу мають різне юридичне значение.

Адміністративнозастережні заходи є покараннями. Вони застосовують у випадках, коли ще немає правопорушення, здійснюються в цілях охорони громадського порядку та забезпечення громадську безпеку як запобігання, попередження можливих шкідливих наслідків або правопорушень (наприклад, запровадження карантину під час епідемій і эпизоотиях).

Заходи адміністративного припинення використовують як засіб примусового припинення що відбуваються правопорушень та профілактики їх шкідливих наслідків (наприклад, адміністративне затримку й доставляння в чергову частина милиции).

Адміністративне стягнення — реакція на адміністративне правопорушення. Стаття 24 КоАП передбачає такі адміністративні стягнення: попередження; штраф; возмездное вилучення предмета, з’явився знаряддям скоєння чи безпосереднім об'єктом адміністративного правонарушения:

конфіскація предмета, з’явився знаряддям скоєння чи безпосереднім об'єктом адміністративного правонарушения;

позбавлення спеціального права, наданого даному громадянинові (права управління транспортними засобами, права охоты);

виправні роботи; адміністративний арешт. Система («драбина») адміністративних стягнень дозволяє відповідних органів (посадовим особам) обрати міру стягнення з урахуванням характеру досконалого діяння, особистості порушника, ступеня її провини, майнового становища, і навіть обставин, пом’якшувальних і обтяжуючих ответственность.

Є й ще одне міра — адміністративне виселення межі Російської Федерації іноземного громадянина або особи без громадянства (ст. 32 КоАП). Вона в примусовому і контрольованому їх переміщенні Державну кордон, а випадках, передбачених законодавством, — контрольованому самостійному виїзді выдворяемых з Російської Федерации.

Федеральним законом від 30 березня 1995 р. «0 попередженні поширення у Російської Федерації захворювання, викликаний вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ-інфекції)» передбачено, у разі виявлення ВІЛ-інфекції в іноземних громадян, і осіб без громадянства, що є біля Росії, вони підлягають депортації гаразд, встановленому її законодательством.

Постанову в справі про адміністративне правопорушення то, можливо оскаржене і громадянином, щодо якої його винесено, і потерпілим. Оскарження ввозяться адміністративному і в судовому порядку в відповідність до Законом від 27 квітня 1993 р. «Про оскарженні до суду дій і рішень, що порушують правничий та свободи громадян», і навіть шляхом звернення за захистом до прокуратури. Подача скарги і принесення прокурором протесту призупиняє виконання рішення про стягнення до розгляду скарги чи протеста.

КоАП докладно регулює порядок виконання постанов про накладення адміністративних стягнень. Його дотримання є також гарантією дотримання прав державних службовців, залучуваних до адміністративної ответственности.

Сутність виконання постанов полягає у практичної реалізації адміністративного стягнення. Постанови виконують різні органи, вказаних у законодавстві. Відповідні виробництва різняться в залежність від заходів адміністративного стягнення. Наприклад, у виконанні постанови про накладення штрафу може бути два варіанта — добровільний і примусовий, а постанову про адміністративному арешт виноситься народним суддею і наводиться у виконанні органами внутрішніх дел.

3.3. Заохочення державних служащих.

Заохочення — важливе засіб виховання державних службовців і зміцнення службової дисципліни. Вони, як стимули, виробляють свідоме ставлення до діла, сприяють розвитку ініціативи, сміливості і рішучості, мобілізують подолання труднощів. Заохочення кращих працівників роблять їх відомими, створюють їм на пошану й, що дуже важливо, позитивно впливають на колектив товаришів по службі, викликаючи прагнення слідувати їх прикладу. Завдання у тому, щоб за допомогою заходів матеріального і морального, а ширше — духовного заохочення, поряд з іншими формами і методами виховання, забезпечити правильне розуміння державними службовцями свого службового боргу, сумлінне ставлення до виконання посадових обязанностей.

Згідно зі статтями 131, 134 Кодексу законів про працю, застосовуються такі заохочення: оголошення подяки; видача премії; нагородження цінним подарунком; нагородження Почесної грамотою; занесення до Книги пошани, на Дошку пошани. За особливі заслуги службовці видаються до нагородження орденами, медалями, нагрудними значками і до присвоєння почесних звань і звання кращого працівника по профессии.

Державні нагороди Росії - вища форма заохочення за видатні заслуги економіки, науці, культурі, мистецтві, захисту Батьківщини, розбудові держави, вихованні, освіті, охороні здоров’я, життя і громадян, благодійної роботи і інші заслуги.

Президент видає укази про заснування державні нагороди; видає укази про нагородження державними нагородами, вручає державні нагороди; утворює управління з державним нагород задля забезпечення реалізації конституційних повноважень глави держави й проведення єдиної політики у сфері державні нагороди ". Він утворює Комісію з державним нагород для громадської оцінки матеріалів про нагородження і забезпечення об'єктивного підходи до заохоченню громадян. Комісія дбає про громадських началах.

Клопотання про нагородження державними нагородами збуджуються у колективах підприємств, установ, організацій або на органи місцевого самоврядування. Порядок порушення клопотань щодо військовослужбовців, громадянського персоналу Збройних сил, співробітників органів внутрішніх справ, працівників прокуратури, митної служби й податкової поліції визначається відповідними органами, а суддів і працівників федеральних судів — відповідно Конституційним, Верховним і Вищим Арбітражним судами Російської Федерации.

Позбавлення державні нагороди роблять лише Президентом Російської Федерації за поданням судна у разі осуду нагородженого за тяжке преступление.

Грошові премії (які охоплюються системою оплати праці) є поширеної мірою матеріального заохочення державних службовців. Вони видаються за дотримання певних умов за конкретні кількісні і якісні показники, передбачені відповідними нормативними актами. Своєрідним виглядом матеріального заохочення стають різні переваги та пільги. Так, статтею 133 Кодексу законів про працю передбачено, що працівникам, успішно, й сумлінно виконуючим свої трудові обов’язки, видають у першу чергу переваги та пільги у сфері соціально-культурного і жилищно-бытового обслуговування (путівки в санаторії і майже відпочинку, поліпшення житлових умов і т.п.).

Заходи заохочення державних службовцям можна застосовувати лише органами і керівниками, яким надано таке. Водночас зобов’язані застосувати заохочення, передбачені відповідними нормативними актами, не більше наданої ним виконавчої влади й у встановленому порядке.

Висока ефективність заохочень можлива лише за дотриманні встановлених вимог щодо їх застосуванню. Найважливішим вимогою є дотримання законності й обгрунтованості застосування кожній із заходів заохочення. У кожному конкретному випадку керівник, застосовує заохочення, повинен визначати, наскільки заслужено воно підпорядкованим Президентові й з права чи объявляется.

Військовослужбовці заохочуються відповідно до Дисциплінарним статутом Збройних сил Російської Федерації, затвердженим Указом від 14 грудня 1993 р., за подвиги, розумну ініціативу, старанність і відмінність по службе.

У Статуті вказані заохочення, застосовувані до солдатів, матросам, сержантам і старшинам; до прапорщикам і мічманам; до офіцерів. Так, до офіцерам застосовуються такі заохочення: зняття раніше накладеного дисциплінарного стягнення; оголошення подяки; нагородження грамотами, цінними (зокрема іменними) подарунками або ж грішми; занесення до Книги пошани військовій частині (корабля) прізвищ офіцерів; дострокове присвоєння чергового військового звання; присвоєння чергового військового звання до полковника, капітана 1-го рангу включно однією сходинку вищому військового звання, передбаченого по займаній штатної посади; нагородження іменним холодним і вогнепальною зброєю. У військово-навчальних закладах застосовується також занесення на Дошку пошани прізвищ слухачів і курсантів, які закінчили навчання з золотою медаллю чи які за закінченні середнього военно-учебного закладу диплом з отличием.

