Термінова допомога студентам
Дипломи, курсові, реферати, контрольні...

Розробка уроку читання для 3 класу на тему: «Друкар книг перед тим не бачених»

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

VI. Первинне сприйняття твору «Школа Володимира Великого» (за А. Лотоцьким). Розглянути малюнок. Яким зображено князя Володимира Великого? А Бориса? Чому першодрукаря назвали «друкарем книг, перед тим не бачених»? Краса воїновічитання книжок кораблевізброя праведниковвітрила. IV. Первинне сприйняття твору «Друкар книг, перед тим не бачених». VIII. Систематизація і узагальнення знань, умінь і… Читати ще >

Розробка уроку читання для 3 класу на тему: «Друкар книг перед тим не бачених» (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Мета: вчити складати розповідь за малюнком; вчити виділяти головні думки та їх відтворювати; формувати мовленнєві уміння та навички; вдосконалювати навички свідомого, правильного, біглого й виразного читання вголос та мовчки; розвивати уміння обговорювати прочитане; сприяти вихованню шанобливого ставлення до книг, інтересу до історії свого народу.

Обладнання: картки для словникової роботи, ілюстраційний матеріал (виставка книжок «Друкар книг, перед тим не бачених» (за О. Єфімовим); «Школа Володимира Великого» (за А. Лотоцьким).

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаійний момент.

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи швидше в клас.

Біля парти станем чемно ;

Хай мине час недаремно.

Будемо уважні і старанні всі,.

Сядемо рівненько на місця свої.

ІІ. Актуалізація знань, умінь і навичок

  • 1. Евристична бесіда
  • — Який розділ ми опрацьовуємо?
  • — Хто допоможе дітям здобути знання?
  • — І де вони одержують нові знання? (Відповіді дітей.)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Оголошення теми й мети уроку

— Розвиток шкільництва безпосередньо був пов’язаний із книгодрукуванням. Адже без книжок школи не існувало б. Ось чому разом із навчальними закладами створювались друкарні.

Одначе перша українська друкарня з’явилася набагато раніше у столиці Польського королівства. А про першого українського майстра друкуми дізнаємось, коли прочитаємо оповідання О. Єфімова «Друкар книг, перед тим не бачених».

IV. Первинне сприйняття твору «Друкар книг, перед тим не бачених»

1. Читання слів «Хвиля».

Діти читають спочатку верхнє слово, потім — те, що під ним, і так продовжують:

Друкаршрифтпрес Рамкааркушнапис.

2. Словникова робота.

«Апостол» — церковна книга, що містить розповіді про апостолів — учнів Ісуса Христа.

  • 3. Читання твору учнями вголос «ланцюжком».
  • 4. Перевірка первинного сприймання. Бесіда
  • — Де почалось складання першої друкованої книги?
  • — Яку роботу виконував помічник Івана Федорова?
  • — Де продовжує Федоров свою благородну справу?
  • — Як усі згадують про цю людину?
  • 5. Розповідь учителя про І. Федорова з використанням ілюстративного матеріалу
  • — Того самого року у Львові, в друкарні Федорова, вийшов перший друкований підручник для навчання грамоти — «Буквар». Незабаром в Острозі Федоров видав «Новий Заповіт» і справжній шедевр з-поміж стародруків — Острозьку Біблію.

У народній пам’яті він залишився як різносторонній майстер: писав передмови до друкованих ним книг, вмів виливати з чавуну гармати.

V. Осмислення знань, умінь і навичок учнів

  • 1. Визначення основної думки твору.
  • — Яке значення для розвитку книгодрукування в Україні мала робота Івана Федорова?
  • — Чому першодрукаря назвали «друкарем книг, перед тим не бачених»?

VI. Первинне сприйняття твору «Школа Володимира Великого» (за А. Лотоцьким)

  • 1. Розповідь з елементами бесіди
  • — А скільки ще закарбували книги видатних імен, подій… І сьогодні, гортаючи сторінки любої читанки, ми заглянемо у віконце історії і дізнаємось про історичного діяча, яким був Київський князь.

Літери у квадратах швидко в слово єднай,.

Ім'я князя прочитай.

воля, освіта, любов, оберіг, добро, Київ, мистецтво, калина, родина. (Володимир).

Віра, екскурсія, літопис, книга, наука, дитина, край. (Великий).

— Тисячу років відділяє нас від них, та ми над цим не замислюємося, сприймаючи здійснене ними невід'ємною частиною свого життя.

Чого б варте воно було без віри, надії, любові, утверджених із прилученням князем Володимиром наших далеких предків до християнського віровчення?

Чи можливим було б наше сьогоднішнє існування без книжок, бібліотек, освіти і науки — здобутків, залишених у спадок нащадкам славними князями?

2. Підготовка до читання твору.

Читання пірамідок слів:

Сон щастя людина вітрила спонукав Володимир

два року князь монаха.

Іларіон здобуває.

кораблеві.

3. Читання оповідання учнями вголос ланцюжком.

VII. Осмислення знань, умінь і навичок учнів

  • 1. Перевірка розуміння прочитаного тексту (її можна провести у вигляді тестування).
  • 1) Скільки було Борисові років?
  • а) Сім;
  • б) десять;
  • в) дев’ять.
  • 2) Куди повертався володар?
  • а) У ліс;
  • б) у замок;
  • в) у місто.
  • 3) Куди віддали Бориса батьки?
  • а) У школу;
  • б) у військо;
  • в) у мандри.
  • 4) Що повісив князь на шию Борисові?
  • а) Мідну гривню;
  • б) золоту гривню;
  • в) срібну гривню.
  • 5) Ким став Борис?
  • а) Монахом;
  • б) воїном;
  • в) князем.
  • 6) У 1052 році його було обрано:
    • а) князем;
    • б) митрополитом;
    • в) друкарем.

VIII. Систематизація і узагальнення знань, умінь і навичок учнів

  • 1. Розвиток зв’язного мовлення.
  • — Розглянути малюнок. Яким зображено князя Володимира Великого? А Бориса?

Користуючись словами із тексту, опишіть малюнок.

  • 2. Мовно-логічне завдання.
  • — З'єднайте слова так, щоб вийшов вислів Володимира Великого:

Краса воїновічитання книжок кораблевізброя праведниковвітрила.

  • 3. Робота над прислів'ям
  • — Продовжити вислів.

Книга — це найбільший…

— Поясніть значення прислів'я.

IX. Підсумок уроку

Підсумкова бесіда

  • — Що цікавого ви дізналися на уроці?
  • — Які твори вивчались на уроці?
  • — Який внесок зробили І. Федоров на Володимир Великий?
Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою