Робота із природним матеріалом.
Аплікації із засушеного листя
Ось перед вами роботи із засушеного листя, які виконували дітки вашого віку. Вони намагались зобразити осінь у всіх її фарбах. Кожна дитинка зробила осінь, яка їй подобається. Молодці, діти. Ви впорались із своїм завданням. Які красиві у вас вийшли аплікації. А зараз підходьте до мене по черзі аби я змогла оцінити ваші старання на уроці. Діти, сьогодні ми з вами помандруємо до осені. Вона… Читати ще >
Робота із природним матеріалом. Аплікації із засушеного листя (реферат, курсова, диплом, контрольна)
Тема: Робота з природним матеріалом. Аплікація із засушеного листя.
Мета:
- а). навчальна: вчити працювати з природним матеріалом; ознайомити учнів із предметною аплікацією; учити добирати листя за розміром, формою, кольором.
- б). розвивальна: розвивати кругозір, художній смак, творчість.
- в). виховна: виховувати охайність, бережливе ставлення до природи.
Обладнання: демонстраційний матеріал — зразки предметної аплікації із рослинних форм; засушене листя, картон світлих тонів, ножиці, клей, аркуш газетного паперу, серветки, пензлик для клею.
План уроку:
- 1. Підготовка робочих місць до уроку та організація учнів до уроку.
- 2. Повідомлення учням теми і мети уроку. Вступна бесіда.
- 3. Показ аплікацій із листя на тему «Осінь». Ознайомлення дітей із порядком роботи із аплікацією.
- 4. Правила техніки безпеки при поводженні із ножицями.
- 5. Самостійна робота учнів.
- 6. Показ та оцінювання листівок.
- 7. Підсумок уроку.
- 8. Прибирання робочих місць.
Хід уроку:
1. Перед початком уроку діти прибрали свої робочі місця від зайвих речей. Підготували матеріали необхідні для уроку (засушене листя різних форм, клей, ножиці, пензлик, картон, серветки).
Доброго дня, діти! Сьогодні ми з вами навчимося працювати із природним матеріалом. Давайте перевіримо, чи все готово у вас до уроку (засушене листя різних форм, клей, ножиці, пензлик, картон, серветки).
Відгадайте загадку:
Ой, як гарно навкруги!
В золоті сади, луги.
Хто їх так розмалював?
Одяг хто подарував?
І сама вся в золотому,
У намисті дорогому.
Як лише чого торкнеться,
Так те золотом заллється.
Діти, сьогодні ми з вами помандруємо до осені. Вона принесла нам багато дарів природи, із якими ми з вами мали можливість ознайомитись під час екскурсії.
— А скажіть, які кольори у осені?
Золота красуня — осінь-чарівниця!
По землі ступає, золотом іскриться.
В жовте і червоне листячко фарбує,
І картини дивні, чарівні малює.
Небо синє-синє, листя кольорове,
А яке довкілля радісне, чудове!
аплікація листя виразність.
- — А чи знаєте ви що таке аплікація? (Відповіді дітей)
- — Ви з цим словом зустрічались, коли працювали з кольоровим папером.
- — Аплікація — це художня техніка, яку застосовують для створення зображень із наклеєних на основі шматочків паперу, тканини, рослинного матеріалу.
- 2. Вступна бесіда.
У перекладі з латинської слово аплікація означає «прикладання». Здавна люди намагалися прикрасити своє житло. А як це зробити? З чого? 3вісно, легше за все це було зробити з доступного матеріалу. Коли людина ще не винайшла ні тканини, ні паперу, то доступними були насіння рослин, листя, солома, тобто природний матеріал. Зібрані в суху погоду і висушені рослини та насіння є чудовим матеріалом. Скріплюють деталі клеєм або пластиліном Горіхи та шкаралупа грецьких горіхів використовуються для виготовлення човників, хрущів, рибок, голівок казкових героїв. Із соломи виготовляють корисні речі: головні убори, побутові предмети та іграшки. Солома — це стебелини злакових хлібних рослин, що заготовлені в стадії дозрівання, коли вони набувають золотистого відтінку Поступово людина навчилася створювати цілі картини з природного матеріалу.
- — Сьогодні ми з вами теж спробуємо не зробити.
- — Листя яких дерев можна використати в нашій роботі? Спробуйте відгадати назву дерев, листя яких нам знадобиться.
- — Кросворд «Листячко»
аплікація листя ножиці.
1. | к. | а. | Л. | и. | н. | а. | ||||
2. | г. | о. | р | о. | б. | И. | н. | а. | ||
3. | о. | С. | и. | к. | а. | |||||
4. | к. | а. | ш. | Т. | а. | н. | ||||
5. | а. | к. | а. | ц. | і. | Я. | ||||
6. | д. | у. | б. | о. | Ч. | о. | к. | |||
7. | К. | л. | е. | н. | ||||||
8. | п. | о. | д. | о. | р | О. | ж. | н. | и. | к. |
3. Ось перед вами роботи із засушеного листя, які виконували дітки вашого віку. Вони намагались зобразити осінь у всіх її фарбах. Кожна дитинка зробила осінь, яка їй подобається.
аплікація листя ножиці.
Отже, дітки, перед тим як ви приступите до своєї роботи вам потрібно знати порядок роботи із аплікацією:
- * Визначте, який предмет ви будете виготовляти.
- * Доберіть відповідне листя (частини листя). Можна обрізати їх ножицями для отримання необхідної форми.
- * Зробіть ескіз аплікації.
- * Викладіть листя на папір.
- * Обережно користуючись клеєм, наклейте частини листя.
- * Промокніть серветкою.
- * Дайте аплікації висохнути.
- 4. Давайте пригадаємо разом із вами правила техніки безпеки при поводженні із ножицями.
Фізкультхвилинка:
Листячко вітер на вітах гойдає,.
Листя тихесенько так опадає,.
Плавно летить і з дерев, і з гілок, Листя кружляє - це дивний танок…
Падають долі листочки барвисті,.
Тче осінь килим з опалого листя.
- 6. Молодці, діти. Ви впорались із своїм завданням. Які красиві у вас вийшли аплікації. А зараз підходьте до мене по черзі аби я змогла оцінити ваші старання на уроці.
- 7. Отож, сьогодні ми з вами вивчили як за допомогою листя можна зробити аплікацію.
- 8. Приберіть будь ласка свої робочі місця. Не забуваємо, що листя яке залишилося, ми не викидаємо, а обережно ховаємо в пакетик. Ми піклуємось про природу.