Командири (начальники) можуть застосовувати заохочення щодо окремого військовослужбовця та щодо всього особового складу підрозділи. Тільки за і те відмінність військовику може бути оголошене лише одна заохочення. При визначенні виду заохочення враховуються характер заслуг чи відмінності військовослужбовця, і навіть старе ставлення до його до служби. Заохочення з’являються перед строєм, зборах (нараді) військовослужбовців, у наказі чи особисто. Оголошення наказів про заохочення, і навіть вручення схильним до нагород зазвичай виробляються їм в урочистій обстановке.

Для співробітників органів внутрішніх справ передбачені такі види заохочень: оголошення подяки; видача грошової премії; нагородження цінним подарунком; занесення до Книги пошани, на Дошку пошани; нагородження Почесної грамотою; нагородження нагрудним знаком; нагородження особистої фотографією співробітника, знятого у розгорнутого Прапора органу внутрішніх справ; нагородження іменним зброєю; дострокове присвоєння чергового спеціального звання; присвоєння спеціального звання однією сходинку вищому звання, передбаченого по займаній штатної посади; дострокове зняття раніше накладеного дисциплінарного стягнення. У навчальних закладах МВС в ролі заохочень застосовуються також підвищення розміру стипендії і надання позачергового звільнення з розташування навчального заведении.

За зразкове виконання службового боргу співробітники, прослужившие в органах внутрішніх справ щонайменше десятиріччя, може бути нагороджені почесним знаком «Заслужений співробітник МВС Російської Федерації». Таким особам надається низка пільг і преимуществ.

Начальник органу податкової поліції проти неї заохочувати підлеглих в наступних формах: оголошення подяки; видача грошової премії; нагородження цінним подарунком чи Почесної грамотою; дострокове присвоєння чергового спеціального звання; нагородження іменним зброєю; присвоєння чергового спеціального звання на сходинку вищому передбаченого по займаній штатної должности.

ГлаваЛЗВЗ 4.У.

Проходження державної службы.

4.ф 11. Надходження на державної служби, способи заміщення должностей.

У державних службовців, заміщуючих посади категорій «Б» і «У», проходження державної служби выражается.

у послідовній зміні цих посад начины з момента.

надходження на службу і закінчуючи звільненням з неї. Проте их.

правове становище характеризується як замещаемыми.

посадами, а й такими фактичними даними, як кваліфікаційний розряд (наприклад, військове звання чи дипломатичний ранг), вчена ступінь, звання, почесне звання. С.

ними законодавством також зв’язуються певні права,.

пільги і переваги. Зрозуміло, в кожного проходження служби різне, бо вона відбиває його індивідуальний жизненный.

путь.

Федеральним законом «06 засадах державної службы.

Російської Федерації" визначено, що надходження на.

державної служби мають громадян Росії не молодший 18.

років, володіють державною мовою, мають професійне освіту й відповідальні іншим встановленим для.

них требованиям.

За статтею 32 Конституції, наших громадян мають рівний доступ державній службі. Тому, за поступлении.

на службу і за її проходженні заборонена установления.

яких би не пішли прямих чи непрямих обмежень или.

переваг залежно від статі, раси, национальности,.

мови, походження, майнового і посадового становища, місця проживання, наявності або відсутність громадянства субъектовсубьектов Російської Федерації, ставлення до релігії, убеждений,.

приналежність до громадським объединениям.

ОЭти загальних положень про рівність прав на доступом до державної службі Андрійовича не виключають деяких обмежень, которые.

стосуються особливих випадків. Громадянин може бути прийнято на.

державної служби і бути у ньому в случаях:

визнання його недієздатною чи обмежено дієздатним рішенням Господарського суду, хто розпочав законну силу;

позбавлення його право обіймати державницькі посади в.

протягом певного терміну рішенням Господарського суду, хто розпочав законну силу;

',.

… наявності підтвердженого укладанням медичного учрежденияучрежденин захворювання, який перешкоджає виконання должностных.

обязанностей;

відмовитися від проходження процедури оформлення допуску до сведениямсведенинм, що становить державну і іншу охоронювану закономзаконоы таємницю, якщо виконання посадових обов’язків по.

‘ l'1, державної посади, яку претендує гражданин,.

пов’язані з використанням таких сведений;

люблизкого кревності чи властивості (батьки, дружини, братья,.

сестри, сини, дочки, і навіть брати, сестри, батьки та дети.

супруговсупрутов) з колишніми державними службовцями, якщо їх служба связана.

з безпосередньою підпорядкованістю чи подконтрольностью.

йодного їх другому;

наявності громадянства іноземної держави, крім випадків, якщо доступом до державній службі врегульоване на.

взаимнойвзаимсной основі міждержавними соглашениями;

отказаотыаза від надавання даних про доходи государственного.

служащегослужщего про майні, своєму на праві собственностисобственнсъсти. Порядщок уявлення такі відомості визначено Законом, що передбачає, що встановлюються особи, претендують на.

виконання державних функцій, добровільно принимают.

на сеОбя встановлені Законом обмеження. Прийняття ограниченийИ, як зазначалось, відбивається у письмовому зобов’язанні. Особи, які претендують виконання державних или.

прирвненных до них функцій, у податкову інспекцію по місця проживання дані про доходи, особисте і общем.

совмстном з дружиною (чоловіком) майні, про вклади в банках.

і цнных паперах, зокрема поза межами Росії, з указанием.

банксвв і номерів рахунків у яких; про своє прямому чи опосередкованому участі у ролі акціонерів чи акціонера чи співвласника оФшорных, низки інших компаній, фондів із зазначенням процента.

власності; про набуття у користування та по доверенности.

имущ ества та її стоимости.

По прибутті на державну службуелужбу громадянин представляє необхідні документи себе (про утворення, состоянии.

здоросъ вья та інших.) і оформляє трудового договору на неопределенный.

термін чи термін трохи більше п’яти. Відомості про подавшем.

заяву підлягають перевірці у встановленому порядке.

По сэступление громадянина на державної служби оформляється наказом з державного органу про призначення на.

государственнуюгосудрственную посаду державної служби. Цей наказ — юридичний акт, є основою вступления.

гражджкщанина на посаду з наданням йому загальних прав и.

покладанням нею обов’язків державного служащего.

відповідно до Федеральним законом «Про основи государственной.

служби Російської Федерації", і навіть конкретних посадових правий і обов’язків, передбачених соответствующим.

становищем про державному органі чи посадовий інструкцією. У наказі зазвичай вказуються: прізвище, ім'я, отчество.

призначуваного, найменування посади й державний орган (структурного підрозділи), куди його призначено, із якого приступає до виконання службових обязанностей,.

і оклад; деяких випадках можливі й дополнения.

Діяльність відповідних органів и.

посадових осіб із виявлення, вивченню й оцінки професійних і особистісних якостей кандидатів з єдиною метою определения.

їх придатності до виконання функціональних обязанностей.

на конкретних посадах, іменується добором кадрів. Призначення ж посаду, висування на посаду или.

переклад на рівну посаду у інший державний орган це розстановка кадрів. Якщо процес добору закінчується рішенням питання про придатності чи непридатності для замещения.

конкретної посади, то завершується він виданням юридичного акта (зазвичай, наказу) про призначення должность.

Відрізняються три виду призначення вперше або знову вступників на державної служби громадян, у залежність від характеру замещаемых должностей.

1. На державницькі посади державної служби категорії «Б» призначення проводиться у разі уявленню осіб, заміщуючих посади категорії «А», або уповноважених ними осіб, або державних органов (или организационно-право.

Адміністрації президента Російської Федерації від 29 січня 1996 р.' встановлено, що Президентом призначаються посаду і звільняються й від должности:

Керівник Адміністрації, помічники Президента, Секретар Ради Безпеки, керівники які входять у Адміністрацію державних органів, керованих непосредственно.

Президентом (ст. 7). Кандидатури призначення посаду и.

пропозиції щодо звільнення з першого заместителя.

і заступників Керівника Адміністрації - начальников.

головних управлінь Президента вносяться йому Керівником Адміністрації (ст. 10).

За статтею 14 новій редакції Федерального закону от.

СЗ 1996 Мо 6 У розділі ст. 532.

17 листопада 1995 р. «0 прокуратурі Російської Федерації», начальники головних управлінь, управлінь і відділів та їх заступники, радники Генерального прокурора Російської Федерації, його помічники за особливими дорученнями та їх заступники, старші прокурори та управлінь і відділів, старшие.

прокурори-криміналісти і прокурори-криміналісти, а также.

старші слідчі по особливо важливих справ та слідчі по.

особливо важливих справ та його помічники призначаються на должность.

і звільняються й від посади Генеральним прокурором.

Порядок добору кандидатур призначення на должности.

категорії «Б» визначається відповідним государственным.

органом або посадовою особою, замещающцм державну должность.

категорії «А», відповідно до федеральними нормативными.

правовими актами і нормативними правовими актами субъектов.

Федерации.

2. На державницькі посади державної служби 1-й.

групи (молодші) категорії «В"э вперше або знову поступающие.

на державної служби громадяни призначаються відповідним керівником. Порядок добору кандидатур определяется.

федеральними нормативними правовими актами і актами субъектовсубьектов Федерації. До їх видання слід керуватися досвідом підбору і розстановки кадрів, інформацією руководителей.

державні органи, відповідних кадрових служб і керівників структурних подразделений.

Підібрати адекватні фігури потрібного кандидата — справа непроста. Для этого.

доводиться багато часу і коштів, необхідно иметь.

велику і об'єктивну інформацію про можливі кандидатах.

тих чи інші посади. Багато в чому змінюється роль кадровых.

служб, зараз руйнується старе уявлення у тому, ніж они.

має займатися. Раніше цілком залежні від начальников.

і партійних секретарів, вони грали допоміжну, частіше чисто.

(‘ технічну роль. Теперь змінюють цим заформализованным утворенням йдуть такі кадрові служби, не враховуючи думки яких навряд чи слід сприймати хоч скількись значиме кадровое.

решение.

1, При доборі кандидатів слід передусім ориентироваться.

на резерв для висування на вищі посади, поскольку.

вони вже оцінені відповідними атгестационными комісіями, які з найкомпетентніших і авторитетних лиц.

З іншого боку, керівниками державні органи, их.

структурних підрозділів, і кадровими службами повинна постійно здійснюватися робота з вьивлению та інших кандидатов.

Використовуються різні методи: вивчення документів про прежней.

діяльності кандидата, звітів, довідок, матеріалів средств.

масової інформації, відгуків товаришів по службі, актів ревізій и.

инспектированияинспектирований тощо. тощо. Дуже бажані і особисті беседы.

з кандидатом. У цьому особливо важливо визначити качества.

кандидата за результатами практичної роботи. Адже про людях.

судять за їх словами, а, по справам, які зазвичай многим.

відомі. Усе, це сукупності дозволяє скласти об'єктивне думка про кандидата і зробити правильний висновок про її майбутнє. Головне тут — об'єктивність, достатність информации,.

неупередженість, що особливо важливо у доборі кандидатів на.

керівні должности.

При доборі кандидатів при посаді керівників кроме.

уточнення справочно-биографических даних вьивляются здібності працювати за умов початку ринкової экономике,.

розширення зв’язків із державами СНД, вміння використовувати новые.

методи управління. Важливо знайти й те, як кандидат знает.

законодавство у областях майбутньої деятельности.

Нині у державному апараті бажано мати керівниківфахівців із високий рівень загального розвитку и.

переважно гуманітарної освіти, а чи не узкопрофилированных фахівців, хоч і вони, звісно, потрібні. Подбирая.

молодих, перспективних кандидатів, не слід забувати, що наряду.

з певним освітою вони може бути певний досвід роботи. Такі якості керівників, як широкий.

кругозір, які повинні моральні підвалини і організаторські здібності не менш важливі, ніж знання специфіки тієї чи тієї иной.

галузі державного управления.

Щоб процес відновлення і наступності кщров не.

переривався, назрілі кадрових питань має вирішуватися своєчасно, а головне, які відповідають сучасним вимогам повинні замінюватись гідними кандидатами. В усіх випадках при доборі та заміні кадрів слід забезпечувати уважне, гнучке, але принципове ставлення до них. Головне інтереси государства.

Зараз, коли суб'єкти Федерації самостійно организуют.

державної служби, важливо мати тісні контакти з ними.

виявлення кандидатів, гідними висування на.

федеральний рівень державної службы.

3. На державницькі посади державної служби 2-й,.

3З-й, 4-й і 5-ї груп (старші, провідні, головні та вищі) категорії «Че» осіб, вперше або знову вступників на государственную.

службу, призначають за результатами конкурсу за заміщення вакант.

'' ‘(l.

ных посад. Сутність і Порядок призначення определены.

статтею 22 Федерального закону «Про основи государственной.

служби Російської Федерації" і Положенням про проведении.

конкурсу за заміщення вакантної державної должности.

федеральної державної служби, затвердженим Указом.

від 29 квітня 1996 г.'.

У основу цих документов.

покладено досвід, накопичений після ухвалення 23 липня 1993 г.

постанови Уряди проведення конкурсу при приеме.

працювати в федеральні органи виконавчої'. Переход.

на конкурсну систему став можливий, щойно престиж.

державної служби підвищився і бажають працювати у державному апараті побільшало, ніж потрібно. Запровадження конкурсного порядку заміщення вакантних посад стало важливим поступом по дорозі створення високопрофесійного корпуса.

державних служащих.

Конкурс на заміщення старшої, провідною, головної ролі і высшей.

вакантних державних посад федеральної державної служби, учреждаемых федеральними органами державної влади чи їх апаратами й іншими государственными.

органами, освіченими відповідно до Конституцією для.

виконання їхніх повноважень, забезпечує право російських громадян рівний доступ державній службі згідно с.

їх здібностями та фахової подготовкой.

Вакантної державної посадою чи державній органі визнається незамещенны посаду, передбачена в.

структурі апарату державний орган. Як говорилось,.

декларація про участь у конкурсі на заміщення посаді имеют.

громадяни Російської Федерації не до 18-ти років, владеющие.

державною мовою і відповідальні встановленим федеральними законів і іншими федеральними нормативними правовими актами вимогам, необхідним її заміщення. Конкурс проводиться чи державній органі громадянам, впервые.

або знову вступників на федеральну державну службу.

Це конкурс документів на заміщення старшої государственной.

посади або конкурс-испытание на заміщення провідною, головною чи вищої державних должностей.

Конкурс оголошується за наявності вакантної государственной.

посади й відсутності резерву на її заміщення. Будь-який громадянин і, звісно, державний службовець вправі брати участь в.

СЗ. 1996. М 18, У розділі ст. 2115.

САПП. 1993. М 32. У розділі ст. 3011.

конкурсі з власної ініціативи, незалежно від цього, какую.

посаду він заміщає в останній момент його проведения.

Керівник органу спрямовує повідомлення проведення конкурсу Раду з питань державної служби при Президенте.

Конкурс проводиться удвічі етапу. У першому Рада з питань вопросам.

державної служби за Президента публікує объявление.

органу про зарахування документів до участі у конкурсі. Воно может.

статися опубліковано органів друку, заснованих відповідними органами, та інших періодиці. У цьому вся оголошенні вказуються найменування вакантної государственной.

посади, вимоги, які пред’являються громадянинові, котрий претендує на її заміщення, й умови проходження федеральной.

державної службы.

Громадянин, котрий виявив зголосилися взяти участь в конкурсе,.

представляє до державного органу вказаних у Положении.

документи. Добрані ним з ім'ям передав відомості підлягають перевірці відповідно до Федеральним законом.

З люб’язної згоди громадянина (державного службовця), оформля.

:ф ется допуск до даних, составляющимсоставляюшим державну і иную.

охоронювану законом таємницю, якщо виконання майбутніх посадових обов’язків пов’язані з використанням таких сведений.

Федеральний державний службовець, котрий виявив зголосилися взяти участь у конкурсі, спрямовує заяву з ім'ям керівника державного органу, а йому забезпечується получение.

документів, необхідні участі у конкурсі. Перевірка достовірності відомостей, експонованих обличчям, изъявившим бажання брати участь у конкурсі, відбувається лише у разі его.

участі у конкурсі на заміщення вищою державною должности.

Громадянин, котрий виявив зголосилися взяти участь у конкурсі, не.

допускається до брати участь у ньому тих випадках, що й за призначенні на посаду державної службы.

Документи до участі у конкурсі видаються в течение.

місяці від дня оголошення про їхнє прийомі. При несвоевременном.

чи неповному поданні по поважним причин документів, вказаних у Положенні, керівник государственного.

органу вправі перенести терміни прийому документов.

Рішення дату, час і місце проведення другого этапа.

1 конкурсу приймається керівником державного органа.

після перевірки достовірності відомостей, представлених громадянами, изъявившими зголосилися взяти участь у конкурсі, а также.

після оформлення у разі потреби допуску до сведениям,.

що становить державну і іншу охоронювану законом.

таємницю. У разі встановлення обставин, що перешкоджають надходженню на федеральну державної служби, гражданин.

інформується в письмовій формах керівником органу о.

причинах відмови від проханні про участь у конкурсе.

Керівник державний орган пізніше за тиждень до началаначаа другого етапу конкурсу повідомляє дату, часу и.

місці його проведення всім, хто допущений до брати участь у конкурсе.

У його проведенні кандидатам гарантується рівність прав в.

відповідність до Конституції і федеральними законами.

Якщо результаті конкурсу були виявлено кандидаты,.

відповідальні вимогам посади, на заміщення якої он.

оголосили, керівник органу може затвердити рішення о.

проведенні повторного конкурса.

Раду з питань державної служби при Президенте.

що з керівником органу організує роботу з формиро,-‘i ванию конкурсної (державної конкурсної) комісії. Эта.

комісія складається з голови, його заступники, секретаря и.

членів комісії. Керівник органу може залучати до работе.

комісії незалежних экспертов.

У разі потреби допускається освіту нескольких.

конкурсних комісій, до складу яких можна включати члены.

Ради з питань державної служби при Президенте.

Кількісний і персональний склад конкурсну комісію, строки й порядок її затверджуються руководителем.

органу, хто приймає рішення про призначення посаду или.

звільнення з посади відповідних федеральних державних служащих.

Під час проведення конкурсу документів комісія оценивает.

кандидата виходячи з представлених ним документів про утворення, про проходження державного служби й інший трудовий деятельности.

Конкурс-испытание може охоплювати у собі проходження випробування на відповідної державної посади, что.

завершується державним кваліфікаційним экзаменом.

Іспит проводиться державної конкурсної комісією, рішення якої є необхідною підставою для присвоєння федеральному державному службовцю відповідного кваліфікаційного разряда.

Під час проведення конкурсу можна використовувати які суперечили федеральним законам та інших нормативним правовым.

актам методи оцінки професійних і особистісних качеств.

кандидатів, включаючи індивідуальне співбесіду, анкетирова.

ние, проведення групових дискусій, написання реферату по.

питанням, що з майбутньої роботою. Оцінюючи зазначених якостей кандидата комісія виходить із квалификационных.

вимог, що висуваються до відповідній посаді, й виконання вимог посадових инструкций.

Засідання конкурсної (державної конкурсної) комісії вважається правомочним, якби ньому є не менее.

дві третини її складу. Рішення комісії приймаються тайным.

чи відкритим голосуванням простим більшістю голосів от.

числа її, присутніх на засіданні. При равенств.

того державну посаду, зокрема по итогам.

конкурсу документів, або за перекладі державного службовця на державну посаду іншої групи і специализации.

1 Результати голосування комісії оформляються решением,.

що підписується головою, заступник голови, секретарем і членів комісії, які брали участь в ее.

засіданні. Таке рішення оформляється наказом (распоряжением.

або іншим суб'єктам актом) державний орган або його руководителя.

Копія рішення іде Раді з питань державної служби при Президенті, і навіть вручається федеральному.

державного службовця, призначеному на соответствующую.

должность.

Кожному учаснику конкурсу повідомляється про результати конкурсу письмовій формі впродовж місяця з його завершения.

Витрати щодо участі конкурсі (проїзд доречно проведения.

конкурсу і навпаки, наймання житлового приміщення, проживання, користування послугами зв’язку всіх видів) громадяни производят.

рахунок власних средств.

З ініціативи особи, учасника конкурсі, вопросы,.

пов’язані з його проведенням, можуть бути розглянуті відповідним державним органом чи суде.

Отже, призначення державні должности.

державної служби 2-ї, З-й, 4-й і 5-ї груп категорії «В».

з урахуванням конкурсу дозволяє відбирати найдостойніших кан.

":

дидатов у складі Облич, які виявили бажання брати участь у конкурсі, оскільки відповідне рішення відбувається після ретельної оцінки кандидата по підставі документів і майже (или).

результатів іспитів, випробувань. Кількість учасників конкурсу не обмежена, й у принципі ніж їх побільшає, краще. В.

‘ 11(." той час і бесконкурсное призначення посади категории.

«Б» і 1-ї групи категорії «У» має власну положительную.

бік: вона дозволяє оперативніше і дуже маневрировать.

кадрами у галузевому, а й у міжгалузевому і загальфедеральному масштабі, хоча менша гласності та змагальності щодо призначення на вакантні должности.

При заміщення державної посади государственной.

служби допускається випробування терміном від трьох до шести месяцев.

для громадянина, вперше прийнятого на державну долж),' нность, зокрема за підсумками конкурсу документів, чи дляя.

державного службовця під час перекладу на государственную.

посаду державної служби іншої групи й інший спеціалізації. У термін випробування не зараховуються період временной.

працездатності, при інші періоди, коли обличчя отсутствовало.

на службі по поважним причинам.

Державному службовцю до закінчення терміна испытания.

кваліфікаційний разрядщ не присваивается.

При незадовільному результаті випробування державний службовець то, можливо переведений із його згодою старою чи іншу державну посаду, а у відмові в.

перекладі - уволен.

4.2. Підготовка Державних службовців і перепідготовка, при підвищення його квалификации.

