Сценарій виховного заняття «Вернісаж весняних квітів»
Молодці діти, ви були активні. Сподіваюсь, вам сподобався наш урок. Ви дізналися багато цікавого. А за т. е. Що ви були старанні, весна передала вам подарунки. Квіти, назви яких ви вгадали ростуть в лісі. А які ви знаєте квіти, які ростуть вдома, на подвір'ях весною? Ви певне знаєте квітку нарцис? А чи знаєте, яка про нього є легенда? Якщо не знаєте, я вам розповім. Добрий день, діти! Ви… Читати ще >
Сценарій виховного заняття «Вернісаж весняних квітів» (реферат, курсова, диплом, контрольна)
СЦЕНАРІЙ ВИХОВНОГО ЗАНЯТТЯ НА ТЕМУ:
" ВЕРНІСАЖ ВЕСНЯНИХ КВІТІВ"
Тема: Вернісаж весняних квітів Мета: Розширити знання дітей про природу, ознайомити з різноманітністю весняних квітів, виховувати естетичні почуття, смаки, навчити бережливого ставлення до природи, розвивати логічне мислення.
Хід заняття
І. Організаційна частина.
— Добрий день, діти! Ви, напевне, добре відпочили на канікулах, тож будете уважно слухати.
Про що в нас сьогодні піде мова ви здогадаєтесь самі.
ІІ. Основна частина.
1. Щоб дізнатися тему нашого заняття ви повинні послухати віршик:
Весна — чарівниця.
неначе цариця.
наказ свій послала,.
щоб краса вставала.
І проліски і травка.
й зелена муравка.
і кульбаба рясна.
і фіалочка рясна.
Всі квіти весняні.
веселі, кохані.
З-під снігу виходять Голівки підводять.
— Отже, як ви здогадалися тема нашого заняття весняні квіти.
2. А зараз відгадайте загадки.
Заспіва весна в ріжок.
Квітка робить перший крок.
Прошиває ковдру снігу.
І веде до нас відлигу.
Як зовуть цю ранню квітку?
Чи зустрінем ї влітку?
(Підсніжник) Мабуть всі ви бачили підсніжники і знаєте які це красиві квіти. Про підсніжник є така легенда. Коли перші люди Адам і Єва були вигнані з раю на землі панував холод падав сніг. Єва дуже змерзла. Щоб втішити її кілька сніжинок перетворилися у квітки підсніжника. Тому ці квіти і такі білі як сніг.
3.
З-під снігу свій листочок.
До сонця простягну.
І синій мій дзвіночок.
Вітатиме весну.
(Пролісок) Підсніжники і проліски зацвітають перші, коли навколо ще стоїть сніг, він розтанув тільки де-не-де. А зараз послухайте загадки про квіти, які цвітуть пізніше — у квітні і травні.
Хто красується на лузі.
В золотому капелюсі.
І чекає на обнову ;
Білу шапочку чудову.
Цвіте всю весну коло хати.
Золотогубі сонценята.
Та ось уранці, де й поділись.
Мов парашути розлетілись.
(Кульбаба).
Цвіте синьо, лист зелений,.
Квітник прикрашає.
Хоч мороз усе побив.
Його не займає.
(Барвінок).
Квітка я ніжна, низенька, дрібна.
Коли розцвітаю приходить весна.
Мій цвіт фіолетовий 5 пелюсток.
В ній квітну довго між інших квіток.
(Фіалка).
Росте на наших луках.
Квітонька дрібна.
Дала їй сині очі.
Ненечка — весна.
От пройде біля неї.
З усміхом хто небудь.
Услід тихенько квітка.
Промовить — і не забудь.
(Незабудка).
Дрібнесенькі дзвіночки.
Неначе воскові.
Нанизано рядочком.
На довгому стеблі.
І ніжно-запашненькі.
Найкращі із квіток.
Ці квіточки біленькі.
Зовуть нас у лісок.
(Конвалії).
Квіти, назви яких ви вгадали ростуть в лісі. А які ви знаєте квіти, які ростуть вдома, на подвір'ях весною?
Ви певне знаєте квітку нарцис? А чи знаєте, яка про нього є легенда? Якщо не знаєте, я вам розповім.
Нарцис — то був хлопець. І був він дуже гарний. Одного разу прийшов він до річки води напитись, глянув на себе у воду і став милуватись собою. Довго він сидів на березі річки і не зміг відірватися від свого відображення і перетворився він на квітку, яку назвали його іменем нарцис.
ІІІ. Підсумок уроку.
— Молодці діти, ви були активні. Сподіваюсь, вам сподобався наш урок. Ви дізналися багато цікавого. А за т. е. Що ви були старанні, весна передала вам подарунки.
До побачення!