Письмове ділення багатоцифрового числа на одноцифрове у випадку, коли в частці дістають нулі
І варіант. У парку саджали учні 2 дні дерева по 246 щодня і 3 дні по 336 дерев. Після цього їм залишилося посадити в 5 раз менше від того, що вони посадили. Скільки дерев їм лишилося посадити? ІІ варіант. З ділянки зібрали мішки картоплі, по 50 кг у кожному. Цю картоплю розклали у ящики, по 20 кг у кожний. Скільки наповнили ящиків? Тема: Письмове ділення багатоцифрового числа на одноцифрове… Читати ще >
Письмове ділення багатоцифрового числа на одноцифрове у випадку, коли в частці дістають нулі (реферат, курсова, диплом, контрольна)
Сценарій проведення уроку.
Тема: Письмове ділення багатоцифрового числа на одноцифрове у випадку, коли в частці дістають нулі.
Мета: Ознайомити учнів з випадком ділення, коли в середині або в кінці частки з’являються нулі. Продовжити роботу з формування в учнів уміння виконувати письмове ділення на одноцифрове число. Розвивати логіку мислення. Виховувати працелюбність.
Обладнання: Демонстраційним матеріал (маршрут, схеми, таблиці) — ілюстративний матеріалроздатковий матеріал (сигнальні картки, геометричні математичні вілла, індивідуальні завдання, алфавіти). ТЗН, кодоскоп.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Контроль. Корекція і закріплення раніше вивченого.
1. Літературна хвилинка (лист в поштовій скриньці).
2. За допомогою алфавіту нумерованого розшифруйте слова девізу:
Думай, пробуй і шукай, Буде важко — не зітхай.
3. Каліграфічна хвилинка.
Загадка. Вісім грушок у корзині.
Принесла мати дитині.
І сказала: «На, мій сину, Частину з'їж із них частину» .
Хто тепер у вас відповість, Скільки грушок хлопчик з'їсть?
(2).
Написання цифри 2.
4. Усний рахунок «Міркувалко» .
75: 1564: 4.
81: 2751: 3.
60: 121 850: 10.
5. Повторення розрядів чисел.
6. Гра «Мовчанка» (за допомогою сигнальних карток).
27: 5 = 5 (ост. 2) — правильно.
16: 5 = 2 (ост. 6) — неправильно.
32: 5 = 6 (ост. 2) — правильно.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1 етап.
1.Повідомлення теми і завдань уроку.
2.Пояснення нового матеріалу вчителем.
3. Коментування розв’язаного прикладу з підручника.
4. Складання пам’ятки розв’язання прикладів.
2 етап.
І варіантІІ і ІІІ варіант.
Виконай за зразком: Робота під керівництвом вчителя:
3680: 4816: 3.
86 700: 3609: 3.
906: 38 160: 2.
3 етап.
І варіантІІ варіант Виконай самостійно:Виконай за зразком:
98 560: 72 515: 5.
62 408: 88 656: 4.
2505: 583 216: 4.
ІІІ варіант Робота під керівництвом вчителя:
5424: 6.
4518: 9.
IV. Фізкультхвилинка (ТЗН).
4 етап.
І варіантІІ варіант.
Творче завдання: Виконай самостійно:
4680: 3 + lb 432: 4.
9915: 3 — lb 8402: 2.
ІІІ варіант Виконай за зразком:
3906: 6.
4680: 3.
5 етап Спільне завдання Знайди 21 663: 9 = 247.
помилку 7839: 9 = 8701.
2856: 8 = 357.
V. Розв’язування задач.
І варіант. У парку саджали учні 2 дні дерева по 246 щодня і 3 дні по 336 дерев. Після цього їм залишилося посадити в 5 раз менше від того, що вони посадили. Скільки дерев їм лишилося посадити?
Завдання. Розв’язати діями з положенням.
ІІ варіант. З ділянки зібрали мішки картоплі, по 50 кг у кожному. Цю картоплю розклали у ящики, по 20 кг у кожний. Скільки наповнили ящиків?
Завдання. Записати виразом.
ІІІ варіант.
П. — 278 ц В. — ?, у 2 рази < ?
С. — ?, на 44 у >
Завдання. Розвязати діями.
VI. Розв’язування рівнянь (диференційовано, по варіантах).
І варіант1250: х = 5.
ІІ варіант х · 9 = 2340.
ІІІ варіант х: 6 = 480.
VII. Геометричний матеріал.
VIII. Підсумок уроку.
Д/з (диференційовано, на вибір).
№ 501, 502, 503.