Для усунення нинішньої розбалансованості системи підготовки кадрів вчені Російської академії державної служби що з представниками президентських структур і Уряди в 1995 р. закінчили розробку рекомендацій із підготовки кадрів з урахуванням державного заказа.

Держзамовлення передбачає існування свого роду графіка напрями навчання представників суб'єктів Федерації, федеральних міністерств та інших федеральних органів. Сформувати ж відповідний державне замовлення можна, лише визначивши поточні і перспективні потреби у кадрах і можливі джерела її задоволення. Країна постійно потребує підготовки й перепідготовки кадрів і їх специализации.

З поточної та перспективної потреби у державних службовців планується і організується їх підготовка шляхом навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, і навіть шляхом придбання стажу та досвіду роботи за фахом, необхідні висування на вищі должности.

Система установ, які готують кадри для державної служби, зараз дуже розгалужена. І це Російську академію державної служби, і Академія народного господарства, й густа сіть регіональних академій державної служби, плюс десятки різних інститутів власності та університетів, факультети які також йде відповідна робота. Одне слово, отримати й перше, й інше вищу освіту є де. Завдання полягає у тому, щоб з найбільшим ефектом вживати наявні возможности.

Саму ідею державного замовлення передбачає і відповідне фінансово-економічне забезпечення. Застосовуються дві форми фінансування. Переважна частина слухачів повинна надходити з урахуванням обов’язкового централізованого замовлення. І відповідні гроші мають виділятися з федерального бюджету, що понад те — на договірній основі з «посылающей стороной».

Порядок формування, розміщення й використання державного замовлення розробляють і стверджують: Уряд — для апаратів федеральних органів виконавчої власти;

Керівник Адміністрації Президента — з цією Адміністрації; Керівник Апарата Ради Федерації - при цьому Апарата; Керівник Апарата Державної Думи — при цьому Апарата; Керівник Апарата Уряди — при цьому Апарата; Голова Конституційного Судна — для апарату цього Судна; Голова Верховного Судна — для апарату цього Судна; Голова Вищої Арбітражного Судна — для апарату цього Судна; Генеральний прокурор — для кадрів Генеральної прокуратури; Голова Центральну виборчу комісію — для апарату цієї комісії; Голова Рахункової палати — для апарату цієї палаты.

На Раду з питань державної служби за Президента покладено координація роботи з формуванню, розміщення і виконання державного замовлення на перепідготовку і на підвищення кваліфікації державних службовців федеральних органів державної власти.

Відповідно до постановою Уряди від 11 серпня 1995 р. створена Міжвідомча комісія з перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців федеральних органів виконавчої влади. Комісія створена для координації діяльності федеральних органів виконавчої влади з даному питанню з урахуванням державного заказа.

Основними завданнями Комісії являются:

определение основних напрямів перепідготовки і підвищення кваліфікації державних службовців федеральних органів виконавчої власти;

рассмотрение проекту державного замовлення на перепідготовку і підвищення кваліфікації державних службовців федеральних органів виконавчої власти;

аналіз ефективність використання коштів федерального бюджету, виділених відповідно до державним заказом;

координация діяльності федеральних органів виконавець іншої влади за формуванні, розміщення у виконанні державного заказа;

анализ гніву й ефективності функціонування системи освітніх установ, здійснюють навчання кадрів у межах державного заказа;

рассмотрение федеральних програм перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів федеральних органів виконай тельной власти;

подготовка пропозицій з формуванню системи нормативно-правового забезпечення навчання кадрів з урахуванням державного заказа;

рассмотрение пропозицій з перегляду економічних нормативів для формування державного заказа;

определение пріоритетних напрямів науково-методичних розробок по проблемам навчання державних служащих;

анализ ходу реалізації міжнародних програм, тож проектів у галузях перепідготовки і підвищення кваліфікації державних службовців федеральних органів виконавчої власти.

Порядок підвищення кваліфікації, і перепідготовки. Підвищення кваліфікації федерального державного службовця проводиться в відповідність до наявними потребами, але з менше десь у п’ять років здійснюється в освітні установи вищого професійного чи додаткової освіти. Залежно від груп федеральних державних посад і форм навчання встановлено терміни підвищення кваліфікації: від двох до шести тижнів з відривом від служби й від шести тижнів до шість місяців без відриву від службы.

Конкретні строки й форми підвищення кваліфікації, і перепідготовки федеральних державних службовців визначає керівник відповідного органу структурі державної влади. За федеральним державних службовців, направляемым для підвищення кваліфікації, і перепідготовку з відривом від служби, зберігається весь період навчання грошове зміст по займаній посаді. Федеральному державному службовцю, що у відставці у зв’язку з ліквідацією федеральної державної посади й поданого для підвищення кваліфікації чи перепідготовку, весь період навчання зберігається грошове зміст по останньої должности.

Федеральним органам структурі державної влади надається право залучити до порядку, встановленому Урядом, частина виділених їм фінансових коштів у здійснення підвищення кваліфікації, і перепідготовки федеральних державних службовців в недержавних освітніх установах Російської Федерації і закордонних государств.

Ще 23 серпня 1994 р. Указом Президента було затверджене Положення про підвищенні кваліфікації, і перепідготовки федеральних державних службовців, скорочуваних з апаратів органів структурі державної влади Російської Федерації у зв’язку з ліквідацією чи реорганізацією цих органів, скороченням штату. У положенні зазначено, що орган структурі державної влади, з апарату якого звільняються державні службовці у зв’язку з скороченням штату, забезпечуючи реалізацію права звільненого державного службовця для підвищення кваліфікації, і переподготовку:

в двотижневий термін розглядає заяви, які надійшли від державних службовців, які будуть звільнені, про бажання підвищити кваліфікацію чи пройти переподготовку;

надає допомогу звільнюваним державних службовців у виборі професії (спеціальності), яку можна одержати у період перенавчання, в відповідність до переліком професій, мають попит ринку праці в конкретному регіоні. Перелік професій визначається кадровими службами апарату федеральних державних органів результаті консультацій із територіальними органами служби занятости;

укладає з освітніми установами, розташованими у регіонах проживання скорочуваних державних службовців, угоди про підвищення їхньої кваліфікації чи перепідготовки і відшкодовує на ці заклади витрати, пов’язані із навчанням зазначених осіб, у розмірі, необхідні підвищення кваліфікації чи перепідготовки державних службовців як у державних освітніх учреждениях.

Коли державний службовець хоче підвищити кваліфікацію чи пройти перепідготовку в недержавному освітньому установі, федеральний державний орган відшкодовує витрати, пов’язані з його навчанням, в розмірі, необхідному підвищення кваліфікації чи перепідготовки в державному навчальному установі за тією ж спеціальності (професії). Решта видатків державний службовець відшкодовує з особистих средств.

Працевлаштування державних службовців, звільнених із апаратів органів структурі державної влади Російської Федерації у зв’язку з ліквідацією чи реорганізацією цих органів, скороченням штату і результати минулих підвищення кваліфікації чи перепідготовку, виробляється у відповідність до законодавством, якщо відсутня можливість працевлаштування апаратах органів структурі державної влади. Напрям для підвищення кваліфікації чи перепідготовку перестав бути зобов’язанням працевлаштування на державну службу.

На керівників федеральних органів виконавчої покладено обязанности:

щороку підставі розрахунку потреби у навчанні кадрів розробляти заходи щодо перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців, щоб забезпечити можливість підтримувати рівень їх кваліфікації, достатній виспівати посадових полномочий;

в встановлених термінів представляти Міністерству праці пропозиції за обсягами і структурі державного замовлення на перепідготовку і на підвищення кваліфікації державних службовців свого відомства, маючи у своєму виду, що з осіб, вперше узвичаєних федеральну державної служби, на підвищення кваліфікації протягом першої роки роботи є обязательным;

посадові переміщення державних службовців, встановлення їм відповідного грошового утримання пов’язувати з результатами навчання дітей і практичного використання отриманих знаний.

Постановою Уряди від 13 вересня 1994 р. затверджений Перелік освітніх закладів, здійснюють перепідготовку і на підвищення кваліфікації державних службовців федеральних органів виконавчої. До них належать: АНХ; Фінансова академія при Уряді; Академія сучасної економіки при Міністерстві економіки; Всеросійська академія зовнішньої торгівлі Міністерства зовнішніх економічних зв’язків; Російська правова академія Мін'юсту; Московська державна юридична академія; Російську академію державної служби за Президента Російської Федерації; міжгалузеві інститути підвищення кваліфікації, і перепідготовки кадрів при вищих закладах; галузеві академії й інститути підвищення кваліфікації керівних працівників і специалистов.

Однією з джерел поповнення державних службовців є центри на підготовку і перепідготовки військових і членів їхнім родинам по цивільним спеціальностями, створювані Міністерством оборони що з зацікавленими міністерствами і ведомствами.

4.ф 32. Атестація федерального державного служащего.

Відповідно до статтею 24 Федерального закону «Про основах.

державної служби Російської Федерації" і Положением.

проведення атестації федерального державного службовця, затвердженим Указом від 9 березня 1996 г.',.

атестації підлягають федеральні державні службовці, які заміщають як у державних органах молодші, старші, провідні, головні та вищі державницькі посади федеральной.

державної служби. Атестація проводиться не частіше одного.

приблизно вдвічі року, але з менше десь у чотири года.

Атестація проводиться в федеральному органі государственной.

влади — чи апарат, і навіть іншій державній органе,.

утвореному відповідно до Конституцией.

СЗ. 1996. # 11. У розділі ст. 1036.

Атестації не підлягають служащие:

1) які заміщають должность.

відповідної групи менш года;

2) досягли предельного.

віку, встановленого для заміщення должности;

3) вагітні женщины;

4) перебувають у відпустці після виходу дитину (их.

атестація проводиться не раніше ніж за рік після виходу из.

отпуска);

5) протягом року з присвоєння кваліфікаційного розряду (класного чину, дипломатичного рангаракга), призначення посаду по конкурсу і (чи) здачі государственного.

кваліфікаційного іспиту, закінчення підвищення кваліфікації чи переподготовки.

Атестація покликана сприяти удосконаленню діяльності з добору, підвищенню кваліфікації, расстановке.

федеральних державних службовців, визначенню рівня их.

професійної підготовки та відповідності замещаемой посади, а також вирішення питання про надання конкретному лицу.

чергового кваліфікаційного разряда.

Організація проведення атестації федеральних державних службовців доручається керівників органів. Положенням визначено, що з проведення атестації: формується атестаційна комісія; стверджується графік проведення атестації; складаються списки осіб, які підлягають атестації; готуються необхідні документи для атестаційної комиссии.

Аттестационная комісія складається з голови, його заступники, секретаря і членів комісії. Керівник органу залучає до роботи комісії незалежних експертів. До складу аттесМ тационной комісії включаються представники кадрової і з юридичної служб державного органу, і навіть може вклю.

чаться представник відповідного профспілкового органа.

Кількісний і персональний склад атестаційної комісії, строки й порядок її затверджуються руководителем.

органу, приймає рішення про призначення службовців посаду чи про звільнення їхнього капіталу від посади. При проведении.

атестації осіб, заміщуючих вищі й головні государственные.

посади, склад атестаційної комісії утверждаетсч по узгодження з Радою з питанням державної служби при.

Президенті. Залежно від специфіки посадових обов’язків службовців може бути створені кілька аттестационных.

комиссий.

Графік проведення атестації стверджується руководителем.

органу і доводиться до кожного аттестуемого щонайменше чем.

протягом місяця на початок атестації. У графіці вказуються: наименоИ вание державний орган, підрозділи, у якому проводиться атестація; дата й проведення атестації; дата пред113.

ставления в атестаційну комісію необхідних документов.

із зазначенням відповідальних при цьому керівників подразделений.

державного органа.

Не пізніше за два тижня на початок проведення атестації ваттестации.

в атестаційну комісію представляється відгук що підлягає атестації, підписаний його безпосередній керівник і затверджений вищим керівником Відкликання складається по встановленої Положенням формі. У ньому отражаются:

замещаемая їм посаду на даний момент проведення атестації і датаи.

дата призначення неї; перелік основних вопросоввопрвсов, у вирішенні которыхрешении.

що їх брав участь; мотивована осэценка його професійних, особистісних якостей і результатів службову діяльність. При кожної наступної атестації в атестаційну комісію видаються відгук про який слугує та її атестаційний аркуш із даними попередньої аттестации.

Кадрова служба державний орган щонайменше ніж за.

тиждень початку аттестацииатгестации повинна ознайомити кожного аттестуемого з відкликанням про його службову діяльність. У цьому он.

вправі явити у атестаційну комісію дополнительные.

інформацію про службову діяльність за попередній період, а.

також заяву про свою незгоду з представленим отзывом.

Положенням визначено порядок проведення аттестации.

Атестація проводиться у присутності аттестуемого. У случае.

його неявки Журбі атестаційної комісії без поважних причин вони можуть провести атестацію у його отсутствие.

Аттестационная комісія розглядає подані документи, заслуховує повідомлення аттестуемогоатгестуемого у разі його безпосереднього керівника. Аттестационная комісія з метою об'єктивності після розгляду поданих аттестуемым додаткових даних про його службову діяльність та її всі заяви про незгоду з відкликанням вправе.

перенести атестацію на наступне засідання комісії. Обговорення професійних і особистісних якостей аттестуемого.

має бути об'єктивним і доброжелательным.

Оцінка службову діяльність службовця грунтується на.

його відповідність кваліфікаційним вимогам по замещаемой.

посади, визначенні його у вирішенні поставленных.

перед відповідним підрозділом (державним орга Хф Ф ном) завдань, складності тією роботи, її результатив‘ ‘ е ности. Повинні враховуватися його фахових знань, опыт.

роботи, підвищення кваліфікації та перепідготовка, і навіть (в.

відношенні відповідної групи посад) організаторські способности.

Засідання атестаційної комісії вважається правомочным,.

якби ньому є на менше двох третин її членов.

Рішення оцінки професійних і особистісних качеств.

федерального державного службовця, і навіть рекомендации.

атестаційної комісії приймаються за відсутності аттестуемого.

та її безпосереднього керівника відкритим чи тайным.

голосуванням простим більшістю голосів присутніх на.

засіданні членів атестаційної комісії. При рівність голосів федеральний державний службовець визнається відповідним замещаемой державної посади. Аттестуемый,.

член атгестационной комісії, у голосуванні не.

участвует.

Аттестационная комісія за результатами атестації вправе.

внести в руки керівника державного органа.

мотивовані рекомендації: про повышении-федерального службовця в посади; присвоєння чергового квалификационного.

розряду, про зміну надбавки за особливі умови служби (складність, напруженість, спеціальний режим роботи); про включении.

в для вьщвижение на вищу должность.

Через війну атестації федеральному державного службовця дається одне з наступних оценок:

1) 1) відповідає замещаемой державної должности;

2) 2) відповідає замещаемой.

державної посади за умови виконання рекомендацій атестаційної комісії з його службової деятельности;

3) відповідає замещаемой державної должности.

Результати атестації заносять у атестаційний лист, оформлений по встановленої Положенням формі. Цей документ.

підписується головою, заступник голови, секретарем і членами атестаційної комісії, присутніми на.

засіданні і які беруть участь у голосуванні. З атестаційним листом службовець знайомиться під розписку. Інші документи за результатами атестації не оформляются.

Атестаційний листок і відгук зберігаються у особовій справі державного служащего.

Результати атестації видаються керівнику органу не.

пізніше як за сім днів після його проведення, і він может.

прийняти один з наступних решений:

про підвищення федерального державного службовця в.

должности;

для присвоєння у порядку чергового кваліфікаційного разряда;

про зміну службовцю надбавки за особливі умови службы.

(складність, напруженість, спеціальний режим работы);

включення службовця в для висування на вышестоя.

щую державну должность.

Федеральний державний що служить у разі визнання егопризнания.

їх відповідним замещаемой посади іде на.

на підвищення кваліфікації чи перепідготовку або, з його згодою, перекладається іншу державну посаду. При его.

відмови від підвищення кваліфікації, перепідготовки чи переказу на іншу державну посаду керівник органа.

вправі прийняти рішення про звільнення службовця в соответствии.

з трудовим законодательством.

Відповідні рішення приймає пізніше ніж через.

2 місяці від часу атестації. Після цього терміну зменшення службовцю надбавки за особливі умови служби, переклад его.

в іншу державну посаду чи звільнення за результатами даної атестації не допускаються. Час хвороби та отпуска.

службовця в 2-месячный термін не засчитывается.

Після завершення атестації видається наказ (распоряжение.

чи іншого акт) державний орган або його керівника, в.

якому аналізуються результати проведення атестації, затверджуються заходи зі здійснення черговий атестації и.

поліпшенню роботи з кадрами.

Питання, пов’язані одночасно з проведенням атестації, можна розглядати вищим державним органом, а, по ініціативи незгодних з її результатами — в суде.

4.ф 43. Підстави для пПрекращенияе державної службы.

Державна служба припиняється під час звільнення державного службовця, зокрема у зв’язку з виходом на.

пенсию.

На державних службовців поширюється дію законодавства про працю особливостям, передбаченими Федеральним законом «Про основи державної служби Російської Федерации».

У статті 29 Кодексу законів про працю Російської Федерации.

зазначено, що підставами припинення трудового договору (контракту) являются:

1) угоду сторон;

2) витікання терміну (якщо договір быльш укладено на неопреде-ленный термін трохи більше п’яти років або тимчасово виконання певної роботи), крім випадків, коли трудові відносини фактично мають і жодна з сторін не зажадала их.

прекращения;

3) заклик чи надходження працівника на військову службу;

4) розірвання трудового договору (контракту) з ініціативи працівника (ст. 31 і 32), з ініціативи адщминистрации (ст. 33).

або за вимозі профспілкового органу (ст. 37);

5) переклад працівника, з його згодою, інше підприємство, в установа, організацію чи перехід на виборну должность;

6) відмова працівника від перекладу працювати до іншої місцевість разом з підприємством, установою, організацією, і навіть отказ.

від роботи у зв’язку з зміною существенных.

умов труда;

7) набуття чинності суду, яким працівник осуж-ден (крім випадків умовного засудження та відстрочки исполнения.

вироку) до позбавлення волі, виправними роботам не по.

місцеві роботи або до іншого покаранню, що виключає можливість продовження даної работы.

Крім зазначених підстав звільнення державного службовця то, можливо здійснено з ініціативи передав в случаях:

досягнення ним граничного віку, встановленого для за.

мещения державної посади державної службы;

припинення громадянства Російської Федерации;

недотримання обов’язків та, установленных.

для державного служащего;

розголошення відомостей, складових державну і иную.

охоронювану законом тайну;

виникнення інших обставин, обмежують нахож.

дение державному службе.

Вихід державного службовця за рахунок пенсій осуществляется.

гаразд, встановленому Федеральним законом.

Граничний вік перебування державному службі - 60 років. Допускається продовження перебування державному службі державних службовців, котрі посідають высшие,.

головні і ведучі державницькі посади государственной.

служби й досягли предечьного нею віку, решением.

керівника відповідного державний орган. Однократне продовження терміну перебування державному службі - лише роком. Продовження служби особі, достигшему.

віку 65 років, заборонена. Після досягнення цієї возраста.

може продовжувати роботу у державних органах за умов термінового трудового договора.

Особливої уваги заслуговує питання про звільнення за разз.

глашение відомостей, складових державну і іншу охра.

няемую законом таємницю. Ще Положенні про федеральної государ117.

ственной службі від 22 грудня 1993 р.' на державних службовців було доручено зберігати державну и.

іншу охоронювану законом таємницю лише у час прохождения.

служби, а й після його припинення. Тому, за увольнении.

службовець зобов’язаний повернути всі документи, містять службову інформацію. Слід гадати, у разі смерті это.

вимога поширюється і вкриваю його родственников.

Нині немає визначеності у цьому, що считается.

таємницею державному службі. Державну ж тайну.

становлять передбачені у спеціальних переліках важнейшие.

відомості, розголошення яких утворює склад преступления.

З цього питання слід керуватися Законом Російської Федерації «0 державну таємницю» від 21 липня 1993 р.' и.

Указом Президента «Про затвердження переліку відомостей, віднесених до державну таємницю» від 30 листопада 1995 г.'.

Державний службовець зобов’язаний удається зберігати й «іншу охоронювану законом таємницю». Вочевидь, йдеться про збереження в.

таємниці тих відомостей, які довіряються службовцю по займаній посади, але з розголошуються, хоча й являются.

державною таємницею. Зрозуміло, сюди не можуть належати відомості, які становлять ніяких секретів, наприклад сведения.

про структуру і повноваженнях державний орган, которые.

було опубліковано у офіційних виданнях, чи вирішення державних органів прокуратури та посадових осіб, у зв’язки Польщі з обращениями.

грыщан і юридичиних лиц.

Питання звільнення державних службовців зі служби в.

t вона найчастіше цікавить них болісну реакцію, так.

що часто, будучи цілком працездатними, вони вынуждены.

залишати звичну роботи й підшукувати нову. Якщо ж в семье.

звільненого є нетрудоспособные чи що вона вважає недостатнім отримане соціального забезпечення? Тому до решению.

таких питань керівникам необхідно ставитися дуже ретельно і вирішувати їх суворо у відповідність до законодательством.

Порядок розгляду звернень державних служащих.

й терміни прийняття із них рішень, зокрема у зв’язку з увольнением.

зі служби, визначається Федеральним законом і законами субьектов Федерации.

Насправді нерідко виникає запитання: у випадках по.

ініціативи адміністрації (керівництва) то, можливо расторгнут.

САПП. 1993. М 52. У розділі ст. 5073.

г.

Російські вести. М 189(358); 1993. Сент.

СЗ. 1995. М 49. У розділі ст. 4775.

щудовой договір (контракт), якщо працівникові встановлено інвалідність? Відповідні роз’яснення було дано Управлінням до працювати з зверненнями громадян Міністерства труда:

«Стан здоров’я то, можливо причиною звільнення працівника, якщо настало стійке зниження працездатності, перешкоджає належному виконання трудових обов’язків, або якщо виконання трудових обов’язків, враховуючи стан здоров’я працівника, йому противопоказано.

Розірвання трудового договору (контракту) з ініціативи адміністрації з підстав пункту 2 статті 33 КзпПр Російської Федерації можливе разі обнаружившегося невідповідності працівника займаній посаді чи виконуваної роботі внаслідок стану здоров’я, який перешкоджає продовження даної работы.

Якщо ж з укладання Медико-соціальної експертної комісії (колишньої ЛТЕК) працівник визнаний непрацездатним, адміністрація підприємства, установи, організації зобов’язана розірвати трудового договору (контракт) з працівником по підставі пункту 2 статті 33 КзпПр Російської Федерації й у відповідності до статті 36 КзпПр Російської Федерації виплатити працівникові вихідну допомогу щонайменше двотижневого среднего.

заработка.

Якщо згідно зі довідкою Медико-соціальної експертної комісії встановлено група інвалідності і рекомендовано.

працювати у особливих, полегшених умовах, то звільнення по підставі, передбаченому пунктом 2 статті 33 КзпПр Російської Федерації, не допускається. Адміністрація наскільки можна зобов’язана повідомляти працівникові відповідні умови чи перевести, з його згодою, в іншу работу.

Умова про переведення вважається виконаним, якщо запропонована робота відповідає діяльністю працівника. Лише за її відсутності може бути запропонована інша робота, то есть.

робота, яка відповідає діяльністю, специальности.

работника.

Що стосується коли працівник просить залишити його за тому самому підприємстві, погоджуючись виконувати роботу, не що стосується роду своєї діяльності, і така є, вона мусить бути йому запропонована (якщо робота не суперечить рекомендациям.

МСЭК).

Що ж до встановлення групи інвалідності, то, если.

працівник незгодний із укладанням Медико-соціальної експертної комісії, для переогляду слід звернутися в вищестоящий орган по подчиненности"'.

Російська газета, 1995 р. 3 авг.

Слід враховуватиме й таку консультацию:

«Запис про причини звільнення трудову книжку, каже стаття 39 КзпПр Російської Федерації, повинна перевірятися точному відповідність до формулюваннями чинного законодавства та з посиланням на відповідній статті, пункт закона.

При розірвання трудового договору (контракту) по инициативе.

працівника з причин, із якими законодавство связывает.

надання певних пільг і переваг, запис об.

звільнення в трудову книжку вноситься із зазначенням цих причин.

До прийняття відповідного законодавства Росії про державному соціальне страхування діють Правила обчислення безперервного виробничого стажу робітників і службовців при.

призначенні посібників з державного соціального страхування, затверджені Постановою Ради Міністрів СРСР от.

13 квітня 1973 р., 252 (із змінами і доповненнями). Правилами встановлюється, збереження безперервного виробничого стажу залежить причини звільнення. Вирішуючи питання у тому, чи є причина звільнення за власним бажанням шанобливій, слід керуватися роз’ясненням Госкомтруда СРСР і ВЦРПС від 9 липня 1980 р. (с.

наступними змінами і доповненнями). Оскільки до.

прийняття законодавчого акта про державному социальном.

страхуванні діятимуть вищезгадані Правила, то при.

звільнення за власним бажанням (ст. 31 КзпПр Российской.

Федерації) запис про звільнення у трудовій книжці вноситься с.

зазначенням поважних причин, у яких зберігається безперервний виробничого стажу призначення посібники з временной.

непрацездатності. Увольняющийся працівник у избежание.

перерви свого стажу повинен завжди обов’язково перевірити, правильно чи занесли у трудову книжку мотив увольнения.

Записи в трудові книжки про поважності причини звільнення по власним бажанням не робляться інвалідам, пенсіонерам від старості і деяких інших категоріям граждан"'.

Конституційний суд Російської Федерації, як це передбачається пунктом 4 статті 125 Конституції, за скаргами порушення конституційних права і свободи громадян, і за запитами судів перевіряє конституційність закону, застосованої чи що підлягає застосуванню у конкретну справу. Його постановами, зокрема у справі звільнення, також слід керуватися у правозастосувальній практике.

Список нормативних документов:

1. Конституція РФ, 1993 г.

2. Федеральний Закон РФ «Про основи державної служби РФ».

3. Федеральний Закон РФ «Про статус депутата Ради Федерації і статусі депутата державної думи Федерального Збори» від 8.05.94 г.

4. Федеральний Закон РФ «Про лічильної палаті РФ» від 11.01.94 г.

5. Федеральний Закон РФ «Про конституційному суді РФ» від 21.07.94 г.

6. Федеральний Закон РФ «Про арбітражних судах РФ» від 28.04.95 г.

7. Федеральний Закон РФ «Про статус суддів РФ» від 26.06.92 г.

8. Федеральний Закон РФ «Про Прокуратурі до» від 17.11.95 г.

9. Кодекс законів про працю Російської Федерации.

10. Кодекс про адміністративні правопорушення, 1964 г.

Список використаної литературы:

1. Овсянко Д. М. Державна служба Російської Федерації", навчальних посібників, М., 1996 г.

2. 2. «Радянське адміністративне право», під ред. Васеленкова П. Т.,.

М., 1990 Так, громадянин В.М. Мінаков — колишнього начальника Управління внутрішніх справ Липецкой області, генерал-майор міліції, 1 Російська газета. 1996. 5 березня. 120 у віці 46 років було звільнений з органів внутрішніх справ наказом заступника Міністра внутрішніх справ виходячи з статті 19 Закону РРФСР «0 міліції» за вислугою терміну служби, що дає декларація про пенсію. В.М. Мінаков оскаржив це рішення у встановленому порядку, вважаючи, що звільнення було виконано не враховуючи віку, що у відповідність до Положенням службу органів внутрішніх справ генерал-майори міліції можуть бути на служби у органах внутрішніх справ до віку 55 років. Конституційний суд після розгляду справи, у якому автор брав участь у ролі експерта, 6 червня 1995 р. прийняв спеціальну постанову, докладно излагающее порядок звільнення працівників органів внутрішніх справ за зазначеним підставах. Зокрема, в постанові зазначено: «6. Суди під час вирішення суперечок виходячи з абзацу 2 частини сьомий статті 19 Закону РРФСР „0 міліції“ обмежуються лише формальним встановленням факту вислуги терміну служби, що дає декларація про пенсію, без з’ясування справжніх причин звільнення співробітника міліції. У цьому ущемляється право на індивідуальний трудову суперечку, передбачене статтею 37 (частина 4) Конституції Російської Федерації. Невизначеність забезпечення і механізму реалізації аналізованої норми Закону РРФСР „0 міліції“ призводить до суттєвого порушення для працівників міліції передбаченого статтею 46 (частина 1) Конституції Російської Федерації права на судову захист, яка може бути обмежена». Конституційний суд ухвалив: 1. Визнати становище абзацу 2 частини сьомий статті 19 Закону РРФСР «0 міліції» як яка допускає звільнення за вислугою терміну служби, що дає декларація про пенсію, з ініціативи співробітника міліції чи з його згодою відповідним до Конституції Російської Федерації. 2. Визнати становище абзацу 2 частини сьомий статті 19 Закону РРФСР «0 міліції» тією мірою, якою вона визнається правоприменителем як яка допускає звільнення за вислугою терміну служби, що дає декларація про пенсію, з ініціативи відповідного передав внутрішніх справ, без згоди працівники правоохоронних і без обгрунтування причин, підтверджують неможливість подальшого проходження служби, які можна перевірені судом, який статтям 19 (частина 1) і 46 (частина 1) Конституції Російської Федерації"'. г.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою