Термінова допомога студентам
Дипломи, курсові, реферати, контрольні...

Права людини: міжнародні правові пакти і Кыргызское законодательство

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Ст. 16 Конституції визнає й гарантує основні правничий та свободи людини у відповідність до загальновизнаними принципами та аналогічних норм міжнародного права, міждержавними договорами і соглашенными з питань правами людини, ратифікованими КР. Кожен в КР має право: життя, фізичну й моральну недоторканність, особисту волю і безпеку, вільний розвиток своєї постаті, свободу віросповідання, духовну… Читати ще >

Права людини: міжнародні правові пакти і Кыргызское законодательство (реферат, курсова, диплом, контрольна)

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ, НАУКИ І КУЛЬТУРИ КЫРГЫЗСКОЙ РЕСПУБЛИКИ.

МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КЫРГЫЗСТАНА.

ВИЩА ШКОЛА ДИПЛОМАТІЇ ТА МІЖНАРОДНОГО ПРАВА.

МАГИСТРАТУРА Абдиева Айгуль Ильясбековна.

ТЕМА: «Права людини: міжнародні правові пакти і Кыргызское законодательство».

Випускна кваліфікаційна робота на соискание.

академічної ступеня «магистр».

Напрям: Юриспруденция.

Спеціалізація: Міжнародне право.

Науковий руководитель:

Доц. юр. наук Конулькулов Э.Э.

Бішкек 2000 г.

I. ЗАПРОВАДЖЕННЯ …2 II. ГЛАВА I Загальна Декларація правами людини …5.

1. Основні правничий та свободи, проголошені Декларацією прав человека…5.

2. Співробітництво держав у сфері правами людини …13.

3. Міжнародні механізми контроль над дотриманням і реалізацією норм правами людини …15.

III. ГЛАВА II Міжнародні пакти у правах людини …20.

2.1. Міжнародний пакт про громадянських і политических.

правах…20.

2.2. Міжнародний пакт про економічні, соціальних і культурних правах…49.

IV. ГЛАВА III Реалізація правами людини в законодательстве.

Кыргызской Республіки й у міжнародні договори …65.

1. Захист правами людини з урахуванням міжнародних норм…73.

2. Конституційна захист громадянських і політичних прав…76.

3. Удосконалення законодавчої основи захисту правами людини в КР.

…79.

V. ВИСНОВОК …90 VI. ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА …93 VII. ДОКЛАДАННЯ …95.

Права людини придбали сьогодні воістину світове значення. У межах своїх проявах вони почали показником цивілізованості держав і підвищення рівня добробуту їх громадян, джерелом рішення в найважливіших общесоциальных і особистісних проблем.

Головна ідея поданого до програмі роботи — концентрація найважливіших знання Права Людини у тому історичному, теоретичному і практичному аспектах. Концептуальну основу становлять сучасні демократичні погляди на проблематику правами людини і громадянина, закладені у Загальної Декларації правами людини 1948 року й яке здобуло своє подальше політико-правове развитие.

Загальна Декларація правами людини, проголошена Генеральної Асамблеєю Організації Об'єднаних націй у 1948 року стала однією з перших основних документів Міжнародного Білля про права людини, також Білль включає у собі Пакт про громадянських і політичні права і Пакт про економічних, соціальних і культурних правах прийняті Генеральної Асамблеєю в 1966 року і набрали чинності в 1976 року. Ко другому пакту було прийнято Факультативний протокол, який передбачає механізм розбору скарг від окремих лиц.

Вони закріплені найважливіші норми, основі яких було розроблено понад 50 конвенцій, декларацій, склепінь, правив і принципів ООН із принципових питань правами людини, зокрема й самовизначенні народів, про попередженні дискримінації, геноциду, про свободу інформації, про правах дітей та молоді й т.д.

Загальна Декларація правами людини, розглянута «як завдання, до виконання якого повинні прагнути все народи й держави», стала критерієм визначення ступеня поваги та дотримання норм, що стосуються прав человека.

З 1948;го року його була, і правомірно залишається найбільш важливим і всеосяжної із усіх декларацій ООН, і навіть є основним джерелом, надихаючим й отримуючи міжнародні зусилля, створені задля заохочення і їх захист правами людини і основних свобод.

Ратифікувавши цих документів наша республіка віддала перевагу нормам Загальної Декларації у правах людини як джерела розвитку внутрішньодержавного права про права человека.

У Конституції Кыргызской Республіки прав і свобод людини присвячений цілий раздел.

Конституція нашої республіки розмірковує так, що людське гідність абсолютно і недоторканно, основні правничий та свободи людини належать їй від народження, захищаються законом і судом від зазіхань зі боку кому б не пішли. Життя людини її здоров’я, особиста недоторканність важливим і безпеку, власність є вищими цінностями держави. Забезпечення дотримання права і свободи людини — головна обов’язок державної власти.

Зважаючи на важливість і актуальність, що стоїть сьогодні проблеми захисту прав дітей і біженців в бюлетень також включені Декларація і Конвенція про права дитини, Конвенція про права беженцев.

Рішення завдань із створенню всеосяжного захисту правий і свобод людини в республіці дуже часі перебуває в стадії творення. Створення атмосфери шанування людині вимагає формування високого правової свідомості, моральності, забезпечення гарантованих Конституцією республіки, міжнародних норм правий і невід'ємних свобод людини. Це видання, почасти, спрямоване те що, щоб інформувати громадян України про этом.

Це важливо оскільки забезпечення і захист правами людини є необхідною умовою виживання і життєздатності всіх систем — політичних, економічних, соціальних, екологічних та ін. Права людини, їх охорона, забезпечення — кінцевою метою та головний результат розвитку країн, орієнтуються на демократично правові ценности.

Повага і захист правами людини — це фундамент, у якому будуються політична структура людської волі народів і демократизм державної влади. Свобода людини, оберегаемая державою, породжує волю і спроможність до економічному та соціального прогресу, який у часи чергу, забезпечує справжній світ образу і розквіт всього человечества.

У нашій молодої держави, йде шляхом демократичних змін, створення такого фундаменту життєво необходимо.

Визнання правами людини як одній з основ сучасного державного права передбачає повний діапазон поглядів, життя і діяльності особистості, обмеженою лише одною умовою — забороною дій, що руйнують особисті права інших людей.

Здається, що декларація правами людини сприятиме кращому розумінню норм у сфері правами людини, і навіть загальному дотриманню прав чоловіки й розвитку освіти у цієї области.

ГЛАВА I.

Загальна Декларація прав человека.

1. Основні правничий та свободи, проголошення Декларацією прав человека.

Серед перших важливих досягнень ООН стало прийняття Генеральної Асамблеєю 10 грудня 1948 року Загальної Декларації правами людини. Асамблея проголосила як «завдання, до виконання якого повинні прагнути все народи й держави». Вона закликала усі держави — члени уряду й народи світу сприяти повазі й забезпечити ефективне визнання й дотримання права і свободи, втілених в Декларации.

Щороку 10 грудня, день прийняття Декларації, відзначається в усьому світі є як День прав человека.

Усі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідність і права. Вони наділені розумом та власною совістю і мають чинити щодо одне одного у дусі братства. (ст. 1. Загальної Декларації прав человека). 1].

Кожна людина має під собою підстави, волю і особисту недоторканність (ст.3).

Кожна людина має мати усі права та всіма свободами, проголошеними справжньої Декларацією, без хоч би не пішли відмінності, якось: щодо раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціальним походженням, майнового, станового чи іншого положения.

З іншого боку, на повинен проводитися жодної різниці з урахуванням політичного, правового чи міжнародного статусу країни чи території, до якої людина належить, незалежно від цього, чи є ця територія незалежної, підопічної, несамоуправляющейся чи якось інакше обмеженою у своїй суверенитете.

Стаття 4.

Ніхто ні утримуватися в рабстві чи подневольном стані, рабство і работоторговля забороняються у всіх їхніх видах.

Стаття 5.

Ніхто ні піддаватися катуванням чи жорстоким, нелюдським чи принижує його гідність, поводженню і наказанию.

Стаття 6.

Кожна мисляча людина, де б перебував, має право визнання його правосубъектности.

Стаття 7.

Усі люди рівні перед законом і заслуговують, це без будь-якого відмінності, на рівну захист закону. Усі люди мають право рівну захисту від який би то не було дискримінації, порушує справжню Декларацію, і південь від хоч би то не було підбурювання до такої дискриминации.

Стаття 9.

Ніхто може бути піддати произвольному арешту, затримання чи изгнанию.

Стаття 10.

Кожна молода людина, визначення його правий і обов’язків й у встановлення обгрунтованості пред’явленого йому кримінального обвинувачення, має право, з урахуванням повного рівності, те що, що його було розглянуто гласно і з усіх вимог справедливості незалежним і безстороннім судом.

Стаття 11.

1. Кожна розумна людина, обвинувачуваний у скоєнні злочину, проти неї вважатися невинуватим до того часу, коли його винність нічого очікувати встановлено законним порядком шляхом гласного судового розгляду, у якому йому забезпечуються всі можливості защиты.

2. Ніхто може бути засуджений за злочин виходячи з скоєння будь-якого діяння або бездіяльність, які під час їх здійснення не становили злочин з національним законам чи з міжнародного права. Не може також накладатися покарання більш тяжке, ніж те, що міг бути застосоване на той час, коли злочин було скоєно совершено.

Стаття 12.

Ніхто неспроможна піддаватися произвольному втручанню у власну і сімейне життя, довільним зазіханням на недоторканність його житла, таємницю його кореспонденції чи його честь репутацію. Кожен людина має право захист закону від такої втручання чи таких посягательств.

Стаття 13.

1. Кожна людина має право вільно пересуватися і собі місце проживання межах кожного государства.

2. Кожна людина має право залишати будь-яку країну, включаючи своє власне, і повертатися на свій страну.

Стаття 14.

1. Кожна людина має право шукати притулку переслідування інших країнах і користуватимуться цим убежищем.

2. Це може бути використано у разі переслідування, насправді заснованого на скоєнні неполітичного злочину, чи діяння, що суперечить цілям і принципам.

Організації Об'єднаних Наций.

Стаття 15.

1. Кожна людина має декларація про гражданство.

2. Ніхто може бути довільно позбавлений свого громадянства чи права змінити своє гражданство.

Стаття 16.

1. Чоловіки та жінки, досягли повноліття, заслуговують без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності чи то релігії одружуватися і засновувати сім'ю. Вони користуються однаковими правами щодо шлюбу, під час стану у шлюбі і під час його расторжения.

2. Шлюб то, можливо укладено лише за вільному і його повній злагоді обох молодят сторон.

3. Сім'я є природною та основний осередком нашого суспільства та має право захист товариство і государства.

Стаття 17.

1. Кожна людина має право володіти майном як одноосібно, і що з другими.

2. Ніхто ні бути довільно позбавлений свого имущества.

Стаття 18.

Кожна людина має декларація про свободу думки, совісті й релігії, це право включає свободу змінювати свою релігію чи переконання і політичну волю сповідувати свою релігію чи переконання як одноосібно, і разом з іншими, публічним або приватних порядком у навчанні, богослужінні і виконання релігійних і ритуальних обрядов.

Стаття 19.

Кожна людина має декларація про свободу переконань і вільне вираз їх; цього права включає свободу безперешкодно дотримуватися свої політичні переконання і політичну волю шукати, отримувати поширювати інформації і ідею будь-що навіть від державних границ.

Стаття 20.

1. Кожна людина має декларація про свободу мирних зборів і ассоциаций.

2. Ніхто може бути примушуємо розпочинати якусь ассоциацию.

Стаття 21.

1. Кожна людина має правом брати що у управлінні своєю країною безпосередньо чи за посередництвом вільно обраних представителей.

2. Кожна людина має право рівного доступу до державній службі у своїй стране.

3. Волі народу мусить бути основою влади уряду; ця воля повинна знаходити собі вираження у періодичних і нефальсифікованих виборах, які мають проводитися при загальним і рівному виборче право, шляхом таємного голосування або ж із інших рівнозначних форм, які забезпечують свободу голосования.

Стаття 22.

Кожна молода людина, члена суспільства, має право соціальне забезпечення і здійснення необхідні підтримування його гідності й для розвитку особи прав у економічній, соціальної та напрямів культурної областях за посередництвом національних зусиль і міжнародного Співробітництва та у відповідності зі структурою і ресурсами кожного государства.

Стаття 23.

1. Кожна людина має декларація про працю, вільний вибір роботи, на справедливі і сприятливі умови праці та право на захист від безработицы.

2. Кожна розумна людина, було без будь-якої дискримінації, має право рівну оплату за рівний труд.

3. Кожен працюючий має право справедливе та задовільний винагороду, що забезпечує гідне людини існування йому та його сім'ї та доповнене, за необхідності, іншими засобами соціального обеспечения.

4. Кожна людина має право створювати професійні спілки і укладати професійні спілки захисту своїх интересов.

Стаття 24.

Кожна людина має декларація про відпочинку і дозвілля, включно з правом на розумне обмеження робочого дні й на оплачуваний періодичний отпуск.

Стаття 25.

1. Кожна людина має декларація про такий рівень життя, включаючи їжу, одяг, житло медичний те що необхідна соціальне обслуговування, яке необхідне підтримування здоров’я та перемоги добробуту її самої та його сім'ї, право забезпечення у разі безробіття, хвороби, інвалідності, удівства, наступу старості або іншого випадку втрати коштів для існування по які залежать від цього обстоятельствам.

2. Материнство і дитинство дають підстави на особливе піклування і помощь.

Всі діти, народжені шлюбі або за межами шлюбу, повинні користуватися однаковою соціальної защитой.

Стаття 26.

1. Кожна людина має декларація про освіту. Освіта має бути безплатним по меншою мірою у цьому, стосовно початкового і спільного освіти. Початкова утворення має бути обязательным.

Технічне і фахова утворення має бути загальнодоступним, і вищу освіту має бути однаково доступне всіх у основі здібностей каждого.

2. Освіта має спрямувати до повного розвитку людської особи і до підвищення шанування правами людини й основних свобод. Освіта має сприяти порозумінню, терпимості й дружбі між всіма народами, расовими і релігійними групами це має сприяти діяльності Організації Об'єднаних Націй з підтримки мира.

3. Батьки заслуговують пріоритету у виборі виду освіти на свої малолітніх детей.

Стаття 27.

1. Кожна людина має право вільно брати участь у культурному житті суспільства, насолоджуватися мистецтвом, брати участь у науковому прогресі й користуватися його благами.

2. Кожна людина має декларація про захист його моральних і матеріальних інтересів, є результатом наукових, літературних або художні праць, автором що їх является.

Стаття 28.

Кожна людина має декларація про соціальний та міжнародний порядок, при якому правничий та свободи, викладені у справжньої Декларації, може бути повністю осуществлены.

Стаття 29.

1. Кожна людина має обов’язки перед суспільством, у якому тільки і, можливо вільне і повний розвиток його личности.

2. При здійсненні своїх права і свободи кожна людина має піддаватися тільки такий обмеженням, які встановлено законом тільки у метою забезпечення належного зізнання й поваги права і свободи інших і задоволення справедливих вимог моралі, громадського порядку та загального добробуту у демократичній обществе.

3. Здійснення цих права і свободи в жодному разі має суперечити цілям та принципами Організації Об'єднаних Наций.

Стаття 30.

Ніщо у «справжній Декларації може бути витлумачено як надання якомусь державі, групі осіб, або окремих осіб право займатися будь-якої діяльністю чи до дій, спрямовані до знищення права і свободи, викладені у справжньої Декларации. 2].

2. Співробітництво держав у сфері прав человека.

Хочеться наголосити, що завдання захисту правами людини носить переважно загальнонаціональний характері і до її рішення, зрештою має відповідати держава. Саме собою закріплення правами людини в Конституції, чи законах та інших нормативні акти є гарантією те, що ці права й не порушуватимуться практично. Тож усім державних органів і посадових осіб особливо необхідно дотримуватися дотримання стандартів у сфері прав человека.

Сьогодні Урядом Кыргызской Республіки схвалено підготовлені національні звітів у ООН про виконання становища 6 документів мають у області правами людини. Це доповіді про забезпечення цивільних, політичних, економічних, культурних прав, про заборону расової дискримінації, заборону тортур та інших бесчеловеческих, принижують гідність видів обігу євро і покарання, про заборону дискримінації в відношенні жінок Сінгапуру й про права ребенка.

Киргизстан, ставши учасником цих шести основних міжнародних договорів із прав людини, прийняв зобов’язання дотримуватися їх і представляти доповіді про виконання згаданих договорів із правам человека.

Отже, така звітність перед ООН про забезпечення правами людини нашою державою дозволяє оцінювати досягнення у галузі захисту прав чоловіки й сприяє прийняттю подальших практичних кроків у справі гарантій та цивільного захисту прав человека.

Нині проблема гарантій прав громадян, і соціального захисту кожної людини товариство і держави вкрай загострилася, одним з найактуальніших. Такі явища, як масове безробіття, зниження життєвий рівень населення ставлять під загрозу забезпечення їх прав. Створення законодавчої бази для в Кыргызской Республіці здається істотно змінять правове регулювання цих вопросов.

Особливо хочеться відзначити також співробітництво Киргизстану з міжнародними організаціями, чимало з яких надають велику консультативну і допомогу у реалізації проектів із формуванню правова база у державі, у справі забезпечення захисту правами людини Кыргызстана.

Однією з останніх прикладів такої співпраці є проведення 12−14 листопада 1998 року Міжнародної конференції з питань реформування органів юстиції, у державах-учасницях СНД, присвяченій 50-річчю Загальної Декларації правами людини. Діяльність Конференції взяли участь представники Міністерств юстиції Грузії, Казахстану, Росії, України, а представники таких відділу міжнародних організацій як УВКБ ООН, ПРООН, ТАСІС, Американська асоціація юристів. Було звернена посилена увага вдосконаленню законодавчої бази для, спрямованої на комплексне розв’язання питань, що з правами людини. Відзначено необхідність співробітництва Міністерств юстиції держав-учасників СНД, і навіть необхідність подальшого вдосконалення механізму права застосування, який би цілісне і практичне здійснення державних заходів у області прав человека.

Хочеться сказати, що ми сьогодні стоїмо одразу на порозі нового тисячоліття й хотілося б вірити, що правові основи захисту правами людини, створені нами, стануть надійною основою спільності всіх народів, що забезпечує нормативну захист права і свободи человека.

3. Міжнародні механізми контроль над дотриманням і реалізацією норм прав человека.

Трансформація міжнародної політики щодо правами людини стала особливо разючої на нормативному рівні. Наприклад, міжнародні конвенції про права людини ратифікував більше трьох четвертих всіх країн світу. Хоча міжнародних організацій досі грають вторинну роль цих норм, зростає відповідальність держав перед міжнародним науковим співтовариством за проведену ними політику щодо прав человека.

Відповідно до Міжнародної конвенцією ООН про громадянських і політичні права створено спостережний комітет у складі незалежних експертів — комітет із прав людини, головне завдання якого є вивчення періодичних звітів, наданих державами. У межах за міжнародні договори у правах людини створено аналогічні комітети по расової дискримінації, правам жінок, застосуванню тортур та правам ребенка.

Попри те що, питання, поднимаемые комітетом під час розгляду звітів, найчастіше підкріплені необхідною інформацією і мають глибокий характер, представник який продав такий звіт держави зобов’язаний відповідати про всяк питання, а про надання задовільного відповіді. Багато звіти містять трохи більше, ніж просто уривки з законів і конституції, або явно ухильні всі заяви про дотриманні правами людини. І як було якість відповіді, саме його вивчення процес контролю зазвичай завершується досі уявлення наступного отчета.

Існують механізми звітності, очевидно, що неспроможні змусити не слухняні держави покращити своє практику. Але вони можуть створити для держав додаткові стимули поліпшити чи закріплення своєї репутації з погляду дотримання правами людини. Процес підготовки звіту вимагає вивчення національного законодавства і практики, під час його можуть виявлені області, у яких необхідні чи можливі поліпшення. Він також є свого роду конкретним періодичним нагадуванням державним чиновникам про їхнє міжнародних обязательствах.

Оскільки джерелом проходження звітів про забезпечення правами людини є уряд отчитывающейся країни, ці звіти можуть бути останніми коментарями за всі механізмам міжнародного контролю. Ще однієї позитивної стороною систем звітності і те, що вони дозволяють обговорювати проблеми дотримання правами людини доти, як вони стануть дуже серйозними. Але державний комітет за цими механізмами робить цей вид нагляду найбільше вразливим перед всілякими хитрощами, відмовками і злоупотреблениями.

Комітет із прав людини може також розглядати «повідомлення» (скарги) окремих особистостей держав, котрі підписали (перший) додатковий протокол до конвенції. Хоча рішення, прийняті Комітетом з прав людини, є обов’язковими до виконання, держави вже прийняв рішення в ним відповідних заходів. Наприклад, Канада переглянула своє законодавство щодо прав індіанців, які проживають поза своїх племінних земель; Маврикій уніс зміни до свого законодавства, що стосується прав жінок, а Нидерландцы поміняли існуючий раніше у цієї країні дискримінаційне законодавство про соціальний забезпеченні. Аналогічними повноваженнями мають і експертні комітети по расової дискримінації й застосування пыток.

У Раді Європи діє сильніший механізм розгляду скарг громадян. Рішення Європейської комісії з прав людини хоч і формально вони не є обов’язковими виспівати, зазвичай приймаються усіма державами. А Європейський Суд у правах людини виніс юридично обов’язкове до виконання рішення за результатами розгляду понад 150 справ щодо порушення правами людини, які зачіпають найрізноманітніші сфери, включаючи такі «тонкі» питання, як надзвичайні ситуації громадської значимості. У Світовому масштабі це ще єдиний приклад значної передачі повноважень із забезпечення правами людини державами наднаціональному політичному співтовариству. На жаль, у Північній та Південної Америці й Африці регіональні механізми розгляду повідомлень окремих особистостей й терміни прийняття із них необхідних заходів працюють менш успішно, а Азії, і в арабському світі загалом немає регіональних комісій з прав человека.

Єдиною привабливою стороною практики розгляду окремих випадків порушення правами людини і те, що й його конкретний зміст і специфіка ускладнюють для государств-виновников відхилення від відповідальності. Щоб уникнути небажаного розголосу держава має випустити за грати політичних ув’язнених чи надати компенсацію окремі жертви порушень правами людини, неспроможні охопити більш широкі картини глибші структурні силы.

Тому особливий інтерес представляє те що, що Комісія зі боротьби з застосуванням катувань також уповноважена розслідувати повідомлення випадки систематичного застосування катувань. Але саме оскільки таких процедур допускають більш систематичні вимоги урядів, де вони реалізуються у ширших масштабах. Такими повноваженнями не має жоден інший незалежний комітет експертів, а порівнюючи за силою «процедура № 1503» Комісія ООН у правах людини за перші двоє десятиліття свого існування застосовувалося менш як за напівдюжині случаев.

Тут, як та інших випадках, можна побачити обернену залежність між силою і масштабом процедур міжнародного контролю, з одного боку, і готовністю держав застосовувати ці процедури і у їх реалізації. Позаяк суверенні держави заслуговують не приймати участі у функціонуванні більшості міжнародних систем щодо реалізації правами людини, протистояння між силою і охопленням є серйозну і стійку проблему.

У основі іншого набору механізмів багатостороннього контролю над дотриманням прав людини лежать принципи підготовки дослідницьких доповідей і заступництва. Піонером у цій галузі стала Межамериканская комісія з прав людини. Підготовлені нею 70-х і 80-х доповіді про ситуації у Чилі було важливим елементом з міжнародних компаній проти уряду Піночета, а підготовлений нею ж у 1978 р. доповідь по Нікарагуа, судячи з усього, вніс значний внесок у усунення від зміни влади режиму Самосы.

Останні 15 років Комісія ООН у правах людини приділяла значне і зростання увагу вивченню положення у окремих країнах, зокрема такі відомі з політичною погляду країни, як Гватемала, Іран та Бірма. Зазвичай, комісія працює через спеціального доповідача — полунезависимого експерта та дослідника. Цей спеціальний доповідач не лише офіційно звітує перед комісією, а й зазвичай намагається вести безперервний діалог із урядом цієї країни до створення постійного присутності і каналу влияния.

Комісія ООН у правах людини також виробила новаторську серію «тематичних» підходів до розгляду конкретних видів порушень прав людини, а початок цієї бурхливої діяльності було покладено в 1980 р. Робочої групи з насильницьким чи недобровільним зникненням. За перші десять років свого існування ця робочу групу розглянула понад 19 тис. різних справ. У 1985 р. нинішній голова комісії Петер Коойманс був призначений спеціальним доповідачем щодо застосування катувань. Коойманс обіймав цю посаду до 1993 р., коли він став прем'єр-міністром Нідерландів — знак різкого зростання пріоритетності проблеми правами людини у зовнішній політики щодо крайнього заходу окремих держав. Було також запроваджені додаткові посади доповідачів чи створено робочі групи з розгляду випадків швидкоплинного чи довільного застосування страти, довільного укладання під варту, релігійну нетерпимість, порушення правами людини найманцями чи расизма.

Останнім крок з посиленню міжнародного контроль над дотриманням правами людини стало введення у 1994 р. посади полунезависимого комісара ООН у правах людини. Поки що слищком рано оцінювати наслідки цього шага.

ГЛАВА II.

Міжнародні пакти з прав человека.

1. Міжнародний пакт про громадянських і політичних правах.

Після прийняттям Загальної Декларації правами людини розпочато розробка міжнародних пактів про права людини: одного — про громадянських і політичні права чи іншого про економічні, соціальних і культурних правах, щоб надати обов’язкову юридичної чинності правам, проголошеним в Декларации.

Міжнародний пакт про економічні, соціальних і культурних правах, Міжнародний пакт про громадянських і політичні права і Факультативний протокол до пакті про громадянських і політичні права були одноголосно ухвалили Генеральної Асамблеєю 16 грудня 1966 года[3]. Ці документи разом із самої Декларацією і другим Факультативним протоколом, що у 1989 року, отримали поширення під назвою Міжнародного білля про права человека.

Хоча Пакти грунтуються на Загальної Декларації правами людини, охоплювані ними права й не идентичны.

Найважливіше право, зафіксований у обох Пактах і включене в Декларацію — цього права народів самовизначення, включно з правом вільно розпоряджатися власними природними багатствами і ресурсами.

У статті 2. Міжнародного пакту про громадянських і політичні права говорится:

1. Кожне використовується у цьому Пакті державі зобов’язується поважати та забезпечувати всім які у межах його території Польщі і під юрисдикцією особам права, визнані у цьому Пакті, без хоч би не пішли відмінності, одного разу у відношенні раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національності чи соціальним походженням, майнового становища, народження чи іншого обстоятельства.

2. Якщо це не є передбачено існуючими законодавчими чи іншими заходами, кожне використовується у цьому Пакті держава зобов’язується прийняти необхідні заходи у відповідності зі своїми конституційними процедурами і положеннями справжнього Пакту для таких законодавчих чи інших заходів, які можуть бути необхідні здійснення прав, визнаних у цьому Пакте.

3. Кожне використовується у цьому Пакті держава зобов’язується: a) Забезпечити кожному особі, правничий та свободи якого, визнані у цьому пакті, порушено, ефективний засіб правового захисту, навіть якщо це порушення було виконано особами, що діяли в офіційній ролі; b) Забезпечувати, щоб декларація про правовий захист нічого для будь-якого особи, що вимагає такого захисту, встановлювалося компетентними судовими, адміністративними чи законодавчими владою або будь-якою іншою компетентним органом, передбачених правової системи держави, і розвивати можливості судового захисту; з) Забезпечити застосування компетентними владою засобів правової захисту, що вони предоставляются.

Стаття 3.

Які Беруть Участь у цьому Пакті держави зобов’язуються забезпечити однакову чоловікам і покриток право користування усіма цивільними і стають політичними правами, передбаченими у цьому Пакте.

Стаття 4.

1. Під час надзвичайного стану у державі, у якому життя нації перебуває під загрозою про наявність якого офіційно оголошується, що у теперішньому Пакті держави можуть приймати відвідувачів заходи у відступ від своїх зобов’язань справді пакту лише у такої міри, у це потрібно гостротою становища, за умови, що такі заходи є несумісними зі своїми іншими зобов’язаннями з права і тягнуть у себе дискримінації виключно з урахуванням раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії чи соціального происхождения.

2. Це становище неспроможна бути підставою якихось відступів від статей 6,7,8 (пункти 1 і 2), 11,15,16 і 18.

3. Будь-яке використовується у цьому Пакті держава, що використовує право відступу, має негайно інформувати інші держави, що у теперішньому пакті, за посередництвом генерального секретаря.

Організації Об'єднаних Націй про положеннях, яких воно відступило, і причинах, що спонукали до такого рішення. Також мало зроблено повідомлення через тієї самої посередника про ту дати, як його припиняє таке отступление.

Стаття 5.

1. Ніщо у цьому Пакті неспроможна тлумачитися як що означає, що якеабо держава, якась група чи будь-яка особа право займатися який би не пішли діяльністю чи здійснювати які не пішли дії, створені задля знищення будь-яких правий чи свобод, визнаних у цьому Пакті, чи обмеження в більшою мірою, ніж передбачається теперішньому Пакте.

2. Ніяке обмеження чи применшення яких би не пішли основних правами людини, визнаних чи що у якомусь що у теперішньому пакті державі з закону, конвенцій, правил чи звичаїв, заборонена під приводом, що робити нині Пакті не зізнаються такі права або що у ньому вони зізнаються у меншому объеме.

Стаття 6.

1. Право життя є невід'ємне право кожної людини. Це охороняється законом. Ніхто може бути довільно позбавлений жизни.

2. У країнах, які скасували смертної вироки можуть виноситися лише найтяжчі злочину за відповідно до закону, котрий діяв під час злочини і який суперечить постановам справжнього Пакту і Конвенції про попередженні злочину геноциду і кари для неї. Це покарання можна лише на виконання остаточного вироку, винесеного компетентним судом.

3. Коли позбавлення життя становить злочин геноциду, слід пам’ятати, що нічого у «справжній статті це не дає бере участі у настоящем.

Пакті державам хоч би яким не пішли шляхом полишати будь-яких зобов’язань, прийнятих відповідно до постановам Конвенції про попередженні злочину геноциду і покарання за него.

4. Кожен, хто засуджений до страти, проти неї просити про помилування або про пом’якшення вироку. Амністія, помилування чи заміна смертного вироку може бути даровано переважають у всіх случаях.

5. Смертний вирок не виноситься за злочину, скоєні особами молодший вісімнадцяти років, і наводиться у виконанні щодо вагітних женщин.

6. Ніщо у «справжній статті неспроможна бути підставою для відстрочки чи недопущення скасування страти будь-яким бере участі у настоящем.

Пакті государством.

Стаття 7.

Ніхто ні піддаватися катуванням чи жорстокому, жорстокого чи нищівному його гідність, поводженню чи покаранню. Зокрема, жодна обличчя на повинен без її вільної згоди піддаватися медичним чи науковим опытам.

Стаття 8.

1. Ніхто ні утримуватися в рабстві; рабство і работоторговля забороняються у всіх їхніх видах.

2. Ніхто ні утримуватися в подневольном состоянии.

3. а) Ніхто ні принуждаться до примусовому чи обов’язковому праці; б) У країнах, де у вигляді покарань злочин може призначатися позбавлення волі, пов’язана з каторжними роботами, пункт 3.(а) не вважається на заваді виконання каторжних робіт з вироку компетентного суду, який призначив покарання; з) терміном «примусовий чи обов’язковий працю» в теперішньому пункті не охоплюються: і. яка би там не була згадувана в підпункті «б» робота чи служба, яку, зазвичай, має виконувати обличчя, яка була виходячи з законного розпорядження суду, або високопоставлена особа, умовно звільнене такого укладання; ii. яка би там не була служба військового характеру, а тих країнах, у яких визнається відмови від військової служби за політичними чи религиозно-этическим мотивів, яка би там не була служба, передбачена законом особам, котрі відмовляються від військової служби із таких мотивів; iii. яка би там не була служба, обов’язкова у разі надзвичайного стану чи лиха, загрожують життю чи добробуту населення; iv. яка то була робота чи служба, що входить у звичайні цивільні обязанности.

Стаття 9.

1. Кожна людина має декларація про волю і особисту неприкосновенность.

Ніхто може бути піддати произвольному арешту чи змісту під охороною. Ніхто ні бути позбавлено волі інакше, як у такі основи і згідно з такою процедурою, встановлені законом.

2. Кожному заарештованому повідомляються під час арешту причини арешту й у терміновому порядку будь-яке пропоноване йому обвинение.

3. Кожне заарештоване чи затримане у кримінальній обвинуваченню обличчя терміновому порядку доставляється до судді або до іншому посадової особи, якому належить згідно із законом право здійснювати судову владу, і має право судовий розгляд протягом розумного терміну чи звільнення. Зміст під охороною осіб, очікують судового розгляду, повинно бути загальним правилом, але звільнення може переносити залежить від уявлення гарантій явки на суд, явки на судовий розгляд будь-якій іншій його стадії у разі необхідності, явки виспівати приговора.

4. Кожному, хто позбавлено волі внаслідок арешту чи змісту під охороною, належить декларація про розгляд своєї справи у суді, щоб ця суд міг невідкладно винести постанову про щодо законності його затримання та розпорядитися про його звільнення, якщо затримання незаконно.

5. кожен, хто був жертвою незаконного арешту або зміст під охороною, має право компенсацію, що має позовної силой.

Стаття 10.

1. Усі особи, позбавлені свободи, мають право гуманне звернення української й повагу гідності, властивого людської личности.

2. а) Обвинувачувані у разі, коли відсутні виняткові обставини, поміщаються окремо від засуджені, і це надається окремий режим, відповідальний їх статусу не засуджених осіб; б) обвинувачувані неповнолітні відокремлюються від повнолітніх й у найкоротші терміни доставляються до суду винесення решения.

3. Пенітенціарної системою передбачається режим в’язнів, істотною метою якого був частиною їхнього виправлення і соціальний перевиховання. Неповнолітні правопорушники відокремлюються від повнолітніх, і це надається режим, відповідальний їхньому фактичному віку і правовому статусу.

Стаття 11.

Ніхто може бути позбавлено волі у тому лише підставі, що не в змозі виконувати якесь договірне обязательство.

Стаття 12.

1. Кожному, хто законно перебуває в території певної держави, належить, не більше території, декларація про вільний рух і свободу вибору местожительства.

2. Як людина проти неї залишати будь-яку країну, включаючи свою собственную.

3. Згадувані права й не може бути об'єктом ніяких обмежень, крім, передбачених законом, необхідні охорони державного безпеки, суспільного ладу, здоров’я чи моралі населення чи права і свободи інших і сумісні з визнаними у цьому Пакті іншими правами.

4. Ніхто може бути довільно позбавлений права на в'їзд до своє власне страну.

Стаття 13.

Іноземець, законно які перебувають біля будь-якого з що у теперішньому Пакті держав, то, можливо висланий лише у виконання рішення, винесеного відповідно до законом і, якщо імперативні міркування державної безпеки не вимагають іншого, має право уявлення доказів не зі своєї висилки, перегляд у справі компетентної владою або обличчям чи особами, спеціально призначеними компетентної владою, і сподіваюся, щоб бути представленим для цього перед владою, обличчям чи лицами.

Стаття 14.

1. Усі особи рівні перед суднами і трибуналами. Кожен проти неї під час розгляду будь-якого кримінального обвинувачення, висунутого йому, або за визначенні його правий і обов’язків в якомусь цивільному процесі справедливий та публічне розгляд справи компетентним, незалежним і безстороннім судом, створеним відповідно до закона.

Преса й публіка можуть допускатися попри всі судовий розгляд чи частину його за міркувань моралі, суспільного ладу чи державної безпеки у суспільстві чи коли велять інтереси приватного життя сторін, чи — тією мірою, у це, на думку суду, суворо необхідно, — при особливих обставин, коли публічність порушувала б інтереси правосуддя; проте будь-яке судове постанова у карному чи громадянським справі має бути публічним, окрім тих випадків, коли інтереси неповнолітніх вимагають іншого чи коли справа стосується матримоніальних спорів або опіки над детьми.

2. Кожен обвинувачуваний у кримінальній справі проти неї вважатися невинуватим, поки винність її буде доведено відповідно до закону.

3. Кожен проти неї під час розгляду будь-якого висунутого йому кримінального обвинувачення принаймні ми такі гарантії з урахуванням повного рівності; a. Бути в терміновому порядку та детально уведомленным мовою, що він розуміє, про характер і підставі висунутого йому кримінального обвинувачення; b. Мати тривалий час й можливості на підготовку свого захисту і зноситися з вибраним нею самим захисником; з. Бути судимим без невиправданою затримки; d. Бути судимим у присутності і захищатися особисто чи за посередництвом обраного ним самим захисника; якщо він має захисника, бути уведомленным звідси право і мати призначеного йому захисника у разі, коли інтереси правосуддя велять, безоплатно йому у кожному цьому випадку, коли його бракує коштів на оплати цього захисника; e. Допитувати що б проти свідків, чи мати декларація про те що ці свідки було допитано, плюс декларація про виклик і допит його свідків тих-таки умовах, які є для свідків, що б проти; f. Користуватися безплатної допомогою перекладача, якщо він розуміє мови, що у суді, або розмовляє етой мовє; g. Не бути примушуємо до давання свідчень проти себе або до визнанню себе виновным.

4. Що стосується неповнолітніх процес має бути такий, щоб враховувалися їх вік і бажаність сприяння їх перевоспитанию.

5. Кожен, кого засуджено за якесь злочин, має право те що його осуд і вирок було переглянуто вищестоящої судової інстанцією відповідно до закону.

6. Якщо будь-яка особа остаточним рішенням засуджено за кримінальний злочин і якщо винесений йому вирок згодом скасовано чи було дароване помилування з тієї причини, що якесь нове, чи знову знайдене обставина незаперечно доводить наявність судової помилки, це обличчя, понесшее покарання внаслідок такого осуду, отримує компенсацію відповідно до Закону, якщо його доведено, що зазначений невідоме обставина був свого часу виявлено виключно чи почасти з його вине.

7. Ніхто ні бути вдруге судимо чи покараний за злочин, протягом якого вона вже був остаточно засуджений чи виправданий, у відповідно до закону і кримінально-процесуальним правом кожної страны.

Стаття 15.

1. Ніхто може бути визнаний винним у скоєнні будь-якого ніякого кримінального злочину внаслідок будь-якого дії чи недогляди, яке, відповідно до що діяв в останній момент його від вчинення внутрішньодержавному законодавству чи міжнародного права, було кримінальним преступлением.

Так само неспроможна призначатися більш тяжке покарання, ніж те, яке підлягала застосуванню у момент скоєння ніякого кримінального злочину. Якщо після виконання злочину законом встановлюється більш легке покарання, чинність закону поширюється на даного преступника.

2. Ніщо у «справжній статті не перешкоджає переказам суду і покарати будь-якого посадовця за будь-яке діяння чи недогляд, які у момент скоєння були кримінальним злочином відповідно до загальним принципам права, визнаним міжнародним сообществом.

Стаття 16.

Кожна молода людина, де б перебував, має право визнання його правосубъектности.

Стаття 17.

1. Ніхто неспроможна піддаватися произвольному чи незаконному втручанню у власну і «сімейну життя, довільним чи незаконним зазіханням на недоторканність її житла чи таємницю його кореспонденції чи незаконним зазіханням з його частина, й репутацию.

2. Кожна людина має декларація про захист закону від такої втручання чи таких посягательств.

Стаття 18.

1. Кожна людина має декларація про свободу думки, совісті й релігії. Це включає свободу мати або приймати релігію чи переконання свій вибір і політичну волю сповідувати свою релігію Молдові і утвердження як одноосібно, і разом з іншими, публічним або приватних порядком, в відправленні культу, виконанні релігійних і ритуальних обрядів, і учений.

2. Ніхто ні піддаватися примусу, умаляющему його свободу мати або приймати релігію чи переконання зі свого выбору.

3. Свобода сповідувати релігію чи переконання підлягає лише обмеженням, встановленим законом необхідним охорони громадську безпеку, порядку, здоров’я та перемоги моралі, як і основних права і свободи інших лиц.

4. Які Беруть Участь у цьому пакті держави зобов’язуються поважати свободу батьків й у відповідних випадках законних опікунів забезпечувати релігійне і моральне виховання своїх дітей у відповідності зі власними убеждениями.

Стаття 19.

1. Кожна людина має право безперешкодно дотримуватися своїх мнений.

2. Кожна людина має декларація про вільне вираження свою думку; цього права включає свободу шукати, отримувати поширювати різного роду інформації і ідеї, незалежно від державних кордонів, усно, письмово чи у вигляді друку або художні форм висловлювання чи інші способами зі свого выбору.

3. Користування передбаченими у пункті 2 цієї статті правами накладає особливі обов’язки, і особливу відповідальність. Вона може бути, отже, поєднано із деякими обмеженнями, які, проте, необхідно встановити законом і бути необхідними; a. для поваги правий і репутації інших; b. охорони державної безпеки, суспільного ладу, здоров’я чи моралі населения.

Стаття 20.

1. Будь-яка пропаганда війни мусить бути заборонена законом.

2. Будь-яке виступ у на користь національній, расової чи релігійної ненависті, що було підбурювання до дискримінації, ворожнечі чи насильству, має бути заборонено законом.

Стаття 21.

Визнається декларація про мирні збори. Користування цими правами не підлягає ніяким обмеженням, крім, які накладаються згідно до закону і який необхідні у суспільстві у сфері державній чи громадську безпеку, суспільного ладу, охорони здоров’я та перемоги моральності населення чи захисту права і свободи інших лиц.

Стаття 22.

1. Кожна людина має декларація про свободу асоціації коїться з іншими, включно з правом створювати профспілки і розпочинати такі захисту своїх интересов.

2. Користування цими правами заборонена ніяким обмеженням, крім, які передбачаються законом і який необхідні у суспільстві у сфері державній чи громадську безпеку, суспільного ладу, охорони здоров’я та перемоги моральності населення чи захисту права і свободи інших. Справжня стаття не перешкоджає запровадження законних обмежень користування цими правами особам, входять до складу Збройних Сил і полиции.

3. Ніщо у «справжній статті це не дає право державам, який бере участь в.

Конвенції Міжнародної організації праці 1948 року з приводу свободи асоціацій та цивільного захисту права на організацію, приймати законодавчі акти на шкоду гарантіям, які передбачаються у зазначеній конвенції, чи застосовувати закон в такий спосіб, щоб завдавався збитки цим гарантиям.

Стаття 23.

1. Сім'я є природною та основний осередком нашого суспільства та має право захист товариство і государства.

2. За чоловіками, й жінками, досягнувши шлюбного віку, визнається декларація про одруження право засновувати семью.

3. Жоден шлюб може бути укладено без вільного і сповненого згоди йдуть на брак.

4. Які Беруть Участь у цьому Пакті держави мусять прийняти належних заходів задля забезпечення рівності правий і обов’язків подружжя відношенні шлюбу, під час стану у шлюбі і їх розірвання. Що стосується розірвання шлюбу повинна передбачатися необхідна захист всіх детей.

Стаття 24.

1. Кожна дитина зволікається без жодної дискримінації за ознакою раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, національного чи соціальним походженням, майнового становища чи народження має право такі захисту, потрібних у його становищі як малолітнього з боку його сім'ї, нашого суспільства та государства.

2. Кожна дитина повинна бути зареєстрований відразу після її повинен мати имя.

3. Кожна дитина має право придбання гражданства.

Стаття 25.

Кожен громадянин повинен мати без який би не пішли дискримінації, згадуваної у статті 2, і необгрунтованих обмежень право і можливість: a. брати участь у віданні державних справ як безпосередньо, і за посередництвом вільно вибраних представників; b. голосувати й бути обраним на справжніх періодичних виборах, вироблених з урахуванням загального й рівноцінного виборчого права при таємне голосування і забезпечувальних вільне волевиявлення виборців; з. допускається у своїй країні загальні умови рівності до державної службе.

Стаття 26.

Усі люди рівні перед законом і заслуговують зволікається без жодної дискримінації на рівну захист закону. У цьому плані різного роду дискримінація повинна бути заборонена законом, і закон має гарантувати всім особам рівну і ефективний захист проти дискримінації з якого не пішли ознакою, якто: раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціальним походженням, майнового становища, народження чи іншого обстоятельства.

Стаття 27.

У країнах, де є етнічні, релігійні і мовні меншини, особам, належить до таким меншинам, може бути відмовлено у праві з іншими членами тієї ж групи користуватися своєї культурою, сповідувати свою релігію й виконувати її обряди, і навіть користуватися рідною мовою языком.

Стаття 28.

1. Утворюється Комітет із прав людини (що його нижчий за теперішньому пакті «Комітет»). Він з вісімнадцяти членів і виконує функції, що передбачаються ниже.

2. До складу комітету входять особи, є громадянами що у теперішньому Пакті держав і які мають високими моральними якостями і визнаної компетентністю у сфері правами людини, причому береться до уваги корисність долі кількох осіб, які мають юридичним опытом.

3. Члени Комітету обираються і працюють у особистому качестве.

Стаття 29.

1. Члени Комітету обираються таємним голосуванням із списку осіб, які відповідають вимогам, які передбачаються у статті 28, і висунутих цієї мети що у теперішньому Пакті государствами.

2. Кожне використовується у цьому пакті держава має висунути трохи більше двох осіб. Ці особи би мало бути громадянами висуває їх государства.

3. Будь-яка особа має право повторне выдвижение.

Стаття 30.

1. Початкові вибори проводяться пізніше як за шість місяців із дня набрання чинності справжнього Пакта.

2. По крайнього заходу за чотири місяці досі кожних виборів у Комітет, крім виборів заповнення вакансій, що оголошувалися відкритими відповідно до статтею 34, генеральний секретар организации.

Об'єднаних Націй поводиться з письмовим запрошенням до бере участі у теперішньому Пакті державам подати протягом одного трьох місяців і кандидатури до членства Комитета.

3. генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй становить алфавітному порядку список всіх висунутих в такий спосіб на осіб із зазначенням що у теперішньому пакті держав, які висунули цих осіб, і становить цей перелік бере участі у теперішньому Пакті державам пізніше як по місяць до дати проведення кожних выборов.

4. Обрання членів Комітету проводиться на засіданні що у теперішньому Пакті держав, скликуваному генеральним секретарем.

Організації Об'єднаних Націй у установах Организации.

Об'єднаних Націй. У цьому засіданні, котрій кворумом є присутність дві третини що у теперішньому Пакті держав, обраними у комітет є ті особи, кандидатури яких отримують найбільше голосами й абсолютна більшість голосів присутніх і голосуючих представників государств-участников.

Стаття 31.

1. У Комітет може входити більше одному громадянинові однієї й тієї ж государства.

2. При виборів у Комітет береться до уваги справедливе географічне розподіл членів і представництво різної форми цивілізації і основних юридичних систем.

Стаття 32.

1. Члени Комітету обираються на чотирирічний термін. Вона має право на обрання при повторному висування їх кандидатур. Проте термін повноважень дев’яти з тих членів, обраних на перших виборах, спливає наприкінці дворічного періоду; відразу після перших виборів імена цих дев’яти членів визначаються через жереб головою засідання, про яку згадується у пункті 4 статті 30.

2. Після закінчення повноважень вибори виробляються відповідно до попередніми статтями даної частини справжнього Пакта.

Стаття 33.

1. Якщо з одноголосному думки інших членів будь-якої член Комітету припинив виконання своїх можливостей з якоїсь причини, крім тимчасової відсутності, голова комітету повідомляє генерального секретаря організації Об'єднаних Націй, який оголошує потім місце цього члена вакантным.

2. Що стосується смерті чи виходу у відставку будь-якого члена Комітету голова повідомляє генерального секретаря Організації об'єднаних Націй, який оголошує це найкраще місце вакантним від часу смерті чи відтоді, коли вихід відставку стає действительным.

Стаття 34.

1. Коли оголошується яка відкрилася вакансія відповідно до статтею 33 і якщо відлік терміну повноважень члена, що має бути замінений, не спливає протягом шість місяців після проголошення цієї вакансії, генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй повідомляє кожне використовується у цьому пакті держава, що може протягом двох місяців явити у відповідності до статті 29 кандидатуру заповнення цієї вакансии.

2. генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй становить алфавітному порядку список висунутих в такий спосіб осіб і становить цей перелік бере участі у теперішньому Пакті державам. Вибори заповнення вакансії проводяться потім згідно з відповідною положенням даної частини справжнього Пакта.

3. Член комітету, обраний заняття вакансії, оголошеної відповідно до статтею 33, обіймає посаду протягом що залишається частині строку повноважень члена, який звільнив місце у Комітеті, відповідно до положень зазначеної статьи.

Стаття 35.

Члени Комітету отримують затверджуване Генеральної Асамблеєю організації Об'єднаних Націй винагороду із засобів Організації Об'єднаних Націй гаразд і можна за умов, встановлюваних Генеральної Асамблеєю з урахуванням важливості обов’язки комитета.

Стаття 36.

генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй надає необхідний персонал та матеріальні кошти на ефективного здійснення функцій комітету на відповідність до справжнім Пактом.

Стаття 37.

1. генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй скликає перше своє засідання Комітету у установах Організації Объединенных.

Наций.

2. Після свого першого засідання комітет збирається у час, яке передбачено у його правилах процедуры.

3. Комітет зазвичай збирається у центральних установах Організації об'єднаних Націй чи відділенні Організації Об'єднаних Націй в.

Женеве.

Стаття 38.

Кожен із членів Комітету до вступу до виконання своїх зобов’язань робить твердження на відкритому засіданні Комітету у тому, що виконуватиме свої функції неупереджено і добросовестно.

Стаття 39.

1. Комітет обирає службових осіб на дворічний термін. Вони може бути переизбраны.

2. Комітет встановлює свої власні правила процедури, але це правила повинні, зокрема, передбачати, що: a. Дванадцять членів Комітету утворюють кворум; b. Постанови Комітету приймаються більшістю голосів присутніх членов.

Стаття 40.

1. Які Беруть Участь у цьому Пакті держави зобов’язуються представляти доповіді про прийнятих ними заходи з втіленню у життя прав, визнаних у цьому Пакті, і прогресі, досягнутого виконанні цих прав: а протягом один рік після набрання чинності справжнього Пакту щодо відповідних держав-учасників; б) після цього у всіх випадках, коли потребуватиме Комитет.

2. Усі доповіді представляють генерального секретаря Организации.

Об'єднаних Націй, яка переказує в Комітет для рассмотрения.

У доповідях вказуються чинники та труднощі, якщо є, що впливають проведення життя справжнього Пакта.

3. генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй після консультацій із Комітетом може направити зацікавленим спеціалізованим установам екземпляри тих частин доповідей, що потенційно можуть ставитися до сфери їх компетенции.

4. Комітет вивчає доповіді, представлені що у теперішньому пакті державами. Він перепроваджує державам-учасникам свої доповіді і ті зауваження загального порядку, що він визнає целесообразными.

Комітет може також перепровадити Економічному і Соціального Раді ці зауваження разом із екземплярами доповідей, отриманих від що у теперішньому Пакті государств.

5. Які Беруть Участь у цьому пакті держави можуть становити комітету свої міркування щодо будь-яким зауважень, які можна зроблено відповідно до пунктом 4 справжньої статьи.

Стаття 41.

1. Відповідно до справжньої статтею використовується у цьому Пакті держава має у час заявити, що його визнає компетенцию.

Комітету отримувати розглядати повідомлення у тому, що якесь держава-учасник стверджує, що інше держава-учасник не виконує своїх зобов’язань справді Пакту. Повідомлення, що передбачаються справжньої статтею, можуть прийматися і розглядатися, тільки у разі, якщо їх подано державою-учасницею, що зробили заяву про визнання собі компетенції цього Комітету. Комітет так само ніяких повідомлень, якщо вони стосуються государства-участника, не зробив такої заяви. Повідомлення, отримані відповідно до справжньої стаття, розглядаються відповідно до наступній процедурою: a. якщо якесь використовується у цьому акті держава знаходить, що інше держава-учасник не проведе у життя постанов справжнього Пакту, воно може письменым повідомленням довести це запитання до зазначеного государства-участника. Протягом трьох місяців і після отримання цих слів яке здобуло його держава представляє в письмовій формах який послав таке повідомлення державі пояснення чи будь-який інший заяву з роз’ясненням з цього питання, де має міститися, наскільки це і доцільно, вказівку на внутрішні процедури й відчуття міри, прийняті, буде ухвалено чи може бути прийнятий у питанні; b. коли питання не вирішене до задоволенню обох зацікавлених держав-учасників протягом 6 місяців після отримання одержують державою початкового повідомлення, будь-який з цих країн проти неї передати це питання Комітет, повідомивши звідси Комітет й те держава; з. Комітет розглядає переданий йому питання тільки тоді, як і упевниться, що, згідно з загальновизнаними принципів міжнародного права все доступні внутрішні кошти було випробувано і вичерпані у разі. Це не чи діє у тому випадку, коли застосування цих коштів невиправдано затягується; d. під час розгляду повідомлень, передбачуваних справжньої статьей,.

Комітет проводить закриті засідання; e. з повним дотриманням постанов підпункту «з» Комітет надає свої добрі послуги зацікавленим державам-учасникам з метою дружнього вирішення питання з урахуванням поваги правами людини і основні свободи, визнаних у цьому Пакті; f. з кожного переданою з його розгляд питання Комітет може звернутися до зацікавленим державам-учасникам, згаданим в підпункті «б», з проханням уявити будь-яку що стосується справі інформацію; g. зацікавлені державиучасниці, згадані в підпункті «б», заслуговують бути представленими під час розгляду у комітет питання й робити уявлення усно і /чи письмово; h. Комітет представляє протягом дванадцяти місяців із дня одержання повідомлення відповідно до підпунктом «б» доповідь; і. якщо досягається рішення, у рамках постанов підпункту «е», то Комітет обмежується у доповіді коротким викладом фактів і досягнутого рішення; ii. якщо рішення, у рамках постанов підпункту «е» що немає, то Комітет обмежується у доповіді коротким викладом фактів; письмові уявлення та запис усних уявлень, даних зацікавленими державамиучасниками, додаються до докладу.

За кожним питання доповідь перепроваджується зацікавленим государствам-участникам.

2. Постанови цієї статті набирають чинності, коли дев’ять що у теперішньому Пакті держав зроблять заяву на відповідно до пункту 1 цієї статті. Такі заяви депонуються державами-учасниками в Генерального секретаря.

Організації Об'єднаних Націй, який перепроваджує їх копії іншим державам-учасникам. Заява можливо, у час взято назад повідомленням генерального секретаря. Таке дію не перешкоджає розгляду будь-якого питання, що є предметом повідомлення, вже переданого відповідно до справжньої статтею; ніякі подальші повідомлення будь-якого государства-участника не приймаються після отримання генеральний секретар повідомлення про взяття заяви назад, якщо зацікавлена держава-учасник не зробило нового заявления.

Стаття 42.

1. а) Коли якійсь питання, переданий комітету відповідно до статтею 41, не дозволено до задоволенню зацікавлених державучасників, Комітет можна з згоди зацікавлених держав-учасників призначити спеціальну погоджувальну комісію (надалі іменується «Комісія»). Добрі послуги Комісії надаються зацікавленим державам-учасникам з метою полюбовного дозволу цього питання з урахуванням дотримання положень справжнього Пакту; б) Комісія складається з п’ятьох осіб, прийнятних для зацікавлених держав-учасників. Якщо зацікавлені державиучасники ні протягом трьох місяців і згоди щодо всього складу або це частини складу Комісії, то ті члени Комісії, про призначення яких були досягнуто згоди, обираються шляхом таємного голосування більшістю на два третини голосів комітету зі складу його членов.

2. Члени Комісії виконують обов’язки у своїй особистому ролі. Вони повинні бути громадянами зацікавлених держав-учасників чи держави, не що у теперішньому Пакті, чи державиучасника, яке зробило заяви до відповідності до статті 41.

3. комісія обирає свого голови й встановлює свої власні правила процедуры.

4. Засідання комісії зазвичай проводять у учреждениях.

Організації Об'єднаних Націй чи відділенні организации.

Об'єднаних Націй у Женеві. Але вони можуть відбуватися в інших зручних місцях, які можна визначено Комісією в консультації із генеральним секретарем Організації Об'єднаних Націй і відповідними государствами-участниками.

5. Секретаріат, наданий відповідно до статтею 36, також обслуговує комісії, призначувані виходячи з справжньої статьи.

6. Отримана і вивчена Комітетом інформація надається у розпорядження Комісії, і Комісія може звернутися до зацікавленим державам-учасникам з проханням уявити будь-яку що стосується справі информацию.

7. Коли Комісія повністю розгляне питання, але у всякому разі пізніше як за 12 місяців по тому, як передали це можна, вона становить голові Комітету доповідь ля напрями його зацікавленим державам-учасникам: a. якщо Комісія неспроможна завершити розгляду цього питання не більше дванадцяти місяців, вона обмежує свій доповідь коротким викладом стану розгляду нею цього питання; b. якщо досягається полюбовне дозвіл цього питання з урахуванням дотримання правами людини, визнаних у цьому Пакті, комісія обмежує свій доповідь коротким викладом фактів і досягнутого рішення; з. якщо рішення, вказаний у підпункті «б», не досягається, доклад.

Комісії містить її ув’язнення з усіх питань фактичного характеру, які належать до спору між зацікавленими державамиучасниками, і його міркування щодо можливостях полюбовного врегулювання цього питання. Цей доповідь також має письмові уявлення та запис усних уявлень, зроблених зацікавленими державами-учасниками; d. якщо доповідь Комісії представляється відповідно до підпункту «з», зацікавлені державиучасниці протягом трьох місяців і після отримання цієї доповіді повідомляють голови комітету у тому, чи згодні вони із вмістом доповіді Комиссии.

8. Постанови цієї статті не применшують обов’язків комітету, передбачених у статті 41.

9. Зацікавлені державиучасниці однаково несуть всі витрати членів Комісії відповідно до кошторисом, представленої генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй. 10. генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй проти неї оплачувати витрати членів комісії, якщо потрібно, до їх відшкодування зацікавленими державами-учасниками відповідно до пунктом 9 справжньої статьи.

Стаття 43.

Члени Комітету і спеціальних погоджувальних комісій, які можуть опинитися випасти відповідно до статті 42, мають право пільги, привілей і імунітети експертів, спрямованих Організацією Об'єднаних Націй в відрядження, як це передбачається у розділах конвенції про привілеї і імунітетах організації об'єднаних Наций.

Стаття 44.

Положення про проведення справжнього Пакту застосовується без шкоди процедур у сфері правами людини, предписываемых установчими актами і конвенціями Організації Об'єднаних Націй і спеціалізованих установ чи затримання згідно із нею, і перешкоджають бере участі у теперішньому пакті державам вдаватися решти процедурам вирішення суперечки виходячи з діючих з-поміж них спільних цінностей і спеціальних міжнародних соглашений.

Стаття 45.

Комітет представляє Генеральній Асамблеї Організації об'єднаних Націй через Економічний і Соціальний Рада щорічний доповідь про своє работе.

Стаття 46.

Ніщо у цьому Пакті на повинен тлумачитися як применшення значення постанов Статуту Організації Об'єднаних Націй і статутів спеціалізованих установ, які визначають відповідні обов’язки різних органів організації Об'єднаних Націй і спеціалізованих установ за тими предметів, куди входить справжній Пакт.

Стаття 47.

Ніщо у цьому Пакті на повинен тлумачитися як обмеження невід'ємним правом всіх народів мати і користуватися повною мірою і вільно своїми природними багатствами і ресурсами.

Стаття 48.

1. Справжній Пакт відкритим підписання будь-яким державою — членом.

Організації Об'єднаних Націй чи членом кожного з її спеціалізованих установ, будь-яким державою — учасником Статута.

Міжнародного суду й будь-якою іншою державою, приглашенным.

Генеральної асамблеєю Організації Об'єднаних Націй до брати участь у теперішньому Пакте.

2. Справжній Пакт підлягає ратифікації. Ратифікаційні грамоти депонуються в Генерального секретаря Організації Об'єднаних Наций.

3. Справжній Пакт відкритим приєднання кожної держави, вказаної у п. 1 справжньої статьи.

4. Приєднання відбувається депонуванням документа стосовно приєднання в Генерального секретаря Організації Об'єднаних Наций.

5. Генеральний Секретар Організації об'єднаних Націй повідомляє все які підписали справжній Пакт чи які приєдналися до нього держави щодо депонировании кожної ратифікаційної грамоти чи документа про присоединении.

Стаття 49.

Справжній Пакт набирає чинності через місяці від часу депонування в Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй тридцять п’ятої ратифікаційної грамоти чи документа про присоединении…

Стаття 50.

Постанови справжнього Пакту поширюються попри всі частини федеративних держав без яких би не пішли обмежень чи изъятий.

Стаття 51.

1. Будь-яке використовується у цьому пакті держава має пропонувати поправки і уявляти їх генерального секретаря Организации.

Об'єднаних Націй. генеральний секретар Організації объединенных.

Націй перепроваджує потім будь-які запропоновані поправки бере участі у теперішньому Пакті державам з проханням повідомити йому, висловлюються вони за скликання конференції держав-учасників з єдиною метою розгляду цих пропозицій і проведення із них голосування. Якщо з вкрай мері одна третину держав-учасників висловиться на таку конференцію, генеральний секретар скликає цю конференцію під егідою Організації об'єднаних Націй. Будь-яка поправка, прийнята більшістю державучасників, присутніх і що у голосуванні в цій конференції, представляється Генеральній Асамблеї Организации.

Об'єднаних Націй на утверждение.

2. Поправки набирають чинності по затвердженні їх Генеральної Ассамблеей.

Організації об'єднаних Націй і прийняття їх більшістю на два третини що у теперішньому Пакті держав відповідно до їх конституційними процедурами.

3. Коли поправки набирають чинності, вони стають обов’язковими тим держав-учасників, що їх прийняли, а інших державучасників залишаються обов’язковими постанови справжнього Пакту й зняти будь-які попередні поправки, що ними приняты.

Стаття 52.

Незалежно від повідомлень, делаемых відповідно до пункту статті 48, генеральний секретар Організації об'єднаних Націй повідомляє все держави, про яких промову на п. 1 тієї ж статті, про нижченаведеним: а) подписаниях, ратификациях і присоединениях відповідно до статті 48; б) дати набрання чинності справжнього пакту відповідно до статті 51.

Стаття 53.

1. Справжній Пакт, англійський, іспанський, китайський, російський, французький тексти якого рано автентичні, належить здати для зберігання архив.

Організації Об'єднаних Наций.

2. генеральний секретар Організації об'єднаний Націй перепроваджує завірені копії справжнього пакту всім державою вказаних у статті 48.

У посвідчення чого що нижче підписалися, належним чином уповноважені відповідними урядами, підписали справжній Пакт, відкритий для підписання Нью-Йорке, дев’ятнадцятого грудня тисяча дев’ятсот шістдесят шостого года.

2. Міжнародний пакт про економічні, соціальних і культурних правах.

Міжнародний пакт про економічні, соціальних і культурних правах набрав чинності 3 січня 1976 року. До 31 грудня 1994 року щодо нього приєдналося 131 государство.

Пакт передбачає сприяння здійсненню і здійснювати захист наступних прав:

. декларація про праця викладачів у справедливих і сприятливих условиях;

. декларація про соціальний захист, на адекватні умови життя і найвищі, наскільки це досяжно, умови фізичного і розумового благополучия;

. декларація про освіту й користування благами культурної волі народів і наукового прогресса.

Пакт передбачає здійснення цих прав без який не пішли дискриминации.

Частина I.

Стаття 1.

1. Усі народи мають право самовизначення. Через це права вони вільно встановлюють свою політичну статусу і вільно забезпечують своє економічні, соціальне і культурну развитие. 4].

2. Усі народи задля досягнення своєї мети можуть вільно розпоряджатися власними природними багатствами і ресурсами без шкоди будь-яких зобов’язань, що випливають із міжнародного економічному співробітництва, заснованого на принципі взаємної вигоди, і з міжнародного права. Жоден народ в жодному разі то, можливо позбавлений належних йому коштів существования.

3. Усі що у теперішньому Пакті держави, зокрема ті, що відповідають за управління несамоуправляющимися і підопічними територіями, повинні, відповідно до положеннями Статуту Организации.

Об'єднаних Націй, заохочувати здійснені права самовизначення й поважатиме це право.

Частина II.

Стаття 2.

1. Кожне використовується у цьому Пакті держава зобов’язується в в індивідуальному порядку і як міжнародної фінансової допомоги і співробітництва, зокрема у економічної та програмах технічної областях, прийняти у максимальних межах наявних заходи до того що, щоб забезпечити поступово повне здійснення визнаних в настоящем.

Пакті прав усіма належними способами, включаючи, зокрема, прийняття законодавчих мер.

2. Які Беруть Участь у цьому Пакті держави зобов’язуються гарантувати, що має рацію, проголошені у цьому Пакті, здійснюватимуться без який би не пішли дискримінації, одного разу у відношенні раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціальному походження, майнового становища, народження чи іншого обстоятельства.

3. Він дотримувався думки можуть із належним урахуванням правами людини і свого народного господарства визначати, якою мірою вони гарантувати визнані у цьому Пакті економічні права особистими, які є їх гражданами.

Стаття 3.

Які Беруть Участь у цьому Пакті держави зобов’язуються забезпечити однакову чоловікам і покриток право користування усіма економічними, соціальними і культурними правами, передбаченими у цьому пакте.

Стаття 4.

Які Беруть Участь у цьому Пакті держави ознаки, що стосовно користування тими правами, які ту чи іншу держава забезпечує в відповідність до справжнім Пактом, це може встановлювати лише таких обмежень цих прав, визначених законом, і лише остільки, оскільки це сумісно з дикою природою зазначених прав, і винятково з метою сприяти загальному добробуту в демократичному обществе.

Стаття 5.

1. Ніщо у цьому Пакті неспроможна тлумачитися як що означає, що якеабо держава, якась група чи будь-яка особа проти неї займатися який би не пішли діяльністю чи здійснювати які не пішли дії, створені задля знищення будь-яких правий чи свобод, визнаних у цьому Пакті, чи обмеження в більшою мірою, ніж передбачається теперішньому Пакте.

2. Ніяке обмеження чи применшення яких би не пішли основних правами людини, визнаних чи що у якоїсь країни з закону, конвенцій, правил чи звичаїв, заборонена під приводом, що робити нині пакті не зізнаються такі права або що у ньому вони зізнаються у меншому объеме.

Частина Ш.

Стаття 6.

1. Які Беруть Участь у цьому пакті держави визнають декларація про працю, що містить право кожної людини отримання можливості заробляти собі життя працею, що він вільно вибирає чи що він вільно погоджується, і розпочнуть належні крок до забезпечення цього права.

2. Заходи, що їх прийнято що у теперішньому пакті державами з метою повного цього права, включають програми професійнотехнічної освіти і підготовки, шляху й методи досягнення неухильного економічного, соціального і охорони культурної розвитку та повної продуктивної зайнятості за умов, які гарантують основні політичні й економічні свободи человека.

Стаття 7.

Які Беруть Участь у цьому Пакті держави визнають право кожного на справедливі і сприятливі умови праці, включаючи, зокрема: а. винагороду, що забезпечує принаймні всім трудящим: і. Справедливу зарплатню і однакову винагороду за працю рівної цінності без хоч би не пішли відмінності, причому, зокрема, жінкам мають гарантуватись умови праці буде не гірший тих, якими сповна користуються чоловіки із однаковою оплатою за рівний працю; ii. Задовільний існування їм і їхнім родинам відповідно до постановами справжнього Пакту; b. умови роботи, відповідальні вимогам безпеки і гігієни; з. однакову всім можливість щодо роботи відповідні вищі щаблі виключно виходячи з виробничого стажу і кваліфікації; d. відпочинок, дозвілля й розумне обмеження робочого дня і оплачуваний періодичний відпустку, як і винагороду за святкові дни.

Стаття 8.

1. Які Беруть Участь у цьому Пакті держави зобов’язуються забезпечити: a. Право кожної людини створювати реалізації та цивільного захисту своїх економічних та соціальних інтересів професійні спілки і розпочинати такі свій вибір при єдиному умови дотримання правил відповідної організації. Користування зазначеним правом, не підлягає ніяким обмеженням, крім, які передбачаються законом і який необхідні у суспільстві у сфері державної безпеки або громадського порядку або заради огорожі права і свободи інших; b. Право професійних спілок утворювати національні федерації чи конфедерації право цих останніх засновувати міжнародні професійні організації, або приєднуватися до таких; з. Право професійних спілок функціонувати безперешкодно без жодних обмежень, крім, які передбачаються законом і який необхідні у суспільстві у сфері державної безпеки або громадського порядку або заради огорожі прав і свобод можливо інших; d. Право на страйки за його здійснення відповідно до законами кожної страны.

2. Справжня стаття не перешкоджає запровадження законних обмежень користування цими правами особам, входять до складу Збройних Сил, поліції або адміністрації государства.

3. Ніщо у «справжній статті це не дає права державам, бере участь в.

Конвенції Міжнародної організації праці 1948 року з приводу свободи асоціацій та цивільного захисту права на організацію, приймати законодавчі акти на шкоду гарантіям, які передбачаються у зазначеній конвенції, чи застосовувати закон в такий спосіб, щоб завдавався збитки цим гарантиям.

Стаття 9.

Які Беруть Участь у цьому Пакті держави визнають право кожного особи на одне соціального забезпечення, включаючи соціальне страхование.

Стаття 10.

Які Беруть Участь у цьому Пакті держави визнають, что:

1. Сім'ї, що є природною та основний осередком суспільства, повинні видаватись наскільки можна найширша охорона і матеріальнотехнічна допомога, особливо у її освіті та перебувають у її відповідальності лежить турбота про несамостійних дітей і їх вихованні. Шлюб має полягати по вільному згоди йдуть на брак.

2. Особлива охорона має надаватися матерям протягом розумного періоду доі ж після пологів. Протягом цієї періоду працюючим матерям має надаватися оплачуваний відпустку чи відпустку з достатніми посібниками із соціального обеспечению.

3. Особливі заходи охорони і допомоги мають бути прийняті щодо всіх дітей і підлітків без який би не пішли дискримінації за ознакою сімейного походження чи з іншому ознакою. Діти та підлітки мали бути зацікавленими захищені від економічної та соціальній експлуатації. Застосування їх праці області, шкідливою їхнього моральності й здоров’я або небезпечну життю або здатної пошкодити їх нормального розвитку, має бути карається згідно із законом. З іншого боку, мають встановити вікові межі, нижче яких ніяк користування платним дитячим працею забороняється і карається законом.

Стаття 11.

1. Які Беруть Участь у цьому Пакті держави визнають право кожного на достатній рівень життя нього і його сім'ї, до складу якого достатнє харчування, одяг і житло, і безупинне поліпшення умов життя. ДержавиУчасниці приймуть належних заходів забезпечувати цього права, визнаючи важливого значення цьому плані міжнародного співробітництва, заснованого на вільному согласии.

2. Які Беруть Участь у цьому Пакті держави, визнаючи основне право кожної людини волю з голоду, враховували необхідні заходи індивідуально і як міжнародного співробітництва, які включають проведення конкретних програм, щоб: a) Поліпшити методи виробництва, збереження і розподілу продуктів шляхом використання технічних і наукових знань, поширення знання принципах харчування і вдосконалення чи реформи аграрних систем в такий спосіб, аби досягти найефективнішого освоєння і перспективи використання природних ресурсів; і b) Забезпечити справедливий розподіл світових запасів продовольства на відповідність до потребами і з огляду на проблеми країн як котрі імпортують, і які експортують харчові продукты.

Стаття 12.

1. Які Беруть Участь у цьому пакті держави визнають право кожної людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоровья.

2. Заходи, що їх прийнято що у теперішньому Пакті державами до повного цього права, включають заходи, необхідних: a) Забезпечення скорочення мертвонароджуваності і дитячої смертності і здорової розвитку; b) Поліпшення всіх аспектів гігієни зовнішнього середовища й гігієни праці промисловості; з) Попередження і лікування епідемічних, ендемічних, професійних та інших хвороб Паркінсона й боротьби із нею; d) Творіння умов, які б всім медичної допомоги і медичний перехід у разі болезни.

Стаття 13.

1. Які Беруть Участь у цьому пакті держави визнають право кожної людини освіту. Вони погоджуються, що освіта повинна спрямувати на повне розвиток людської особи і свідомість її переваги це має зміцнювати повага до прав чоловіки й основних свобод. Вони далі погоджуються у цьому, що освіта повинна дати можливість усім прислужитися учасниками вільного суспільства, сприяти порозумінню, терпимості й дружбі поміж усіма націями та всіма расовими, етнічними і релігійними групами і сприяти роботі Організації Об'єднаних Націй з підтримки мира.

2. Які Беруть Участь у цьому Пакті держави визнають, що з повного цього права: a) Початкова утворення має бути обов’язковим і безплатним всім; b) Середнє освіту у його різноманітних формах, включаючи професійнотехнічне середню освіту, має бути відкритий і зроблено доступне всіх шляхом всіх необхідних заходів і зокрема, поступового запровадження безкоштовному освіти; з) Вища освіта повинна зроблено однаково доступне всіх у основі здібностей кожного шляхом всіх необхідних заходів і зокрема, поступового запровадження безкоштовному освіти; d) Елементарна утворення має заохочуватиметься чи інтенсифікуватися наскільки можна тим, хто проходив або закінчив повного курсу свого початкової освіти; e) Повинно активно проводитися розвиток мережі шкіл всіх щаблів, слід установити задовільна система стипендій і дружина мають постійно поліпшуватися матеріальні умови викладацького персонала.

3. Які Беруть Участь у цьому Пакті держави зобов’язуються поважати свободу батьків верб відповідних випадках законних опікунів, вибирати своїх дітей як засновані державною владою школи, а й інші школи, відповідальні тому мінімуму вимог для освіти, що може бути встановлено чи затверджений державою, забезпечуватиме релігійне і моральне виховання своїх дітей у відповідності зі власними убеждениями.

4. Ніяка частина цієї статті має тлумачитися себто приниження свободи окремих осіб та шкільних установ створювати навчальні заклади і керувати ними за незмінної умови дотримання принципів, викладені у п. 1 цієї статті, й підвищити вимоги, щоб освіту, здобута в закладах, відповідало тому мінімуму вимог, що може бути встановлено государством.

Стаття 14.

Кожне використовується у цьому Пакті держава, яке вчасно свого вступу до число учасників не змогла встановити біля своєї метрополії чи інших теренах, які перебувають під його юрисдикцією, обов’язкового безплатного початкової освіти, зобов’язується в протягом два роки напрацювати і прийняти докладний план заходів для поступового проведення життя — протягом розумного числа років, яке має зазначене у плані, — принципу обов’язкового безплатного загального образования.

Стаття 15.

1. Які Беруть Участь у цьому Пакті держави визнають право кожної людини на: a) Участь культурному житті; b) Користування результатами наукового прогресу та його практичного застосування; з) Користування захистом моральних і матеріальних інтересів, що виникають у із будь-якими науковими, літературними чи художніми працями, автором що їх является.

2. Заходи, які мають прийматися що у теперішньому пакті державами до повного цього права, включаючи й ті, що необхідні охорони, розвитку і поширення досягнень науку й культуры.

3. Які Беруть Участь у цьому Пакті держави зобов’язуються поважати свободу, безумовно необхідну наукових і творчої деятельности.

4. Які Беруть Участь у цьому Пакті держави визнають користь, видобуту з заохочення та розвитку міжнародних контактів, і співробітництва у наукової й нерозривності культурної областях.

Частина IV.

Стаття 16.

1. Які Беруть Участь у цьому Пакті держави зобов’язуються представляти відповідно до справжньої частиною отого Пакту доповіді про тих запобіжні заходи та про поступ шляху до досягненню дотримання прав, визнаних у тому Пакті. a) Усі доповіді представляють Генеральному секретарю Организации.

Об'єднаних Націй, яка переказує їх екземпляри в руки в.

Економічний і Соціальний Рада відповідно до положеннями справжнього Пакту; b) генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй також перепроваджує спеціалізованим установам екземпляри доповідей чи будь-які відповідні частини доповідей що у теперішньому Пакті держав, що є членами цих спеціалізованих установ, оскільки такі доповіді або частини цих доповідей ставляться до будь-яких питанням, які входять у рамки обов’язків вищевказаних установ у відповідність до їх конституційними актами.

Стаття 17.

1. Які Беруть Участь у цьому Пакті держави представляють свої доповіді етапами відповідно до програмою, що має бути установлена.

Економічним і Соціальним Радою протягом року після набрання чинності справжнього пакту по консультації із державамиучасниками й зацікавленими спеціалізованими учреждениями.

2. в доповідях можуть указуватися чинники та труднощі, що впливають ступінь виконання обов’язків справді Пакту.

3. Якщо відповідні відомості були раніше повідомлено Организации.

Об'єднаних Націй чи якомусь спеціалізованому установі будь-яким бере участі у теперішньому Пакті державою, то не потрібно відтворювати ці дані, і буде достатньою точна посилання відомості, повідомлені таким образом.

Стаття 18.

На виконання своїх зобов’язань по Статуту ООН у сфері правами людини і основні свободи Економічний і соціальний рада може розпочинати угоду зі спеціалізованими установами про надання ними йому доповідей про поступ шляху до досягненню дотримання постанов справжнього Пакту, які стосуються сфері своєї діяльності. Ці доповіді можуть включати подробиці прийняті їх компетентні органи прийняття рішень та рекомендацій про такий осуществлении.

Стаття 19.

Економічний і Соціальний Рада може передати до комісії з правам людини до розгляду і дачі загальних рекомендацій чи, у випадках, до відома доповіді, що стосуються правами людини, представлені державами відповідно до статтями 16 і 17, і доповіді, що стосуються правами людини, представлені спеціалізованими установами в відповідності до статті 18.

Стаття 20.

Зацікавлені Які Беруть Участь у цьому Пакті держави й спеціалізовані установи можуть становити Економічному і соціальному раді зауваження до будь-який загальної рекомендації відповідно до статті 19 чи засланні ж на таку загальну рекомендацію у кожному доповіді Комісії з прав людини чи будь-якому документі, який там робиться ссылка.

Стаття 21.

Економічний і Соціальний рада може становити раз у раз Генеральній Асамблеї доповіді щодо безсумнівної користі загального характеру і з коротким викладом відомостей, отриманих від що у теперішньому Пакті держав і південь від спеціалізованих установ, про вжиті заходи і досягнутих результатах у сфері забезпечення загального дотримання прав, визнаних в теперішньому Пакте.

Стаття 22.

Економічний і соціальний рада може зважати інших органів Організації Об'єднаних Націй, їх допоміжних органів прокуратури та спеціалізованих установ, котрі займаються наданням технічної допомоги, на будь-які питання, що виникають у з доповідями, упоминаемыми в справжньої частини справжнього Пакта,.

Стаття 23.

Які Брали Участь у цьому Пакті держави погоджуються, що числу міжнародних заходів, сприяють здійсненню прав, визнаних у цьому Пакті, належить застосування засобів, як висновок конвенцій, прийняття рекомендацій, надання технічної допомогу й проведення регіональних нарад і технічних нарад з метою консультацій, а також, організовані що з зацікавленими правительствами.

Стаття 24.

Ніщо у цьому Пакті на повинен тлумачитися як применшення значення постанов Статуту Організації Об'єднаних Націй і статутів спеціалізованих установ, які визначають відповідні обов’язки різних органів Організації Об'єднаних Націй і спеціалізованих установ, стосовно питань, яких стосується справжній Пакт.

Стаття 25.

Ніщо у цьому Пакті на повинен тлумачитися як применшення невід'ємним правом всіх народів цілком і вільно мати і користуватися своїми природними багатствами і ресурсами.

Частина V.

Стаття 26.

1. Справжній Пакт відкритим підписання будь-яким державою — членом.

Організації Об'єднаних Націй чи членом кожного з її спеціалізованих установ, будь-яким державою — учасником Статуса.

Міжнародного Суду і яке будь-якою іншою державою, приглашенным.

Генеральної Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй до брати участь у теперішньому Пакте.

2. Справжній Пакт підлягає ратифікації. Ратифікаційні грамоти депонуються у Генерального секретаря Організації Об'єднаних Наций.

3. Справжній Пакт відкритим приєднання кожної держави, вказаної у п. 1 справжньої статьи.

4. Приєднання відбувається депонуванням документа стосовно приєднання у.

Генерального секретаря Організації об'єднаних Наций.

5. генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй повідомляє все які підписали справжній Пакт чи які приєдналися до нього держави щодо депонировании кожної ратифікаційної грамоти чи документа про присоединении.

Стаття 27.

1. Справжній Пакт набирає чинності через місяці від часу депонування у Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй тридцять п’ятої ратифікаційної грамоти чи документа про присоединении.

2. До кожного держави, яке ратифікує справжній Пакт чи приєднається до нього після депонування тридцять п’ятої ратифікованою грамоти чи документа стосовно приєднання, справжній Пакт набирає чинності через місяці від часу депонування щодо його власної ратифікаційної грамоти чи документа про присоединении.

Стаття 28.

Постанови справжнього Пакту поширюється попри всі частини федеративних держав без яких не пішли обмежень чи изъятий.

Стаття 29.

1. Будь-яке використовується у цьому Пакті держава має пропонувати поправки і уявляти їх Генеральному секретарю Организации.

Об'єднаних Націй. генеральний секретар перепроваджує потім будь-які запропоновані поправки бере участі у теперішньому Пакті державам з проханням повідомити йому, висловлюються вони за скликання конференції держав-учасників із єдиною метою розгляду цих пропозицій і проведення із них голосування. Якщо з крайнього заходу одна третину держав-учасників висловиться на таку конференцію, генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй скликає цю конференцію під егідою Організації Об'єднаних Націй. Будь-яка поправка, прийнята більшістю держав-учасників, присутніх і що у голосуванні в цій конференції, представляється Генеральної Ассамблее.

Організації Об'єднаних Націй на утверждение.

2. Поправки набирають чинності по затвердженні їх Генеральної Ассамблеей.

Організації Об'єднаних Націй і прийняття їх більшістю на два третини що у теперішньому Пакті держав відповідно до їх конституційними процедурами.

3. Коли поправки набирають сили, вони стають обов’язковими тим держав-учасників, що їх прийняли, а інших державучасників залишаються обов’язковими постанови справжнього Пакту і всі попередні поправки, що ними приняты.

Стаття 30.

Незалежно від повідомлень, делаемых відповідно до пункту статті 26, генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй повідомляє все держави, про яких промову на п. 1 тієї ж статті, про нижченаведеним: a) подписаниях, ратификациях і присоединениях відповідно до статті 26: b) дати набрання чинності справжнього Пакту відповідно до статті 27 і дати набрання чинності будь-яких поправок відповідно до статті 29.

Стаття 31.

1. Справжній Пакт, англійський, іспанський, китайський, російську та французьку тексти якого одно автентичні, належить здати для зберігання архів Організації Об'єднаних Наций.

2. генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй перепроваджує завірені копії справжнього Пакту всім державам, зазначених у статті 26.

У посвідчення чого що нижче підписалися, належним чином уповноважені відповідними урядами, підписали справжній Пакт, відкритий для підписання Нью-Йорку, дев’ятнадцятого грудня тисяча дев’ятсот шістдесят шостого года.

Глава Ш.

Реалізація правами людини у законодавстві Кыргызской Республіки й у міжнародних договорах.

Загальна Декларація правами людини, будучи свого роду єдиним еталоном справедливості, розвинула жодну з фундаментальних принципів Статуту ООН — сприяти повазі правами людини і основні свободи всім, без відмінності раси, статі, мови та религии.

Вміщені в декларації правничий та свободи можна класифікувати по чотирьом группам.

До першої включаються звані елементарні правничий та свободи. Які права сюди ставляться? Сюди відносяться під собою підстави, свободу, недоторканність, свободу від рабства, заборона катувань чи жорсткого, бесчеловеческого звернення чи покарання, рівність перед законом, презумпція невинності, захист приватного життя, честі і репутації, недоторканність житла і таємниця переписки.

Другу групу становить цивільні права. У декларації проголошуються: право особистості на визнання його правосуб'єктності, свобода пересування і вибору місце проживання, декларація про притулок, декларація про громадянство; право одружуватися і створювати сім'ю, володіти имуществом.

Серед політичних права і свободи Декларація встановлює: свободу думки, совісті, релігії, свободу переконань й точні висловлювання їх, свободу мирних зборів і асоціацій, правом брати що у управлінні своєю страной.

І, нарешті, в Декларації перераховуються економічні, соціальні й культурні права, такі, як декларація про працю й вільний вибір роботи, рівну оплату за рівний працю, декларація про об'єднання в профспілки, декларація про відпочинку і дозвілля, декларація про певний рівень життя, декларація про образование.

Всі ці перелічені правничий та свободи відбито у більш як двадцяти міжнародні договори у сфері правами людини, чимало з яких отримали практично загальне признание.

Кыргызская Республіка також приєдналася до 23 міжнародним договорами у правах людини у межах ООН та її спеціалізованих установ, цим, підтвердивши визнання пріоритету общеперечисленных цінностей і, висловивши намір сприяти спільно з Організацією Об'єднаних Націй загальному повазі й дотриманню прав людини та основних свобод.

Разом про те, приєднавшись до згадуваних документам з прав людини, Кыргызское держава прийняло зобов’язання захищати права особи на одне про свого національного рівні з урахуванням міжнародних стандартів в області человека.

Для практичної реалізації прийнятих зобов’язань по основним міжнародним документам у правах людини нашої республіці вимагалося виконання таких задач.

1) Створення ефективної механізму з виконання прийнятих обязательств.

Кыргызстана;

2) Уявлення національних доповідей в руки відповідних органів ООН з виконання зобов’язань з прав человека;

3) Забезпечення інформованості громадян про права, що випливають із ратифікованих Киргизстаном міжнародних договоров;

4) Трансформація міжнародно-правових норм в законодательства.

Киргизстану, що потребує зміни законів, наведення у відповідність із міжнародних стандартів з прав человека.;

5) Активне співробітництво до міжнародних організаціями з прав людини, які можуть надати сприяння виконанні Киргизстаном покладених нею обязательств.

За першим завданню (створення механизма):

Оскільки Киргизстан проголосив відданість загальному забезпечення права і свободи чоловіки й прийняв зобов’язання дотримуватися і захищати їх, потрібен був механізму контролю за дотриманням конституційних гарантій правами людини і виконанням зобов’язань з прав человека.

Президент Кыргызской республіки, відповідно до нашою Конституцією, виступаючи гарантом права і свободи громадянина Киргизстану, піклується про дотриманні права і свободи наших граждан.

Доказом того є Указ президента Кыргызской Республіки від 5 липня 1997 року «Про освіту Комісії з прав людини в Президенті Кыргызской Республіки», одній з завдань якої є сприяння вдосконаленню механізму забезпечення та цивільного захисту права і свободи чоловіки й громадянина. На виконання це завдання комісія розглядає звернення громадян Киргизстану з питань втілення права і свободи человека.

З іншого боку, нині у нашій парламенті розглядається проект закону про так званому омбудсмена. Інститут омбудсмена діє в багатьох європейський державах. Зазвичай, омбудсмен призначається парламентом у складі осіб, товаришів із більшим авторитетом країни. І його головна функція у тому, щоб ознайомитися з законністю і справедливістю дій державних посадових осіб. Відповідно омбудсмен нерідко виступає як безстороннього посередника між постраждалим громадянином і урядом. Омбудсмен своєї діяльності може бути независимым.

Гадаю, створення такої інституції в Киргизстані, у якому будується правове демократичну державу, є надзвичайно важным.

Ефективним методом захисту правами людини і дотримання конвенцій у правах людини повинні бути також судді всіх рівнів, як у багатьох демократичних державах. Проте багато хто судді досі не знають норм ратифікованих Кыргызской Республікою за міжнародні договори у сфері правами людини про зобов’язання Киргизстану захисту цих прав. У низці держав у разі порушення правами людини, передбачених міжнародним договором, індивід яка має порушено права може звернутися до суду свого государства.

Права людини мають захищатися та правоохоронних органів, проте часом самі представники міліції чи прокуратури порушують ці права.

Як стало мені відомо, недавно УВКБ ООН видало кишенькові книжки для органів міліції, які містять прав людини і який нічого не винні порушувати наші міліціонери під час виконання своїх функций.

Завдання захисту правами людини носить переважно загальнонаціональний характері і до її рішення, зрештою, має відповідати кожна держава. Саме собою закріплення правами людини в Конституції чи законах країни є гарантією те, що ці права й не будуть вони часто й кричуще порушуватися на практике.

Разом про те необхідно усім державним органам і посадовим особам дотримуватися дотримання стандартів у сфері прав человека.

За другою задаче.

Кыргызское Уряд підготував національні звітів у ООН про виконанні 6 важливих документів мають у області правами людини. Це доповіді про дотриманні громадянських і політичних прав, економічних, соціальних і культурних прав, про заборону расової дискримінації, заборону застосування тортур та інших бесчеловеческих, принижують гідність видів обігу євро і покарання, про заборону дискримінації щодо жінок Сінгапуру й про права ребенка.

Киргизстан, ставши учасником всіх шести основних міжнародних договорів із прав людини, прийняв зобов’язання дотримуватися їх і представляти протягом одного-двох років початковий доповідна й потрапила наступні чотири роки періодичні доповіді про виконання згаданих договорів із правам человека.

Отже, така звітність перед ООН про забезпечення правами людини нашою державою, дозволяє оцінювати досягнення у галузі захисту прав чоловіки й сприяє прийняттю подальших практичних кроків у справі захисту прав человека.

По третьої завданню (підвищення інформованості граждан):

Повного здійснення правами людини неможливо чого з допомогою належного законодавства і лобіювання відповідних адміністративних заходів. Про цього свідчить те, держава несе важливу відповідальність за підвищення рівня поінформованості населення Криму і громадськості про права человека.

До програми заходів щодо проведення святкування 50-річчя Загальної декларації правами людини, затверджених президентом, входять проведення конференцій і семінарів, видання журналів та книжок у сфері правами людини, публікації й рубрики у ЗМІ, присвячені правам человека.

З іншого боку, нині в Киргизстані діє велике кількість неурядових організацій, діяльність яких спрямована право на захист правами людини. Чимало їх ми займаються забезпеченням інформування громадян про права і свободи, гарантованих Конституцією Кыргызской республіки і міжнародними документами з прав человека.

По четвертої завданню (відбиток міжнародними нормами у правах людини в нашому законодательстве).

Відповідно до в нашій Конституції будь-який ратифікований нами документ стає частиною законодавства. Говорячи простими словами, після ратифікації Жогорку Кенешем будь-який міжнародний договір стає законом.

Наша конституція гарантує широке коло права і свободи чоловіки й громадянина, заснований на принципі не дискримінації. Практично всі норми, закладені у Загальної Декларації правами людини, відбито у нашої Конституции.

У Конституції, зокрема, закріплені становища, що передбачають рівноправне становище усіх громадян Киргизстану, незалежно від своїх національну приналежність, віросповідання, статі, мови, майнового стану та соціальним походженням у політичному, соціальної, культурної революції й економічних теренах суспільного жизни.

Збереження й зміцнення громадянського світу та згоди в багатонаціональній Киргизстані, де живуть пліч-о-пліч більш 80 національностей і етнічних груп, одна із пріоритетів внутрішньої державної политики.

Під час розробки нових норм законодавства надають у Киргизстані враховуються норми Загальної Декларації правами людини і міжнародних пактах і конвенцій. У розробці нового законодавства Киргизстану залучаються в ролі експертів представники міжнародних стандартів і неурядових организаций.

Недавній референдум в Киргизстані внесла таку важливу поправку в Конституцію Кыргызской Республіки, як заборона обмеження свободи засобів масової информации.

Нині в Киргизстані такі категорії населення потребують особливий статус і захист їх прав, передбачених у міжнародні стандарти з прав человека:

1) біженці і вимушені переміщені лица;

2) женщины;

3) дети;

4) літні люди.

Щодо першої категорію осіб, Киргизстан долучився до Конвенції про статус біженців 1951 року й протоколу до неї 1967 року. Разом про те розроблено й перебуває в розгляді Жогорку Кенеша Закон про біженців Кыргызской республіки. Однак це Закон регулює лише запитання біженців, а й за рисою залишаються проблеми переміщення етнічних кыргызов і вимушено переміщених осіб, у Киргизстан країн СНД. У цьому в державних органах розробляються проекти Законів про імміграцію і миграции.

Що стосується жінок, Киргизстан долучився до п’яти міжнародним конвенціям з прав жінок Сінгапуру й усунення дискримінації за ознакою статі. (Конвенція про охорону материнства, і мінімальному шлюбному похилому віці й згоди вступу до брак).

Хоча становища цих конвенцій закладено у наші закони, залишається відкритим питання про виконання їх у практике.

Киргизстан є учасником Конвенції про права дитину поруч із 1994 року. Проте проблема захисту дітей досі вимагає прийняття конкретних заходів соціально-економічного і культурно-освітнього характера.

Нині проблема гарантій прав громадян, і, соціального захисту кожної людини товариство і держави вкрай загострилася, одним з найактуальніших. Такі явища, як масове безробіття, зростання соціальної диференціації, прогресуюче зниження життєвий рівень населення, ставлять під загрозу соціальне право громадян. Останніми роками в Кыргызской республіці прийнято важливі законодавчі акти, які, по-новому визначаючи економічну політику держави, істотно змінили правове регулювання економічних отношений.

Особливого значення надається співробітництву Киргизстану до міжнародних організаціями, що займаються правами людини. У тому числі слід виділити ООН та її інституції, ОБСЄ й ряд неурядових організацій, як Міжнародна Федерація товариств червоного хреста, Міжнародний комітет червоного хреста, Міжнародна комісія юристів й інших організацій. Багато міжнародних організацій надають технічну і консультативну допомогу Киргизстану у справі забезпечення захисту правами людини в Кыргызстане.

Укладання хотілося б вирізнити, крім національних механізмів захисту правами людини є й світло міжнародні механізми. Зокрема, Киргизстан є учасником Факультативного протоколи міжнародному пакту про громадянських і політичні права, за яким Комітет ООН по прав людини може розглядати скарги громадян порушеннях їх прав органами государства-участника. Проте скарги не розглядаються Комітетом, якщо вони анонімні у разі а то й вичерпані національні кошти правової защиты.

Отже, наше національне система захисту правами людини є частина міжнародної системи захисту прав человека.

Маючи фундаментальні принципи Загальної Декларації прав людини, ми повинні робити подальші практичні кроки, з тим, аби відповідати найвищим правозахисним і гуманітарним стандартам.

1. Захист правами людини з урахуванням міжнародних норм.

З часу здобуття суверенітету Кыргызская Республіка приєдналася до 22 міжнародних договорів у правах людини у межах ООН і його спеціалізованих учреждений:

1. Конвенція про права дитини 1989 года.

2. Міжнародний пакт про громадянських і політичних правах.

3. Міжнародний пакт про економічні, соціальних і культурних правах.

4. Факультативний протокол до пакту про громадянських і політичних правах.

5. Конвенція Міжнародної Організації Праці «Про трудящих мигрантах».

6. конвенція Міжнародної Організації Праці «Про рівноправність громадян країни й іноземців та осіб без громадянства у сфері соціального обеспечения».

7. Конвенція Міжнародної Організації Праці «Про встановлення міжнародної системи збереження прав у сфері соціального обеспечения».

8. Конвенція боротьби з дискримінацією у сфері образования[5].

9. Конвенція про статус біженців і Протокол, що стосується статусу біженців. 10. Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок от.

18 грудня 1979 року (набула чинності 3 вересня 1981 року) 11. Конвенція про політичні права жінок 20 грудня 1952 года.

(набула чинності 7 липня 1954 року). 12. Конвенція про згоду на шлюб, шлюбному похилому віці й реєстрації від 7 листопада 1962 року (набула чинності 9 декабря.

1964 року). 13. Конвенція про громадянство заміжньої жінки — від 29 січня 1957 року г.

(набула чинності 11 серпня 1958 року). 14. Конвенція № 153 про охорону материнства від 28 червня (переглянута в.

1952 р.) від 28 червня 1952 року (набула чинності 7 вересня 1955 року). 15. Міжнародна Конвенція проти апартеїду він (набрало чинності 18 грудня 1985 року). 16. Конвенція проти тортур та інших жорстоких, нелюдських і принижують гідність видів обігу євро і покарання (набула чинності 26 червня 1987 г.).

Разом про те, регулярно видаються бюлетені неурядових організацій Киргизстану, щодо правами людини в Кыргызстане.

4. Права людини викладаються у багатьох університетах, школах у межах загальноосвітньої программы.

5. Нині, у судовому департаменті Кыргызской Республіки на цілях підвищення кваліфікації суддів створюється управління, у чиє завдання входить навчання суддів місцевих судів роботи оргтехніку, ознайомлення зі змінами у законодавстві й т. е. Разом про те, передбачається, що проведено роботу з ознайомлення з ратифікованими Киргизстаном договорами ООН, зокрема у правам человека.

6. З метою реалізації ратифікованих за міжнародні договори з прав человека:

— На території Киргизстану регулярно проводяться семінари представникам державні органи, судових установ й побажання громадськості. У тому числі можна виділити такі семинары:

— 25−28 листопада 1996 р. в Бішкеку проводився семінар на тему.

«Міжнародні стандарти у правах людини та його внутрішньодержавна імплементація», організований Міжнародної комісією юристів що з Конституційного суду Кыргызской Республіки з участю представників судової влади, адвокатів, урядових органів прокуратури та неурядових организаций;

— 9 квітня 1997 року у м. Бішкеку проводився Круглий стіл на задану тему «Права людини: національні заклади і механізми», організований МИДом.

Киргизстану з участю представників ОБСЄ, омбудсмена Польщі, урядових органів Киргизстану і неурядових организаций;

— 22−24 квітня 1997 р. проводився міжнародний семінар «Журналістика право», організований Фондом «Сорос-Кыргызстан» що з Кыргызско;

Американським бюро у правах людини й дотриманню законності, де акцентувала робиться проблем захисту прав журналістів і свободи СМИ;

— 17−18 червня у 24-х Бішкеку проводився семінар на задану тему: «Конституційне вимір правової реформи і підвищення правової системи», організованою Советом.

Європи на співробітництво з бюро із Правам Людини і Демократичними інститутами ОБСЄ й разом із Міністерством юстиції Кыргызской.

Республики.

— 13−15 жовтня 1997 року у Бішкеку відбулася робоча нарада щодо уявленню в договірні органи з прав людини доповіді держав і індивідуальних скарг, організований МЗС разом с.

Міжнародної комісією юристів із представниками урядових органів, задіяних підготовкою доповідей і неурядових организаций.

2. Конституційна захист громадянських і політичних прав.

1. Основним Законом є конституція Кыргызской Республіки, принятая.

Жогорку Кенешем Кыргызской Республіки на 1993 року, з поправками і змінами від 17 лютого 1996 року, яка виділяє в окремий розділ «Права і свободи чоловіки й обов’язки гражданина».

2. Ст. 16 Конституції визнає й гарантує основні правничий та свободи людини у відповідність до загальновизнаними принципами та аналогічних норм міжнародного права, міждержавними договорами і соглашенными з питань правами людини, ратифікованими КР[6]. Кожен в КР має право: життя, фізичну й моральну недоторканність, особисту волю і безпеку, вільний розвиток своєї постаті, свободу віросповідання, духовну і культову свободу, вільне вираження та поширення думок, ідей думок, свободу літературного, художнього, наукового і технічної творчості, свободу друку, передачі й поширення інформації, свободу пересування і вибору місця перебування і проживання по всій території КР, вільний виїзд її межі і безперешкодне повернення, об'єднання, збиратися мирно, без зброї, вільно проводити мітинги і насторожуючі демонстрації, недоторканність житла, волю і таємницю листування, честь, свободу приватного життя, особисту й сімейну таємницю, таємницю поштових, телеграфних, телефонних повідомлень, мати власність, володіти, користуватися й розпоряджатися нею на власний розсуд, економічну свободу, вільне використання здібностей майна для будь-якій економічній діяльності, свободу праці, вільний вибір роботи і профессии.

Перерахування у конституції права і свободи на повинен тлумачитися як заперечення чи применшення інших загальновизнаних права і свободи человека.

3. 12 січня 1994 року Жогорку Кенеш Кыргызской Республіки прийняв спеціальну постанову і прилученні до Міжнародному пакту про громадянських і політичні права і Міжнародному пакту про економічні, соціальних і культурних правах, що вимагало заходів до створення правового механізму щодо реалізації положень Пакту. До таких заходам ставляться: прийняття нових законів, внесення змін — у вже існуючі, розробка нормативних і правових документів, що регламентують дії державні органи із захисту громадських і розширення політичних прав человека.

4. У Конституції Кыргызской Республіки передбачається, що ратифіковані Кыргызской Республікою міждержавні договори й інші норми міжнародного права є складовою так і безпосередньо діючої частиною законодавства Кыргызской Республіки. Кыргызская.

Республіка визнала принципи і норми міжнародного права, підписала міжнародні договори і угоди з питанням правами людини, вони враховуються у національному законодавстві. Приймаються всіх заходів, щоб прав людини як проголошувалися, а й захищалися законом.

5. Зміст заходів для реалізації за міжнародні договори у правах людини викладається у розділах справжнього доклада.

Розроблено законопроекти та концепцію, враховують державної політики у сфері забезпечення громадянських і політичних прав.

6. Однією із завдань побудови правової держави Киргизстану є прийняття положень законодавства та дійових заходів з їхньої застосуванню, які враховували б б загальновизнані стандарти у правах людини. Під час розробки нових норм законодавства надають у Киргизстані враховуються міжнародні документи з прав людини. У розробці нового законодавства Киргизстану залучаються як експерти представники міжнародних стандартів і неурядових организаций.

Правова реформа, проведена в Киргизстані, передбачає втілення з нового законодавстві Киргизстану невід'ємних правами людини, безпека продукції та правову захищеність личности.

7. У Киргизстані прийнято нових законів з урахуванням міжнародних стандартів з прав человека:

— Цивільний кодекс (частини 1 і 3);

— Кримінальний кодекс;

— Трудової кодекс;

— Закон про захист потребителей.

8. Удосконалення загальної законодавчої бази для, прийняття у 1994;1997 рр. низки законів та інших нормативних актів за своїм характером та змісту відповідають вимогам Пакту, проте, існуюча система правового захисту громадян залишається не досить ефективною. Основною причиною цього у тому, що у Кыргызской Республіці поки що не сформована єдина державна політика, спрямовану комплексне розв’язання всіх негараздів, що з правами человека.

3. Удосконалення законодавчої основи захисту правами людини в.

Кыргызстане.

У світі, напередодні ХХІ сторіччя, відбуваються кардинальні зміни у міжнародних відносинах. Роз'єднаність держав і протиборство різних соціальних систем змінюються поступово свідомістю спільності всіх народів та необхідності спільного вирішення глобальних проблем, включаючи створення міжнародної системи, які забезпечують надійну захист основних права і свободи человека.

Суспільство зараз дійшов розумінню те, що прав людини — це привабливе гасло, прокладывающий шлях до влади що надає шляхетний образ правлячої еліті, а реальний показник цивілізованості, гуманності суспільства. Ми розуміємо, що декларованих цих правий і свобод і її реальним їх торжеством лежить довгий шлях боротьби. Адже права людини не реалізуються навіть за сприятливі умови: існують порушення правами людини у країнах розвиненої демократії. За всього нашому прагненні зробити Декларацію правами людини документом прямої дії, вона завжди повинна конкретизуватися і підкріпитися ще національним законодавством, не що викривляє її суті, але спрямованим у і втілення її основоположними нормами в жизнь.

Хотілося б відзначити деякі принципово нові, і важливі підходи до проблемі забезпечення правами людини в Кыргызстане.

Це — створення 1996 року Державної комісії при Уряді Кыргызской Республіки у сім'ї і покриток, що займається реалізацією пріоритетних заходів, вкладених у рішення важливий проблем жінок, їх правий і свобод.

Принципово новим є створення Киргизстані нової інституції уповноважених Президента Кыргызской Республіки — Комісія зі правам людини в президенті Кыргызской Республіки, яка доповнює існуючі механізми несудебной захисту правами людини. Створення такого інституту — на реальний механізм здійснення функцій президента як гаранта дотримання прав громадянина. Впровадження даного інституту, у палітру наших реалій відповідатиме сучасним традиціям демократичних стран.

Права і свободи людини, викладені в загальній декларації прав знайшли себе у міжнародних конвенціях і пактах у сфері правами людини, чимало з яких отримали практично загальне признание. 7] Кыргызская республіка приєдналася до низки Міжнародних Конвенцій з прав людини, зокрема до Загальної Декларації правами людини, Міжнародному пакту про економічні, соціальних і культурних правах, міжнародному пакту про громадянських і політичні права. У цих документах визначаються і встановлюються прав людини й освоєно основні свободи. Вони становлять основу понад 50 інших конвенцій і декларацій, склепінь правив і принципів ООН у сфері прав человека.

Кыргызская Республіка приєдналася до більш 20 міжнародним договорами у правах людини у межах ООН та її спеціалізованих установ, цим, підтвердивши визнання пріоритету загальнолюдських цінностей і висловивши намір сприяти спільно з Організацією Об'єднаних Націй загальному повазі й дотриманню правами людини і основних свобод.

Ратифікувавши цих документів, Кыргызская Республіка прийняла він зобов’язання виконувати обумовлені у яких обов’язки, і сумлінно забезпечувати відповідність своїх національних законів своїм міжнародним зобов’язанням, стала підзвітна своїх громадян, інших держав — учасникам цих документів і майже міжнародного співтовариства загалом. З іншого боку, у багатьох основних міжнародні договори у сфері правами людини містяться становища, потребують від держав-учасників регулярно повідомляти про зроблених ними кроках з єдиною метою гарантувати здійснення цих прав, а також досягнутому ними прогресі шляху до цієї цели.

Приєднання до конвенції потребує застосування заходів до створення правового механізму щодо реалізації положень міжнародних конвенцій. До таких заходам ставляться прийняття нових законів, внесення зміни й доповнення у вже існуючі, розробка нормативних і правових документів, що регламентують дії державні органи захисту правий і інтересів громадян, у Кыргызской Республіці, забезпечення інформованості громадян про права, що випливають із ратифікованих Кыргызской Республіки за міжнародні договори, активнішу співпрацю з міжнародними організаціями з прав людини, які можуть надати сприяння виконанні Киргизстаном покладених обязательств.

У конституції Кыргызской Республіки передбачається, що ратифіковані Кыргызской Республікою міждержавні договори й інші норми міжнародного права є складовою так і безпосередньо діючої частиною законодавства Кыргызской Республіки. Через це конституційного становища міжнародні Конвенції, ратифіковані Жогорку Кенешем Кыргызской Республіки є складовою так і безпосередньо діючої частиною законодавства Кыргызской Республики.

Норми, закріплені Конституцією відповідають становищу Загальної декларації правами людини та продемонструвати міжнародним пактам та продемонструвати міжнародним документам у сфері прав человека.

Відповідно до Конституцією Кыргызской Республіки всіх громадян Кыргызской Республіки наділені правами захист своїх права і свободи незалежно від національного і «соціального походження, статі, раси, національності, мови, віросповідання, політичних вимог і релігійні переконання чи з яким чи іншим умовам і обставинам особистого або громадського характера.

У конституційному праві є основної галуззю законодавства Кыргызской республіки. Саме Конституції будь-якого держави закріплені основні засади і діяльності структурі державної влади у сфері прав человека.

У статті 1 Конституції Кыргызской республіки, прийнятої 5 травня 1993 року Кыргызская Республіка стверджує себе демократичним, світським, правовим і соціальним державою, вищими цінностями якого є людина, його життя, правничий та свободы.

Принциповим важливим аспектом нової редакції Конституції і те, що вона полягає в ідеях якого й цінностях правової держави й загальновизнаних нормах міжнародного права, закріплених в правових документах, як Загальна Декларація правами людини (1948г.), Міжнародний пакт про громадянських і політичні права і багатьох других.

Цілий розділ у Конституції Кыргызской Республіки присвячений прав і свобод человека.

Конституція Кыргызской Республіки розмірковує так, основні права і свободи людини належать їй від народження, зізнаються абсолютними і можуть порушуватися державою чи відчужуватися, інакше як рішенням Господарського суду. Життя людини її здоров’я, особиста недоторканність важливим і безпеку, власність є вищими цінностями держави. Забезпечення дотримання права і свободи людини — головна обов’язок державної влади. Зміст й застосування їх законів та інших нормативних актів визначають саме правничий та свободи человека.

Приймаються всіх заходів, щоб прав людини як проголошувалися, а й захищалися законом.

Так, недавній Референдум в Кыргызской республіці внесла таку важливу поправку до Конституції Кыргызской Республіки, як заборона обмеження свободи засобів масової информации.

Законодавством Кыргызской Республіки на повної мері врегульовані питання прав человека.

Цьому прикладом може бути прийняття у Киргизстані основних нормативних актів — Кримінального кодексу Цивільного кодексу, Трудового кодексу, Кодексу про відповідальність. Розроблено проекти Кримінально-виконавчого кодексу, Сімейного кодексу, Гражданскопроцесуального кодекса.

Удосконалення законодавства передбачає прийняття положень законодавства та дійових заходів з їхньої застосуванню, які враховували б б загальновизнані стандарти у правах людини. Під час розробки нових норм законодавства надають у Киргизстані враховуються міжнародні документи з правам человека.

Також розробки нових законодавчих актів повинна тривати розвивати практику залучення до ролі експертів представників міжнародних стандартів і неурядових организаций.

Так, Кодекс про відповідальність, введений дію із першого жовтня 1998 року передбачає також розділ про відповідальність за правопорушення, які посягають на правничий та свободи громадян, зокрема що стосуються виборчого громадян, охорона праці та соціальний захист громадян, у сфері соціального страхування, охорона здоров’я громадян, і другие.

Суб'єктами захисту правами людини є громадяни Кыргызской Республики.

Хочеться наголосити, у сучасному суспільстві турбота про самих знедолених людях, про те, хто може захиститися сам, є невід'ємною функцій держави, що захист права і свободи осіб, стосовних до соціально уразливим групам громадян має стати однією з пріоритетів політики Кыргызской Республіки на області правами людини. Так перевіряється ступінь нашої гуманності і цивілізованості. Це чутливий барометр морального здоров’я нашого суспільства та соціальний критерій вірності обраного їм пути.

Приоритетство захищаючи права соціально незахищених, держава виявляє вищу ступінь гуманності, далекоглядності й уміння бачити перспективи свого розвитку. Ця істина має стати фундаментальним становищем громадської з психології та свідомості всіх громадян, для інститутів влади й управління. У цьому у законодавстві приділяється особливу увагу проблемам захисту права і свободи жінок, дитини, молоді, інвалідів, пенсіонерів та інших соціально незахищених груп нашого общества.

Приміром, блок питань, присвячених проблемам жінок Сінгапуру й законодавчому їх решению.

Киргизстан є учасником 5 Конвенцій з проблем женщин:

— Конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації щодо женщин;

— Конвенція про права женщин;

— Конвенція про згоду на шлюб, шлюбному похилому віці й реєстрації брака;

— Конвенція про громадянство заміжньої женщины;

— Конвенція про охорону материнства.

Головними досягненнями жінок Киргизстану є відсутність відкритої дискримінації за і етнічному ознакою, високий рівень освіченості жінок, їх вільне волевиявлення та висока частка участі у життя держави. У Кыргызской Республіці створена нормативноправову базу, визначальна правничий та інтереси жінок із дотриманням міжнародними нормами. Так законодавчо закріплені правничий та інтереси жінок на Конституції Кыргызской Республіки: відповідно до Конституції (стаття 15) гарантується рівноправність жінок і чоловіків, забороняється дискримінація, обмеження права і свободи за ознакою статі. Стаття 22 конституції передбачає однакове застосування законів про права громадян всім громадянам без створення для будь-якого переваг і, крім передбачено Конституцією і законами про захист громадян. Законодавство Кыргызской Республіки з питань правий і інтересів жінок укладено й у наступних нормативних правових актах.

Наприклад, вступає з у січні цього року Трудової кодекс забороняє застосування праці жінок на шкідливих, важкі крейсери та поземных видах робіт. Залучення жінок, які мають дітей до максимально восьми років на нічні роботи, і їх згоди, заборонена. Не допускається притягнення до роботам у нічний і понаднормове час вагітних жінок, які заслуговують перекладатися більш легкі роботи зі збереженням середнього заработка.

З іншого боку, Законом Кыргызской Республіки «Про державне пенсійному соціальне страхування» передбачено включення до страхової стаж, дає право виходу пенсію, часу догляду дитину, передбачено додатковий неоплачувану відпустка для догляду дітей до трьох років, який зараховується у єдиний безперервний стаж роботи. Законом Кыргызской Республіки «Про зайнятість населення» безробітним жінкам оплата періоду вагітним і пологам виробляється органами соціального забезпечення рахунок коштів Фонду соціального страхования.

Великі результати стосовно діяльності держави щодо захисту прав жінок досягнуто завдяки оголошенню 1996 року у Кыргызской Республіці - роком жінок і виконання заходів із програмі «Аялзат». Результати цих заходів було виявлено Президентом Кыргызской Республіки А. Акаевым на урочистому форумі «Аялзат» і було відзначено важливість роботи із поліпшення становища жінок на Кыргызстан.

Великий блок заходів із проблемам жінок приділено й у Національної програмі подолання бідності «Аракет». Це соціальна підтримка найбідніших верств жінок, створення центрів перенавчання безробітних жінок, створення робочих місць тоді на державних підприємств і громадських роботах, участь жінок на процесах прийняття рішень на політичному, законодавчому та виконавчому рівнях передбачає залучення жінок на суспільно-політичну діяльність — одна із найважливіших інструментів досягнення равноправия.

Аналіз законодавства Кыргызской республіки показує, що жінка як громадянин має конституційне право звернутися до суду і правоохоронні органи з приводу захисту її правий і свобод.

Цивільним законодавством встановлено ніяких обмежень у правоздатності жінок розпочинати цивільно-правові відносини, передбачені Законом, зокрема нести правничий та обов’язки сторін у договорах. Жінкам надається однакова громадянська правоздатність і дееспособность.

Чинний Кодекс одруження та сім'ї представляє однакові особисті та майнових прав чоловікам, і жінкам. Не допускається пряме чи непряме обмеження прав, встановлення прямих чи непрямих переваг ніби беручи нього й залежить в сімейні стосунки залежно від статі. Крім того, КОБС регламентує визнання недійсним шлюбу, укладеним по примусу і Кримінальним кодексом передбачає покарання примус жінки до шлюбу чи воспрепятствованию вступу до брак.

Наступний блок — права ребенка.

З урахуванням ратифікованою Кыргызской Республікою Конвенції про права дитини розроблено й схвалений проект Закону «Про охорону і захист інтересів неповнолітніх». 17 червня цього року прийнято зміни і в діючий Основний Закон Кыргызской Республіки «Про освіту як обов’язкове і бесплатное.

Вперше у новому Кримінальному кодексі, який набрав чинності початку 1998 року передбачений цілий розділ «Кримінальна відповідальність неповнолітніх». Запровадження цього розділу відповідає одного з головних вимог Конвенції про права дитини: жодної дитини може бути позбавлений свободи незаконним чи произвольным.

У проекті нового Сімейного кодексу Кыргызской республіки передбачена окрема глава «Права неповнолітніх дітей», закріпляюча також основні права неповнолітніх — жити і виховуватися у ній, декларація про спілкування з батьками, декларація про захист і вираз свою думку, декларація про ім'я, по батькові та прізвище, і навіть майнових прав дитини. Новий спосіб захисту правий і інтересів дітей у відповідність до міжнародної практикою — право дітей із 14 років звертатися до суд.

Положення нового Трудового кодексу спрямовані право на захист дитини від економічної експлуатації і зажадав від виконання будь-який роботи, яка може загрожувати щодо його здоров’я, морального і міністерства соціального развития.

Хочеться наголосити, що завдання захисту правами людини носить переважно загальнонаціональний характері і до її рішення, зрештою має відповідати держава. Саме собою закріплення правами людини в Конституції чи законах та інших нормативні акти є гарантією те, що ці права й не порушуватимуться практично. Тож усім державних органів і посадових осіб особливо необхідно дотримуватися дотримання стандартів у сфері прав человека.

Сьогодні Урядом Кыргызской Республіки схвалено підготовчі національні звітів у ООН про виконання становища 6 документів мають у області правами людини. Це доповіді про забезпечення цивільних, політичних, економічних, культурних прав, про заборону расової дискримінації, заборону тортур та інших нелюдських, принижують гідність видів обігу євро і покарання, про заборону дискримінації в відношенні жінок Сінгапуру й про права ребенка.

Киргизстан, ставши учасником цих шести основних міжнародних договорів із прав людини, прийняв зобов’язання дотримуватися їх і представляти доповіді про виконання згаданих договорів із правам человека.

Отже, така звітність перед ООН про забезпечення правами людини нашою державою дозволяє оцінювати досягнення у галузі захисту прав чоловіки й сприяє прийняттю подальших практичних кроків у справі гарантій та питаннями захисту прав человека.

Нині проблема гарантій прав громадян, і соціального захисту кожної людини товариство і держави вкрай загострилася, одним з найактуальніших. Такі явища, як масове безробіття, зниження життєвий рівень населення ставлять під загрозу забезпечення їх прав. Створення законодавчої бази для в Кыргызской республіці здається істотно змінять правове регулювання цих вопросов.

Особливо хочеться відзначити також співробітництво Киргизстану з міжнародними організаціями, чимало з яких надають велику консультативну і допомогу у реалізації проектів із формуванню правої бази на нашій державі, у справі забезпечення захисту правами людини в Кыргызстане.

Однією з останніх прикладів такої співпраці є проведення недавно 12−14 листопада 1998 року Міжнародної конвенції з питань реформування органів юстиції, у державах — учасників СНД, присвяченій 5-річчя Загальної Декларації правами людини. Діяльність Конференції прийняли участь представники Міністерств юстиції Грузії, Казахстану, Росії, України, і навіть представники таких відділу міжнародних організацій як УВКБ ООН, ПРООН, ТАСІС, Американська асоціація юристів. Було звернена посилена увагу вдосконаленню законодавчої бази для, спрямованої на комплексне розв’язання питань, пов’язані з правами людини. Відзначено необхідність співробітництва Міністерств юстиції держав-учасників СНД, і навіть необхідність подальшого вдосконалення механізму правозастосування, який би цілісне і практичне здійснення державних заходів у області прав человека.

І насамкінець, хочеться сказати, що ми сьогодні стоїмо одразу на порозі нового тисячоліття й хотілося б вірити, що правові основи захисту правами людини, створені нами, стануть надійною основою спільності всіх народів, що забезпечує нормативну захист права і свободи человека.

Заключение

.

Нині наша суспільство дійшов розумінню те, що прав людини — це привабливе гасло, прокладывающий шлях до влади що надає шляхетний образ правлячої еліті, а реальний показник цивілізованості, гуманності суспільства. Ми розуміємо, що декларуванням цих правий і свобод і її реальним їх торжеством лежить довгий шлях боротьби. Адже права людини не реалізуються навіть за сприятливі умови: існують порушення правами людини навіть у країнах розвиненою демократії. За всього нашому прагненні зробити Декларацію правами людини документом прямої дії, вона завжди повинна конкретизуватися і підкріплюватися ще національним законодавством, не що викривляє її суті, але спрямованим у і втілення її основоположними нормами в жизни.

Принципово новим є створення Киргизстані нової інституції уповноважених Президента Кыргызской Республіки — комісія з правам людини в Президенті Кыргызской Республіки, яка доповнює існуючі механізми несудебной захисту правами людини. Створення такого інституту — на реальний механізм здійснення функцій Президента як гаранта дотримання прав громадян. Впровадження даного інституту, у палітру наших реалій відповідатиме сучасним традиціям демократичних стран.

Хотілося б зауважити деякі принципово нові, і важливі підходи до проблемі забезпечення правами людини в Кыргызстане.

Це — створення 1996 року Державної комісії при Уряді Кыргызской Республіки у сім'ї і покриток, що займається реалізацією пріоритетних заходів, вкладених у рішення найбільш важливих проблем жінок, їх правий і свобод.

Права і свободи людини, викладені в загальній декларації прав людини відбилися у міжнародних Конвенціях і Пактах у сфері правами людини, чимало з яких отримали практично загальне признание.

Кыргызская Республіка приєдналася до низки Міжнародних конвенцій по прав людини, зокрема до Загальної Декларації правами людини, Міжнародному пакту про економічні, соціальних і культурних правах, Міжнародному пакту про громадянських і політичні права. У цих документах визначаються і встановлюються прав людини й захопити основні свободи. Вони становлять основу понад 50 інших конвенцій і декларацій, склепінь правив і принципів ООН у сфері прав человека.

Кыргызская Республіка приєдналася до більш 20 міжнародним договорами у правах людини у межах ООН та її спеціалізованих установ, цим, підтвердивши визнання пріоритету загальнолюдських цінностей і висловивши намір сприяти спільно з Організацією Об'єднаних Націй загальному повазі й дотриманню правами людини і основних свобод[8].

Ратифікувавши цих документів, Кыргызская Республіка прийняла він зобов’язання виконувати обумовлені у яких обов’язки, і сумлінно забезпечувати відповідність своїх національних законів своїм міжнародним зобов’язанням, стала підзвітна своїх громадян, інших державучасникам цих документів і майже міжнародного співтовариства загалом. З іншого боку, у багатьох основних міжнародні договори у сфері правами людини містяться становища, потребують від іноземних держав -учасників регулярно повідомляти про зроблених ними кроках з єдиною метою гарантувати здійснення цих прав, і навіть про досягнутому ними прогресу шляху до цієї цели.

Приєднання до Конвенціям потребує застосування заходів до створення правового механізму щодо реалізації положень міжнародних Конвенцій. До таких заходам ставляться прийняття нових законів, внесення зміни й доповнення у вже існуючі, розробка нормативних і правових документів, що регламентують дії державні органи захисту правий і інтересів громадян, у Киргизстані, забезпечення інформованості громадян про їхні права, що випливають із ратифікованих Кыргызской Республікою за міжнародні договори, активнішу співпрацю з міжнародними організаціями з прав людини, які можуть надати сприяння виконанні Киргизстаном покладених обязательств.

.Хочеться наголосити, у сучасному суспільстві турбота про самих знедолених людях, про те, хто може захиститися сам, є невід'ємною функцією держави, що захист права і свободи осіб, які стосуються соціально уразливим групам громадян має стати однією з пріоритетів політики Кыргызской Республіки на області правами людини. Так перевіряється ступінь нашої гуманності і цивілізованості. Це чутливий барометр морального здоров’я нашого суспільства та соціальний критерій вірності обраного ним шляху. У цьому у законодавстві приділяється особливе увагу проблемам захисту права і свободи жінок, дитину і молоді, інвалідів, пенсіонерів та інших соціально незахищених груп нашого общества.

Список використовуваної литературы.

I Документи і материалы.

1. Загальна Декларація правами людини (1948 г.).

2. Міжнародний пакт про громадянських і політичні права (1966 г).

3. Міжнародний пакт про економічні, соціальних і культурних правах.

(1966 г.).

4. Факультативний протокол до пакту про громадянських і політичні права (1966 г).

5. Конвенція проти тортур та інших жорстоких, нелюдських чи принижують гідність видів обігу євро і покарання (1984 г).

6. Декларація основних принципів правосуддя для жертв злочинів і зловживання владою (1985 г).

7. Європейська конвенція про захист людини та основних свобод (1950 г).

8. Документ Копенгагенського наради Конвенція з людському виміру ОБСЄ, (1990г).

9. Російська декларація права і свободи людини і громадянина, 1991 г.

Преамбула, ст. 1, 2.

II Литература.

1. Арабаев А. А. Конституційне розвиток Киргизстану — Бішкек, 1998 г.

2. Лукашева Е. А. Загальна теорія правами людини. М. 1996 г.

3. Мовчан О. П. Права чоловіки й міжнародні відносиниМ.,.

1991,гл.5.

4. Рыскулов І.А., К. Айдаркул Права людини — Бішкек, 1998 г.

5. Сооданбеков С. С., М. К. Укушев. У конституційному праві Кыргызской.

Республіки — Бішкек. 1996 г.

6. Строгович М. С. Обрані праці. У 3-х т. Гарантія прав особистості кримінальному судопроизводстве.-М., 1992 р., т.2.

7. Права людини. Національні установи, займаються заохоченням і правами людини /Переказ фактів, № 19. — Женева, 1993 г.

8. Люшер Ф. Конституційна захист права і свободи особистості.- М., 1993 г.

9. Куликов Р. О. Про міжнародно-правової відповідальності порушення правами людини. — М., 1979. 10. Островський Я. А. ООН і право людини. — М., 1968. 11. Сахаров А. Д. світ, прогрес, прав людини. — Л., 1990 р. 12. Чічерін Б. М. Свобода у державі / Владу та право. — Л., 1990 р — с.

21−50.

III Іноземна литература.

1. ACOLLECTION OF INTERNATIONAL DOCUMENTS HUMAN RIGHTS AND THE.

JUDICIARY EDITED BY.

FREDERICK QUINN AND ANDRZEJ RZEPLINSKI.

2. BAVPI YANNIKAINEN CUETURAL, LINGUISTIC & EDUCATIONAL RIGHTS in the.

Aland Islands. An analysis in international new. — Finland, 1992. PP.

19−30, 36−40.

НАЦІОНАЛЬНІ УСТАНОВИ ДЛЯ СПРИЯННЯ И.

ЗАХИСТУ ПРАВ ЧЕЛОВЕКА.

ДОДАТОК № 1.

Принципи які стосуються статусу національних установ для сприяння та питаннями захисту прав человека.

Компетенція і обязанности.

1. Національне установа має бути убрано компетенцією для сприяння та питаннями захисту прав человека.

2. Національному установі має надаватися якнайширший мандат, що має бути ясно сформульований в конституційному чи законодавчому тексті, уточняющим його склад парламенту й його сферу компетенции.

3. Національне установа, у тому числі, має такі обов’язки: a) Надати уряду, Парламенту і іншому компетентному органу, на дорадчої основі або проханні зацікавлених влади або у вигляді своїх повноважень, вислухати справа, без думки, рекомендацій, пропозицій чи доповідей вищих інстанцій по якомусь справі, щодо сприяння та цивільного захисту правами людини; установу може затвердити рішення про їхнє опублікуванні; ці думки, рекомендації, пропозиції з доповіді, як і будь-які прерогативи національного установи, повинні ставитися до наступним сферам: і. Будь-які законодавчі й адміністративні становища, і навіть становища щодо юридичних організацій, що передбачають збереження і розширення захисту правами людини; у зв’язку, установу має досліджувати діючі законодавчі й адміністративні становища, і навіть законопроекти та пропонування, це має пропонувати такі рекомендації, які вона вважає адекватними задля забезпечення здобуття права ті накреслення відповідали основоположних принципів правами людини; за необхідності, він повинен рекомендувати прийняття нового законодавства, поправку до чинного законодавства і прийняття чи поправку до адміністративним заходам; ii. Будь-яка ситуація, що з порушенням правами людини, яку воно вирішує взятися; iii. Підготовка доповідей з національного становищу з правами людини у цілому і з окремим питанням; iv. Залучення уваги Уряди до стану у частині країни, де порушуються прав людини, і пропозиції йому ініціатив про припинення недопущення схожих ситуацій й за необхідності, вираження думки щодо позиції і реакції Уряди; b. Сприяти забезпечуватиме гармонію національних законодавчих установок і практики за міжнародні договори у правах людини, яких приєдналося Держава, та його ефективне виконання; з. Заохочувати ратифікацію вищезгаданих договорів чи приєднання до цих договорами, забезпечуватиме виконання; d. Сприяти доповідям, які Держави зобов’язані представляти органам та комітетам Організації Об'єднаних Націй і регіональним організаціям, відповідно до своїми договірними зобов’язаннями й за необхідності, висловлювати думку сутнісно питання, з урахуванням своєї відносної незалежності; e. Співпрацювати з ООН будь-який інший організацією у системі ООН, з регіональними установами i національними установами інших країнах, компетентними у сфері сприяння та питаннями захисту правами людини; f. Допомагати у формуванні програм на навчання і дослідження правами людини і у тому здійсненні до шкіл, університетах і фахових колах; g. Сповіщати про права чоловіки й про зусилля боротьби з всі форми дискримінації, зокрема расової дискримінації, шляхом значного підвищення суспільної свідомості, особливо у вигляді інформації та освіти та використанням всіх друкованих органов.

Склад і гарантії незалежності й плюрализма.

1. Склад національного заклади і призначення його членів, шляхом виборів або інакше, має грунтуватися на відповідної процедурі, що надавала б, усе необхідні гарантії щодо забезпечення плюралістичного представництва суспільних груп (громадянського суспільства), втягнутих у сприяння і здійснювати захист правами людини, зокрема у спосіб повноважень, що зроблять встановлення ефективної співпраці з чи через присутність і представництво; a) Неурядових організацій, відповідальних за прав людини й зусилля боротьби з расової дискримінацією, професійними спілками, зацікавленими громадськими структурами і професійними організаціями, наприклад, асоціаціями юристів, докторів, журналістів і відомі вчені; b) Тенденцією у філософській й релігійної думки; з) Університетів і кваліфікованих експертів; d) парламенту; e) Урядових відомств (якщо останні включені, їх представники повинні брати участь у обговоренні лише дорадчим голосом).

2. Національне установа повинен мати таку інфраструктуру, що сприяє гладкому виконання своєї діяльності, зокрема адекватному фінансуванню. Метою цього фінансування має бути забезпечення змісту свого персоналові та передумов, щоб бути незалежною від Уряди України та же не бути схильним до фінансовому контролю, який міг би спричинити його независимость.

3. А, щоб забезпечити стабільний мандат членам національного установи, якого може бути реальної незалежності, їх призначення має вироблятися офіційним актом, який має встановити специфічну тривалість мандата. Цей мандат то, можливо поновлюваним з вимогою, що плюралізм членством установі обеспечивается.

Способи деятельности.

У межах своєї діяльності установу має: a) Вільно розглядати будь-які питання що входять до їх компетенцію, незалежно від цього представлені вони урядом чи взято в руки їм, без ставлення до вищої влади, на пропозицію своїх членів або домогтися будь-якого позивача; b) Вислухати будь-яку особистість і прийняти будь-яку інформації і будь-які документи необхідних оцінки ситуацій які входять у їх компетенцію; з) Звертатися до думки безпосередньо або у вигляді будь-якого друкованого органу, зокрема на здобуття права опублікувати свою думку і; d) Зустрічатися на основі й в разі потреби при присутності всіх своїх членів коли їх викликала; e) Засновувати робочих групах зі своїх членів в разі потреби, і відмикати місцеві і здійснювати релігійні відділення для сприяння виконанні своїх можливостей; f) Проводити консультації коїться з іншими органами, юрисдикционными чи інші, відповідальними за сприяння і здійснювати захист правами людини (зокрема омбудсменом, посередниками і такими закладами); g) У цьому світлі засадничої ролі неурядових організацій розширенні роботи національних установ, розвивати відносини з неурядовими організаціями зайнятими сприянням і правами людини, економічним та соціальним розвитком, боротьбу з расизмом, захистом особливо уразливих груп (особливо дітей, робітників-мігрантів, біженців, фізично і розумово неповноцінних людей) чи спеціальними сферами.

Додаткові принципи щодо статусу комісій з полуюридической компетенцией.

Національне установа то, можливо уповноважене вислуховувати і розглядати скарги і петиції щодо індивідуальних ситуацій. Справи можуть бути розпочаті індивідуумами, їх представниками, третьою стороною, неурядовими організаціями, асоціаціями професійних спілок чи будь-якими іншими представницькими організаціями. За цих обставин і упередженості до принципів сформульованим вище щодо інших повноважень комісій, функції забезпечені їм можуть грунтуватися на наступних принципах:

a) Пошук мирного дозволу через примирення чи, у межах передбачені законами, через які зобов’язують рішення чи, за необхідності, з урахуванням конфіденційності; b) Інформування боку, яка подала петицію у правах, зокрема й заходи доступних їй, і гарантування доступу до них; з) Слухання будь-який скарги чи петиції або передачі їх будь-якої іншої компетентному органу у межах передбачені законами; d) Надання рекомендацій компетентним владі, особливо пропозицією поправок чи реформуванням законів, розпоряджень й адміністративної практики, якщо створили труднощі, щоб осіб, які становлять петиції з метою забезпечення своїх прав. ДОДАТОК № 2.

СПРАВКА.

ПРО СПІЛЬНИХ ПРАВОВИХ СИСТЕМАХ,.

ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ЗАХИСТ ПРАВ ЛЮДИНИ В.

КЫРГЫЗСКОЙ РЕСПУБЛИКЕ.

1. Правоохоронні органи. Діяльність правоохоронних органів будується з урахуванням безумовного дотримання законів Кыргызской.

Республіки, за міжнародні договори, з урахуванням прав, свобод і законних інтересів громадян. Правоохоронної діяльністю в Кыргызской.

Республіці спеціальні органи, яких, передусім, слід віднести: прокуратуру, Міністерство внутрішніх справ Росії із його системою органів, Міністерство національної стратегії безпеки, Мін'юст, адвокатуру.

2. Прокуратура Кыргызской Республіки — державний орган у системі виконавчої, здійснює нагляд за точним і однаковим виконанням законодавчих актів органами місцевого самоврядування, міністерствами, державними комітетами, адміністративними відомствами та інші органами, створюваними в часи уряду, місцевої державній адміністрації, громадських об'єднань, посадовими особами, господарюючими суб'єктами незалежно від форм власності і гражданами.

3. Міністерство внутрішніх справ — державний озброєний правоохоронний орган, здійснює исполнительнорозпорядницькі функції із забезпечення суспільного ладу, безпеки особи й суспільства і боротьби з преступностью.

4. Мін'юст — є органом управління, проводять у життя правову політику держави, що передбачає забезпечення захисту правий і законних інтересів громадян, і юридичних незалежно від форм собственности.

5. Міністерство національної стратегії безпеки. Органи національної стратегії безпеки є органами виконавчої влади і призначені попередження заподіяння шкоди безпеки Кыргызской Республіки в межах наданих їм повноважень забезпечують безпеку особистості, й держави, ведуть роботу з виявлення, попередження припинення разведовательно-подрывной діяльності іноземних спецслужб і организаций.

6. Адвокатура сприяє охороні правий і законних інтересів громадян і організації, здійсненню правосуддя, дотриманню і зміцненню законності. основні напрями діяльності адвокатури: дача консультацій і роз’яснень з питань; здійснення представництва у судах інших органах з цивільних і адміністративних справах; складання заяв, скарг, і інших документів правового характера.

7. Ніхто може бути підданий арешту та змісту під охороною інакше як у підставі закону. Всякі дії, клонящиеся до покладанню на людини відповідальності за злочин до винесення судом вироку, неприпустимі і є основу відшкодування в суді матеріального і моральної шкоди потерпевшему.

———————————- [1] Загальна Декларація правами людини [2] (Права людини. Збірник за міжнародні договори. Організація Об'єднаних Націй. Нью-Йорк 1978 с.1−30 [3] Межд. Пакт про грн. і політ. правах [4] Междун. Пакт про економічні, соціальних і кудьтурных првах [5] Межд. Конвенція про права людини [6] Конституція КР ст. 16 [7] Всеобщ. Декл. про права людини [8] Всеобщ. Декларація прав человека.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою